Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı serkan6767 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben dişliyi kdz ereğli de coşkun motorda değiştirdim coşkun motor bajaj servisi değil dişlinin markası hangi motorun parçası bilmiyorum ben kendisine 38 dişli var mı diye sordum var dedi değiştirdik motorumda 60 km hızdan sonra başlayan bağırma sesi azaldı 80 km hızda rahat rahat gidiyorum ayrıca son hızıda denedim 120 km hıza rahat ulaştım ama ben 120 km hızda sabit gitmem tabii ki motorun hızında bir artış olduğu çok bariz belli oluyor yani bence dene
    cevabın için teşekkürler değerli serkan.. deneyeceğim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkan6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero hunk
    rica ederim seyyit arkadaşım
    seyyit bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM 150 2015 Model
    dostum ön yargılı olmayın koca samsunda bir o kişi mi var boxer kullanan ben o kişi değilim adam manyağın teki kendimi onunla aynı kategoride görmüyorum bile evet biliyorum dişliyi büyüttüm motor daha rahat etti motosiklet sürmek için mühendis olmanıza gerek yok dişliyi değişin korkmayın mutlu olacaksınız 10 TL fiyatı var tork sıkıntı yok 120 kg ve dik rampalarda banamısın demiyorum

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Leylekbaba ismin rıfat değil o zaman

Motosikleti
    CG125 ES
    Arkadaşlar bu boxerin ön freni bildiğimiz üzere kampana fren. Bu freni değiştirip yerine disk fren takmayı düşünen oldu mu hiç? Disk fren yapmak için bildiğim kadarıyla üst merkez, alt merkez, disk uyumlu jant ve disk gerekiyor. Boxer benim de çok hoşuma gitti ama bir tek bu ön fren meselesi kafama takılıyor. Ne kadar ön fren kampana olsa da iyi tutuyor denilse de bence disk frenin yerini tutmaz. Bu disk fren olayını uygulayan oldu mu hiç ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM 150 2015 Model
    Disk frenli motor al dostum adamlar onu kampana olarak üretmişler motorun limitleri belli

Sol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Ne boxer mış arkadaş, herkes bir yerini değiştirip bir uzay mekiği yapma çabasında.
    Bence herkes verdiği parayı ve motordan aldığı hizmeti terazinin kefelerine koyup kıyas yapması gerek.
    Leylakbaba'nın dediği gibi üstüne neredeyse bir boxer parası daha ekleyip cbf150 alabilirsiniz...
    Onda disk fren var

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı yigitap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu boxerin ön freni bildiğimiz üzere kampana fren. Bu freni değiştirip yerine disk fren takmayı düşünen oldu mu hiç? Disk fren yapmak için bildiğim kadarıyla üst merkez, alt merkez, disk uyumlu jant ve disk gerekiyor. Boxer benim de çok hoşuma gitti ama bir tek bu ön fren meselesi kafama takılıyor. Ne kadar ön fren kampana olsa da iyi tutuyor denilse de bence disk frenin yerini tutmaz. Bu disk fren olayını uygulayan oldu mu hiç ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
    Ben ciddi ciddi düşünüyorum bu işi. Forumdan bir arkadaş cbf'in ön takımını alıp motoru disk frene çevirmişti. 31 mm'lik ön amortisörleri olan herhangi bir motorun önü buna uyar diye düşünüyorum.

Fren kampanaya göre iyi ama yine de güven vermiyor yüksek hızlarda. Hele iki kişiyseniz Allah'a emanet gidiyorsunuz. Durmuyor alet.

serkan6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero hunk
    yazdıklarından anladığım kadarıyla henüz boxer ın yok olursa da disk değiştirecem diye uğraşma çünkü boxer la yolda nasıl gitmen ve freni nasıl kullanman gerektiğini kullandıkça anlayacaksın herkes bu fren konusunda farklı görüşler sunabilir eğer boxer ın yoksa al kullanmaya başla disk fren gerekir mi gerekmez mi kendin karar ver benim kişisel fikrim hiç gerek yok

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aldık bindik hevesimizi aldık ama bi satamadık su boxerı ya . ıhtıyacı olan veya almak ısteyenler ıcın :
    2015 sonunda trafıge cıkıs 3.500 km .. 22 plaka. topcase lı . garantılı faturalı servıs bakımlı. yedek anahtarlı... ıstanbul bahcelıevler...
    NASIL BAKARSAN OYLE GORURSUN...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı bilalefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldık bindik hevesimizi aldık ama bi satamadık su boxerı ya . ıhtıyacı olan veya almak ısteyenler ıcın :
    2015 sonunda trafıge cıkıs 3.500 km .. 22 plaka. topcase lı . garantılı faturalı servıs bakımlı. yedek anahtarlı... ıstanbul bahcelıevler...
    Motor aldın mı hele Honda, Yamaha falan değilse kolay kolay satamazsın abi. En iyisi satmak istemeyeceğin bir motor alıp 4-5 sene kullanmak.

PatientZer0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor aldın mı hele Honda, Yamaha falan değilse kolay kolay satamazsın abi. En iyisi satmak istemeyeceğin bir motor alıp 4-5 sene kullanmak.
    Sırf bu sebepten çok beğendiğim pulsar as 150 yerine cbf 150 almayı düşünüyorum.

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Yanlış hatırlamıyorsam sait uslu adında bir arkadaş yapmıştı bunu. Çıkma cbf 150 ön takımı bulmuştu. Jant, disk, fren, süspansiyon hepsi değişmişti. Çok güzel oldu diyordu. Çıkma bulamazsan maliyeti yaklaşık 800 tl olur. Çıkma bulursan 300-400'e halledebilirsin.

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

Aldık boxer ı ilk izlenimler ve sorular:

Arka frene asılmak durumunda kaldım. Motorun arkası yanıma kadar geldi, arka fren kitliyor, lastikler de kayıyor. Lastikleri değiştirici ama ön freni diske çevirme işi nasıl olacak bilemiyorum.

Arada stop ediyor yahut ben alışamadım stop ettiriyorum.

Göründüğünden hafifmiş meret, boy kısa ayaklar tam basmıyor, geri itemem sandığım, gayet itiyorum.

Yokuşlarda üzmüyor kütür kütür çıkıyor, katı gibi.

Titreşim az var. Önceki motorum MCT idi, eşim bu motoru çok daha konforlu bulduğunu söylüyor.

Sele yayla gibi, 3 kişi binsek yer kalır.

Direksiyon kilidini yapamadım nedense, serviste göstermişlerdi ama iyi dinlememişim. Nasıl oluyor bi anlatır mısınız dostlar?

Bir şey daha soracağım yav, parkedip boşa aldık motoru direkt anahtarlar kapatıyoruz değil mi? Start stop düğmesi yok bunda sanırım?

Bir kaç eskisi var ama ben boxerdan acayip keyif aldım, herkese hayırlı sürüşler. ..

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldık boxer ı ilk izlenimler ve sorular:

Arka frene asılmak durumunda kaldım. Motorun arkası yanıma kadar geldi, arka fren kitliyor, lastikler de kayıyor. Lastikleri değiştirici ama ön freni diske çevirme işi nasıl olacak bilemiyorum.

Arada stop ediyor yahut ben alışamadım stop ettiriyorum.

Göründüğünden hafifmiş meret, boy kısa ayaklar tam basmıyor, geri itemem sandığım, gayet itiyorum.

Yokuşlarda üzmüyor kütür kütür çıkıyor, katı gibi.

Titreşim az var. Önceki motorum MCT idi, eşim bu motoru çok daha konforlu bulduğunu söylüyor.

Sele yayla gibi, 3 kişi binsek yer kalır.

Direksiyon kilidini yapamadım nedense, serviste göstermişlerdi ama iyi dinlememişim. Nasıl oluyor bi anlatır mısınız dostlar?

Bir şey daha soracağım yav, parkedip boşa aldık motoru direkt anahtarlar kapatıyoruz değil mi? Start stop düğmesi yok bunda sanırım?

Bir kaç eskisi var ama ben boxerdan acayip keyif aldım, herkese hayırlı sürüşler. ..
    Hayırlı olsun hocam. Motoru direkt ayar yaptırmadan aldıysan rolantiyi biraz yükselt. Stop sorunun çözülecektir.

Direksiyon kilidi için gidonu sola yatırıp anahtarı içeri bastır ve sola çevir. Tam basma, az da basma yerini bulacaksın. Start/stop butonu da yok.

Lastikler bildiğimiz gibi rezalet. Hele önler çok fena. En kısa zamanda değiştirmeni tavsiye ederim. Bir de frenleri servisler sonuna kadar sıkıp veriyor. Biraz alttan somunlarını gevşetirsen hemen arkayı kilitlemez.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eee yok mu yeni proje yapan ?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Hocam bilgiler için teşekkürler.

Özellikle freni kontrol edeyim. Stop sıkıntısı bugün olmadı herhalde alışıyor yav... ama tekrar ederse rölantiyi yükselteyim.

Lastikleri mc 32 düşünüyorum ama bakalım.

Projem de var aslında ama maddi kaynak yok şimdilik.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çıkma CBF ön takımı olur mu. Altın değerinde motor, hurdaya asla düşmez. Çıkma CBF ön takımı bulursanız çalıntıdır. Ön freni disk yapacaksanız da böyle olmamalı bu.

Ön freni diske çevirme işinde arada tel jant a çevirmeyi de çıkarayım istedim aslında ama tüm ön takımın değişeceğini duyunca vazgeçtim şimdilik ben de...

arkadaşlar mrb. motorum sorunsuz 2014 model 1800 kmde kaza düşme falan yok ne kadara satmalıyım? ilgilenen varsa ulaşabilirler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)