Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    İşte gerçek bir motor sever....Bravo
    twona ve bikr bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı bikr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Twona kardeşim Bu sorunlar hakikaten ciddi, ben kontrol ettim bende yok bu yalpalama.
    Gazın ve debriyajın hassasiyeti çok keskin geliyor bana. Sizde nasıl...
    Sele bittiyse foto koyarsan bize de fikir verebilir...
    hassayieti keskin geliyor dediğinizi tam olarak anlayamadım hocam. koltuk bitti ama hiç resim ekleyecek durumda değilim. hatta şu an motora binesim bile gelmiyor malesef. sırf direksiyonu göstermek için düzceye gitmek bile zul geliyor. servisdeki arkadaşlarda bıktı artık. yarın kuralkanla ve servisle görüşüp durumu değerlendireceğim. ekrem beyde eminim bıkmıştır bu sorunlardan. nerdeyse başı ağrayan ekrem beyi arıyor, çözüm istiyor. ben motoru alırken ekrem beye güvenerek almadım kendi öz irademle aldım, dolayısı ile muhattabımda ekrem bey değil. ki ekrem beyin gösterdiği incelik, ilgi, alakada yadsınamaz bir gerçek ekrem beye ilgisi içinde tşk ediyorum. ben tüketici olarak servis ve distribütör firma ile görüşerek çözüm arayacağım...
    bikr ve centaur bunu beğendiler.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    bunları okuduktan sonra bajaj hayalimi 1 yıl ertelemeye karar verdim,seneye üretilecek modellerde bu tip sorunlar giderilir umarım

Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hassayieti keskin geliyor dediğinizi tam olarak anlayamadım hocam. koltuk bitti ama hiç resim ekleyecek durumda değilim. hatta şu an motora binesim bile gelmiyor malesef. sırf direksiyonu göstermek için düzceye gitmek bile zul geliyor. servisdeki arkadaşlarda bıktı artık. yarın kuralkanla ve servisle görüşüp durumu değerlendireceğim. ekrem beyde eminim bıkmıştır bu sorunlardan. nerdeyse başı ağrayan ekrem beyi arıyor, çözüm istiyor. ben motoru alırken ekrem beye güvenerek almadım kendi öz irademle aldım, dolayısı ile muhattabımda ekrem bey değil. ki ekrem beyin gösterdiği incelik, ilgi, alakada yadsınamaz bir gerçek ekrem beye ilgisi içinde tşk ediyorum. ben tüketici olarak servis ve distribütör firma ile görüşerek çözüm arayacağım...
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

bikr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR NS200
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin sorunun yanında benimkinin çok bir önemi yok ama anlaşılsın diye yazıyorum. Gaz, ilk başta biraz boşluk var, ardından biraz çevirince birden artış gösteriyor. Kısarken daha belirgin, kademeli olarak değilde son kısımda birden kesiliveriyor ki bu da yığılmaya sebep oluyor. Debriyaj da kavramayı sanki birden yapıyor. İkisi birleşince kalkış daha ani oluyor. Diğer arkadaşlar karşılaştı mı bilmiyorum ama 60 km sabit hızla giderken ara sıra ateşlemeyi keser gibi öksürüyor motor, karbüratörden de olabilir...
    twona kardeşim Allah sabır versin, sorunun inşallah bir an önce çözülür. Haklısın servis için 100 km gerçekten uzak bir mesafe. Bütün bunların geçip motoru zevkle kullanacağın günlerin çabucak gelmesini ümit ediyorum. Çünkü senin paylaşımların bana olduğu kadar birçok arkadaşa motoru sevdirdi. Umarım yetkililer bunu dikkate alır da sorununla yakından ilgilenirler. Son olarak, ölçülü yaklaşımın ve bilinçli bir tüketici olduğun için seni tebrik ediyorum...
    twona bunu beğendi.

kemik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Twona arkadaşımızın çektiği videodaki yalpalama ile bendeki birebir aynı ve hakkaten motora binesim gelmiyor. Yarın bende servise gidecem bakalım ne çıkacak.
    twona bunu beğendi.

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de bir sorun yok, dediğiniz gibi belirli bir seride böyle bir hata olmuş olabilir.
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    arkadaşlar, sizde de böyle bir sorun olup olmadığını kontrol etmk için hafif rampa aşşağı 4. vites 60-65 km gibi hızlara kadar çıkıp ellerinizi gidondan bırakınız. bıraktıktan kısa bir süre sonra direksiyon yalpalamaya başlıyorsa sorun sizde de var dememkir. bende 35 km gibi hızlara düşene kadar yalpalama devam ediyor. ama dediğim gibi unutmayın, hafifi bayır aşşağı bir yol olsunki motor siz elinizi bıraktığınızda aksın ve hemen yavaşlamasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Alıntı kemik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Twona arkadaşımızın çektiği videodaki yalpalama ile bendeki birebir aynı ve hakkaten motora binesim gelmiyor. Yarın bende servise gidecem bakalım ne çıkacak.
    hocam zahmet olmaz ise bir videoda siz çekermisiniz? en azından sorunun sadece bende olmadığını teyit etmiş oluruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boxer bildiğim kadariyla yıllardır satmış kendini kanıtlamış bir model, kobay değil. Kalitesiz olması için tümünde kronik sorunların olması lazım. Ön gidonun maşası somunları sıkılınca oturur. Sonuçta burda monte. Salınım olayına gelince bendeki bu kadar kötü değil. Belli belirsiz bir sallama. O da balans ayarıyla yapılır, hallolmayacak bir sorun değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Keşke tel jant gelse. Bu vesileyle belki tel janta çevrilir. Twona kardeşim videonu izledim gerçekten bahsettiğin kadar korkunç... Bahsettiğim gibi bu hata sizdeki kadar olmasa da bende de var. Inşallah sorun çözülür. Bir jant yüzünden insanlar böyle güzel bir motordan soğumasın.
    hocam, yukarıda yazdığım şekilde bir videoda isz çekerseniz çok iyi olur. sizde bende bu kadar salınım yok demişsiniz ama anladığım kadarı ile sizde de bu tarz bir yalpa mevcut.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    geçmiş olsun arkadaşlar gıcık bir durum, benim eski ybr motorumda da bazen sürekli değil, bu şekil sallama yapardı, motor kompresöre binince arka dişli, ön dişli, zincir uyuşmazlığı oluyor, zincir gergin ise ve dişli lerde hafif sorun varsa, böyle sarsıntı ve sallama yaptırıyor, arka teker bazen ön tekeri tam takip etmiyor, geçen mesajlarımda da yazmıştım, twona arkadaş ön maşada da boşluk var demiş, evet benim discover da da oldu 200.300 km relerde servis de tekrar sıkıldı, sorun kalmadı şuan yok, hafif motor sağa eğilimli bende, gidonu bırakınca, sol çapraza yatınca, düz gidiyor, aynı sorunu kazasız eski 1.2 motorumda da yaşayınca, açıkçası pek önemsemedim, bazen motoru sıkıştırınca 100.110 km hızlara daha oturaklı hale geliyor, motorun ön tekerinde hafif sallama olur, bende ybr ve discover da denedim 2.3 mm kadar yalpalama yapıyor, boşta çevirince ama yolda yalpalama yok, sadece ön janta odaklanmayın, zincir gerginliği, dişli uyumuna da bakın, arka teker zincir ayarı tam çizgilerde olsa da, bazen hatalı parçalardan aksi yöne ayar isteyebiliyor, discover mesajımda da yazdım,bazı servisler gevşek takılıyor, belki de basit şeyleri büyütüyor, adam akıllı ilgilenilse daha iyi olur ,benim önerdiğimi, servis diğer gidişimde bana önerince de gelde sinirlenme, örnek olarak yazdım, siz dediğim gibi yapın, lastik basınçları, dişli, zincir ayar ve gerginliği bunları da yapın ve ayarlayın ,denemekten zarar çıkmaz , bunlarda olabilen şeyler, gerçekten jantta sorun varsa zaten değerlendirmesini yapıyorsunuz , birde her asfalt yolda aynımı ona da bakın on tekerler düz desenli bence iyi değil o desen yapısı da, hepimize kolay gelsin
    twona ve peacetrain bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı bikr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin sorunun yanında benimkinin çok bir önemi yok ama anlaşılsın diye yazıyorum. Gaz, ilk başta biraz boşluk var, ardından biraz çevirince birden artış gösteriyor. Kısarken daha belirgin, kademeli olarak değilde son kısımda birden kesiliveriyor ki bu da yığılmaya sebep oluyor. Debriyaj da kavramayı sanki birden yapıyor. İkisi birleşince kalkış daha ani oluyor. Diğer arkadaşlar karşılaştı mı bilmiyorum ama 60 km sabit hızla giderken ara sıra ateşlemeyi keser gibi öksürüyor motor, karbüratörden de olabilir...
    twona kardeşim Allah sabır versin, sorunun inşallah bir an önce çözülür. Haklısın servis için 100 km gerçekten uzak bir mesafe. Bütün bunların geçip motoru zevkle kullanacağın günlerin çabucak gelmesini ümit ediyorum. Çünkü senin paylaşımların bana olduğu kadar birçok arkadaşa motoru sevdirdi. Umarım yetkililer bunu dikkate alır da sorununla yakından ilgilenirler. Son olarak, ölçülü yaklaşımın ve bilinçli bir tüketici olduğun için seni tebrik ediyorum...
    hocam benim gaz ve debriyaj ayarlarım gayet güzel. bende o öksürme yada gazı bir an için kesme olayı sadece son süratlerde giderken gazı kapatıp tekrar açtığımda bazen yapıyor yani tam gaz giderken. bunun dışında öksürme, yığılma gibi bir konu söz konusu değil. serviste güzel bir rolanti ve hava ayarı yaptırın derim çünkü söylediğinizi gaz kolu ve debriyajla alakası yok yada karbüratöre bir baktırın...
    bikr bunu beğendi.

arkadaşlar ben sizin yalpalama sorununuzun kesinlikle janttan kaynaklanmadığını düşünüyorum. bahsedilen şeyler geçmişte ybr 125'le başıma gelmişti. şimdi de motosan marka çinli bir cub motora biniyorum, onda da var. üstelik jantlarda bir milim bile eğiklik yok. eğer bu yalpalamalar janttan kaynaklansaydı iki elle gidonu tutarken de hissedilirdi.
    jackonbir ve Yurdukoru bunu beğendiler.

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Ben de dün denedim bir kaç kere burada yazılanlardan sonra.
    Motor rodajda olduğu için 50 km'yi geçmeden denedim tabi. 3-4 denememde de bir yalpalama yapmadı sadece evin orada bozuk zeminli bir yolda biraz yalpalama yaptı ki bu da tamamen yoldaki asfaltın akışından dolayı oldu

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    ARKADAŞLAR YALPALAMA ÖN MESNETTEN!!!
    Ekrem Bey sizde ilgilenirseniz iyi olur.Sorun ciddi istenmeyen olaylara sebep verebilir.Forumu devamlı takip ediyorum.Boxeri ilk alanlardan biriyim. Bahsedilen tarzda yalpalama bende olmadı.Sadece anlamsız bir kaç dalış dışında.Az önce kontrol ettiğimde ön millerin gövdeye bağlandığı yerden "tıkadık!tık" oynadığını farkettim.Bakın sizde muhtemelen sizdede olacaktır.Neyse en kısa zamanda servisine göstereceğim.bu arada motor süper...
    ademx, peacetrain ve Yurdukoru bunu beğendiler.

gurblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    @Twona kardeş geçmiş olsun demek istiyorum çünkü sorun bayağı ciddi imiş.. sendeki yalpalamaya bakınca ben bende sorun yokmuş dedim resmen çünkü benim önde bir şey yok sen söyleyince dün akşam temiz bir yolda 70 km/s hızlara çıkıp ellerimi bıraktım hiç bir yalpalama görmedim belki milim seviyesinde varsa bile çıplak gözle görünmüyor ve tuttuğumda bir yalpalama hissi de vermiyor.. sadece arka teker/jant sebep herneyse zaman zaman sanki arka taraf geziyormuş gibi hissediyorum ilk servis bakımında ölçüm yaptıracağım. şuan için bendeki durumlar şu şekilde,

*arka tekerde çok hafif bir gezme hissi oluyor.(belkide tekerleğin izlerindendir bilemiyorum)

*far ayarı yapılacak

*sağ ön sinyal hafif yukarı bakıyor o düzelecek

*motor yedeğe beklediğimden daha çabuk geçiyor ve az benzin varken birkaç kez gaz yemeyip stop etme durumu bende de oldu. kısacası motoru benzinsiz bırakmamak lazım..

*ön freni sıktığımda yada bozuk yollarda maşanın tık tık vurduğunu fark ettim sanırım bir arkadaşta daha olmuş bulunduğum yerdeki motorcuya gidip 12 yaşındaki elemanına söyledim (başta ümitsizdim açıkçası) çocuk maşayı tutup ileri geri salladı boşluk var abi dur alıvereyim dedi.. (bi şaşırdım)
    ben gidonun ortasındaki büyük somunu sıkacak diye beklerken bir tornavida ve çekiç alıp geldi ve bahsettiğim büyük somunun altında seyrek dişleri olan bir yüzük vardı dişlerin birine tornavidayı dayadı çekiçle 3-5 tıkladı 1 tur bile dönmedi sanırım tekrar kontrol etti çok az kalmış dedi sonra bir iki tık daha ve canavar gibi oldu maşallah ) çocuğun eline 2 lira sıkıştırdım yok istemez falan .. )

Şuan için benim ufak tefek sorunlarım böyle ilk serviste hepsi hallolacaktır diye düşünüyorum..

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    gurblood maşadaki boşluğu aldınya gezinmez bir daha.Aslında ordaki boşluk sürüş esnasında fazladan esnemeye neden oluyor. O da azsa gezinme ,dalma, çoksa yalpalamaya.Olay bu.
    gurblood, jackonbir, ademx ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

technomix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150
    bu akşam motorun ilk 700 km bakımana götürecegim tel açtım görüştüm yağ ile birlikte 70 tl fiyat verdi yağıda 10-40 veya 10-50 tavsiye etti...şimdi bu ilk bakımda nelere dikkat etmeliyim neleri yaptırmalıyım yada yapılmasını gözlemeliyim ..bi arkadaş yağ filtresini degiştirdin demiş ti galiba bu konuda bakım yaptıranlardan kısaca neler yapılacagı ila alakalı bilgi alabilirmiyim...teşekkürler..

kemik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Arkadaşlar bu gün servise uğradım. Adana Akın motosiklette Burak bey le görüştüm ve yalpalama durumu anlattım. Saolsun servisim gayet ilgili, "MZ781" rumuzlu arkadaşımızın dediği gibi gidon altında boşluk varmış motosiklet aksamları birbirine alışıncaya kadar bu tip boşlukların olabileceğini söyledi ve boşluğu aldı. Motosikletteki yalpalama hemen hemen sıfıra indi belli belirsiz bir yalpalama var ki rahatsızlık söz konusu değil. Boş yere evham yapmışım anlaşılan ve motosikletime haksızlık yapmışım Rodaj sonrası yakıtı da 100 km de 2 lt seviyesine indi. Hafta sonu aksilik olmazsa küçük çaplı bir gezi yapmak istiyorum fotolarını koyarım. Adana da olup ta gezi fikri olan arkadaşlarımız varsa bende katılabilirim. Saygı ve sevgilerimle...
    jackonbir, ekrem ata, technomix ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı technomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu akşam motorun ilk 700 km bakımana götürecegim tel açtım görüştüm yağ ile birlikte 70 tl fiyat verdi yağıda 10-40 veya 10-50 tavsiye etti...şimdi bu ilk bakımda nelere dikkat etmeliyim neleri yaptırmalıyım yada yapılmasını gözlemeliyim ..bi arkadaş yağ filtresini degiştirdin demiş ti galiba bu konuda bakım yaptıranlardan kısaca neler yapılacagı ila alakalı bilgi alabilirmiyim...teşekkürler..
    İlk bakımda işçilik de alınıyor demek iyimiş

Diğer arkadaşlarada geçmiş olsun umarım en kısa sürede yalpalama problemlerinizi çözersiniz videoyu izledim kanım dondu.Hele birde bunu alan yeni motor kullanmaya başlayan ise hepten sıkıntılı aman dikkat diyorum...
    Kazasız sürüşler tekeriniz düz bassın.
    Şeytan İcadı

gurblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Yıkanınca da bi parladı kerata ) yıkamadan sonra WD-40 ı da yedi )

technomix, bikr ve Yurdukoru bunu beğendiler.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Allah a şükür motoru alanlardan bi tane bile apaçi çıkmadı
    gönül rahatlığıyla ikinci elini alabilirsiniz.
    ekrem ata bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı kemik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gün servise uğradım. Adana Akın motosiklette Burak bey le görüştüm ve yalpalama durumu anlattım. Saolsun servisim gayet ilgili, "MZ781" rumuzlu arkadaşımızın dediği gibi gidon altında boşluk varmış motosiklet aksamları birbirine alışıncaya kadar bu tip boşlukların olabileceğini söyledi ve boşluğu aldı. Motosikletteki yalpalama hemen hemen sıfıra indi belli belirsiz bir yalpalama var ki rahatsızlık söz konusu değil. Boş yere evham yapmışım anlaşılan ve motosikletime haksızlık yapmışım Rodaj sonrası yakıtı da 100 km de 2 lt seviyesine indi. Hafta sonu aksilik olmazsa küçük çaplı bir gezi yapmak istiyorum fotolarını koyarım. Adana da olup ta gezi fikri olan arkadaşlarımız varsa bende katılabilirim. Saygı ve sevgilerimle...
    Bendeki salınım da bu yüzdenmiş. Yani gidon altındaki boşluktan...Başından beri bunun bir jant sorunu olmadığını montaj esnasinda yapilan bir hata olduğunu düşünüyordum. Gidon altı ve üstündeki somunlar vidalar sıkıldı. Sallama şu an sıfırlandı.

Ben Boxer'ımı çok seviyorum çünkü aldığımdan beri sıkıntısız ve süper ekonomik bir şekilde 3000 km yaptım. Ne yokuşta şişme ne de uzun yolda tırsma yaptı. Şu sıralar hava 40°lerde seyrediyor. Beni bilen bilir kampım gezim eksik olmaz. Her fırsatta yakın çevrelere çadırımı matımı yükler giderim.Artçıysa artçı yükse yükün daniskasını taşıdım. Arada bu tarz tatsız sürprizler her yeni motorda olabilir. Motora kalitesiz diyenler dikkat ederseniz Boxer kullanıcısı bile değil. İsterseniz bir de 50 bin km leri devirdiğimiz zaman görüşelim.

Ben Boxer'ı yıllarca başka ülkelerde (başta güney amerikada) gördüm ona istinaden aldım. Kimsenin ilk veya son motoru değil. Belki ben de ilerde değiştiririm ama bu değişim memnuniyetsizlikten değil daha iyisi ve daha ekonomiği ortaya çıkarsa olur.
    centaur, ahmetunuver ve gurblood bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)