Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı BurakDoganC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim kardeşlerim selamın aleyküm cümleten hayırlı günler.
    Muhtemelen 3 - 4 gün sonra 2014 model 30.000 km bakımları yeni yapılmış 30.000 km de bir Pulsar NS200 alacağım ve ben de aranıza katılmış olacağım.

Şu an ki sahibinin motosikleti hakkında bir kaç sorunu olduğunu belirtti ben de ilan açıklamasına yazdığı bilginin aynısını değiştirmeden sizlerle paylaşmak istiyorum.
    İlk vitesli motosikletim olacağı için farklı tarz motosiklet hakkında bilgilerim kitapçıktaki uyarılar ve kendi maxiscooter'um ile yapmış olduğum 50.000 km'de yaşadığım deneyimlerimle sınırlı.. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olacağım.

Konumuz şu: Motorun ilk sahibinin yazdığı açıklamadaki sorunu nasıl çözebilirim hiç bir fikrim yok ��
    Yazı şu şekilde;
    "Gece daha iyi aydınlatsın diye xenon far taktım. Far taktıktan sonra motor arıza ışığı yanıp sönmeye başladı. Ustaya götürdüm xenon beyninden kaynaklı olduğunu söyledi. Yürüyeninde hiç bir sorun yok en son hızı 165 km/h gördüm."

Motosikleti alırken motosikletin her yerini kontrol ettirmek adına Ankara Motomekanik'te denetlenmesini düşünüyorum. Fiyat olarak 100 TL ücreti varmış ve bilgisayara bağlayıp bağlamamaları konusunda sormuş olduğum soruya istinaden herhangi bir cevap vermediler. Motosikleti almadan önce kontrol etmek için neler yapmalıyım muayenesi de Ağustos'ta bitecekmiş ücretini de bilmiyorum. Olumlu olumsuz tüm fikirlerinize açığım, şimdiden teşekkür ediyorum. İyi forumlar��
    Sorun her ne ise motomekanikte çözerler, muhtemelen bir sensör arızası durumudur, geçmiş sayfalarda benzer bir problem yaşayıp çözmüş bir arkadaş vardı sanırım yanlış hatırlıyor olabilirim forumu biraz karıştır.

Muayene mevzusu eğer plakada vida, vida deliği falan varsa kesin ağır kusur alır, önce aktim plaka basım atolyesine gidip plakayı yenilettir, tüvtürke öyle git. Muayene ücreti 140 tl. Plaka değişimi de toplamda çerçevesiyle falan 40 tl ye geliyor.

Far dışında, gidişine dikkat et, ön takımda boşluk varmı kafa sallama durumu varmı ona bak, varsa motomekanikteki ustaya mutlaka söyle ön düzen vidalarını sıksın.

Bir diğer önemli husus lastik, lastik ne durumda ? Hala stok lastik mi var üzerinde ? Eğer lastik takman gerekecekse oda ciddi para.

Alette ufak tefek problemler var stop etme, ekran resetleme gibi kronik şeyler, bunları araştırdığını ve kabul ettiğini varsayıyorum. Arkadaşa sor ekran değişmiş mi? Değişmişse ilk muayeneden önce mi sonra mı?

Taş gibi motor alıyorsun, ilan numarası varsa gönder bir bakalım.
    Ne olursa olsun fırtınanın şiddeti, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    ...

"Gece daha iyi aydınlatsın diye xenon far taktım. Far taktıktan sonra motor arıza ışığı yanıp sönmeye başladı. Ustaya götürdüm xenon beyninden kaynaklı olduğunu söyledi. Yürüyeninde hiç bir sorun yok en son hızı 165 km/h gördüm."
    ...
    Normal orjinal farını takıp 30 km kadar sürüp ışığın söndüğünü görmeden o motoru almam.
    Ya sorun farda değilse, ya siz orjinal farı alıp takmanıza rağmen(ki sonrasında 30 km kadar sürmeniz gerekiyor motorun arızanın giderildiğini anlayıp arıza ışığını söndürmesi için) halen arıza ışığı sönmezse napacaksınız?
    Satıcıya söyleseniz der ki: Bana da usta öyle söylemişti, ben de onun yalancısıyım.
    Sonuç: ortada kalan siz olursunuz.
    AzÇok bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abilerim kardeşlerim selamın aleyküm cümleten hayırlı günler.
    Muhtemelen 3 - 4 gün sonra 2014 model 30.000 km bakımları yeni yapılmış 30.000 km de bir Pulsar NS200 alacağım ve ben de aranıza katılmış olacağım.

Şu an ki sahibinin motosikleti hakkında bir kaç sorunu olduğunu belirtti ben de ilan açıklamasına yazdığı bilginin aynısını değiştirmeden sizlerle paylaşmak istiyorum.
    İlk vitesli motosikletim olacağı için farklı tarz motosiklet hakkında bilgilerim kitapçıktaki uyarılar ve kendi maxiscooter'um ile yapmış olduğum 50.000 km'de yaşadığım deneyimlerimle sınırlı.. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olacağım.

Konumuz şu: Motorun ilk sahibinin yazdığı açıklamadaki sorunu nasıl çözebilirim hiç bir fikrim yok ��
    Yazı şu şekilde;

Motosikleti alırken motosikletin her yerini kontrol ettirmek adına Ankara Motomekanik'te denetlenmesini düşünüyorum. Fiyat olarak 100 TL ücreti varmış ve bilgisayara bağlayıp bağlamamaları konusunda sormuş olduğum soruya istinaden herhangi bir cevap vermediler. Motosikleti almadan önce kontrol etmek için neler yapmalıyım muayenesi de Ağustos'ta bitecekmiş ücretini de bilmiyorum. Olumlu olumsuz tüm fikirlerinize açığım, şimdiden teşekkür ediyorum. İyi forumlar��
    100 lira ücreti olan bir meseleyi kendisi yaptırmayıp alınca sen yap demesi hayra alamet değil. 200 cc motorla 165 gördüm demesi hayra alamet değil. Dikkatli olmak lazım.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 lira ücreti olan bir meseleyi kendisi yaptırmayıp alınca sen yap demesi hayra alamet değil. 200 cc motorla 165 gördüm demesi hayra alamet değil. Dikkatli olmak lazım.
    2014 model Pulsar200NS orjinal dişlilerle 165 görmüyor zaten, 155'te kesiciye giriyor motor. Daha 2 gün önce 5 senelik 2014 model 200ns'imi 41bin küsür km'deyken sattım, oradan biliyorum :D . Yokuş aşağı falan gitmişse belki anlık olarak görmüştür diyeceğim ama o da uzak ihtimal.

BurakDoganC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS Exclusive
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Motomekanik'te tamiri değil de motoru almadan önce eksikleri var mı diye göstermek için bakmaya 100 tl istediler.
    Xenon farı takmasını isteyeceğim zaten bulunduğum yere gelene kadar 30 km üzeri yol yapmış olur xenon u çıkardıktan sonra ikaz lambası gitmezse zaten satışı almadan önce ustaya gideceğimiz vakitte durumu anlatırım ustaya.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Motomekanik'te tamiri değil de motoru almadan önce eksikleri var mı diye göstermek için bakmaya 100 tl istediler.
    Xenon farı takmasını isteyeceğim zaten bulunduğum yere gelene kadar 30 km üzeri yol yapmış olur xenon u çıkardıktan sonra ikaz lambası gitmezse zaten satışı almadan önce ustaya gideceğimiz vakitte durumu anlatırım ustaya.
    konuyu anlamamışsın sen dostum.normal farını takıp 30 km yol gitmesi gerekiyormuş arkadaşların dediğine göre ikaz ışığının sönmesi için.sen adama söyle normal farını taksın öyle gelsin.

cb125e den sonra kismetse bu motora geçecegim. bacanagim ns150 sini sürdüm bayildim..

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    İlk motosikletim olacak sizce alınır mı şehir içi kullanım için

arkadaşalr merhaba motor ilk çalışmasında gaz vermeden çalışmıyor. ısındıktan sonra normal ama ilk çalışmada gaz vermek gerekiyor yoksa çalışmıyor nerede sorun vardır 2016 model 34 binde sizdede bölemi acaba

mcsultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Haberi okuyunca (izleyince) içim cız etti.

https://www.haberler.com/konya-da-motosiklet-otomobile-carpti-1-olu-1-12304637-haberi/
    https://www.dha.com.tr/son-dakika/motosikletle-hiz-ve-zikzak-can-aldi-/haber-1695728

Muhtemelen kız arkadaşına hava atacağım derken canından etmiş. Motorunuzun max hızı yerine öncelikle güvenlik unsurlarına önem verin. Artçı da varsa onun da canını taşıyorsunuz. Artçınızın kaskı olduğundan ve bağlantı tokasını taktığından emin olun. Haberdeki kızcağızın muhtemelen kaskının bağlantı tokası takılı değildi. O toka takılı olmazsa kaza sırasında kask yüzde yüz kafanızdan çıkar.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşalr merhaba motor ilk çalışmasında gaz vermeden çalışmıyor. ısındıktan sonra normal ama ilk çalışmada gaz vermek gerekiyor yoksa çalışmıyor nerede sorun vardır 2016 model 34 binde sizdede bölemi acaba
    benimki de 2016 model ama öyle bir sıkıntı yok.. bu bahsettiğiniz sıkıntı yeni yazılım atıldıktan sonra oluşuyor ve bildiğim kadarı ile atılan yazılımın geri dönüşü yok.. belki yeni bi yazılım sorunu çözer..
    kdiner bunu beğendi.

Dewilefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns200
    DOSTLARIM SELAMLAR...BURDAN DAHA EVVELDE 2016 MODEL NS 200 ÜM İLE İLGİLİ BAZI SIKINTILARIMDAN BAHSETMİŞTİM..SONUÇ OLARAK 2016 MODEL NS 200 ÜMÜ SATARAK 2018 MODEL 11.AY ÇIKIŞLI GARANTİ KAMPSAMINDA 9550 KM DE HATASIZ MOTORUMU ALDIM...ALIRKEN ŞUAN İÇİN İSİM VERMİCEĞİM YETKİLİ SERVİSE GÖSTERDİM MOTORUN BAKIMLARINI KENDİ YAPTIĞI İÇİN MOTORU GÖNÜL RAHATLIĞI İLE AL DEDİ..BENDE ALDIM...İSTOP ETME YOK EKRAN RESETLEME YOK.MOTORU DÜZELTMİŞLER....

ŞİLE İSTANBUL ARASI GİDİP GELDİĞİM İÇİN MOTORDA ESKİ 2016 MODEL MOTORUMA GÖRE ZORLANMA VARDI,,RAMPALARDA BAYILMA VE SON SÜRATTE 137 KM GİBİ BİR DÜŞÜŞ GÖRDÜM...MOTOR ZIRIL ZIRIL ÇALIŞIYORDU VİDA GEVŞEK GİBİ...ŞUAN İÇİN İSİM VERMİCEĞİM SERVİSE GÖTÜRDÜM...EURO4 MOTORLAR BÖYLE ABİ DEDİLER..DAHA GÜÇSÜZ DAHA DEVİRSİZ DEDİLER EKSOZ KAYNAKLI MOTOR DAHA SIKI 2016 GİBİ GİTMEZ DEDİLER...PEKİ SES DEDİM ABİ SİBOPLARDAN GELİYOR HİÇ BİR SORUN OLMAZ 15.000 BAKIMINDA GEL AYAR ÇEKERİZ DEDİLER........................................... .........

BUGUN SAAT 16.00 SULARINDA 6.VİTES VE 80 KM HIZ İLE GİDERKEN KÖPRÜNÜN TAM ORTASINDA MOTOR SİBOP KESTİ MOTORDA NE VAR NE YOK DAĞITTI...ŞUAN İÇİN İSİM VERMİYECEĞİM SERVİSE GÖTÜRMEK İÇİN 250 TL ÇEKİCİ PARASI VERDİM ( BOĞAZ KÖPRÜSÜ ANADOLU YAKASI ÇIKIŞI GİDECEĞİ YER KADIKÖY )SERVİSİ ARADIM BAKIM ARACIMIZ ARIZALI DEDİLER HADİ ONUDA BOŞVERİNN...OLABİLİR İNSANLIK HALİ

ŞİMDİ NASIL BİR YOL İZLEYİM..MOTORUM KOPMLE YENİLENİCEK GARANTİ OLSA NE OLUR OLMASA NE OLUR...SATARKEN DEĞER KAYBEDİCEK BEN 1 AYA YAKIN MOTRSUZ KALICAM.YOLDA GİDERKEN KİTLEYİNCE EZİLİYORDUM O MOTORA NASIL GÜVENİCEM..

SERVİS İLE YOLA DEVVAMI EDEYİM KURALKAN İLE GÖRÜŞMELEREMİ BAŞLIYIM...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Dewilefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DOSTLARIM SELAMLAR...BURDAN DAHA EVVELDE 2016 MODEL NS 200 ÜM İLE İLGİLİ BAZI SIKINTILARIMDAN BAHSETMİŞTİM..SONUÇ OLARAK 2016 MODEL NS 200 ÜMÜ SATARAK 2018 MODEL 11.AY ÇIKIŞLI GARANTİ KAMPSAMINDA 9550 KM DE HATASIZ MOTORUMU ALDIM...ALIRKEN ŞUAN İÇİN İSİM VERMİCEĞİM YETKİLİ SERVİSE GÖSTERDİM MOTORUN BAKIMLARINI KENDİ YAPTIĞI İÇİN MOTORU GÖNÜL RAHATLIĞI İLE AL DEDİ..BENDE ALDIM...İSTOP ETME YOK EKRAN RESETLEME YOK.MOTORU DÜZELTMİŞLER....

ŞİLE İSTANBUL ARASI GİDİP GELDİĞİM İÇİN MOTORDA ESKİ 2016 MODEL MOTORUMA GÖRE ZORLANMA VARDI,,RAMPALARDA BAYILMA VE SON SÜRATTE 137 KM GİBİ BİR DÜŞÜŞ GÖRDÜM...MOTOR ZIRIL ZIRIL ÇALIŞIYORDU VİDA GEVŞEK GİBİ...ŞUAN İÇİN İSİM VERMİCEĞİM SERVİSE GÖTÜRDÜM...EURO4 MOTORLAR BÖYLE ABİ DEDİLER..DAHA GÜÇSÜZ DAHA DEVİRSİZ DEDİLER EKSOZ KAYNAKLI MOTOR DAHA SIKI 2016 GİBİ GİTMEZ DEDİLER...PEKİ SES DEDİM ABİ SİBOPLARDAN GELİYOR HİÇ BİR SORUN OLMAZ 15.000 BAKIMINDA GEL AYAR ÇEKERİZ DEDİLER........................................... .........

BUGUN SAAT 16.00 SULARINDA 6.VİTES VE 80 KM HIZ İLE GİDERKEN KÖPRÜNÜN TAM ORTASINDA MOTOR SİBOP KESTİ MOTORDA NE VAR NE YOK DAĞITTI...ŞUAN İÇİN İSİM VERMİYECEĞİM SERVİSE GÖTÜRMEK İÇİN 250 TL ÇEKİCİ PARASI VERDİM ( BOĞAZ KÖPRÜSÜ ANADOLU YAKASI ÇIKIŞI GİDECEĞİ YER KADIKÖY )SERVİSİ ARADIM BAKIM ARACIMIZ ARIZALI DEDİLER HADİ ONUDA BOŞVERİNN...OLABİLİR İNSANLIK HALİ

ŞİMDİ NASIL BİR YOL İZLEYİM..MOTORUM KOPMLE YENİLENİCEK GARANTİ OLSA NE OLUR OLMASA NE OLUR...SATARKEN DEĞER KAYBEDİCEK BEN 1 AYA YAKIN MOTRSUZ KALICAM.YOLDA GİDERKEN KİTLEYİNCE EZİLİYORDUM O MOTORA NASIL GÜVENİCEM..

SERVİS İLE YOLA DEVVAMI EDEYİM KURALKAN İLE GÖRÜŞMELEREMİ BAŞLIYIM...
    Büyük geçmiş olsun...Yaptır-sat-kurtul derim kardeşim...Üstüne para ekle Japon marka motosiklet al-keyfini sür,tamirci takımıyla uğraşmazsın. Şimdiden hayırlı olsun. Bakınız euro4'lü NS200 Pulsar/ Sonsuz Rota adlı Youtube kanalı sahibi karı-koca'nın yaşadıklarına v.b. Şimdiden yeni motosikletin hayırlı olsun.
    The Power of The Dreams.

Dewilefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns200
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun...Yaptır-sat-kurtul derim kardeşim...Üstüne para ekle Japon marka motosiklet al-keyfini sür,tamirci takımıyla uğraşmazsın. Şimdiden hayırlı olsun. Bakınız euro4'lü NS200 Pulsar/ Sonsuz Rota adlı Youtube kanalı sahibi karı-koca'nın yaşadıklarına v.b. Şimdiden yeni motosikletin hayırlı olsun.
    japondan indim buna bindim...doğru söylüyorsun.....işin ilginci tvs motorum 97.000 km gitti..videoyu izlemiştim bayan kullandığı için hata ondadır demiştim..ön yargılı yaklaşmışım...sence servisemi yükleneyim kuralkanamı

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Dewilefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japondan indim buna bindim...doğru söylüyorsun.....işin ilginci tvs motorum 97.000 km gitti..videoyu izlemiştim bayan kullandığı için hata ondadır demiştim..ön yargılı yaklaşmışım...sence servisemi yükleneyim kuralkanamı
    Geçmişini bilmediğin motordan asla emin olamazsın. Senden önceki kullanıcı ve kullanım şekli çok önemli. Ben yetkili servisim diyen yerde bile işlem yapılırken motosikletin başında bekledim. Kimseye güven olmuyor maalesef.

Şimdi bakımlarını ve kontrollerini can dostum ile beraber yapıyoruz. En son 20.000 km bakımını yaptık.. yağ, yağ filtresi, yakıt filtresi, hava filtresi, subap ayarı, buji değişimi yapıldı.. subap ayarı harici işleri eli anahtar tutan herkes yapar.

Motorunu en iyi sen tanırsın.. sıkıntı olduğunu düşündüğün anda başka bir servise daha gitseydin iyi olurdu.

Şuan senin bu duruma düşmene sebep servis sorunu halletsin.. yapmaz ise kuralkan ile irtibata geç onlar seni yönlendirsin.. ayrıca servisi buradan ifşa et de bizde bilelim.. haketmeyen, bizleri mağdur eden, kazanmasın arkadaş..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Arkadaşlar bugün itibariyle 20000 de 2017 bir ns200 alarak aranıza katıldım. Yalnız acilen arka teker tavsiyesine ihtiyacım var zira teker tamamen bitik.
    Bunun yanında gidon yükseltme rüzgarlık arka çanta sehpası telefon tutacağı gibi aksesuarlar da almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Alıntı mtfg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün itibariyle 20000 de 2017 bir ns200 alarak aranıza katıldım. Yalnız acilen arka teker tavsiyesine ihtiyacım var zira teker tamamen bitik.
    Bunun yanında gidon yükseltme rüzgarlık arka çanta sehpası telefon tutacağı gibi aksesuarlar da almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Hoşgeldin. Kazasız belasız binersin inşallah. Arka teker veya ön arka takım lastikdeposu.com dan Michellen pilot street tercih edebilirsin. Gidon yükseltme şu an sanırım en uygunu Kalyoncu motorda. Aslında Kalyoncu motorda istediğin herşeye ulaşman mümkün. Ama arka çanta demiri linkteki tarz birşey almanı öneririm. Piyasada lazer kesim falan diye değişik değişik daha ucuz olanlarda var. Onları tavsiye etmem. Link https://m.n11.com/pulsar-ns200-canta-demiri-P307453591?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwtO7qBRBQEiw Al5WC225qVn5-tQ_oA25cxoMpMSeTxPB2gt4ggK3wn92GpQ64O-fHSqw9lxoCaDgQAvD_BwE

Cevap için teşekkürler... Teker için herhangi bir ölçü var mı?

Alıntı mtfg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler... Teker için herhangi bir ölçü var mı?
    Ön 100/80/17 arka 130/70/17. Bu tarz bilgileri Bajaj sayfasından kullanma kılavuzu indirip bakabilirsin.

Teşekkürler... Önceki motorumun klavuzunu indirememiştim bir türlü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)