Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400
    Benim motorda gazı bıraktığımda gaz çok yavaş kapanıyor ve vites değiştirirken gaz kapanmadan değiştiriyorum bu yüzden. Önceden böyle değildi.
    Bu sorun olur mu? Dişlilere zarar verir mi?
    Gittikçe sıkıntıları artmaya başladı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı nasah128 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşşekür tahsins soğok havada zor çalışma ve stop etme problemide var deniyor aküsü de kalitesiz miş. bilmiyorum geriye ne kaldı ?
    Aynen motor sıcak iklim motoru. Ama hava ayarı yapılınca ben soğukta çalışmama sorunu yaşamadım. Hatta bugünlerde sabah jikle bile istemiyor. Hava ayarı düzgünse sıkıntı yok. Bide 20w50 yağ koyuyorum

Alıntı mavisipa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda gazı bıraktığımda gaz çok yavaş kapanıyor ve vites değiştirirken gaz kapanmadan değiştiriyorum bu yüzden. Önceden böyle değildi.
    Bu sorun olur mu? Dişlilere zarar verir mi?
    Gittikçe sıkıntıları artmaya başladı.
    Kardeşim boş kaos yaratıyorsun. Servise git. Gaz telini ayarlasınlar. 2 dakikalık işin var. Millet nelerle uğraşıyor, bu seninki sorunmu yav?
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Dominar 400
    Tahsin bey motora ne kadar zarar verebilir bu durum onu öğrenmek istedim.Yoksa motor çok güzel çok beğeniyorum.Bu fiyata daha iyisi yok.

Motosikleti
    Zarardan çok öyle olmaz hocam. Hemen servise baktır. Emin ol 2 dakika işi var.
    Gaz teli koparsa yolda kalırsan rolantiyi yükseltip servise kadar gidebilirsin, aklında olsun

ayazankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Ben de bu ara debriyaj titremesi problemi yaşıyorum. Artçı olduğunda daha bir fazla titreme oluyor. Fakat çözümü için herhangi bir bilgi bulamadım. Konu ile ilgili tecrübesi olanlar bilgi paylaşımında bulunursa memnun olurum.

Motosikleti
    Alıntı ayazankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu ara debriyaj titremesi problemi yaşıyorum. Artçı olduğunda daha bir fazla titreme oluyor. Fakat çözümü için herhangi bir bilgi bulamadım. Konu ile ilgili tecrübesi olanlar bilgi paylaşımında bulunursa memnun olurum.
    Hocam motosikletlerin tümünde debriyaj kavramada fazla tutulursa zamanla balata saç tas bozulmaya başlar.
    Debriyaj balata ve saçları değişecek. Eğer tas aşınmışsa tasda değişecek. Ozaman titreme gider.
    ayazankara bunu beğendi.

ayazankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motosikletlerin tümünde debriyaj kavramada fazla tutulursa zamanla balata saç tas bozulmaya başlar.
    Debriyaj balata ve saçları değişecek. Eğer tas aşınmışsa tasda değişecek. Ozaman titreme gider.
    Üçüncü motorum ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım. Aracı kavramada bekletmek gibi bir adetim de yoktur. Hal böyleyken neden böyle bir sıkıntı çıktı anlayamadım. Şimdi sorun servise dediğiniz değişimleri garantiden nasıl yaptıracağım konusu.
    2012-13 Honda CBR 250R 0-5500 Km hep İstanbul > 2013-15 Mondial 100 Hyena 0-7000 Km hep İstanbul > 2015-.. Bajaj Boxer BM150 0-... hala İstabul...
    >>> Sakin sür, tehlikeden uzak dur.

Değerli arkadaşlar;

Sizlerle 2014 yılında ilk mesajımızı aşağıdaki şekilde paylaşmıştık. Bu mesajların ne kadar doğru olduğunu sizler de takdir edersiniz ki zaman bize gösterdi. Çok şükür mahcup olmadık.

Bugün itibari ile BOXER 150 kullanıcısı 2.106 kişi oldu.

İlginiz ve güveniniz için çok teşekkür ediyoruz.

Ali reis 17 bunu beğendi.

sinancapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

Sizlerle 2014 yılında ilk mesajımızı aşağıdaki şekilde paylaşmıştık. Bu mesajların ne kadar doğru olduğunu sizler de takdir edersiniz ki zaman bize gösterdi. Çok şükür mahcup olmadık.

Bugün itibari ile BOXER 150 kullanıcısı 2.106 kişi oldu.

İlginiz ve güveniniz için çok teşekkür ediyoruz.

http://i.hizliresim.com/6ny81P.png
    Ekrem bey Merhaba;

Size bir soru yöneltmiştim ama sanırım göremediniz. Tekrar sormak istiyorum.

Bende bir Boxer sahibiyim, birkaç konuda sıkıntı yaşamaktayım. Sabit bir hızla seyir halindeyken direksiyonda hafif bir sallanma hissetmektetim, frene bastığımda daha da şiddetlenmekte ve ekcikleri sıkmak zorunda kalmaktayım. Bu normal olabilirmi? Birde yağ eksiltme gibi bir sorunum oluyor, tapa gaz gittiğimde yağ kokosu alıyorum ve ciddi anlamda yağ eksiltiyor. Bu durumu da sormak istiyorum?
    “Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder.”
    Goethe

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sinancapar, tahsins, Ali reis 17 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bajaj BOXER
    Evet 1 ay sonra 1000kmyi devirdim, baya gezdim dağ taş asfalt bayır yokuş, hiç üzmedi, gücü yerinde.
    İlk vitesli motorum bu oldu ve beni üzmedi. Yakıt olarak rodaj daha yeni bitti sayılır motorun yeni açıldığını hissediyorum, rodaj içinde aşırı kullanımda en fazla 100kmde 2.9 lt yaktı. Normal kullanımda bu baya bir düşüyor bildiğiniz gibi.
    Hız konusuna gelirsek ilk 500de yormadım denememde 108 yapıyordu, 800kmden sonra ve şuan düz yolda dip gaz 110a ulaşıyor, bayır aşağı en fazla 118 gördüm, herhangi bir değişiklik yok motorda.
    2 kişi dik bayır da çıktık gayet güzel çıkıyor, kalkışlarda çoğu aracı harcıyor, 125 150lik tayfayı yani, kısa mesafe hızlanması güzel son hızda geçilebiliyor tabi
    Neyse şuanlık yorumlamam bu kadar, keyifli sürüşler. Kaskım ehliyetim de hazır, mont dizlik eldiven vs kaldı Uzun mesafelere başlamayı düşünüyorum.

Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Alıntı AKBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön tekerin havasnın çabuk düşmesi olayı bende de var maalesef. Elimden geldiğinde kontrol edip uygun havayı vurmaya çalışıyorum.
    Şabriyelli lastikte ya siboptan hava kaçar değiştirirsin yada çok küçük bir delik vardır.Yoksa kesinlikle hava basmayı unutursun.ha tabiki arada kontrol şart

Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı sinancapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey Merhaba;

Size bir soru yöneltmiştim ama sanırım göremediniz. Tekrar sormak istiyorum.

Bende bir Boxer sahibiyim, birkaç konuda sıkıntı yaşamaktayım. Sabit bir hızla seyir halindeyken direksiyonda hafif bir sallanma hissetmektetim, frene bastığımda daha da şiddetlenmekte ve ekcikleri sıkmak zorunda kalmaktayım. Bu normal olabilirmi? Birde yağ eksiltme gibi bir sorunum oluyor, tapa gaz gittiğimde yağ kokosu alıyorum ve ciddi anlamda yağ eksiltiyor. Bu durumu da sormak istiyorum?
    Topcase aldıktan sonra içi boş olmasına rağmen benim gidonumda da çok hafif sallanma başlamıştı ama hızlandıkça artan şekilde. Rüzgar arkaya baskı mı yapıyor anlamadım. Topcase çıkarınca düzeldi

sıkıntı var mı ? baya devirmişsin km yi inzell

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR NS150
    ihtiyaç fazlası boxerim.. ah şu trafik sigortası eskisi gibi olsa da 2 motora da binebilsem. fiyatı 2500 tldir. forumdan ziyade ilandan daha kolay iletişime geçebilirsiniz tel. nom da yazıyor whatsapptan da yazabilirsiniz. çok güzel motor boxer..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-acil-2015-model-boxer-309286300/detay/

İyi günler, boxer için Konya da sigorta almış olan varmı, varsa fiyatlar genel olarak nasıl. Bu arda yaşım 16 ve ilk motorum olacak, sigorta fiyatı nasıl etkilenir. Ehliyet olarak da A2 nin tam uymasada teknik bilgi için yeterli olacağını düşünüyorum. Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.

sinancapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150
    Alıntı mavisipa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topcase aldıktan sonra içi boş olmasına rağmen benim gidonumda da çok hafif sallanma başlamıştı ama hızlandıkça artan şekilde. Rüzgar arkaya baskı mı yapıyor anlamadım. Topcase çıkarınca düzeldi

Dediğin gibi topcase cıkarttım biraz düzeldi. Ama yine var muhtemelen lastik balans ayarı bozuk. Lastikler değiştirmeyi düşünüyorum bakalım nasıl olcak.

Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı YuzenKartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler, boxer için Konya da sigorta almış olan varmı, varsa fiyatlar genel olarak nasıl. Bu arda yaşım 16 ve ilk motorum olacak, sigorta fiyatı nasıl etkilenir. Ehliyet olarak da A2 nin tam uymasada teknik bilgi için yeterli olacağını düşünüyorum. Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.
    Mayıs ayında aldım boxer motorumu.Sigorta yaklaşık 480 gibiydi tam hatırlayamadım. Yaşım 26. Sigortacıya gittim en düşük olanı onlar buldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Karbüratörün küçük metal bir kolu var ona basınca rölanti artıyordu ilk zamanlarda. Ama şimdi basıyorum stop ediyor. Kışın ona basıp mı çalıştırıyoruz? Neden stop etmeye başladı basınca?

Motosikleti
    Soğuk havalarda motor çalışmak için extra benzin ister. Jikle o extra benzini veriyor motora. Şimdi sen hava sıcakken extra benzin verince haliyle motorda boğuluyor. Özet soğuk havalarda sadece jikle kullanılır

Alıntı motocrossbrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sene 3 model mevcuttur seneye 2015 pulsar 400cc lerde gelcektir. tabi belki başka modellerde seneye eklenebilir.
    Hani nerde?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)