Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı Duran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumda bir sıkıntı var soğuk havalarda hatta bu zamanlarda diyelim sabahları kontağı çeviriyorum 5-10 sn bekliyorum ondan sonra marş basıyorum ama almıyor 2.de 3. de felan alıyor biraz zorlanıyor nedendir sizce ?
    yağın ne durumda kalın yağ mı kullandın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ---
    Arkadaşlar motorumda bir sıkıntı var soğuk havalarda hatta bu zamanlarda diyelim sabahları kontağı çeviriyorum 5-10 sn bekliyorum ondan sonra marş basıyorum ama almıyor 2.de 3. de felan alıyor biraz zorlanıyor nedendir sizce ?
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aküye baktır bi. soğuk hava dediğin için akü dedim belki başka sıkıntı da olabilir.
    Bende de 2017 200ns vardı 27bin km kullandım, 15w50(motul 5100) yağ kullandım fakat istanbulda özellikle soğuk havalarda hep 2. marşta çalıştı, aynı kasa 200ns başka bir arkadaşımda vardı onda hiç öyle bir problem olmadı. Bende sorunu akü düşünüp 3.senesi dolan aküyü değiştirdim fakat durum yie soğuk havalarda aynı olmuştu. Motorla yazın kuşadasına gitmiştim, malum sıcak hindistanı aratmadığından hiç marş sorunu yaşamadım. 15w50 yağ soğuk havalara göre yoğun geliyor olabilir mi?

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skucukyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de 2017 200ns vardı 27bin km kullandım, 15w50(motul 5100) yağ kullandım fakat istanbulda özellikle soğuk havalarda hep 2. marşta çalıştı, aynı kasa 200ns başka bir arkadaşımda vardı onda hiç öyle bir problem olmadı. Bende sorunu akü düşünüp 3.senesi dolan aküyü değiştirdim fakat durum yie soğuk havalarda aynı olmuştu. Motorla yazın kuşadasına gitmiştim, malum sıcak hindistanı aratmadığından hiç marş sorunu yaşamadım. 15w50 yağ soğuk havalara göre yoğun geliyor olabilir mi?
    15 50 zaten yaz mevsimi için. sen yağı değiştir 10-40 koy. uzun vadede sıkıntı yaratır motorda kışın kalın yağ.

Herkese merhabalar, bir sorum olacak. Piyasada 2016 model olup euro4, abs’li 200ns var mıdır? Motor ararken denk geldim ve her şeyiyle 2017 model gibi gorunmesine (absli, gri motor kapaklı ve boyası şekli şemali öyle) ve sahibinin 2016 model, 10/2016 çıkışlı demesine şaşırdım. Var mıdır böyle bir ihtimal?

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MTRN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar, bir sorum olacak. Piyasada 2016 model olup euro4, abs’li 200ns var mıdır? Motor ararken denk geldim ve her şeyiyle 2017 model gibi gorunmesine (absli, gri motor kapaklı ve boyası şekli şemali öyle) ve sahibinin 2016 model, 10/2016 çıkışlı demesine şaşırdım. Var mıdır böyle bir ihtimal?
    2017 model harici yok diye biliyorum. change olabilir dikkat edin.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı MTRN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenaj değişimi yapmıştır ama ABS li olması enteresan, 2017 den iyibaten eur4 ve ABS li oldu.

2020 model ns 200 lerde stop etme sorunu devam ediyor mu?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı hunter26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2020 model ns 200 lerde stop etme sorunu devam ediyor mu?
    Bende öyle bir sorun yok.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Arkadaşlar merhaba. 2014 model 200NS sahibiyim.2015 gibi aldım.Şuan 13 bin km de. Son 2 senedir memlekette garajda yatıyor motor. İşlerin yoğunluğu vs. gidip ilgilenemedim hiç.Foruma bile uzun zamandan sonra bugün giriyorum. Birkaç sorum olacak

Birkaç ay içerisinde gidip motoru alıcam. 2 senedir garajda muhafaza edilen motosiklette nelere dikkat edilmeli.Ayrılırken biraz apar topar çıkmıştım evden,akü falan hep üstünde kaldı geçen bayram gittiğimde aküsü boşalmıştı mesela Depoda çok az benzin de kalmış. Gerçi full bir bakıma sokucam ama yinede muhabbet olsun ,görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Birde ekstra bir masraf cıkmadığını varsayarak şuanki 15000 bakımı aşağı yukarı ne kadar acaba.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. 2014 model 200NS sahibiyim.2015 gibi aldım.Şuan 13 bin km de. Son 2 senedir memlekette garajda yatıyor motor. İşlerin yoğunluğu vs. gidip ilgilenemedim hiç.Foruma bile uzun zamandan sonra bugün giriyorum. Birkaç sorum olacak

Birkaç ay içerisinde gidip motoru alıcam. 2 senedir garajda muhafaza edilen motosiklette nelere dikkat edilmeli.Ayrılırken biraz apar topar çıkmıştım evden,akü falan hep üstünde kaldı geçen bayram gittiğimde aküsü boşalmıştı mesela Depoda çok az benzin de kalmış. Gerçi full bir bakıma sokucam ama yinede muhabbet olsun ,görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Birde ekstra bir masraf cıkmadığını varsayarak şuanki 15000 bakımı aşağı yukarı ne kadar acaba.
    vallahi kolay gelsin,
    ben kılım biraz amortisör sıvıları hidrolikler dahil tüm sıvıları ve tüm sarf malzemelerini değiştiririm.
    param yok dersen rutin bakımını yaptır devam.

Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ilk işim yağını ve yağ filtresini değiştirmek olurdu.

Arkadaşlar selam, 2020 model 3.000 km de ns 200 aldım, aynalardan omuz görünüyor sadece, nasıl çözeriz bu problemi?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selam, 2020 model 3.000 km de ns 200 aldım, aynalardan omuz görünüyor sadece, nasıl çözeriz bu problemi?
    klasik problem.

apache'nin aynı takımını al tak 50 tl'ye. ben cok memnunum
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klasik problem.

apache'nin aynı takımını al tak 50 tl'ye. ben cok memnunum
    aga apache'den sonra çok yakıyormuş gibi geliyor motor hala. basınca çok yakıyor basmayınca az yakıyor.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga apache'den sonra çok yakıyormuş gibi geliyor motor hala. basınca çok yakıyor basmayınca az yakıyor.
    valla başkan ben 3-3.5 arası yakıyorum, genelde 90 100 civarı kullanıyorum.

eski mondial bakımları yaptırdıgım zaman 2.5-3 yakıyordu en fazla, 100 sabit hızla gidebiliyordum :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

ayna uzatma aparatı kullanıyorum ben çok memnunum

Motosikletimde vites boştayken 1 e atınca biraz sesli atıyor tak diye geçiyor ama normal şartlarda birşey yok mesela 2 den 1 e atınca felan sıkıntı olmuyor. Sadece boştayken 1 e atınca oluyor yağı değiştireli 1500 kmyi geçti 10/50 motul yağ kullanıldı en son. Acaba yenilenmesimi gerekli ?

Motosikletimde vites boştayken 1 e atınca biraz sesli atıyor tak diye geçiyor ama normal şartlarda birşey yok mesela 2 den 1 e atınca felan sıkıntı olmuyor. Sadece boştayken 1 e atınca oluyor yağı değiştireli 1500 kmyi geçti 10/50 motul yağ kullanıldı en son. Acaba yenilenmesimi gerekli ?

valla bende de genelde diğerlerine göre biraz daha sesli oluyor. 2 ns200 de bir rs200 de öyle denk geldim.

belki kronik birşeydir bilemedim

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende de genelde diğerlerine göre biraz daha sesli oluyor. 2 ns200 de bir rs200 de öyle denk geldim.

belki kronik birşeydir bilemedim
    Yani sıkıntısı yoksa benim için problem değil ama sıkıntıysa kafamı kurcalar :D Onun dışında motosikletten memnunum gayet birde egzozun altında kapak gibi birşey var 1-2 sefer sürttüm orayı sizdede öyle sorun oluyormu ? Veya o kapak gibi şey ne işe yarıyor.

debriyajınız tam ayırıyor mu. alttan telin gerginliğini ayarlamanız gerekebilir belki.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)