Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    Arkadaslar eksi sozlukte boxer icin 2 kisi ile 80 km/h hizdan sonra 4-4,5 lt yakit sarfiyati yazilmis uyeligi olan varsa duzeltme manasinda yorum yazabilir zira insanlar yanlis bilgilendiriliyor ve sonrasinda motorlarimiza on yargi ile bakiliyor...
    Yurdukoru bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Arkadaşlar boxerin jiklesi ne zaman kapalı konumda oluyor daha hic oynamadim bayiden çıktığı gibi
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar boxerin jiklesi ne zaman kapalı konumda oluyor daha hic oynamadim bayiden çıktığı gibi
    Motorunuz hayırlı olsun kazasız belasız kullanın kullanalım hepimiz. Jikle aşağı bastırsan ON konumunda yukarı çekersen OFF. şuan büyük ihtimal kapalıdır denemekten çekinme zaten motor sesinden çok bariz belli oluyor. Elini korkak alıştırma bu motor kütür kütür mekanik taş gibi, fazla motor bilgisi olmayan adamı bile (mesela ben) kurcalamaya sevkediyor.

Motosikleti
    Sağolun teşekkür ederim.Motor bilgim baya var ama cgdeki gibi değil jiklesi ondan sordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Motosiklet gerçekten güzel dün eve getirdim.daha 20 km de kullanmak için sabırsızlaniyorum jiklede 2 kademe var o zaman cgdeki gibi değil açık kapalı o kadar yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Nerdesin yaa.Motosikleti aldım yoksunuz ortalıkta cepten girdiğim için foto yok
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

Motosikleti
    Boxer 150 , CBF 150
    Merhabalar arkadaşlar. Motorumu alalı tam 1900 km oldu. Bir kere kısa farının arızalanıp gece uzunlarla seyehat etmek zorunda kalmam dışında bir sıkıntıyla karşılaşmadım çok şükür. Parasının hakkını veren bir motor. Ancak ilk defa yakıt hesapladım bugun. İki hafta önce depomu fulleyip km'yi not etmiştim, bugun tekrar depoyu fulledim ve canım çok sıkıldı ; Boxerim 100 km'de 2.94 litre yakıyor. Genelde işten eve çevre yolu gibi bir yolda kullanıyorum ve çok nadir 100 km'ye çıkmam dışında genelde 80 km hızla seyir ediyorum.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Arkadaşlar bugün tekrar yakıt fulledim.

Bu sefer sadece şehir içinde kullandım ve menzil tahmin ettiğim gibi bu kez düşük oldu. Bu arada şunu belirtmeliyim ki bulunduğum yer yokuşları oldukça dik ve bol olan bir yer. Agresif kullanmıyorum, hatta mümkün olduğunca 4. Viteste kullanıyorum. Lâkin yokuşları mecburen 3 ya da 2 ile çıkıyorum.

İbre sona ulaştığında 422 km yol yapmış oldum. Depoyu ağzina kadar doldurdum, tam 52 lira yani 10.5 litre aldı. Bu durumda yakıtım. 2.48 litre/100 km olmuş, bu da120 kuruş yapar ki böyle güçlü bir motor için gayet tatminkar bir rakam.
    ANATOLİA bunu beğendi.

Motosikleti
    jw-(haojin) hj 125 t 2G - 2012+boxer bm 150 2014
    Merhaba arkadaşlar
    Yakıt konusunda bir iki söz söylemek istiyorum
    birincisi, şu kuruş meselesi yanlış aktarılıyor.
    mesela Yurdukoru kardeşimiz kilometrede 120 kuruş demiş.
    bu 1 lira + 20 kuruş demek
    bırakalım motosikletleri, arabalar bile o kadar yakmazlar.
    biliyorum 12 kuruş demek istiyor. ama benzer hatalar daha önce de yapıldığı için değinmek istedim.
    ikinci husus ise, boxerin şimdilik beklediğimi karşılamadığıdır.
    ben 1 litre benzin ile 33 kilometre kadar gittim.
    kaç kuruş yaktığını siz hesaplayın.
    bundan sonraki denemelerimde yakıt sarfiyatı azalır mı azalmaz mı bilmiyorum.
    ama azalmasını ümit ediyorum.
    iyi sürüşler dileğimle, sağlıcakla kalın.
    twona ve haldun_86 bunu beğendiler.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Bugün yakıt bitti, yedeğe geçtim, tekrar aldım ama artık hesabı da tutayım dedim. Öncelikle motoru sıfır aldım; rodaj modaj ve aşırı acemiyim. Hep trafikte ve şehir içi kullandım. Bazen gereksiz yere zorladım acemilikten dolayı (vitesliden tamamen vazgeçiyordum nerdeyse o derece acemiydim ama şimdi biraz alıştım). Ve bulunduğum yer bol bol yokuşlu.

0'dan 660. km'ye gelene kadar toplam 90 TL'lik yakıt almışım (bugün itibariyle 18,5 lt).

Yani 2,8 lt /100km oluyor. Saçma sapan kuruş hesaplarını bilmem onu siz hesaplayın.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yakıt bitti, yedeğe geçtim, tekrar aldım ama artık hesabı da tutayım dedim. Öncelikle motoru sıfır aldım; rodaj modaj ve aşırı acemiyim. Hep trafikte ve şehir içi kullandım. Bazen gereksiz yere zorladım acemilikten dolayı (vitesliden tamamen vazgeçiyordum nerdeyse o derece acemiydim ama şimdi biraz alıştım). Ve bulunduğum yer bol bol yokuşlu.

0'dan 660. km'ye gelene kadar toplam 90 TL'lik yakıt almışım (bugün itibariyle 18,5 lt).

Yani 2,8 lt /100km oluyor. Saçma sapan kuruş hesaplarını bilmem onu siz hesaplayın.
    Rodajda olmasi sebebiyle bide aceminin elinde agaca cikarmis tabirinin size uymasiyla ( lutfen yanlis anlamayin olayi tam olarak anlatan atasozu ) bence gayet normal rodajdan sonra sizde iyice alismis olursunuz tahminimce siz 2.1lt- 2.3 lt cok raha gorursunuz. Saygilarimla
    Yurdukoru ve trcn bunu beğendiler.

ben de yakıt bilgisini vereyim dostlar,
    en son yedeğe düştüğünde 280 km idim
    55 tl lik doldurduk yani 11 litre civarı
    740 km yedeğe düştü..
    740-280= 460 km yol almış demek ki
    hız ortalama 50- 60 genel olarak artçılı..
    genel olarak bugüne kadar yaklaşık 20 lt ile 800 km yol yaptık..
    selam ile...
    Yurdukoru bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    1200 km deyim toplam 140 tl lik benzin almışım. 14000/1200= 11.6 kuruş

selamlar..
    Yurdukoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar daha 100 kmyi yeni devirdim.Şu an her şeyinden son derece memnunum.Herkese tavsiye ederim
    Yurdukoru bunu beğendi.

ANATOLİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ BANDİT GSF 600S
    BU FORMDA OLAN VE BİLGİLERİNİ BİZİMLE PAYLAŞAN TÜM ARKADAŞLARIMA SELAMLAR.
    BEN 28/08/2014 GÜNÜ AYDIN DİDİM'DEN BOXER MOTOSİKLETİMİ 2050 TL ALDIM. GEREKLİ SATIŞ İŞLEMLERİNİ TAMAMLADIKTAN SONRA AKŞAM SAAT 17:00 CİVARI ANKARA'YA DOĞRU YOLA KOYULDUM. YOLA KOYULDUĞUMDA MOTORUM 1358 KM'DE VE DEPOSU DOLU İDİ. AYDIN'A KADAR, RÜZGARA KARŞI İLERLEYEREK BİR BENZİNLİKTE POPO AĞRISI YÜZÜNDEN MECBURİ BİR MOLA VERMEK ZORUNDA KALDIM. TEKRAR YOLA KOYULARAK DENİZLİ'YE KADAR MOLA VERMEDEN DEVAM ETTİM. HAVA İYİDEN İYİYE KARARMIŞ BİR VAZİYETTE İLERLERKEN ÇİFT ŞERİTLİ YOLDA UZUN FARLARI YAKARAK 80 KM HIZLA DEVAM ETTİM. AFYON ŞEHİR MERKEZİNE GİRMEYEREK YOLA ESKİŞEHİR İL SINIRLARINDA Kİ BİR BENZİNLİKTE MOLA VERDİM. SIRASIYLA SİVRİHİSAR VE POLATLI'DA KISA ARALIKLARLA MOLA VERDİKTEN SONRA SAAT 05:00 CİVARINDA ANKARA'YA GİRİŞ YAPTIM.
    YOL DENEYİMLERİ:
    MOTOR; RKS TİTANİC 150, SALCANO WOLF, HONDA CGL, LİFAN DİSCOVERY 150, KÜBA CG 100 DENEYİMİMDEN SONRA BANA İŞTE BU MOTOR DEDİRTTİ.
    Yurdukoru, trcn, AsiCanavar ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    Hız düşünmeyen ama tork isteyen herkese tavsiye edilebilecek bir motor. Dün depoyu fulledim 12.85 lt aldı 488 km yol katetmişim.. Yakıt olarak bence iyi normal kullanım ile elde edilen bir sonuçtur..
    Yurdukoru bunu beğendi.

ANATOLİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ BANDİT GSF 600S
    SELAM ARKADAŞLAR:
    YAKIT KONUSUNDA ŞİMDİ ÖLÇÜM YAPTIM. YAPTIĞIM ÖLÇÜMLERE GÖRE;
    DEPOYU DOLDURDUKTAN SONRA
    BAŞLANGIÇ KİLOMETRE : 1358 KM.
    BİTİŞ KİLOMETRE : 2150 KM.
    YAPILAN KM : 792 KM
    ALINAN BENZİN TL : 112 TL
    ALINAN BENZİN LİTRE : 22 LT
    1 LT İLE ALINAN YOL : 36 KM
    NOT: BENZİN FİYATLARI İLLERE GÖRE 5.20 İLE 5.00 DEĞİŞMEKTEDİR. ÖLÇÜMLER GENEL OLARAK 80 KM CİVARINDA OLUP. 30 KM YOL 95 KM SÜRATLE. 50KM YOL DA 90KM SÜRAT İLE TAMAMLANMIŞTIR.
    MOTOR 78 KM İLE 82 KM ARASINDA TİTREŞİM YOK. 82 KM SONRA 90 KADAR TİTREŞİM HİSSEDİLİR DERECEDE . 90 SABİTLEDİĞİNİZ ZAMAN TİTREŞİM ÇOK AZALIYOR.
    YOLDA CBF İLE KAPIŞTIK. CBF 'İ KISA MESAFEDE EZİP GEÇTİ. FAKAT HIZLANDIKTAN SONRA CBF YANIMDAN SESSİZCE UZAYARAK GEÇİP GİTTİ.
    YOLDA KAMYONLARIN YAPMIŞ OLDUĞU İZLERDEN ÇOK ETKİLENMEDİ. BUNDA TEKERLEKLERİN PAYI VAR SANIRIM. FAKAT TEKERLEKLER BANA YETERİ KADAR GÜVEN VERMEDİ. EEE NE KADAR PARA O KADAR KÖFTE. MOTORUN SÜSPANSİYONU BİR HARİKA. BÜYÜK CC JAPON MOTORLARI GİBİ. FREN SİSTEMİ ÇOK İYİ. AYDINLATMA SÜPER. ÇEKİŞ TORK MÜKEMMEL. KALKIŞ BİR HARİKA. MOTORUN GÜCÜNÜ İLK KALKIŞTA HİSSEDİYOR VE HİSSETTİRİYORSUNUZ. BİNİCİSİNE GÜVEN VEREN BİR MOTOR. YAKIT KONUSUNDA RKS TİTANİC VE CBF TEN AZ YAKIYOR. KORUMA DEMİRLERİ VE YAN VE ARKA ÇANTA DEMİRLERİNİN STANDART OLMASI KULLANICI DOSTU OLDUĞUNU GÖSTERİYOR. KOLTUK UZUN YOL İÇİN RAHATSIZ. BENCE BU FİYATA UZUN YILLAR KULANILABİLECEK HARİKA BİR MOTOR. HİÇ DÜŞÜNMEYİN SAYGILAR. TEŞEKKÜRLER BAJAJ.
    Yurdukoru ve haldun_86 bunu beğendiler.

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakıt konusunda çok fazla bir beklentiniz olmasın bence. Reklamı yapılacak kadar yakıt tüketimi konusunda cimri değil, sonuçta motorda bilinmedik bir teknoloji yok. Yakıt tüketimi tamamen sizin kullanımınıza bağlı. Aynı şekilde aynı sınıftan başka bir motor kullanın tüketim üç aşağı beş yukarı aynı olacaktır. Yanlış hatırlamıyorsam bu husustan twona arkadaşımız da başka bir başlıkta bahsetmişti. Ama oradakiler tamamen marka fanatikliği yapıp sanki aşırı bir tasarruf varmış gibi bahsetmişlerdi. Ben motoru aldığımdan beri her seferinde 10 lt benzin alıyorum, sürekli şehir içinde kullanıyorum ve 400-420 km. arasında yol yapıyorum. Genellikle 60-80 km arasında hızda kullanıyorum ve aşırı hızlanma-yavaşlamalardan kaçınarak sakin kullanıyorum. Sonuç 2.5 lt/100 km. Kötü bir rakam değil ama aynı tüketimi aynı ya da daha düşük cc başka marka motorlarla da yaptım. Boxer almayı düşünenler için benim fikrim, Boxer yakıt tüketimi az diye alınacak bir motor değil. Ama başka artıları var. Tabii eksileri de var. Müsait bir zamanda kendi gözlemlerimi paylaşacağım. Herkese keyifli sürüşler...

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı haldun_86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajda olmasi sebebiyle bide aceminin elinde agaca cikarmis tabirinin size uymasiyla ( lutfen yanlis anlamayin olayi tam olarak anlatan atasozu ) bence gayet normal rodajdan sonra sizde iyice alismis olursunuz tahminimce siz 2.1lt- 2.3 lt cok raha gorursunuz. Saygilarimla
    Est. yanlış anlamam Dedim ya nefret edip vazgeçiyordum neredeyse. Ama alıştım. Debriyajı yumuşacık kullanabiliyorum, bayırda durmaktan korkmuyorum vs. Yağ konusunda inş hata yapmamışımdır; motul 5100 4t 15w50 1 litre aldım. çarşamba motorefe ilk bakıma gidecem en yakın orası.

Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. Scooterların küçüklüğüne aldanmamak lazım. İtalyanını da denedim japonunu da. Çoğu, yeni nesil endurolardan, hatta arabamdan bile fazla yaktı. Ne varsa yine cup ya da commuter tarzda var.
    Bu arada motorunuz hayırlı olsun. Allah kazasız dertsiz sürmeyi nasip etsin.
    Bende Kanuni speedy 125 var.Gaza basarsan 100Km.de 3Lt.Yazlığa gidip geliyorum.Hergün 12gidip 12Km.dönüyorum.Bugün 104 Km.olmuş benzin aldım 12,65Tl.benzin aldı.Yakıt yakma olayı.Aynı motor ile farklı kişiler kullansa aynı yakıt tüketimi tutturamazlar.İnce iştir yani.

Alıntı peacetrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt konusunda çok fazla bir beklentiniz olmasın bence. Reklamı yapılacak kadar yakıt tüketimi konusunda cimri değil, sonuçta motorda bilinmedik bir teknoloji yok. Yakıt tüketimi tamamen sizin kullanımınıza bağlı. Aynı şekilde aynı sınıftan başka bir motor kullanın tüketim üç aşağı beş yukarı aynı olacaktır. Yanlış hatırlamıyorsam bu husustan twona arkadaşımız da başka bir başlıkta bahsetmişti. Ama oradakiler tamamen marka fanatikliği yapıp sanki aşırı bir tasarruf varmış gibi bahsetmişlerdi. Ben motoru aldığımdan beri her seferinde 10 lt benzin alıyorum, sürekli şehir içinde kullanıyorum ve 400-420 km. arasında yol yapıyorum. Genellikle 60-80 km arasında hızda kullanıyorum ve aşırı hızlanma-yavaşlamalardan kaçınarak sakin kullanıyorum. Sonuç 2.5 lt/100 km. Kötü bir rakam değil ama aynı tüketimi aynı ya da daha düşük cc başka marka motorlarla da yaptım. Boxer almayı düşünenler için benim fikrim, Boxer yakıt tüketimi az diye alınacak bir motor değil. Ama başka artıları var. Tabii eksileri de var. Müsait bir zamanda kendi gözlemlerimi paylaşacağım. Herkese keyifli sürüşler...
    Merhaba,

Yakıt tüketimi için alınmaz demişsiniz de ben Konya'da sakin denilmeyecek bir kullanımda şehir içi 2.1 litreyi geçemedim 100 km lik kullanımda.
    Motosikletim 4.400 km yi devirdi.
    Alternatifi olan motosikletlere en az yarım litre fark atmakta.
    Bu motoru kotuleyecek birşey bulamayanlar hemen yakıt sarfiyatına yardırıyor fakat oradan da ekmek çıkmaz size kusura bakmayın.

Bence eksikleri uzun yolda 5. vitesi istemesi ve
    Cbf'e göre titreşimli olması.

Selamlar.
    Yurdukoru, ANATOLİA, windy125 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Arkadaşlar;Çanakkale den bu motor sahibi üye yok mu?Test etsek fena olmayacak galiba!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)