Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ---
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 model 25 binde pulsar var, 15.000'den sonra stop etme sorunu çıktı ortaya, trafikte durduğumda yapıyor bunu, 6 kere servise gittim yazılım atıp atıp durdular sorun yok dediler, en sonunda bıkıp bırakmıştım gitmeyi, şuan garantisi bitti, en son gittiğimde debriyaj müşürünü değiştirip deneriz bir dediler ama oda ellerinde yoktu, bu sorunu yaşayıp çözen var mı ?
    Aynı durum bende de arada oluyor soğuk havalarda yavaşlayıp devir kesince stop ediyor, debriyaj müşürü bozuldu benim de arada boşu göstermiyor boştayken, garip bi durum 29bin'e geldik kör topal gidiyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 model 25 binde pulsar var, 15.000'den sonra stop etme sorunu çıktı ortaya, trafikte durduğumda yapıyor bunu, 6 kere servise gittim yazılım atıp atıp durdular sorun yok dediler, en sonunda bıkıp bırakmıştım gitmeyi, şuan garantisi bitti, en son gittiğimde debriyaj müşürünü değiştirip deneriz bir dediler ama oda ellerinde yoktu, bu sorunu yaşayıp çözen var mı ?
    debriyaj kolunun altında müşür var sökün içini açın temizleyin varsa gres sürüp kapatıp yerine takın veya wd40 sürüp kapatıp yerine takın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Alıntı skucukyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı durum bende de arada oluyor soğuk havalarda yavaşlayıp devir kesince stop ediyor, debriyaj müşürü bozuldu benim de arada boşu göstermiyor boştayken, garip bi durum 29bin'e geldik kör topal gidiyoruz
    sizin boş vites müşürünüz bozulmuş olabilir arada göstermiyor diyorsun tabi ekranda ki boş ışığı lambası bozulmadı ise.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    ---
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj kolunun altında müşür var sökün içini açın temizleyin varsa gres sürüp kapatıp yerine takın veya wd40 sürüp kapatıp yerine takın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

sizin boş vites müşürünüz bozulmuş olabilir arada göstermiyor diyorsun tabi ekranda ki boş ışığı lambası bozulmadı ise.
    servise gidip boş vites müşürüne baktırayım, yada bu debriyajın altında bulunan ufak siyah kutucuksa bi sökmeyi deneyip wd40larım

Motosikleti
    Alıntı skucukyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servise gidip boş vites müşürüne baktırayım, yada bu debriyajın altında bulunan ufak siyah kutucuksa bi sökmeyi deneyip wd40larım
    boşa aldığından emin isen ve bazen boş ışığı yanıyor bazen yanmıyorsa gösterge sağlam boş vites müşürün bozulmaya başlamış olabilir, stop etme için o kolun altındaki parçayı açıp temizleyip yağlayın deneyin belki debriyaj ayarı da iyi olmayabilir.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=kdiner;4509560]debriyaj kolunun altında müşür var sökün içini açın temizleyin varsa gres sürüp kapatıp yerine takın veya wd40 sürüp kapatıp yerine takın.[COLOR="Silver"]

O parçayı daha önce temizlemişlerdi ama azalmıştı sadece, komple değiştirsem nasıl olur ?

Motosikleti
    [QUOTE=peruwasa12;4509685]
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj kolunun altında müşür var sökün içini açın temizleyin varsa gres sürüp kapatıp yerine takın veya wd40 sürüp kapatıp yerine takın.[COLOR="Silver"]

O parçayı daha önce temizlemişlerdi ama azalmıştı sadece, komple değiştirsem nasıl olur ?
    Pahalı bir parça değil, son bir defa kendiniz sökün temizleyin gres sürüp takın ve deneyin olmaz ise ister servisten isterseniz internetten siparişini verin gelince takın, montajını kendiniz de yapabilirsiniz.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Benim boş ışığım da yanmiyordu, Bos Vites müşürünü değiştirdim ama bildiğiniz değiştirmesi işkence. Sol kapak sökülüyor ici sökülüyor servoste yaptirin bence riske girmeyin.

Merhaba, pulsar 200ns almayı düşünüyorum da internette gördüğüm şu jant kırılması olayı halen çok fazle oluyor mu? 2 gün kadar önce arkadaşım anlatıyor kampüste trafiğe daha yeni çıkmış 300 km yol yapmış bi pulsarın jantı kırılmış düz yolda yaklaşık 40 la gidiyorken

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yusufemek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, pulsar 200ns almayı düşünüyorum da internette gördüğüm şu jant kırılması olayı halen çok fazle oluyor mu? 2 gün kadar önce arkadaşım anlatıyor kampüste trafiğe daha yeni çıkmış 300 km yol yapmış bi pulsarın jantı kırılmış düz yolda yaklaşık 40 la gidiyorken
    çok keskin çukura girdim geçen kış ankara bilkent yolunda. bilkent üni'den eskişehir yoluna bağlanan yolda. baya baya keskindi yani çukur kenarları. arka çanta darbeye dayanamayıp koptu orda öyle deyim. bu darbeden sonra jantın kırılmasını geçtim, jantın eğildiğini bile ertesi gün akşam lastik havası indiğinde farkettim. ilk önce lastik indiğinde aha dedim patlattık lastiği. sonra bir arkadaş şakasına 'senin jant eğilmiştir' deyince bi baktım şaka olmuş sana gerçek.

aynı gün havayı basıp ertesi gün jantı sanayide düzelttirip devam ettim. bu arada düzeltmeden önce lastiğe hava basınca bir buçuk gün falan havası yerinde geziyodu yine o kadar ağır darbeye rağmen. düzelltikten sonra hala kullanıyorum. bu sefer şehir değiştirdiğim için berbat ötesi köy yollarında kullanıyorum. allahı var hala taş gibi tık yok. havasına bile bakmıyorum hiç. bu arada süspansiyonlarda da o kadar çukura rağmen patlama vs gibi hasar da yok.

bu motorları üreten firma hindistan menşeili. avrupa falan değil. adamların kendi ülkesinin yolu zaten köy yolundan berbat. kalkıp narin, hanım evladı mal üretecek değiller. ben 120 kiloyum. motorun üzerinde ben ve 10 kilo kadar arka çanta yüklüyken bu ağırlıkla girdim o çukura ve hızım 100 km üzerindeydi. başka birşey demiyorum.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu aralar aksilikler beni buluyor, sabah hafif şekilde fren manetini bir araca vurdum, düşme bile olmadı fakat frende boşluk oldu, en tepe noktada tutan fren, yarıya kadar basınca tutuyor, bu arada ön frenden bahsediyorum, bunu nasıl tekrar eski halien getirebiliriz ?

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    Merhaba Sevgili Motosiklet Sever Dostlar.. Youtube Kanalıma Tüm Arkadaşlarımı Davet Ediyorum.. Saygılar.. https://www.youtube.com/watch?v=KKdAdGIWJ-0&t=339s

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Merhaba Motosiklet Sever Dostlar.. Youtube Kanalıma Abone olmayı unutmayın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Youtube Kanalımada Bajaj Pulsar NS200 ile ilgili Videoları bulabilirsiniz.

Atına Atla Yüreğinin Götürdüğü Yere Git... Hadi Go!!!!!!!

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Arkadaşlar bende aldım şükür. Bana istanbul anadolu yakasında mümkünse üsküdar ümraniye kadıköy taraflarında en iyi ve mantıklı servis tavsiyesini verebilir misiniz?

2014 model aldım 37 bin kmde. Bakım ihtiyaçlarını yazayım ilk motorum tahmini ne kadar tutar yazabilirseniz sevinirim.

-Zincir gerilecek ve yağlanacak. Ayrıca orta sehpaya aşırı yakın bunun konumunu nasıl düzelttirebilirim?

-Rölanti de dalglanma sorunu var ve arada stop ediyor daha giderken etmedi ama trafikte durunca falan ediyor ama motor soğukken yapıyor. Bunları nasıl çözdürebilirim?

-Orta sehpayı çok zor açıyorum ve neredeyse kapatamıyorum taş gibi olmuş. Nasıl düzeltebilirim? Tek başıma alamıyorum orta sehpaya.

Bu işlemlere yağ değişimi ve soğutma sıvısı değişimi eklersek toplam ne kadar maliyet çıkar?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı maxell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Sevgili Motosiklet Sever Dostlar.. Youtube Kanalıma Tüm Arkadaşlarımı Davet Ediyorum.. Saygılar.. https://www.youtube.com/watch?v=KKdAdGIWJ-0&t=339s

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Merhaba Motosiklet Sever Dostlar.. Youtube Kanalıma Abone olmayı unutmayın..

https://www.youtube.com/watch?v=420YeWsYygo&t=7s

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Youtube Kanalımada Bajaj Pulsar NS200 ile ilgili Videoları bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=qyae2XnEQ8Q&t=189s
    Usta eline sağlik,

Bir defadan birşey olmaz ama,boş depoyla dolaşma,pompayi bozarsin.(sistem kendini yakit ile soğutuyor)

Hint forumlarinda,karburatorlu ns200 yani ns200 BS3 versiyonu.

1 litre ile 45-46km gidiyor,

İşin ilginci ise,karburatorun enjeksiyondan az yakmasi sanirim pulsara özgü.

Videodaki pulsar 2013 model karburatorlu

https://youtu.be/e0dfas6uVac

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    Merhaba Sevgili Dostlar.. Bajaj Pulsar NS 200 ile daha Fazla Detaylı Bilgi almak için Youtube Kanalımı Takip edebilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=KKdAdGIWJ-0&t=406s[video]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Atına Atla Yüreğinin Götürdüğü Yere Git... Hadi Go!!!!!!!

Motosikleti
    Bursa korupark ta bir adet pulsar anahtarı bulunmuştur olurda sahibi burda ise irtibata geçerse gerekli bilgi verilecektir.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Arkadaşlar. Plaka demirini kırdığım için direk sinyalleri falan söküp takana kadar kenara attım. Ama şöyle bir sorun oldu. Kısa farım yanmıyor. Her şey çalışıyor uzun far, ön sağ sol sinyal. Zart zurt her şey çalışıyor. Kısa farım çalışmıyor. Sizce neden olmuş olabilir? Artçı selesinin altında falan sigortası var mı?

Motosikleti
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Plaka demirini kırdığım için direk sinyalleri falan söküp takana kadar kenara attım. Ama şöyle bir sorun oldu. Kısa farım yanmıyor. Her şey çalışıyor uzun far, ön sağ sol sinyal. Zart zurt her şey çalışıyor. Kısa farım çalışmıyor. Sizce neden olmuş olabilir? Artçı selesinin altında falan sigortası var mı?
    Uzunlar yanıyor kısa yanmıyorsa paylaşmıştır değiştirin düzelir, elektrik var diyorsunuz.

Merhaba arkadaşlar, son aylarda pulsar alan arkadaşlarımız sigorta ücretlerini paylaşabilir mi?

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Selamunaleyküm dostlar. Bir arkadaşımızın pulsar 200 ns motosiklet i çalındı. İki ay sonra buldu polis. Motor aksamında sıkıntı yok lakin bazı elektronik aksamlarda sorunlar var. Mesela gösterge hiç çalışmıyor, farlar yanmıyor. Gidondaki mavi ışıklarda yanmıyordu. Sele altı sigorta lardan biri yanmış. Değiştirdim lakin sadece gidon ışıkları geldi. Far ve gösterge halen yok. Bunun da ayrı bir sigortası varmı. Düzkontak yapmışlar motora,far aksamındaki çoğu kabloyu kesmişler siyah soket yok ve onları bantlayarak birleştirmişler. Kablo bağlantı şeması varsa bilen atabilirmi. Yada konu hakkında yardımcı olabilecek varmı.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Merhaba, motorum 2017 12000 km'de. Motosikleti hareket ettirdiğimde arka taraftan ara ara bir gıcırtı sesi geliyor. Kapı gıcırtısı gibi. Baya kontrol ettim ama sebebini çözemedim olduğu yerde oturayım kalkayım zıplayım ses yok ama çok ilerlettiğimde boşta vitesde vs. gıcırtı başlıyor. Öyle sürekli değil ama düşük hızda boşa alınca sesi duyuyorum. Sebebi ne olabilir. Zincirim çok az gevşek sayılır o mu yapıyor acaba bu haftasonu gerip bakacağım. Başına gelen var mı? Arka Amartisör sıvısını da kontrol ettim tam.
    Başına gelen varsa fikirlerini bekliyorum. Gidişinde duruşunda bir sorun yok bu arada.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)