Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı Uğur34-ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatın düştüğü yada düşeceği hakında kesin bir bilgi falan yok arkadaslar.Hâlâ resmi sitesinde ve satış mağazalarında aynı fiyat geçerlidir.Alacak olan bir çok kişi fiyatın düşmesini ister eminim.Ama Bu gibi söylentiler cok güvenmemek lazım.
    Ekrem beyle özleden konuştum onayladi
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    suor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Böyle satış yada pazarlama stratejisi olmaz. İnsanların kızdığı 300 TL den ziyade emayi yerine konmak. 2700 TL ' ye satınca da kar edilebiliyorken önce 3000 TL' den satmak resmen itelemektir.

Neyse ki motorumu boyayıp, çoğu parçasını söküp üzerindeki bajaj yada boxer yazan her yeri sildim. Ne bajajın ne boxeri överim bu saatten sonra hiçbir tanıdığıma da aldırmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

Ayrıca motoru tarlaya yada işe gitmek için alan sabah 6 akşam 5 çalışıyor da cafe racer yada scrambler yapmak için almış olan ağaçtan mı topluyor??

Cafe racer yada scrambler gibi projeler yapmak içinTriumph,BMW,Yamaha gibi markalar dururken bajajı hintlilerin kara kaşı kara gözü için tercih etmiyor kimse.

Daha yeni 300 liraya lastik aldım, taktırdım eve geldim şu mesajları gördüm çok canım sıkıldı.
    trcn bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı suor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle satış yada pazarlama stratejisi olmaz. İnsanların kızdığı 300 TL den ziyade emayi yerine konmak. 2700 TL ' ye satınca da kar edilebiliyorken önce 3000 TL' den satmak resmen itelemektir.

Neyse ki motorumu boyayıp, çoğu parçasını söküp üzerindeki bajaj yada boxer yazan her yeri sildim. Ne bajajın ne boxeri överim bu saatten sonra hiçbir tanıdığıma da aldırmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

Ayrıca motoru tarlaya yada işe gitmek için alan sabah 6 akşam 5 çalışıyor da cafe racer yada scrambler yapmak için almış olan ağaçtan mı topluyor??

Cafe racer yada scrambler gibi projeler yapmak içinTriumph,BMW,Yamaha gibi markalar dururken bajajı hintlilerin kara kaşı kara gözü için tercih etmiyor kimse.

Daha yeni 300 liraya lastik aldım, taktırdım eve geldim şu mesajları gördüm çok canım sıkıldı.
    Kesinlikle katılıyorum daha yeni 2 kişiye daha aldiricaktim arkadaşlara sonra dedim 2. El cbf kovalayin

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

Adamlar uyanik en ucuz motorundan kar marjini iyice düşürüp bajaj markasını duyurmak istiyorlar biz kobay acayip sinirim bozuldu
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Kuralkan bizi keriz yerine koydu.Yaza da Pulsar ve discover da indirim yapar.Alacaklar beklesin ellerinde bi motor varsa onunla idare etsin bizim gibi 300/500 Tl.yi çöpe atmasınlar derim.Pulsar o parayı kesin haketmiyor,discover ateşlemeyi kesiyor... ne zammı yapacaklar yaza görüşürüz.Aynı taktik uygulanır.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Boxer'ı şu anda 300 lira indirimli satmalarının sebebi, ellerindeki 2014 stoklarını eritme stratejisidir diye düşünüyorum. Yani tamamen geçici bir fiyattır büyük olasılıkla. Zira bunu yıllardır neredeyse tüm markalar yapıyor. Ellerindeki stok fazlasını eritmek için peşin alımda indirimler yapıyorlar. Eminim 2 ay sonra 2015 girdiğinde tekrar 3030 liraya, belki de Discover ve Pulsar gibi daha yüksek bir rakama çıkacaktır. Tabi bütün bunlar benim şahsi görüşüm, yanılıyor da olabilirim.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj boxer 150 nin gösterge panelinde hangi bilgiler mevcut? Devir, vites ve benzin göstergeleri yok sanırım. Bunu eksiklik olarak görenler için nasıl bir çözüm üretilebilir ve maliyeti ne olur acaba?
    Hocam benzin göstergesi olmayan bir motosikelt olabilir mi? Yapmayın lütfen Vites göstergesi yok; ona zamanla alışıyorsunuz sesten vs. anlıyorsunuz vitesi. 1 ve 2 karışabiliyor bazen o kadar. Ama vites olayı aşırı kolay olduğu için emin olmadığınızda boşa düşürebilirsiniz rahatça. Topukla boş gösterene kadar bas çek.

Devir göstergesi mesela cbf gibi bir motorda gereklidir çünkü ne ses var ne titreşim; lokum gibi motor. Ama bizde öyle bir şeye gerek yok çünkü langur lungur titriyor; hissettiriyor kendini her türlü. En acemi insan bile devir göstergesine ihtiyaç duymaz.

Arkadaslar sava mc 25 siparis verdim acaba mc 32 mi siparis etseydim hangisi daha iyi olur ..

Değerli BOXER 150 kullanıcıları;

Henüz bayiler toplantısındayız. Hızlı bir şekilde yorumları okumaya çalıştım.

Evet, BOXER 150 fiyatı 3.030 TL'den 2.736'ye inmiştir. Bu ürünü daha önce alan arkadaşlarım için bu haber biraz üzücü olabilir.

Ama şuna inanılmasını isterim.

Daha önceki fiyatın da oldukça uygun olduğunu kullanıcı arkadaşlarım çok iyi biliyorlar. Öne çıkan özelliklerini bu sayfada söylemeye gerek olmadığı
    kanaatindeyim. Çok güzel kullanıcı yorumları var. Bu fiyat ne manaya geliyor sorusu o zaman akla geliyor. Tek sebebi Bajaj'ın
    Türkiye stratejisi ile ilgili bir durumdur. Bajaj'ın her ülkede yaşadığı süreçte genel pazarın da büyüdüğü biliniyor. Amaç Kaliteli bir ürünün
    daha uygun bir fiyat ile çok daha fazla tüketici ile buluşmasını sağlamaktır.

Sektör için önemli bir şanstır. İnşallah bir çok kullanıcının ilk motoru da olacaktır.
    Bu fiyatla Fiyat-performans seviyesinin çok üstlere taşındığını ifade edebilirim.

Dediğim gibi daha önce bu ürünüü alan arkadaşlarım için üzücü olabilir. Ama bir çok yeni arkadaşımız aramıza katılacak inşallah. Bu da sevincimiz olsun...

Selam ve saygılarımı sunuyorum...
    dyavol-77, wew ve ..Carmentality.. bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yediğimiz kazıktan memnun muyuz ?
    Ali reis 17 bunu beğendi.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Yeni alacak olan arkadaşlar için çok güzel olacak inş. Bence fiyatın düşmesine kazık yemek olarak bakmamak lazım, tekstilde bu herzaman olur sezon sonu indirimi , araba sektöründede kampanya adına firmalar bazen indirim yaparlar. Sonuçta ticaret bazen doğru bazen yanlış kararlar verilsede, kimse babasının hayrına ticaret yapmaz.

Motosikleti
    Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni alacak olan arkadaşlar için çok güzel olacak inş. Bence fiyatın düşmesine kazık yemek olarak bakmamak lazım, tekstilde bu herzaman olur sezon sonu indirimi , araba sektöründede kampanya adına firmalar bazen indirim yaparlar. Sonuçta ticaret bazen doğru bazen yanlış kararlar verilsede, kimse babasının hayrına ticaret yapmaz.
    nasıl kazık olarak bakmazsınız allah aşkına sizin dediğiniz araba işinde alıcı bilir kasım aralık gibi alsam elde kalmışları ucuz alabilirm ve 2015 TEKİLER PAHALI OLUR siz hiç bi motosiklet firmasını yeni yıla girerken fiyat düşürdüğünü gördünüzmü bu resmen biz piyasaya sürdük bu fiyata yiyen yedi yemeyen yemedi baktı çok satamadı fiyat düşürelim biz ya düşürmeyi anlarımda nasıl olur kampanya olur 100-200 aşağısna verirsin ama yeni yılda her modelinin fiyatını yükselt boxer 300 TL DÜŞÜR bu ne demek biliyor musun şu an ben satmak istesem zararın da zararı demek 2000-2300 liraya ança satarım.Sana şu örneği veriyim bundan önceki motorum prince ti çin malı cg 100
    o motoru plaka ruhsat hariç 2000 tl ye almıştım 8 ay sonra 7000 kmde 1700 liraya sattım bu MOTOR ÇİN MALI 100 LÜK CG resmen KULLANILMIŞIZ

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

bu fiyat işi en çok beni zorladı galiba aranızda en zor parayı ben mi kazanıyorum ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boxer'ı şu anda 300 lira indirimli satmalarının sebebi, ellerindeki 2014 stoklarını eritme stratejisidir diye düşünüyorum. Yani tamamen geçici bir fiyattır büyük olasılıkla. Zira bunu yıllardır neredeyse tüm markalar yapıyor. Ellerindeki stok fazlasını eritmek için peşin alımda indirimler yapıyorlar. Eminim 2 ay sonra 2015 girdiğinde tekrar 3030 liraya, belki de Discover ve Pulsar gibi daha yüksek bir rakama çıkacaktır. Tabi bütün bunlar benim şahsi görüşüm, yanılıyor da olabilirim.
    Keşke öyle olsaydı SATIŞ MÜDÜRÜNÜN yaptığı yorumu yukarıda görüyorsunuz.
    trcn bunu beğendi.

Ekrem bey fiyati dusurcenize lastikleri degisip binilebilecek lastiklerle verseydiniz daha makul birsey olurdu ..en sevmedigim sey israftir yep yeni lastikleri degistirmek durumundayim binilcek gibi degiller gecen o yuzden kaza bile yaptim bu lastiklerle nasil satiyorsunuz motoru anlaya bilmis degilim ...
    Ali reis 17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bilallx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey fiyati dusurcenize lastikleri degisip binilebilecek lastiklerle verseydiniz daha makul birsey olurdu ..en sevmedigim sey israftir yep yeni lastikleri degistirmek durumundayim binilcek gibi degiller gecen o yuzden kaza bile yaptim bu lastiklerle nasil satiyorsunuz motoru anlaya bilmis degilim ...
    Lastik konusuna bu kadar takılmak anlamsız; başka şeyleri düşünmeliyiz. neticede cbf, ybr gibi motorlar bile ultra dandik naylon lastiklerle geliyorken bajajdan iyi lastik beklemek haksızlık olur.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benzin göstergesi olmayan bir motosikelt olabilir mi? Yapmayın lütfen Vites göstergesi yok; ona zamanla alışıyorsunuz sesten vs. anlıyorsunuz vitesi. 1 ve 2 karışabiliyor bazen o kadar. Ama vites olayı aşırı kolay olduğu için emin olmadığınızda boşa düşürebilirsiniz rahatça. Topukla boş gösterene kadar bas çek.

Devir göstergesi mesela cbf gibi bir motorda gereklidir çünkü ne ses var ne titreşim; lokum gibi motor. Ama bizde öyle bir şeye gerek yok çünkü langur lungur titriyor; hissettiriyor kendini her türlü. En acemi insan bile devir göstergesine ihtiyaç duymaz.
    Karıştırmışım sanırım honda cb 125 ace modelinde benzin göstergesi yokmuş.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Arkadaşlar bende bajaj ı ilk zamanlardan alanlarım ve bu yapılan indirim için gayet mutlu oldum ihtiyaç sahipleri ucuz sağlam motor alsınlar biz 300 tl zarar etsek ne olacak ki tamam parayı zor kazanıyoruz haklısınız ama olan olmuş aldık motorlarımızı ve keyifle kullanıyoruz bu keyiften neden başkaları mahrum olsun ki fiyata indirim olduğuna ben sevindim bajaj kardeşliği fazlalaşır.
    dyavol-77 ve wew bunu beğendiler.

suor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    @Ekrem bey,

Motoru 3000 liraya aldık. 500 km. yaptık sonra da acil paraya sıkıştık ve satmak zorunda kaldık. 2500 TL' den satışa koysak dahi kimse almayacaktır motoru. Yani burada zarar sadece 300 TL değil..

"Daha önceki fiyatın da oldukça uygun olduğunu kullanıcı arkadaşlarım çok iyi biliyorlar." derken 2700 liraya zararına sırf tüketicilere ulaşsın diye mi satıyorsunuz? Tabi ki hayır. Demekki bizden daha fazla kar edildi. Aynı kalitede -hatta şu durumda aynı- ürünü daha fazla fiyata satın alan insana ne denir hepimiz biliyoruz.

Nacizane fikrim bu fiyatı piyasaya girerken başından uygulamanız gerekirdi. Bajaj ve Kuralkan gibi iki büyük şirket hiç mi fizibilite çalışması yapmadı? Türkiye ekonomisinin yada insanların alım gücünün farkında olmadan mı sürüldü motorlar piyasaya? Yada Türkiye' ye yeni gelen bir motosiklet markasını/modelini aldığımız için çok mu zengin göründük gözünüze?

3030-2736= 294 TL
    Asgari ücret 891,03 TL. Agari ücretin tam üçte biri..

Bir de motor 12 kuruş yakıyor, sınıfının en az yakanı diye satışa sunuluyor.

294/0,12= 2450. 294 Liraya 2450 km yol gidilebilirdi..

Benzin olarak hesaplarsak:

294/4,74= 62. 62 litre de benzin yapar.

Şu sayfada motorun kaç kuruş yaktığını, piyasaya göre az mı çok mu olduğunu hesaplamak için sayfalarca yazı yazıldı. Liae de a şehrinden b şehrine gidilen hız problemlerinde bu kadar kafa patlatmadı insanlar.

Sabaha kadar 294 TL' nin nelere tekabül ettiğini yazabilirim ama bu mağdur olanların bu modeli ilk biz alanlar, sazan gibi atlayanlar olduğu gerçeğini değiştirmez.

Saygılar.
    trcn bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fiyat işi kesinleştiğine göre, dağılabilirsiniz!

Bari dandik lastiklerden kurtarsaydınız bizi...

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat işi kesinleştiğine göre, dağılabilirsiniz!

Bari dandik lastiklerden kurtarsaydınız bizi...
    Bu fiyattan sonra lastik verdiklerine dua edelim bence

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski müşterileri kurtarsaydınız anlamında dedim. Hani iki dakika canımızı falan düşünürler, fazla para almışız filan derler...

Demezler mi yoksa?

Motosikleti
    Alıntı suor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Ekrem bey,

Motoru 3000 liraya aldık. 500 km. yaptık sonra da acil paraya sıkıştık ve satmak zorunda kaldık. 2500 TL' den satışa koysak dahi kimse almayacaktır motoru. Yani burada zarar sadece 300 TL değil..

"Daha önceki fiyatın da oldukça uygun olduğunu kullanıcı arkadaşlarım çok iyi biliyorlar." derken 2700 liraya zararına sırf tüketicilere ulaşsın diye mi satıyorsunuz? Tabi ki hayır. Demekki bizden daha fazla kar edildi. Aynı kalitede -hatta şu durumda aynı- ürünü daha fazla fiyata satın alan insana ne denir hepimiz biliyoruz.

Nacizane fikrim bu fiyatı piyasaya girerken başından uygulamanız gerekirdi. Bajaj ve Kuralkan gibi iki büyük şirket hiç mi fizibilite çalışması yapmadı? Türkiye ekonomisinin yada insanların alım gücünün farkında olmadan mı sürüldü motorlar piyasaya? Yada Türkiye' ye yeni gelen bir motosiklet markasını/modelini aldığımız için çok mu zengin göründük gözünüze?

3030-2736= 294 TL
    Asgari ücret 891,03 TL. Agari ücretin tam üçte biri..

Bir de motor 12 kuruş yakıyor, sınıfının en az yakanı diye satışa sunuluyor.

294/0,12= 2450. 294 Liraya 2450 km yol gidilebilirdi..

Benzin olarak hesaplarsak:

294/4,74= 62. 62 litre de benzin yapar.

Şu sayfada motorun kaç kuruş yaktığını, piyasaya göre az mı çok mu olduğunu hesaplamak için sayfalarca yazı yazıldı. Liae de a şehrinden b şehrine gidilen hız problemlerinde bu kadar kafa patlatmadı insanlar.

Sabaha kadar 294 TL' nin nelere tekabül ettiğini yazabilirim ama bu mağdur olanların bu modeli ilk biz alanlar, sazan gibi atlayanlar olduğu gerçeğini değiştirmez.

Saygılar.
    Kesinlikle katılıyorum.
    Ali reis 17 ve yasin17 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)