Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    clubhit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,
    Motoru sipariş edeli 3 hafta oldu, gümrükte sıkıntı varmış motor hala teslim edilmedi.Bilgisi olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı clubhit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Motoru sipariş edeli 3 hafta oldu, gümrükte sıkıntı varmış motor hala teslim edilmedi.Bilgisi olan var mı?
    Bunu buraya değil, direk Kuralkan'a sorman gerekiyor.
    skucukyazici bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı clubhit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    e zaten bugün aldın yarın teslim edilecek diye denmedi ki, 2020 modellerin ilk partisi zaten teslim olmuştu 2.partisi de mart sonu nisan başı idi sizde 2.partiye kaldığınıza göre bekleyeceksiniz ne kaldı şurada.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

clubhit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e zaten bugün aldın yarın teslim edilecek diye denmedi ki, 2020 modellerin ilk partisi zaten teslim olmuştu 2.partisi de mart sonu nisan başı idi sizde 2.partiye kaldığınıza göre bekleyeceksiniz ne kaldı şurada.
    Teşekkür ederim ayrıntılı bilgi için.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    ön fren balatalarını ebc sfa181 ile değiştirdim. meğer daha önce fren yapmıyormuşum. müthiş fark etti.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhabalar

Arkadaşıma 200'lük bir motor bakıyoruz araştırmalar sonucunda iki motorda kararsız kaldık; Pulsar Ns200 & Tvs Rtr 200
    bu motorların artıları eksileri internette var inceleme videolarında ama kullanıcı olarak Pulsardan memnunmusunuz yada nerden aldım lanet olsun dediğiniz şeyleri var mı ?
    Rtr 200 ile ilgili kullanıcı yorumuna denk gelemedim malesef :(
    Siz olsanız hangi modeli neden tercih ederdiniz ?

Teşekkürler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

Arkadaşıma 200'lük bir motor bakıyoruz araştırmalar sonucunda iki motorda kararsız kaldık; Pulsar Ns200 & Tvs Rtr 200
    bu motorların artıları eksileri internette var inceleme videolarında ama kullanıcı olarak Pulsardan memnunmusunuz yada nerden aldım lanet olsun dediğiniz şeyleri var mı ?
    Rtr 200 ile ilgili kullanıcı yorumuna denk gelemedim malesef :(
    Siz olsanız hangi modeli neden tercih ederdiniz ?

Teşekkürler.

3 haftadır pulsar kullanıyorum ben memnunum ancak teknık olarak tvs daha iyi bir motor.

tvs de aksesuar sıkıntısı ve tip çirkinliği ile ugrasırsın orası ayrı
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

idinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017) / Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar,
    Neşeniz bol olsun.

Motor yağı olarak Motul 7100 15W50 kullanıyorum, çok memnunum.
    Ancak hem fiyat çok daha uygun hem de Bajaj DTS motorlarına için üretildiğini belirtilen yağ var.
    Bu yağı kullandınız mı, önerir misiniz?

http://www.onlineyesilyurt.com/urun/motul-7100-4t-sentetik-15w50-motor-yagi_65884.aspx?CatId=31649

Teşekkürler.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    discover 125 icin dts oil aldim kullaniyorum 20 40 olanini gayet guzel memnunum

Alıntı idinc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Neşeniz bol olsun.

Motor yağı olarak Motul 7100 15W50 kullanıyorum, çok memnunum.
    Ancak hem fiyat çok daha uygun hem de Bajaj DTS motorlarına için üretildiğini belirtilen yağ var.
    Bu yağı kullandınız mı, önerir misiniz?

http://www.onlineyesilyurt.com/urun/motul-7100-4t-sentetik-15w50-motor-yagi_65884.aspx?CatId=31649

Teşekkürler.
    yarı sentetık kullanılmalı , sentetik zamanla sıkıntı yapar dediler ama bilemedim.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarı sentetık kullanılmalı , sentetik zamanla sıkıntı yapar dediler ama bilemedim.
    Sentetik nasıl sıkıntı yapıyor ben hala anlamış değilim ?

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sentetik nasıl sıkıntı yapıyor ben hala anlamış değilim ?
    valla bende pek anlamıyorum , sadece tecrübeli abiler bana öyle söyledi.

motorun iç aksamı sentetik / yarı sentetik için farklılık gösterebiliyormus.

Motosikleti
    MT-07
    Ben anlatmaya çalışayım. Motor ağır çeviren alet ise tam sentetik iyidir. R25,R6,R1 gibi deli divane 14-15k çeviriyorsa, yağ fazla ısındığı için tam randımanlı çalışıyor.

Fakat pulsar, mt-07 gibi max 10k çeviren ve hatta normal kullanımda 5-6-7-8k devir çeviren aletlerde debriyajda sıyırma yapıyor. Tam işlev görmüyor ve tam randımanlı yağ çalışmıyor. O yüzden yarı sentetik iyidir.

Daha da dandik motor teknolojilerinde ise madeni yağ yeterli.

Bunun birde kullanım ömrü var. Pulsar 5k km’de bir yağ değiştirdiğinden daha fazlasına da gerçek yok. Mondial wolf gibi makineler max 2000km’de bir değiştirdiğinden ise mineral yağ atıp, devam etmek yetiyor.

Kısacası şanzıman problemi yaşatır ama en çoğu para israfı olur.
    kdiner ve maktama bunu beğendiler.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlatmaya çalışayım. Motor ağır çeviren alet ise tam sentetik iyidir. R25,R6,R1 gibi deli divane 14-15k çeviriyorsa, yağ fazla ısındığı için tam randımanlı çalışıyor.

Fakat pulsar, mt-07 gibi max 10k çeviren ve hatta normal kullanımda 5-6-7-8k devir çeviren aletlerde debriyajda sıyırma yapıyor. Tam işlev görmüyor ve tam randımanlı yağ çalışmıyor. O yüzden yarı sentetik iyidir.

Daha da dandik motor teknolojilerinde ise madeni yağ yeterli.

Bunun birde kullanım ömrü var. Pulsar 5k km’de bir yağ değiştirdiğinden daha fazlasına da gerçek yok. Mondial wolf gibi makineler max 2000km’de bir değiştirdiğinden ise mineral yağ atıp, devam etmek yetiyor.

Kısacası şanzıman problemi yaşatır ama en çoğu para israfı olur.
    hhhhhhhhhhh

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yabancı kaynaklara bakıyorum tam bir keşmekeş var aynı burası gibi sentetik olur olmaz yarı sentetik yeter senterik esterli olmalı vs vs :D Ben motora 7100 koyuyorum devam da edeceğim zaten 3000 yada 4000 km de bir değiştiriyorum ki yağ anca kırmızıdan siyaha dönüyor.Zaten 6 ayda anca 2000 km yapabiliyorum :D Ama daha bu güne kadar ne debriyaj kaçırması ne acayip sesler vs duymadım.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yabancı kaynaklara bakıyorum tam bir keşmekeş var aynı burası gibi sentetik olur olmaz yarı sentetik yeter senterik esterli olmalı vs vs :D Ben motora 7100 koyuyorum devam da edeceğim zaten 3000 yada 4000 km de bir değiştiriyorum ki yağ anca kırmızıdan siyaha dönüyor.Zaten 6 ayda anca 2000 km yapabiliyorum :D Ama daha bu güne kadar ne debriyaj kaçırması ne acayip sesler vs duymadım.
    Emin ol benim gibi km yapanı yoktur forumda. Sürekli motor üstünde olduğum için en ufak saçmalığını farkediyorum. Debriyaj kaçırmasına kaçırıyor da ufak cc de hissetmesi zor.

Ayrıca para senin birşey diyemem ama 5100 kullansan daha ucuza gelir. Zaten 3000 serisi mineral olduğu için max 3000km gidiyor. Senin ilacın 5100. 7100 kullanmak tuvalet kağıdını parfümlü olanından kullanmak gibi. Faydası yok, fakat işini görüyor
    kdiner, oldcockroach ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Emin ol benim gibi km yapanı yoktur forumda. Sürekli motor üstünde olduğum için en ufak saçmalığını farkediyorum. Debriyaj kaçırmasına kaçırıyor da ufak cc de hissetmesi zor.

Ayrıca para senin birşey diyemem ama 5100 kullansan daha ucuza gelir. Zaten 3000 serisi mineral olduğu için max 3000km gidiyor. Senin ilacın 5100. 7100 kullanmak tuvalet kağıdını parfümlü olanından kullanmak gibi. Faydası yok, fakat işini görüyor
    Unuttun mu sana vereceğim 2 sene sonra motoru olduğunca bakımlı tutmaya çalışıyorum Zaten motorun masrafı yok kadar az içim rahat etsin :D

Motosikleti
    Dominar D400
    ...7100 kullanmak tuvalet kağıdını parfümlü olanından kullanmak gibi. Faydası yok, fakat işini görüyor
    Söz konusu motor olan pulsar ve benzeri motorlar için şu yorum tüm olayın özetidir.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Şair burada castrol power 4t yağ alın bakın keyfinize mi demiş ki :D

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Boşa motul almayın. Castrolden devam :Dd

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)