Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı sezarim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arıza ışığı sabit yanıyor. O yüzden bekleyeceğim bakalım. Çalışmada hiç sorun yok maşallah. Kırmızı ışıkta falan beklerken (Eskişehirin uzun kırmızı ışıkları meşhurdur) boşa almak istiyorum sorun olunca vazgeçiyorum. Ondan sordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Hocam bende lastik arayışındayım o yüzden sordum. Arada kaldım pilot sport mu tournee mi diye. Aslında diablo rosso çift hamurlu virajda yol tutuşu daha iyi olur ama onun 2017 sonrası üretimi satışta yok. Taktırınca yorumlarını paylaşırsan sevinirim.
    Ben de anlaş tournee düşündüm ama sonra ucuz etin yahnisi hesabı tereddütte kaldım, sonuçta kendimizi iki tekere emanet ediyoruz bari üç kuruş fazla olsun iyisi olsun. Umarım iyidir bu arada, kullandıktan sonra yorum yapıcam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı RazorBack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de anlaş tournee düşündüm ama sonra ucuz etin yahnisi hesabı tereddütte kaldım, sonuçta kendimizi iki tekere emanet ediyoruz bari üç kuruş fazla olsun iyisi olsun. Umarım iyidir bu arada, kullandıktan sonra yorum yapıcam
    Evet lastik çok önemli o yüzden zaten en iyisini bulmaya çalışıyoruz. Genellikle pilot street öneriliyor. Bir de mitas mc 50 var ama onla ilgili pek yorum bulamadım ns200 kullanıcılarından.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Su lastik ve yağ konusunu zaten çözemedim.

yarı sentetik 5100 10w40 diyenler var sentetik 7100 10w40 diyenler var, arkadaş bir motor hem yarı sentetiğe hem sentetiğe nasıl uyumlu oluyor anlamadım.

benim ön lastik mitas, mc50 mi bilmiyorum ancak gayet tutuşu güzel. arka leş oldugu için pek zorlayamadım. bütçeyi zorlamak istemiyorum Tournee yorumu da yok mecbur pilot street gibi gozukuyor

Hocam siz öyle deyince bir inip motoru test ettim. Hızlanınca söndü abs ışığı motor arıza yanıyor. O da yan ayak yüzünden yanmış olabilir. Sabah işe gelirken kimlik göstermek için durdum ve o sıra yan ayağı açınca stop etti. 1. viteste çalıştırdım, o sıra yan ayak açıktı, stop etti. Kapatıp tekrar 1. viteste çalıştırdım bu sefer çalıştı. biraz süreyim arıza ışığı sönmezse servise giderim.

Bu arada başka bir şey sorsam hazır cevaplayan birini bulmuşken. Motor çalışıyorken 1,2,3 ve diğer vitesler arası geçiş çok rahat ama boşa almak tam bir eziyet ya 1 ya 2 ye atıyor genelde. Ama çalışmazken boşa hemen geçiyor. Sizin motorda öyle mi?
    ilk baş öyleydi ama ayağım alıştı galiba. Yağın kalitesi ve kullanım süresi de etkiliyor viteslerin konforunu. 1 ile 2 arasında gelgit başlar boşa geçiremezseniz bir türlü, motoru 1 2 cm yürütün yarım debriyajla. Benim motor da bazen yazın sıkışık trafikte 1 e geçmemek için inatlaşabiliyor. Hafif bir hareketle gönlü oluyor.
    Bence sizin arıza ışığınız 25 30 km kullanımdan sonra sönecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Alıntı RazorBack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlas kullanıyorum. Islaktaki hareketlerini sevmiyorum. Tutunma kabiliyeti ciddi anlamda düşüyor.
    sezarim bunu beğendi.

Motosikleti
    ---
    Nisanda bitecek olan zorunlu trafik sigortamı güncellemek için fiyat aldım, 2017 pulsar 200ns, 3. sigortası olacak, çok şükür kaza bela yok, Anadolu sigortadan 366 ve 396 olarak 2 seçenek verdi. Sizlere ne çıkıyor? paylaşan olursa sevinirim.
    31 yaşındayım yaşıtım bir arkadaşın pulsar 2. motor olarak var ona 270tl çıkmış, diğer motoru mt 07. 2. motor yüzünden düşük çıkma ihtimali var mı? yoksa bizimi seviyorlar

Motosikleti
    Dominar D400
    .....
    Bu arada başka bir şey sorsam hazır cevaplayan birini bulmuşken. Motor çalışıyorken 1,2,3 ve diğer vitesler arası geçiş çok rahat ama boşa almak tam bir eziyet ya 1 ya 2 ye atıyor genelde. Ama çalışmazken boşa hemen geçiyor. Sizin motorda öyle mi?
    Debriyaj manetinin dibinden ayar yapın, düzelecektir. Ben pulsarım olduğu zamanın birinde boşa alamadığım için neredeyse ayağımızla bastığınız vites kolunu kıracaktım sinirden, kendimi zor tuttum. Sonraki haftasında manetten ayar yapınca(yapmayı öğrenince) boş vitese çok rahat geçmeye başlamıştı. Çözümü bu kadar basitken 3-4 ay motoru boş vitese atmamaya çalışarak kullandığıma yanmıştım.
    Siz de bir deneyin derim, belki çare olur.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı skucukyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nisanda bitecek olan zorunlu trafik sigortamı güncellemek için fiyat aldım, 2017 pulsar 200ns, 3. sigortası olacak, çok şükür kaza bela yok, Anadolu sigortadan 366 ve 396 olarak 2 seçenek verdi. Sizlere ne çıkıyor? paylaşan olursa sevinirim.
    31 yaşındayım yaşıtım bir arkadaşın pulsar 2. motor olarak var ona 270tl çıkmış, diğer motoru mt 07. 2. motor yüzünden düşük çıkma ihtimali var mı? yoksa bizimi seviyorlar
    Benim ilk motorum Aksigorta 550 Liradan yaptı. Üstüme araçta var ve çok şükür uzun zamandır bir kaza vs yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj manetinin dibinden ayar yapın, düzelecektir. Ben pulsarım olduğu zamanın birinde boşa alamadığım için neredeyse ayağımızla bastığınız vites kolunu kıracaktım sinirden, kendimi zor tuttum. Sonraki haftasında manetten ayar yapınca(yapmayı öğrenince) boş vitese çok rahat geçmeye başlamıştı. Çözümü bu kadar basitken 3-4 ay motoru boş vitese atmamaya çalışarak kullandığıma yanmıştım.
    Siz de bir deneyin derim, belki çare olur.
    Hocam bir deneyeceğim. Manetin dibini sağ ya da sola çevirip geçio geçmediğine bakıcam sanırım.
    skucukyazici bunu beğendi.

Alıntı skucukyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o fiyatlandırma olayı çok bilinmeyenli denklem. Sizin yaşınız, basamağınız ve poliçeyi yapacak olan şirket kayıtlarındaki motorun kaza istatistiğine göre değişiyor.
    Diyelim şirkette 10 tane pulsar sigortası var. 8 i kazaya karıştı ise poliçe rakamı yükselir. Tam tersi de olabiliyor. Fakat en büyük etken kullanıcı yaşı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

o kazaların benimle ne ilgisi var diyeceksiniz belki ama kayıtlarda kullandığınız motor riskli gruba giriyor. Kabaca bu şekilde işliyor sistem.

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    ıyı geceler ns 200 mu d400 ug mi

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıyı geceler ns 200 mu d400 ug mi
    Soru mu bu şimdi, imkan ve tecrübe varsa tabi ki D400UG.
    D400 bile olabilir hatta ama UG olursa dadından yenmez tabii :D

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Arkadaşlar ns 200 için gidon sipariş vericezde sağ sol durumu var şimdi sol sipariş edicem bana sağ göndermediklerini nasıl anlıcam gidonun sağını solunu öğrenebildiğimiz bir bölümü var mı ?

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Kalyoncu veya e kuralkandan alacaksanız doğru gönderirler. Ben 2 ay önce taktım eğer borudan bahsediyorsanız gri olan. Sanırım bi kısmı yani genişleyen kısmı içe boruyu tutucu kısma girecek. Yani o kısmı içe doğru tuttuğunuzda ince kısım elcik stopa denk gelecek.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalyoncu veya e kuralkandan alacaksanız doğru gönderirler. Ben 2 ay önce taktım eğer borudan bahsediyorsanız gri olan. Sanırım bi kısmı yani genişleyen kısmı içe boruyu tutucu kısma girecek. Yani o kısmı içe doğru tuttuğunuzda ince kısım elcik stopa denk gelecek.
    dediğiniz gibi de sağı soluda 2iside aynı gibi yani sağa takmaya kalksam ucu kalın içe doğru ayını oluyor solo takmaya kalksam aynı oluyor gibi resimlerde gördüğüm kadarı ile bir fark yok gibi keşke anlayabildiğimiz bir yeri olsaydı teşekkürler

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı 4everamazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğiniz gibi de sağı soluda 2iside aynı gibi yani sağa takmaya kalksam ucu kalın içe doğru ayını oluyor solo takmaya kalksam aynı oluyor gibi resimlerde gördüğüm kadarı ile bir fark yok gibi keşke anlayabildiğimiz bir yeri olsaydı teşekkürler
    Gidon kolu alnı ister sağa tak ister sola değişen birşey yok.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon kolu alnı ister sağa tak ister sola değişen birşey yok.
    saolasın yani sol sipariş ettik sağ gönderselerde sıkıntı yok yani teşekkürler tekrardan

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Beni en çok memnun eden yağ motul 5100 15w50 oldu.

Motosikleti
    ---
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim açısından daha iyi geliyor gibi bencede, son bakımda internetten motul almaya zamanım olmadı, biraz farklı geldi castrol. 32500'de motul koycam geri bakalım nasıl olacak.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaz kış fark etmeksizin mi kullanıyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

bu arada hala güzel bir telefon tutucu bulamadım bu alete.

su geçirmez, telefonu içine koydugumuz fermuarlı tarzlardan bakıyorum, vr mıdır önerisi olan

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Çok soğuk kış geçiren yerlerde ortalama 10 derece ve altıysa 10w40 10w50 kullanılması gerek diye biliyorum.

Ama ben Ankaradayım kışında yazında 15w50 kulanıyorum. 10 derecenin altında pek motosiklet kullanmıyorum zaten. Kullansam da 15w50 koyardım ama nedense beni daha çok memnun etti kışın da yazın da. Belki psikoojiktir ama vites geçişleri ve motor sesi daha

Bu da 200 ns kitapçığındaki grafik. Ortalama 15 derece ve üzerinde kullanılacaksa 15w50 daha mantıklı olduğu anlaşılıyor zaten.

Motosikleti
    ---
    Çok soğuk kış geçiren yerlerde ortalama 10 derece ve altıysa 10w40 10w50 kullanılması gerek diye biliyorum.

Ama ben Ankaradayım kışında yazında 15w50 kulanıyorum. 10 derecenin altında pek motosiklet kullanmıyorum zaten. Kullansam da 15w50 koyardım ama nedense beni daha çok memnun etti kışın da yazın da. Belki psikoojiktir ama vites geçişleri ve motor sesi daha

https://i.hizliresim.com/I7Bcki.png

Bu da 200 ns kitapçığındaki grafik. Ortalama 15 derece ve üzerinde kullanılacaksa 15w50 daha mantıklı olduğu anlaşılıyor zaten.
    https://www.bodrummotosikletkiralama...lmediklerimiz/

Doğru bilgi burada arakdaşım bakmanı öneririm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)