Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Değerli Adnan Taylan Bey;

Telefon ile de görüştüğümüz gibi İzmir servisimiz Bahri Usta sizin evinizde bulunan motosikletin aküsünü takıp çalışır durumda size teslim edecekler. Tabi ki bu işlemin kaşısında bir ücret sizden talep edilmeyecek. Kendileri zaten planlamışlar. Endişeniz olmasın.

Bu vesile ile şunu da söylemek isterim;

Özellikle 15 kasım tarihinde yapılan fiyat ayarlaması ile beraber bu ürünümüze yoğun teveccühün arttığını söyleyebilirim. Küçücük bir ilçemizee bu hafta 30 ncu motoru sevk edecğiz. Giriş yapılan noktalardan çok güzel geri dönüşler alınıyor. Bizler de böyle olmasını arzu ediyor ve bekliyorduk. Zira fiyat ve diğer unsurlar yan yan konduğu zaman tercihte en önlerde olan bir ürün olduğuna eminiz.

Selam ve saygılarımı sunuyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İnternete girmeden önce Ekrem Bey aradılar,çok sağolsunlar.Durumla ilgilendiklerini ve Bahri ustanın rahatsızlığı dolayısı ile uğrayamadığını, akünün ücretsiz olarak değiştirileceği bilgisini verdi.Bu kadar çabuk iletişim beni son derece mutlu etti.Ekrem Bey'den Allah razı olsun

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Taylan amca, sen "scooter dan vitesliye adaptasyon" sorunu yaşıyosun. Benim tanığım scooter kullanmaya alışıp sonra vitesli kullanmaya çalışan arkadaşlarımda senin yaşadığın adaptasyon sorununu yaşadı. Ve hepside vitesliyi satıp tekrar scooter a geri döndü.
    Sanada tavsiyem "yaptık bi hata" deyip vitesliyi satıp tekrar scooter al. Yoksa çok kahrolursun. Aha buraya yazıyorum.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    herkese merhaba. bu aralar motor alma aşamasındayım kafamda çin malı bir model var ama boxer ın fiyatının düştüğünü görünce bende bir acaba ? düşüncesi aldı.biraz araştırınca bakım aralığının da beşbinde bir olması hoşuma gitti eğer ki motor aksamı kaliteli olmasaydı o kadar km bakım aralığını tutmazlardı. neyse kullanıcıları sorum şu alüminyum kalitesi nasıl ? yani motor aksamındaki civatalar bir kaç sökülüp takıldıktan sonra yalama oluyor mu? veya diğer kısımlardaki civatalar? çin malındaki alüminyum kalitesi berbat hamur gibi bir kaç sökülüp takılan civata kesin yalama oluyor hatta civata kendi yuvasınıda alıp geliyor. boxer da durum nasıl ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

10000 km leri görenlerde vamış km saati bozulması felan oldu mu hiç ?

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taylan amca, sen "scooter dan vitesliye adaptasyon" sorunu yaşıyosun. Benim tanığım scooter kullanmaya alışıp sonra vitesli kullanmaya çalışan arkadaşlarımda senin yaşadığın adaptasyon sorununu yaşadı. Ve hepside vitesliyi satıp tekrar scooter a geri döndü.
    Sanada tavsiyem "yaptık bi hata" deyip vitesliyi satıp tekrar scooter al. Yoksa çok kahrolursun. Aha buraya yazıyorum.
    Ben hem scooter hem vitesli kullanan biri olarak şahsen tam tersini düşünüyorum.

Şöyle ki bol yokuşlu bir yerde yaşıyorsanız scooterla aşağı inişlerde sürekli fren yapmaktan balatalar çabuk yıpranıyor.

Viteslideyse topuğa basıp vites küçülterek motoru yavaşlatmak daha güvenli bir duruş sağlıyor, motora bir nevi kompresör uyguluyor.

Boxer'ın vitesi çok pratik, topukla küçülüp ayak ucuyla büyüyor ve hepsi 4 tane. Ayrıca vitesleri kemiksiz, hemen geçiyor, motor iyice ısınınca vites geçişleri yağ gibi .
    trcn ve AFLTAY bunu beğendiler.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Yurdukoru , bazı terlerin paslandığından bahsetmiştin. Nereler paslanmıştı fotoğrafı var mı acaba ?

sayın inzell 2.el cbf 3000 tl gibi düşünmüştüm siz birkaç model kullanmışsınız sanırım genel şehir içi bazen maximum 300 km gibi şehirdışı bazende dağda bayırda geziyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

uçnkaplumbğa boxer la 100 km süratle hiç gittin mi uzun süre yakıt nasıl ve o süratte seyehatı nasıl

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    Ekrem bey.Konyaya bekleriz.baharda gelirsiniz insalah.hem sabırsızlanıyorum boxer ü denemek için.konyada test sürüşü yapabileceğim bir yer var mı.
    Henüz motor almadım.Ama kararlıyım.b borç harç biterse insalah boxer alacağım.ve imposible trabzon rize turu yapacağım in insalah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:32 ----------

Yazım hatası.ikizimle rize turu yapacaz Allah izin verirse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:35 ----------

Konya sanayisi çok gelişmiş durumda.isterseniz boxer için tel jant üretimi yapabiliriz.Bana jant ölçülerini verirseniz bi soruştururum.yapabiliyorlarsa sipariş toplarım buradan.ona göre üretebilirim.Tabi Ekrem Ata abimiz izin verirse.
    Abi izin var mı. Ben Saffet.Bayilik istemiştim sizden.Hatırlıyorsanız ....konyadan üniversite öğrencisiyim.Buyrun konyaya.
    Tanışalım.bajajı tanıtalım.konya en çok kayıtlı motora sahip il.bajaj tutarsa konyalıalmam demez.zaten köyde ikamet eden vatandaşlarımızda en az 1 motosiklet var.hele çumralilar.her birinde 2 şer motor.ama çinli.o yüzden onları kalite ve teknoloji ile buluşturmak gerek diye düşünüyorum.bu yüzden bekleriz bajaj turkiyeyi
    Bu arada jant ölçülerini yazar mısınız arkadaşlar.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Selamlar

Sanırım aşağı yukarı herkes 10 bin km' lere yaklaştı, hatta bildiğim kadarıyla bazıları bir hayli geçti. (Ben bile kışın nadir binmeme rağmen 4 binlere geldim). Nikelajlı kısımları ayna gibi hala ilk günkü gibi. Civatalarda yalama olma gibi bir durum söz konusu değil ama çok kaliteli de degil maalesef
    Sadece mesnet somunu ilk seferler biraz gevşekti, bir kaç kez sıktık halloldu. Bir de denize sıfır bir yerde yaşadığımdan mütevellit egzoz saplama somunu ve yan ayak civatasının üst kısmı biraz paslandı, wd40 uygulayıp gresledim. Onun haricinde motor gıcır gıcır. Çin mallarıyla kesinlikle kıyaslamayın, taş gibi kütür kütür sağlam bir motor.
    trcn ve boora bunu beğendiler.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar

Sanırım aşağı yukarı herkes 10 bin km' lere yaklaştı, hatta bildiğim kadarıyla bazıları bir hayli geçti. (Ben bile kışın nadir binmeme rağmen 4 binlere geldim). Nikelajlı kısımları ayna gibi hala ilk günkü gibi. Civatalarda yalama olma gibi bir durum söz konusu değil ama çok kaliteli de degil maalesef
    Sadece mesnet somunu ilk seferler biraz gevşekti, bir kaç kez sıktık halloldu. Bir de denize sıfır bir yerde yaşadığımdan mütevellit egzoz saplama somunu ve yan ayak civatasının üst kısmı biraz paslandı, wd40 uygulayıp gresledim. Onun haricinde motor gıcır gıcır. Çin mallarıyla kesinlikle kıyaslamayın, taş gibi kütür kütür sağlam bir motor.
    benimde evimin 20 metre ötesinden bartın ırmağı akıyor daha önce çin malı cg diye tabir edile model motorum vardı . motorunu güçlendirdim bu aşamada bir kaç kez sök tak yaptım haliyle civatayı söktüğümde civatanın dişerinin arası alüminyumla geliyodu dolu dolu dişleri gözükmüyordu o derece yani yuvasınıda alıp geliyordu paslanma benim motorumda olmamıştı yani öyle aşırı derecede aman aman bi şey yoktu. karda yağmurda vs her şekilde kullandım. neyse cevap için teşekkürler ;)

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Bütün arkadaşlara selamlar ve iyi seneler.
    Bir süre forumdan uzak kaldım tayin ve taşınma telaşı, sonra kış girdi araya sonrada baktım motor ucuzlamış bir kazıklanma düşüncesi oldu anca şimdi bakabildim foruma neler oldu en son girdiğim zamanlardan beri diye bir 30 sayfa falan geride kalmışım okudum hepsini fiyat konusunda bayağı hararetlenmiş burası bende yadırgadım şahsen sonuçta ben alıp satıcı değilim şu kadar zararım var diyemem ama bana göre yanlış olan bu yeni bir marka yeni bir ürün ve biz güvenip ilk alanlarız haliyle en uygun alanlar olmalıydık zira bu mal işe yaramaz çıkabilirdi biz bunun riskini aldık neyse bu konular kapanmış zaten sadece fikrimi söyledim.
    Motoruma gelince bende sorun yaşamadım fazla arkadaşların stop etme şikayetleri bendede vardı biraz rolanti ayarlandı ve sabah ilk çalıştırmada direk jikle açıyorum hemen çalışıyor 1-2 dkka yerinde çalışınca öne atlama yapmıyor ve yürüyorum hemende jikle kapatmıyorum iyice motoru ısındırıyorum sonra normale alıyorum hiçde sorun olmuyor.
    Yalpalama olayı bende yoktu ve hala orjinal lastikleriyle kullanıyorum hatta forumun ilk orta sayfalarında bununla ilgili eller salık bir video da paylaşmıştım bir süre sonra gidonda gevşeme oldu hatta fren yapınca gidon öne gidiyordu sıkınca yine yalpa kalmadı.buna dikkat etmenizi tavsiye ederim. Birde başıma gelen bir gevşeme olayı daha oldu sol ayak pegi yan sehpaya motoru bıraktığımızda olsa gerek bi süre sonra gevşiyor.
    Titreme olayına ben çok giremem çünkü bana makul geliyor karşılaştıracak başka tecrübem olmadığı için ama şunu söyliyeyim uzun yolda beni bitirdi. tayinim çıkınca Uşak-İzmir yaptım 350km falan totoya lokal anestezi yapılmış gibiydi hiç hissetmiyordum bir kaç kez mola vermeme rağmen.
    Birde sormak istediğim bişey var olmadığım sayfalarda rastlamadım bajaj online sitesinden alış veriş yapan oldumu hiç ben ilk motoru aldığımda denemiştim üretim aşamasında diyordu.parça temin edip bahçemde kendim bakım v.s. yapmak istiyorum.
    Yeni alan arkadaşlarada hayırlı olsun tekerleri düz bassın almak isteyenlerede düşünmemelerini tavsiye ederim fiyat performans uygundu şimdi dahada uygun olmuş her ne kadar bu bizim için moral bozucu olsada
    trcn, Yurdukoru, KoreliVlog ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    Arkadaşlar merhaba.ben henüz yeniyim.
    boxer'a da bayıldım.bence çok güzel motor

bu fiyatın ucuzlaması konusuna gelince benim piyasadaki araştırmalarım neticesinde Kanuni mondial kuba falcon gibi markalr( bütçe kısıtlı olduğu için honda yamahaya sormadım) kışın motosikletlerde yaklaşık 300 tl indirim yapıyorlar. Bence bu fiyat politikası gayet doğru. Ha ucuz olsa veya standart fiyat olsa iyi olmaz mı. Tabi ki de iyi olur. Fakat şirketler bazında düşünüldüğünde kışın motosiklet sürülmeyeceği ve a2 ehliyet başvuruları yapılmadığından motosiklet alımı çok azalacağı için 300 tl indirimle vatandaş motoru alıyor.kışın uyutuyor, kullanmıyor. Bahar gelince ehliyeti yoksa başvuruyor.Ve baharda kullanmaya başlıyor.
    Yani diyeceğim o ki motosikleti kışın 2740 tlye alsaydınız zaten 2 ay kullanamayacaktınız.Biraz erken aldınız 2-3 ay kullandınız ve kışın yatışa bıraktınız.Bence bu 300 tllik farkı ödeyerek zaten kış öncesi işe gidip gelenler için kar ettiler bile.Ha şimdi alsaydınız zaten o 300 tlyi otobüsle veya dolmuşla bir yerden bi yere giderken ödeyecektiniz.Gerçi bu önceden satın lanlar için de geçerli.
    Ama burda biraz piyasayı araştırmak gerekirdi.Sizide bajaj yetkililerini de suçlamamak gerekir. neticede kışın indirime gideceğini bilseydiniz kışın alırdınız.Bence siz ilk kullanıcılar olarak erken aldığınız için şanslısınız .bu bile yeter diye düşünüyorum.
    ha keşke millete motor fiyatlarının kışın indirime gideceğini önceden bildirseler de kazıklanmış gibi hissettirmeseler.Bu bile insanları marka algısından soğutmaya yeter diye düşünüyorum..
    kdiner ve Yurdukoru bunu beğendiler.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Kış indirimi değil, diğer bajaj modellerinde indirim yok tam tersine zam var.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Honda'nın Ace modeli gibi piyasaya uygun fiyatlı olarak sunup alt kesimi de bünyesine katma projesine paralel olarak yapılmış bir iskonto olarak görüyorum bu uygulamayı. Üst modellerde zaten dediğiniz gibi indirim değil artış söz konusu. Şu anda ne Honda ne Yamaha bu fiyata yaklaşamayacakları için alt kesimi Bajaj süpürecek. Kaldi ki Honda kısa kısa benzin göstergesini bile koymamış ACE modelinde. Bundan daha beteri ne olabilir ki.
    Bence konu bundan ibaret.
    Yurdukoru, trcn ve KoreliVlog bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu an yok.
    prstjm bunu beğendi.

6500 kredi çektim 2800e kaskla beraber boxer aldım 09.012015de işin kötü yanı dominosda speysiyle akşama kadar paket servis yap sonra eşşekden in ata bin. Adapte olmak zaman alıcak sanırsam 0 cbf alcaktım bu başlığı bir hafta inceledikden sonra o kadar krediye boşuna asıldım kanısına vardım umarım pişman olmam... Her neyse bugün motoru teslim alırken bulunduğu yere su aktığını fark ettim yetkiliye sorduğumda akünün fazla suyu gibi bi cvp aldım gereklik payı nedir? Normalmi anormalmi bilgi sahibi olan varsa açıklama şansı varmı şimdiden tşkler..

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    Alıntı wanted01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6500 kredi çektim 2800e kaskla beraber boxer aldım 09.012015de işin kötü yanı dominosda speysiyle akşama kadar paket servis yap sonra eşşekden in ata bin. Adapte olmak zaman alıcak sanırsam 0 cbf alcaktım bu başlığı bir hafta inceledikden sonra o kadar krediye boşuna asıldım kanısına vardım umarım pişman olmam... Her neyse bugün motoru teslim alırken bulunduğu yere su aktığını fark ettim yetkiliye sorduğumda akünün fazla suyu gibi bi cvp aldım gereklik payı nedir? Normalmi anormalmi bilgi sahibi olan varsa açıklama şansı varmı şimdiden tşkler..
    Suyun nereden geldiğini bilemeyeceğim.Eğer şeffaf ise akü sıvısıdır ki asitle karıştırılmış saf su olduğundan göze zararlı.yakar Allah korusun.

Bu arada bi kaç sorum olacak. genel soruyorum.herkese soruyorum sizin nezdinizde.
    1- krediyi nereden çektiniz. Kuvettürk, albaraka ,asya gibi faizsiz kredi veren kuruluşlar motosiklet için kredi veriyorlar mı?

2-krediyi çekerken taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi dediniz

3-Krediyi çektim diyeyim.1 yıl sonra ödemeye başlama imkanı var mı.yani 1 yıl erteleyeceğim.sonra tutarı taksitler halinde ödeyeceğim.Böyle bi imkan var mıdır sizce.

malum öğrencilik.okul bitince çalışır öderim-inşallah- diyorum.o yüzden 1 yıl ertelemek iyi olacak .

4-son olarak motosikletin bakım masrafları kaça malolur. ilk 1700-2000 km bakım masraflarına ne kadar ödediniz.ay ay mevlayı yazarsanız bilgilendirici olur.

herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Aquarist rumuzlu kullancı.Yorumunuz mantıklı. Haklısınız bence. Zaten bu kış indirimini çinli motor firmaları yapıyor.
    Bajaj gibi dünya devi firmaların böyle bi kaygısı olmasa gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

bu arada bu sene discover 100 gelmeyecekmiş.mtv'den muaf olan model.Ben yeşil modeli gelseydi ilk işim Allah'ın izniyle bu modeli almak olurdu.Bence tam şehir içi motoru...

Büyük ihtimalle discover 150f gelir deniliyor. Kaynaklarım sağlam denebilir.
    Fiyatta ilk başlarda 5000 tl gibi düşünüyor galiba.
    Bence honda cbf 150'nin satışlarını çoook düşürecek bu model.tip olarak da benziyorlar.Hem hindistanda da yeni tasarlanmış bir model bu.
    Bence hondadan da yakışıklı...tork değeri de iyi.Ama 6500 devirde en yüksek torka ulaşıyor.14 derece eğimi tırmanabiliyor.
    Ama ben dağa taşa vuracam motorumu. bıktım şehirden bol bol köy kasaba gezeceğim diyorsan boxer 150 gibi bir keçiye ihtiyacınız olacak.

kazasız sürüşler

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı prstjm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın inzell 2.el cbf 3000 tl gibi düşünmüştüm siz birkaç model kullanmışsınız sanırım genel şehir içi bazen maximum 300 km gibi şehirdışı bazende dağda bayırda geziyorum

ikinciel düşündüyseniz rakamlar aynıya gelebilir ama her zaman sıfıra yöneliyorum ben, yolda kafam rahat olsun diye. 150-200 km'den sonra biraz yorduğunu hissettiriyor 300-400de epey bi yorulmuş oluyorsun. sele, pegler ve gidon ile oynanarakkonfor arttırılabilir gibi
    Yurdukoru ve prstjm bunu beğendiler.
    www.motorumla.net

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    merhabalar bir şey sormak istiyorum boxerin arka amatisörleri kendi motorum olan mondial 150mg king e uyarmı,çok konforluymuş yazılanlara göre konuşuyorum

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Merhaba sevgili sagopa dd krediyi çekerken ihtiyaç kredisi yolu ile çekiyorsun çünkü taşıt kredisi sadece araç için geçerlidir. Ayrıca ödemeye 1 sene sonra başlama gibi bir olasılığın kesinlikle yok kredi çekmeden önce en az 3ay sigortalı bir iş yerinde çalışmış olman gerekiyor ve maaş ının 10 katı kadar çekebiliyorsun. Ayrıca daha önce hiç kredi kartı adına elektirik su fatırası vb bir şey yok ise banka senden bunlarla birlikte kamu personeli bir kefil isteme hakkına sahiptir. 0 faizli kredi vermeleri kesinlikle söz konusu değildir bankalar nerden para kazanacak ? kredi ödemelerini böldüğün taksitlere göre kredi faiz tutarın artacak örneğin 12 aylık taksitle 2500 tl faiz gelirken 36 ayda 3 bin lira faiz gelecek bunlar örnektir. Bir nevi yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
    wanted01 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)