Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    Arkadaslar facebook sayfamizdan paylasimlarimiz hiz kesmeden devam ediyor lütfen bizi takip edin saygilarimla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı haldun_86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar facebook sayfamizdan paylasimlarimiz hiz kesmeden devam ediyor lütfen bizi takip edin saygilarimla...
    Ben facebook kullanmıyorum. Eminim başka kullanmayanlar da vardır. Maalesef neler paylaşılıyor hiç bir fikrim yok. Grup Kapalı değil de herkese açık yapılsaydı en azından yazılanları okuyabilseydik...
    fufuktas bunu beğendi.

omur.38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj-boxer
    yasınız genc ıse normaldır. 35 ustu yası olan bırı uzerıne yaptırdıgınız zamn fıyat duser babanızın uzerıne alın
    Arabalar bedenimi,motosiklet ruhumu taşır.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim içim rahatladı ben de dediğiniz gibi yapmaya çalışayım.

Şu anda tek sıkıntım kavşakta vs. dururken 4. viteste durursam stop ediyor bazen. Durduğum yerde de vites düşüremiyorum ileri geri itelemek gerekiyor motoru. Bu genel bir şey mi yoksa motor yeni olduğu için midir?
    durduğunuz yerde vites değiştirememeniz normal motosikletiniz yeni olduğundan dolayı ilerliyen zamanlarda düzelir giç merak etmeyin güzel günlerde kullanmanız dileklerim ile.

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hindistan'a git abi o zaman. Benzin fiyatı da pahalı ona niye bisey demiyosun?
    Sayın UÇAN KURBAĞA. Benden Hindistanın benzin fiyatını sormuşsunuz. Türkiye ile Hindistan mukayesesi şöyle:

http://tr.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/#India

Benzinin litre fiyatı Hindistanda 1 dolar, Türkiye’de 1,78 dolar. En pahalı benzin sıralamasında 4. sıradayız.

Hatta siz tatmin olmazsınız diye hindistandaki yıllık gelirleri araştırdım. Hindistanın kişi başına düşen gelir verisine göre değişik kurumlarda belirtilen gelirler arasından en küçük değeri bile 1570 dolar (97700 rupi) ve orta gelirlinin en düşük gelirleri bu. ki bu gelirle boxer 150yi taksitle bile alabilirsiniz.

link: http://en.wikipedia.org/wiki/Income_in_India

Ayrıca çinli motorları beğenmiyor da değilim. Beğenmeseydim 2. tercihim Kuba Çita 100cc fc modeli olmazdı. Bence 'sen çinli motosiklete bakarsan o da sana bakar' görüşü gayet doğru.

Hem Ekrem Beyin vaadi kaliteli ürünü uygun fiyatla müşteriye sunmak değil mi. (Bakınız youtube , Ekrem bey ve doğuş kurye röportajı.)

boxer hindistan internet satış fiyatı 48700 rupi=1750 tl. bunun internet sitesi payı ~%15idir ki bu da 250 tl.kaldı 1750-250=1500 tl. bajajın karını çıkarmıyoruz. çünkü türkiyeye haliyle karını ekleyip satıyor. gümrük vergileri ile 2500-2650 tl arası oluyor. kuralkan satış fiyatı 2900 tl. kuralkanın karı boxer başı 150-200 tl. bayi karı 100-150 tl.ki bu hesabım bile çok düşük tuttum. buna rağmen fiyatın çoğu gümrük vergisinden kaynaklanıyor. gidin arsştırın isterseniz. veya sanayici ithalat yapan dostlarınıza sorabilirsiniz ” uçan… bey.

bu fiyatta elbette ki Ekrem beyin bi pazarlama hilesi yok. Ekrem Bey gayet DÜRÜST birisi. Neticede motosikletlerin fiyatını bajajauto belirliyor.

Pahalı bir piyasada müşteri olmayı zaten istemem. iş bulursam tabi ki de gitmek isterim hindistana. hatta bajajın mühendislerinden biri de ben olurum..kim bilir..

hem çinlilerin piyasadan kalkmasını istemeyen ilk siz olursunuz uçan bey .bu savunuculuğunuz ondan olsa gerek. bozulan çinli dişlileri sizin elinizden geçiyor neticede. zincir dişli üretiyorsunuz ya. .belki kuralkanın yedek parça üretimi de sizdedir. kanuni dişlilerini türkiye satış noktalarına anlaşmalı göndermediğinizi nerden bilelim. bu koşullarda objektif yorumlar yaptığınız tartışma konusu olacaktır. Ekrem bey ile tanışıklılığınız 2700 km boxer ile yaptığınız kuralkanın düzenlediği geziden beri olmasın.
    Ekrem beye “test motoru Konyada nerde bulunur” diye sorduğumda bana sizin telefon numaranızı vermesi bi tesadüf olmasa gerek uçan ….bey.

Hem ben Konya sanayicisini beğenmiyorum. BİLEN BİLİR. En DÜRÜST sanayici 1 konya 2 kayseri. Sanayiyi bir mühendis adayı olarak iyi bilirim. Siz de inşallah DÜRÜST bir sanayicisinizdir uçnkaplumbğa Huzeyfe BEY.

Not: Bu yazı düzenlenmiş olup Ekrem Beyin sansürüne uğramayacak kadar temizdir. siyasi içerik ve hakaret içermez. Tamamen tüketicinin görüşleri ön plana tutulup boxer kullanıcılarının lehine yazılmıştır.
    Saygılarımla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı fufuktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Herkese Hayırlı Akşamlar,
    Bu akşam itibari ile 2730tl ile 2015 model mavi boxer motorumun şiparişini vermiş bulunmaktayım. Her ne kadar Kargo ile getirilmesinden korksamda Kuralkan tarafından demonte şekilde kendi servisine gönderilip, yanımda monte edilecek olması bir nebze içimi rahatlattı. Allah kismet ederse çarşamba günü aranıza katılıcam.
    Hayırlı mübarek olsun. Kazasız belasız yolculuklara inşallah.

Bi sorum olacak Ufuk Bey. Bu demonte halde gelip yanınızda montajının yapılmasını siz mi istediniz. Yoksa internetten alınan ürünlerde bu prosedür mü uygulanıyor.

fufuktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj BOXER 150
    Alıntı Sagopa dd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın UÇAN KURBAĞA. Benden Hindistanın benzin fiyatını sormuşsunuz. Türkiye ile Hindistan mukayesesi şöyle:

Benzinin litre fiyatı Hindistanda 1 dolar, Türkiye’de 1,78 dolar. En pahalı benzin sıralamasında 4. sıradayız.

Hatta siz tatmin olmazsınız diye hindistandaki yıllık gelirleri araştırdım. Hindistanın kişi başına düşen gelir verisine göre değişik kurumlarda belirtilen gelirler arasından en küçük değeri bile 1570 dolar (97700 rupi) ve orta gelirlinin en düşük gelirleri bu. ki bu gelirle boxer 150yi taksitle bile alabilirsiniz.

Ayrıca çinli motorları beğenmiyor da değilim. Beğenmeseydim 2. tercihim Kuba Çita 100cc fc modeli olmazdı. Bence 'sen çinli motosiklete bakarsan o da sana bakar' görüşü gayet doğru.

Hem Ekrem Beyin vaadi kaliteli ürünü uygun fiyatla müşteriye sunmak değil mi. (Bakınız youtube , Ekrem bey ve doğuş kurye röportajı.)

boxer hindistan internet satış fiyatı 48700 rupi=1750 tl. bunun internet sitesi payı ~%15idir ki bu da 250 tl.kaldı 1750-250=1500 tl. bajajın karını çıkarmıyoruz. çünkü türkiyeye haliyle karını ekleyip satıyor. gümrük vergileri ile 2500-2650 tl arası oluyor. kuralkan satış fiyatı 2900 tl. kuralkanın karı boxer başı 150-200 tl. bayi karı 100-150 tl.ki bu hesabım bile çok düşük tuttum. buna rağmen fiyatın çoğu gümrük vergisinden kaynaklanıyor. gidin arsştırın isterseniz. veya sanayici ithalat yapan dostlarınıza sorabilirsiniz ” uçan… bey.

bu fiyatta elbette ki Ekrem beyin bi pazarlama hilesi yok. Ekrem Bey gayet DÜRÜST birisi. Neticede motosikletlerin fiyatını bajajauto belirliyor.

Pahalı bir piyasada müşteri olmayı zaten istemem. iş bulursam tabi ki de gitmek isterim hindistana. hatta bajajın mühendislerinden biri de ben olurum..kim bilir..

hem çinlilerin piyasadan kalkmasını istemeyen ilk siz olursunuz uçan bey .bu savunuculuğunuz ondan olsa gerek. bozulan çinli dişlileri sizin elinizden geçiyor neticede. zincir dişli üretiyorsunuz ya. .belki kuralkanın yedek parça üretimi de sizdedir. kanuni dişlilerini türkiye satış noktalarına anlaşmalı göndermediğinizi nerden bilelim. bu koşullarda objektif yorumlar yaptığınız tartışma konusu olacaktır. Ekrem bey ile tanışıklılığınız 2700 km boxer ile yaptığınız kuralkanın düzenlediği geziden beri olmasın.
    Ekrem beye “test motoru Konyada nerde bulunur” diye sorduğumda bana sizin telefon numaranızı vermesi bi tesadüf olmasa gerek uçan ….bey.

Hem ben Konya sanayicisini beğenmiyorum. BİLEN BİLİR. En DÜRÜST sanayici 1 konya 2 kayseri. Sanayiyi bir mühendis adayı olarak iyi bilirim. Siz de inşallah DÜRÜST bir sanayicisinizdir uçnkaplumbğa Huzeyfe BEY.

Not: Bu yazı düzenlenmiş olup Ekrem Beyin sansürüne uğramayacak kadar temizdir. siyasi içerik ve hakaret içermez. Tamamen tüketicinin görüşleri ön plana tutulup boxer kullanıcılarının lehine yazılmıştır.
    Saygılarımla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Hayırlı mübarek olsun. Kazasız belasız yolculuklara inşallah.

Bi sorum olacak Ufuk Bey. Bu demonte halde gelip yanınızda montajının yapılmasını siz mi istediniz. Yoksa internetten alınan ürünlerde bu prosedür mü uygulanıyor.
    Sağolun güzel dilekleriniz için. Allah hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

İnternet satışlarında genelde aldığın bayi Kuralkanın fabrikasına sipariş geçiyor ve fabrikadan demonte olarak sana en yakın bayiye geliyor. Ama sen gene işini garantiye alabilmen için hem satıcıyla hemde motorun gelecek olan servisle konuşman daha iyi olur. Benim usta sağolsun motor gelince aradı çağırdı. Montajını yanımda beraber yapacağız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Bu arada motorum geldi. Yarın ustamla beraber montajını yapacağız. Ekrem Bey de sağolsun bizzat beni telefonla aradı ilgilendi.

omur.38, Kuru Fasülye ve Yurdukoru bunu beğendiler.
    Önce Güvenlik...

Facebook grubumuz 250 kişiyi geçtiği için herkese açık yapamıyorum grubu. Facebook yönetimi izin vermiyor.

Agabeylerim ve kardeşlerim boxerimin ön maşa göbeginde boşluk var daha 250 km deyım sıfır motosiklette olabılecen en ayıp utanç verici durum forumda okudugum kadarıyla bı kaç arkadasında başında aynı durum varmış firmanın buna bi el atması gerekmıyor mu burdan seslenıyorum yetkili abilerime, napalım? paramız yoktu honda yamaya alamadık deyip sineye mi çekelim ? ögrenci halimle kuryelık yapıp toplaya toplaya çin almayalım olsun da hındıstan olsun arkasıda sağlam diyerek güvendik hata mı ettik, bilemedim allahtan hayırlısı
    dyavol-77 bunu beğendi.

Alıntı omromr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agabeylerim ve kardeşlerim boxerimin ön maşa göbeginde boşluk var daha 250 km deyım sıfır motosiklette olabılecen en ayıp utanç verici durum forumda okudugum kadarıyla bı kaç arkadasında başında aynı durum varmış firmanın buna bi el atması gerekmıyor mu burdan seslenıyorum yetkili abilerime, napalım? paramız yoktu honda yamaya alamadık deyip sineye mi çekelim ? ögrenci halimle kuryelık yapıp toplaya toplaya çin almayalım olsun da hındıstan olsun arkasıda sağlam diyerek güvendik hata mı ettik, bilemedim allahtan hayırlısı
    Firma ne yapabilir bu duruma?
    Benim motor 12 bin km de.
    Ortalama 2 bin km de bir kullanıma göre bu boşluk oluşuyor.
    Bu motorun kotu oldugu anlamina gelmez.
    Servise gidiyorum 30 saniye surmuyor sıkıyorlar sonra yola devam.
    Bunlar basit şeyler.

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Herkese merhaba,
    Üniversitem KOCAELİ dışı olduğu için motorun evde yatmasına gönlüm razı olmuyor satıyorum haberiniz olsun.
    KOCAELİ ye pek gidemediğimden dolayı son fotolarını pek çekemedim 1 aylık fotolar motorda düşme yatma kaza tarzı şeyler yok bayiden nasıl çıktıysa öyle depo kılıfıda yaptırmıştım oda 1 aylık falan oda üzerinde satılık.
    Saygılar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5718917/detay/[COLOR="Silver"][COLOR="Silver"]
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

Ucankaplunbaga ,Cok karşı bi dille yazılmış bir msj bu tavrin beni bir motosiklet net uyesi olarak cok üzdü yapilisinin ne kadar basit oldugunun ne onemi var ki? Biz buna canimizi emanet ediyoruz, firma napsin diyorsun birde bu nasıl körü körune bir savunmadır, firmanin yapmasi gereken her köklü firma gibi motosikletleri geri çağırıp kronik arzasini çözmektir baska ne olabilir. Sizin bir motosiklet sever olarak bu konuyadaha samimi bir cevap vermeniz gerekirdi diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:33 ----------

Yanlizca modellerinde bilmem kac devirde aynaları titriypr doye geri çağrı yapan firmalar varken siz bir motosikletin gobegini nasıl bu kadar hafife alabilirsiniz anlamak çok güç
    dyavol-77 bunu beğendi.

selland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Jupiter
    Ne demek firma ne yapsin bu duruma...!!! Ben boyle bir yorumu anlamiyorum. Gobek boslugundan olusan bu problemin cozumu zormu yani bukadar. Cin mali motor almiyoruz sonucta kendini ispatlamis bir marka aliyoruz nitekim eminimki cozumu bulunur. Buradan sayin Ekrem bey bununla ilgilenenecegini umuyorum. Saygilarimla

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ön maşa göbeğindeki boşluk eğer ön frene bas-çek şeklinde bastığımızda hissedilen ve duyulan boşluk sesi ise bu maalesef bende de var. Benzer kilometrelerde ortaya çıktı. Biraz idare ettim 750km bakımında servise konuyu ilettim, sıktılar. Ancak sanki hala var o boşluk.

Bir sonraki yorumlara katılıyorum, bu araba değil motor kardeşim. Belki küçük bir sorundur ama özellikle hızlı giderken problem oluşturabilir. Konunun sizin öğrenci olmanızla alakası yok, herkes eğer bu markayı tercih ediyorsa belli bir beklenti içinde olur. Ufak tefek şeyler mide bulandırır. Mesela arka ışığın birleşme yerinden su akıtması. Bir arkadaşımız o bölgeye silikon sıkarak çözüm bulmuş. Bu şimdi yakıştı mı! Bence üreticiler çözümü kullanıcılara bırakmamalıdır. Gerçi arabalarda da kronik sorunlar oluyor. Mesela benim Fiorinoda arka bagaj kapağından gelen sesi servis çözemedi. Arka silecek bağlantılarından tutun tüm kapağı sökeceklerdi. Bir gün başka birine sürdürdüm aracı, sesin tam nereden geldiğini buldum. Sonra siyah bir bant parçasıyla sesi çok basitçe kendim kestim.

Yani çözüm illaki bulunur ama bunun üretici mühendisler tarafından bulunması ve kullanıcılara aksettirilmemesi markanın geleceğe yönelik yatırımlarına katkıda bulunacaktır.

Ucankaplunbaga ,Cok karşı bi dille yazılmış bir msj bu tavrin beni bir motosiklet net uyesi olarak cok üzdü yapilisinin ne kadar basit oldugunun ne onemi var ki? Biz buna canimizi emanet ediyoruz, firma napsin diyorsun birde bu nasıl körü körune bir savunmadır, firmanin yapmasi gereken her köklü firma gibi motosikletleri geri çağırıp kronik arzasini çözmektir baska ne olabilir. Sizin bir motosiklet sever olarak bu konuyadaha samimi bir cevap vermeniz gerekirdi diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:33 ----------

Yanlizca modellerinde bilmem kac devirde aynaları titriypr doye geri çağrı yapan firmalar varken siz bir motosikletin gobegini nasıl bu kadar hafife alabilirsiniz anlamak çok güç
    Hafife almıyorum fakat bu boşluk yüzünden kaza yapman imkansıza yakın.
    Kullanım suresine ve şartlarına bağlı oluşan bir boşluk.
    Ben motorla dağ bayır gezmiştim 600 km.
    Sonra boşluk oluştu. Ama şehir içinde bunun oluşması 2000/3000 km de bir oluyor.

Demek istediğimi anlamışşındır umarım. Motoru her şeyiyle savunmuyorum yanlış anlaşıldım sanırım.

Lastiklerim toprak dahi görmedi daha sorun bunun kabullenilebilinir bir hata oldugunun dusunulebiliyor olması, umarım demek istediğim anlaşılmıştır

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar gidon boşluğunun nerede olduğunu resimle gösterebilir misiniz? Ne ile sıkabiliriz ? Bir bakayım ben de.

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    BENCE BOŞLUK OLMASI DOĞALDIR YAPMANIZ GEREKEN SERVİSE GİDİP SIKTIRMAK. AYNI SORUN BENDEDE VAR SERVİSE GİDİP SIKTIRDIM VE ŞUAN MOTOR 4250 KM DE SIKINTI YOK..
    SONUÇTA FABRİKA MONTAJ GELEN ÜRÜNLER.. SIKMANIZ YETERLİ..

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125
    rodaj bitiminde olmasi normal ancak bu kısır döngüyse savunulacak tarafı yok.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Benim makine beyler,

Şu an gayet memnunum. Bugün Ankara'nın ayazında çalıştırmada zorlandım bir kaç gündür yatıyordu dışarda çünkü. Jigle çekili marşa basıp hem de azıcık gaz vererek ısıtabildim ancak yoksa rölantide stop ediyor. Bu şekilde boğulma vs olmadıotorda.

Ayak marşının boşa döndüğünü söylemiştim, bugün yurdukoru'nun dediği gibi bir kaç kere daha denedim ama yine aynı sürekli boşa dönüyor anlamadım bunu.

Motor daha sıfır olduğu için mi yoksa genelde mi böyle bilmiyorum ama, biraz gezdikten sonra durup motora baktım rölantide bile titreşim var; aynaları elleyince anlaşılıyor ama görüntüde bozulma yok, arkada plaka ve stop lambası epey titriyor, egzoz titriyor. Ama ayak peglerinde titreşim yok gidonda yok. Selede yok ya da bana öyle geliyor ilk motorum malum

Ayaklarım yere tam basmamasına rağmen motor hafif olduğu için sorun olmuyor tek ayakla denge kolay.

Genel olarak motorun dengesi iyi gibi kullandığım diğer Çinli motorlarda düşük hızlarda ehkiyet sınav parkurunda slalomda vs yatırırken tedirgin oluyordum ama boxer daha güven veriyor.
    KoreliVlog, Yurdukoru, Aquarist ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    ARKADAŞLAR uçnkaplumbğa RUMUZLU KULLANICININ İŞLEDİĞİ GAFLARI VE KENDİNİ ELE VERMESİNİ SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM. BUNU YAPMAMIN SEBEBİ SİZİ(BOXER KULLANICILARINI VE BOXER ALMAYI DÜŞÜNENLERİ) YANLIŞ YÖNLENDİRMESİNDENDİR. YAPTIĞI YORUMLAR SADECE VE SADECE BAJAJI SAVUNMA MAHİYETİNDEDİR. SİZE DURUMU İZAH EDEYİM:

Ben 15 Şubat'ta aşağıdaki kıyaslamamı yayınladım. Boxeri ve ondan daha düşük ccli discover 100 modelini ve bunların Hindistan fiyatı ile Türkiyedeki fiyatını kıyasladım. Haliyle Türkiye'de niye bu kadar pahalı olduğunu sorguladım.

42000 rupi (~1500 tl) boxerın ilk çıktığı andaki başlangıç fiyatıymış. Ağustos 2011deki yetkili satış noktalarındaki fiyatı 48700 rupi imiş. o da yaklaşık 1750 tl. bakınız: (http://www.drivespark.com/two-wheele...boxer-150.html)
    şimdiki 0 km boxer kaç lira, bulamadım.
    ama 2. el fiyatları gayet güzel hindistanda.
    mesela aşağıdaki linkte 14000 km'deki 2011 model boxer 29000 rupi(1160 tl)
    http://tirupur.quikr.com/Bajaj-Boxer...AdIdZ176520040

diğer 2.el boxerlar:
    http://www.quikr.com/boxer-150-motor...rder=priceDesc

2011 model 22000 kmdeki boxer 33000 rupi(1320 tl)
    http://bangalore.quikr.com/Bajaj-box...AdIdZ199148222

2011 model 17000 kmdeki boxer 35000 rupi(1400 tl)
    http://salem.quikr.com/bajaj-boxer-1...AdIdZ196894233

2004 model 40000 kmdeki kawasaki boxer 100cc, 15000 rupi(600 tl)
    http://gwalior.quikr.com/Kawasaki-Bo...AdIdZ196765721

galiba 0 km boxer ,hindistanda artık satılmıyor olabilir.

satılsa idi 48700 rupi(1750 tl) olurdu (yukarı bknz). Discover 100 ise hindistanda 1740 tl. nerdeyse başabaş. vergisiz ve yavaş ,ama az yakan şehiriçi kullanım için discover 100. yok dağa taşa vururum, yıllık 100 tl vergi öderim. benzin parası da önemli değil ben gezecem diyorsanız boxer 150.

Ekrem Ata Bey , discover 100ü getirin Türkiye'ye.Ama fiyatı 2350 tlyi geçmesin. Gençler bu motora hücum etsin. çinli firmalar bitsin.kanunide mondialde dahil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

42000 rupi (~1500 tl) boxerın ilk çıktığı andaki başlangıç fiyatıymış. Ağustos 2011deki yetkili satış noktalarındaki fiyatı 48700 rupi imiş. o da yaklaşık 1750 tl. bakınız: (http://www.drivespark.com/two-wheele...boxer-150.html)
    şimdiki 0 km boxer kaç lira, bulamadım.
    ama 2. el fiyatları gayet güzel hindistanda.
    mesela aşağıdaki linkte 14000 km'deki 2011 model boxer 29000 rupi(1160 tl)
    http://tirupur.quikr.com/Bajaj-Boxer...AdIdZ176520040

diğer 2.el boxerlar:
    http://www.quikr.com/boxer-150-motor...rder=priceDesc

2011 model 22000 kmdeki boxer 33000 rupi(1320 tl)
    http://bangalore.quikr.com/Bajaj-box...AdIdZ199148222

2011 model 17000 kmdeki boxer 35000 rupi(1400 tl)
    http://salem.quikr.com/bajaj-boxer-1...AdIdZ196894233

2004 model 40000 kmdeki kawasaki boxer 100cc, 15000 rupi(600 tl)
    http://gwalior.quikr.com/Kawasaki-Bo...AdIdZ196765721

galiba 0 km boxer ,hindistanda artık satılmıyor olabilir.

satılsa idi 48700 rupi(1750 tl) olurdu (yukarı bknz). Discover 100 ise hindistanda 1740 tl. nerdeyse başabaş. vergisiz ve yavaş ,ama az yakan şehiriçi kullanım için discover 100. yok dağa taşa vururum, yıllık 100 tl vergi öderim. benzin parası da önemli değil ben gezecem diyorsanız boxer 150.

Ekrem Ata Bey , discover 100ü getirin Türkiye'ye.Ama fiyatı 2350 tlyi geçmesin. Gençler bu motora hücum etsin. çinli firmalar bitsin.kanunide mondialde dahil.
    Ardından uçnkaplumbğa beyden hiç beklemediğim hiddetli bir cevap aldım. Bana benzin fiyatlarının Türkiyede daha pahalı olduğunu neden söylemediğimi sordu- savunurcasına.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

Bana sorusu buydu:

Hindistan'a git abi o zaman. Benzin fiyatı da pahalı ona niye bisey demiyosun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Ardından Hindistandaki benzin fiyatının daha ucuz olduğunu ve hindistanın orta gelirli ailelerinin gelir durumlarının boxerı almaya uygun olduğunu kanıtlar bir yazı yazdım.Ve benzin fiyatının bizde niye bu kadar pahalı olduğunu soruşturan bi yazım oldu. Yazımda devletin giderlerinin bizim cebimizden karşılandığını savundum. Yazımda uçnkaplumbğa beyin Ekrem Ata bey ile olan ticari ilişkisini de belirttim. Önceden yapılan 2700 km boxer test sürüşlerine Ekrem Bey forumdan bir kaç eleman arıyordu,para karşılığı ve uçnkaplumbğanın bu tura katıldığını bu forumdan öğrenmiştim.çünkü uçankaplumbğa bununla alakalı bir paylaşımda bulunmuştu. şu an sayfasını hatırlamıyorum.

İşte bu yazımdan sonra forum admini eliyle BİLMEDİĞİM GÜÇLER sayesinde sansüre uğradım ve yazılarım hemen o günün gecesinde silindi.Üstüne bir uyarı da aldım. Ben de yazılarımın siyasi görünen kısmını silip yazımı tekrar yayınladım.Aşağıdaki yazım bu -düzeltilmiş- yazımdır. Bu yazımdaki uçnkaplumbğaya yaptığım eleştirileri okuyun.

Saygılarımla...
    [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

bu yazıyı sayfa 134te(yukarda) bulabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

Bu yazımdan sonra sansür uygulayacak bir kelime bulamamışlar ki ne yazıma zarar verildi. Ne de uçnkaplumbğa tek kelime bir söz edebildi. Cevap bile yazamadı. Ve ben halen uçnkaplumbğanın Kuralkana çalıştığını düşünüyorum.

Tam bu düşünceler içerisindeyken bir gafa daha imza attı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

omromr beyin bu sorununa ve sorusuna karşın uçnkaplumbğa bey yine savunma gardını ele aldı.ve benim gözümde kuralkanın forumdaki üyelerin beyin yıkayıcısı olduğunu kanıtladı. ki bu göbekteki boşluk sorunu forumdaki birkaç kişinin daha sorunuydu. Bu arkadaşlardan biri de twona bey idi. Ki forumda twonayı bilen bilir. dürüst ve doğru yorumlar yapan motorun eleştirilecek yerini eleştiren övülecek yerini öven biridir.

[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Firma ne yapabilir bu duruma?
    Benim motor 12 bin km de.
    Ortalama 2 bin km de bir kullanıma göre bu boşluk oluşuyor.
    Bu motorun kotu oldugu anlamina gelmez.
    Servise gidiyorum 30 saniye surmuyor sıkıyorlar sonra yola devam.
    Bunlar basit şeyler.
    Ardından uçankaplumbğa bu savunma yazısını yazdı. ve bu büyük sorunu çok basit bir sorunmuş gibi sundu. twona bey ise bu durumu doğrulamak için fabrikadan ilgili yetkililerle test yaptırdı ve bu kronik hatayı kanıtladı. (forumu inceleyin). Ve hala onaramamıştı.lastik değişimiyle sorunu düzeltemese de o sallantıyı bir nebze hafifletebilmiştir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

kusra bakmayın uçnkaplumbğa ama forumdan uzaklaşmanızı istiyoruz. Artık objektif yorumlar yapamıyorsunuz. Kendinize twona beyi ve yurdukoruyu örnek almanızı öneriyorum.

Arkadaşlar. Size de bu yazıyı tamamen okumanızı tavsiye ediyorum. Amacım uçnkaplumbğa beyi kötülemek değil. Sadece boxercıları yanlış yönlendirdiğini açıklayarak yaptığı yorumların gerçeklikten uzak olduğu düşüncesini size göstermek için yazdım. Ve uçankaplumbğayı savunmaya bekliyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Hafife almıyorum fakat bu boşluk yüzünden kaza yapman imkansıza yakın.
    Kullanım suresine ve şartlarına bağlı oluşan bir boşluk.
    Ben motorla dağ bayır gezmiştim 600 km.
    Sonra boşluk oluştu. Ama şehir içinde bunun oluşması 2000/3000 km de bir oluyor.

Demek istediğimi anlamışşındır umarım. Motoru her şeyiyle savunmuyorum yanlış anlaşıldım sanırım.
    Açıkçası bu yorumunuz beni tatmin etmedi.

Boxer almayı düşünen arkadaşlar. Ben de param olsa boxer alacağım. Ben boxerı kötülemiyorum. Aksine seviyorum. Hem bajaj babamın çiftliği değil ki. Doğrusu neyse o. Bu yüzden yanlışıyla doğrusuyla Boxer 150 yi bana sevdiren Twona beye ve yurdukoru beye teşekkür ederim. Eğer doğru bilgi isterseniz ilk bu rumuzlu abilerimin yazılarını inceleyin.Kesinlikle boxer 150yi hafife almayın. Her ne kadar 3000 tl olsa da...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

...........

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)