Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba;
    Sizce şu anda bu motorun sıfırını almak mantıklımı?
    malum bu motor euro4 normları dışında kaldığı için bir daha Türkiye'ye ithal edilemeyecek yani bayilerdeki sıfır boxer lar harici boxer artık yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Boşver bizde Europe Birliğine girmekten vazgeçmek üzereyiz. Sorun çözüldü.

Motosikleti
    bajaj boxer
    Arkadaşlar boxerima lastik almak istiyorum.orijinal lastiği var üzerinde 12000 kmdir.kışın da kullanicam istanbulda.kışa en uygun lastik hangisi acaba ne kadara mal olur

Alıntı MZ781 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver bizde Europe Birliğine girmekten vazgeçmek üzereyiz. Sorun çözüldü.
    hocam selam
    benim derdim euro normları falan değil tabiki ama dikkat çekmek istediğim husus sonuçta şu anda alacağımız ürün üretimi durmuş bir ürün bajaj ın kendi sitesindede bm150 yada boxer adı ile bir üretim yok bu sebepten sordum alınırmı diye ?

Motosikleti
    Bu sadece boxer için değil şu an satıştaki diğer bajaj modelleri ve diğer tüm markalar ve modelleri içinde geçerli. Türkiye şuan euro 3 normlarını kullanıyor.2017 ile beraber euro4 normlarına geçilecek. Bu dağıtıcı firmalar ve alıcılar için ilave maliyet demek. Özetle boxer de dahil olmak üzere 2017 yılında hangi modellerin ve hangi fiyata geleceği belli değil. Dediğim gibi bu diğer markalar içinde geçerli.Şu da varki dünyada yüzbinlerce üretimi yapılmış bir model için sorun olmaz bu. Şöyle örnek vereyim MZ 251 sahibiyim.24 yıldır biniyorum.Şu an parça daha ucuz. Hurdadan komple parçayı 150 TL ye alıyorsun devam ediyorsun .Ana felsefe şudur: hiç bir şey durağan değildir. Zaman,mekan, motosiklet. Hiç bir model ilk üretildiği gibi gelmemiştir günümüze. vidası civatası,şekli ,vs muhakkak bir değişime uğramıştır.Sıkmayın canınızı...Bajaj ın boxer üretim konusundaki stratejisini tam anlamamakla beraber şunu ifade edbilirim.Dikkat edilirse depoda bajaj değil boxer yazıyor. Yan kapaklarda model olarak bm150. sadece motorda bajaj markasını görüyoruz. Kırsal alanlarda vede kentsel alanda hizmet için üretilmiş sağlam bir motosiklet boxer. Sanırım onun için boxer adı altında dünyanın belli kuşağındaki euro normlarına takılmayan veya az takılan ülkelerde satışı yapılıyor. Yerini Bajaj V alacak gibi duruyor.Üretiminin devam edip etmediğini bilmiyorum.

Motosikleti
    Üretim devam ediyor.Bajajauto.com içinde global bajaj alt başlığına bakın.http://www.globalbajaj.com/global/english/

Motosikleti
    Dominar 400
    Egsozun borusu kırıldı motorun tam altındaki kısımdan. Sabit duruyor ama ayrık duruyor ve gürültü yapıyor. Açık egsoz gibi oldu. Alt devirlerde güzel ses ama devir yükselince çirkinleşiyor.Gürültü yaptığım için kendimi kötü hissediyorum. Orjinal egsoz fiyatı 465 tl. Isıya dayanıklı plastik sarıp kelepçe ile sıksak işe yarar mı.

Motosikleti
    bajaj boxer
    arkadaşlar boyum 1.87 motor biraz küçük geliyor ama başlangıç motorum.çokta memnunum canavar gibi.ama tek bi sıkıntısı var titreşim. sonuçta 150lik bi makina titricek tabi der gibisiniz ama benım derdım baska. depoya bacaklarımı sardıgım zaman apış arasından uzuvlarım titreşimden uyuşuyo ve bu benım acayıp canımı sıkıyor.sizdede böylemi acaba çare olarak ne yapabilirim.ön dişliyi 15 yapmayı düşünüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı mavisipa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egsozun borusu kırıldı motorun tam altındaki kısımdan. Sabit duruyor ama ayrık duruyor ve gürültü yapıyor. Açık egsoz gibi oldu. Alt devirlerde güzel ses ama devir yükselince çirkinleşiyor.Gürültü yaptığım için kendimi kötü hissediyorum. Orjinal egsoz fiyatı 465 tl. Isıya dayanıklı plastik sarıp kelepçe ile sıksak işe yarar mı.
    usta nabıyosun şimdi.bundan alıyosun bitane istediğin zaman susturucuyu söküp bağırtabiliyorsun.istersen takıp orjinal gibi sessiz takılabilirsin.ama kaynak yapmakta işe yarar.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...47539166/detay

İyi akşamlar
    Motor işinde çok yeni ve acemi bir kardeşinizim, elimde fazla anahtar tutmaz mekanikten de çok fazla anlamam
    ilk defa motor alacağım ve motora yeni başlayacağım ayrıca görünüşü cafe racer bi motor istiyorum bu sebep ile Bajaj Boxer 150 düşünüyorum. sizce bu motor uygun mudur ? önerebileceğiniz başka motorlar var mıdır?
    bu arada bütçem 5000TL ..
    teşekkür ederim ..

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boxer ile yazın yaptığımız çileli ama bol maceralı balkan yolculuğunun ilk bölümü
    iyi okumalar

http://www.motorumla.net/koftesiyle-...yla-balkanlar/
    jackonbir ve Ben Vahit bunu beğendiler.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı mavisipa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 tl ye egsozcu kaynatır hocam. Üstünde kaynatmazlarsa 3 civata söküyosun egsozu çıkarmak için

Motosikleti
    Pulsar
    Boxer ın arka maşa aralığına kaçlık lastik takabiliriz en fazla, asfalt tip tubeles lastik bana bir bilgi verebilirmisiniz deneyimli arkadaşlar, yaza bir projede ben yapacağım inşallah.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sarıhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boxer ın arka maşa aralığına kaçlık lastik takabiliriz en fazla, asfalt tip tubeles lastik bana bir bilgi verebilirmisiniz deneyimli arkadaşlar, yaza bir projede ben yapacağım inşallah.
    120'lik lastik rahat sığıyor.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120'lik lastik rahat sığıyor.
    130 luk sığarmı dersin, zincir korumayı sökünce.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sarıhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130 luk sığarmı dersin, zincir korumayı sökünce.
    Sığdıranlar vardı sanırım
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    140 lık r25 arka lastiği boxer a takan bir arkadaş vardı sayfada.

Arkadaşlar selam.

2 gündür boxer ı çalıştırıp , 1 dakika filan bekleyip biniyor um. Indiğinde bir yanık kokusu geliyor. Sebebi Ne olabilir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:32 ----------

Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam.

2 gündür boxer ı çalıştırıp , 1 dakika filan bekleyip biniyor um. Indiğinde bir yanık kokusu geliyor. Sebebi Ne olabilir?
    Var mı beyler fikri olan ?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:32 ----------

Var mı beyler fikri olan ?
    Silindir contalarından yağ sızdırıyordur, bu da sıcak eksozun üzerine gelince koku yapar, bi kontrol et istersen.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    36 veya 38 dişli takan var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Bir de klasik soruyu güncelleyelim

Uzun soluklu kullanan arkadaşlar, Kronik sorunları nelerdir?

Güncel

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)