Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar benim motorun soğutma fanı çalışmıyor. İnternetten araştırınca hintli arkadaşlar bir röleyi kısa devre falan yapıp arıza teşhisi yapıyorlar. Ama onların motorlarda gösterdikkeri yerde 1 tane röle var o da fan rölesi. Bizim motorlarda orayı açınca 3 tane röle çıkıyor. Bizim motorların fan rölesinin yerini bilen varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Serviste cihaza bağlamayı neden düşünmüyorsun? Sonuçta ecu’su var motosikletin.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serviste cihaza bağlamayı neden düşünmüyorsun? Sonuçta ecu’su var motosikletin.
    Fanla alakalı bir arıza vermiyor cihazda. Fan bozukmu diye denerken aşırı hararet lambası ile beraber motor arıza lambasınıda yaktırdım. Resetlemek için cihaza bağlandı ama fanla alakalı bir arıza vermedi yine cihaz. Arızalı birşey var bu kesin. Ama arıza fandamı, röledemi, müşürdemi onu bulmak lazım

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı cc007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motorun soğutma fanı çalışmıyor. İnternetten araştırınca hintli arkadaşlar bir röleyi kısa devre falan yapıp arıza teşhisi yapıyorlar. Ama onların motorlarda gösterdikkeri yerde 1 tane röle var o da fan rölesi. Bizim motorlarda orayı açınca 3 tane röle çıkıyor. Bizim motorların fan rölesinin yerini bilen varmı?
    Fan hiç mi devreye girmiyor yoksa girdiğinde sigorta mı atıyor, artçı selesi altında sigortası ve rolesi var birde hararet müşürü var onları kontrol ettirin.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fan hiç mi devreye girmiyor yoksa girdiğinde sigorta mı atıyor, artçı selesi altında sigortası ve rolesi var birde hararet müşürü var onları kontrol ettirin.
    Fan hiç devreye girmiyor malesef. Artçı selesi altında sigortasının ve rölesinin yerini bilmiyorum. Hoş henüz sigorta panelinin yerinide bilmiyorum ya☺️. Onu kontrol edeyim. Müşürün arızalı olduğunu anlamak için ne yapmak gerekli peki. Umarım fan arızalı değildir. Fiyatına baktımda 400 TL yazıyor☺️

Fan hiç devreye girmiyor malesef. Artçı selesi altında sigortasının ve rölesinin yerini bilmiyorum. Hoş henüz sigorta panelinin yerinide bilmiyorum ya☺️. Onu kontrol edeyim. Müşürün arızalı olduğunu anlamak için ne yapmak gerekli peki. Umarım fan arızalı değildir. Fiyatına baktımda 400 TL yazıyor☺️
    Fan kolay kolay arızalacak parça değildir , birisi çomak sokmadıysa tabi.
    O genelde sigorta,röle ,kablo bağlantısı , termostat müşiri olur , iyi bir elektiriçiye gösterin işinizi çabucak haleder

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fan kolay kolay arızalacak parça değildir , birisi çomak sokmadıysa tabi.
    O genelde sigorta,röle ,kablo bağlantısı , termostat müşiri olur , iyi bir elektiriçiye gösterin işinizi çabucak haleder
    İnşallah dediğiniz gibidir. Bir kış yattı motor. Bakalım daha neler çıkacak. Baya hassas bir yapısı var sanırım pulsarların. Kışa girerken aldım çokta tanıyamadım henüz.

Motosikleti
    Artçı selesinin altında sigorta kutusu var üzerinde fan diye yazıyor olması lazım veya tek tek sigortaları kontrol edin, motoru orta sehpaya alın çalıştırın motorun devrini 2000 devirde sabit tutarak çalışsın 96 98 dereceye gelince motor fan açacak açmaz ise müşürü kontrol ettirin, fan açtı ve fanın çalışması kesildi ise sigorta atmıştır ve fan değişmesi gerek, şuan kış ayındayız sık sık dur kalk yapmıyorsan fan devreye gerekmediği sürece girmez. Servise götür cihaza bağlayıp kontrol etsinler yapamam dersen.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    [QUOTE=cc007;4461038]Arkadaşlar benim motorun soğutma fanı çalışmıyor. İnternetten araştırınca hintli arkadaşlar bir röleyi kısa devre falan yapıp arıza teşhisi yapıyorlar. Ama onların motorlarda gösterdikkeri yerde 1 tane röle var o da fan rölesi. Bizim motorlarda orayı açınca 3 tane röle çıkıyor. Bizim motorların fan rölesinin yerini bilen varmı?[/QUOte

3 senedir kullanırım şimdiye kadar 3-4 kere fan çalıştı oda yazın sıcak havada ve şehiriçi trafığınde uzun uzun beklerken.
    1 seferde hararet ikaz lambası yaktı ve devamlı fan açtı. oda bir gezi turunda fazla yuksek devirle gitmiştim radyator devridaim contasından motor yagına su karışmıştı
    sizde bir motor yagını kontrol edin

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Hocam fan arızalı değil. Aynı olayı yaşadım. Yüksek vites düşük devir kullanın, hararet yaptırmayın bir süre sonra düzeliyor. Neden kaynaklandığını bende bulamadım.

Alıntı ViraneDervis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam fan arızalı değil. Aynı olayı yaşadım. Yüksek vites düşük devir kullanın, hararet yaptırmayın bir süre sonra düzeliyor. Neden kaynaklandığını bende bulamadım.
    Fan müşür yada röle muhtemel arızalı olan şeyler. Bir arıza kesin var diye düşünmemin sebebide; motorun hararetini yükseltmek için orta sehpada baya bir çalıştırdım. Fan devreye gireceğine hararet lambasıyla birlikte motor arıza ikaz lambası yanmasıdır. Benim motorumu geçen sene aldım sıcaklarda bile hiç fan sesi duymayınca şüphelendim zaten. Bir fırsat bulunca servise gideceğim. Rölesini ararken bir sürü röle söktüm taktım motor arıza ikaz lambası yanık kaldı yine. Hem onuda sildirmem gerekli. Aslında rölesinin ve sigortasının yerini bilen bir arkadaş bir görsel ekleyebilirse banada forum takipçilerinede çok yardımcı olur.

Motosikleti
    Fan müşür yada röle muhtemel arızalı olan şeyler. Bir arıza kesin var diye düşünmemin sebebide; motorun hararetini yükseltmek için orta sehpada baya bir çalıştırdım. Fan devreye gireceğine hararet lambasıyla birlikte motor arıza ikaz lambası yanmasıdır. Benim motorumu geçen sene aldım sıcaklarda bile hiç fan sesi duymayınca şüphelendim zaten. Bir fırsat bulunca servise gideceğim. Rölesini ararken bir sürü röle söktüm taktım motor arıza ikaz lambası yanık kaldı yine. Hem onuda sildirmem gerekli. Aslında rölesinin ve sigortasının yerini bilen bir arkadaş bir görsel ekleyebilirse banada forum takipçilerinede çok yardımcı olur.
    Fan rolesi motora oturduğun zaman sağ grenajın altında ortada kalan roledir onların yerini değiştirip bir kontrol edin.

Fan rolesi motora oturduğun zaman sağ grenajın altında ortada kalan roledir onların yerini değiştirip bir kontrol edin.
    Söylediğiniz sigortayı buldum baktım atık büyük bir umutla değiştirdim😊. Ama çalışmadı fan. Sanırım ortadaki röle fan rölesi değil. O röleyi sökünce motor çalışmıyor. Biri gri diğer ikisi kahverengi 3 röleden ortadaki kahverenginin fana giden ayaklarını kısa devre yaptım fan çalışmadı. İlla depoyu söküp fanın uçlarına 12V'u direk vereceğiz herhalde.

Motosikleti
    Söylediğiniz sigortayı buldum baktım atık büyük bir umutla değiştirdim😊. Ama çalışmadı fan. Sanırım ortadaki röle fan rölesi değil. O röleyi sökünce motor çalışmıyor. Biri gri diğer ikisi kahverengi 3 röleden ortadaki kahverenginin fana giden ayaklarını kısa devre yaptım fan çalışmadı. İlla depoyu söküp fanın uçlarına 12V'u direk vereceğiz herhalde.
    Olabilir ben öyle bilgi edindim dediğin doğru olabilir, yavaş yavaş hepsini halledeceğine eminim, biraz elimizin kirlenmesi lazım kolay gelsin.

Olabilir ben öyle bilgi edindim dediğin doğru olabilir, yavaş yavaş hepsini halledeceğine eminim, biraz elimizin kirlenmesi lazım kolay gelsin.
    Yardımlarınız için çok teşekkürler. Halledip forumuda bilgilendiririm inşallah.

Arkadaşlar bugün fanın faaliyetini aldım. Fan çalışıyor uçlarına 12V verince. Geriye müşürmü kaldı şimdi. Varmı başka fikri olan?

Motosikleti
    Bajaj 200 NS
    selam arkadaşlar gecen gun motorumla kucuk bir tank slapp yasadim ama bunun on amortisorle alakasi oldugunu dusunuyorum yagı nedir nasil degistirilir biliyormusunuz motor 34 xxx de

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Ön bilyalarda çok çok hafif bir gevşeme de varsa yapabilir, arkada çanta/yük varsa oda etkiler, kasislerden ya da çukurlardan geçerken gidonda hafif boşluk hissi var mı?

Alıntı ndvia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar gecen gun motorumla kucuk bir tank slapp yasadim ama bunun on amortisorle alakasi oldugunu dusunuyorum yagı nedir nasil degistirilir biliyormusunuz motor 34 xxx de
    kdiner arkadaş geçenlerde Dominarının ön amörtisörlerine bakım yapmış ve Dominar forumuna video koymuş. Çok farklı değildir herhalde bir inceleyin derim.

Motosikleti
    kdiner arkadaş geçenlerde Dominarının ön amörtisörlerine bakım yapmış ve Dominar forumuna video koymuş. Çok farklı değildir herhalde bir inceleyin derim.
    İşlem aynı ama koyulan miktar farklı, dominar tek amortisör 420ml yağ alıyor, Pulsar amortisör başına 275ml veya 285ml yağ koyuluyor her iki oranda sıkıntı olmaz, en iyi oran amortisörden çıkan yağı üzerinde değer yazan bir kaba koysun aşağı yukarı oran belli olur, bu linkten amortisör sökme takma işlemi yapabilir.

https://youtu.be/5_HZw2v0u9M
    YAHYaONUR bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)