Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rawen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,

200NS 2017 sahibiyim 500 km bakımı geldi. Yağ olarak ne önerirsiniz castrol pek içime sinmiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı vaybe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de aynaları değiştirmeyi düşünüyorum, aldığın TVS aynaları bunlar mı?

https://urun.n11.com/yedek-parca/tvs-apache-ayna-takimi-P178262738?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIparLr9yN1w IVpRXTCh3-bgpeEAQYASABEgJT-PD_BwE&gclsrc=aw.ds
    Selamlar,

Aynı aynalar mı tam kestiremedim sanki aynı gibi ama, aldığım linki aşağıda paylaşıyorum. Birebir uyuyor mu diye almadan önce teyit almanda fayda var.

https://urun.n11.com/yedek-parca/mot...f15-P196344934
    vaybe bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Alıntı Sedotti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Aynı aynalar mı tam kestiremedim sanki aynı gibi ama, aldığım linki aşağıda paylaşıyorum. Birebir uyuyor mu diye almadan önce teyit almanda fayda var.

çok teşekkürler. peki 200ns'nin aynalarına göre görüş baya fark ediyor mu?

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Gerçekten çok farkediyor, almadan önce Youtube'da bir kullanıcıya sormuştum. Neredeyse sağ aynadan sol arkamı bile görebiliyorum kesin al demişti, haklıymış
    vaybe bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı Sedotti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Merhabalar. Size zahmet olmazsa müsait olduğunuzda aynalar motora takılı iken bir fotoğraf çekip paylaşabilirmisiniz rica etsem. Bende linkini paylaştığınız bu aynalardan almak istiyorum, memnunsunuz değil mi ?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Ben discover ayna takimi takirdim gayet guzel oldu tvs nin aynasida guzel tavsiye ederim fakat tvs de oluyormu bilmiyorum ama discover ayna takiminda aynayi carptin kirildi diyelim pulsarin aynasini 3 vidadan söküp buna takip yine kullanabilirsiniz bu durumda aynaniz çöp olmayacaktir ayrica demir uzunlugu sebebi ilede pulsar aynasini taksaniz bile görusunuz gene iyi olacaktir aralardan gecerken biraz dikkat etmeniz gerekecek her iki aynada gidonun dışına çıkıyor çünkü taktırdıkdan sonraki rahatlık daha önce niye taktırmadım dedirtecek türden olacaktır
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Bir aynanın yapması gereken temel işi yapıyorlar. Arkanda ne olduğunu tek bakışla görebiliyorsun. Pulsar'ın orijinal aynasıyla mümkün değil. Eğilip bükülmek lazım arkanı aynadan görebilmek için. Kesinlikle tavsiye ederim değiştirmeyi.
    vaybe bunu beğendi.

Motosikleti
    Bu arada arkadas 2 el hafif kazali apache aldi dun motorunu gordum iki aynasida catlamis baglanti yerlerine baktim oda 3 vidali bir kacgun icinde toparlayacakmis dedim aynalara talibim ondan alinca pulsarinkiler baglanti yerlerinden uyuyormu deneyecegim o sekilde uyum saglarsa kirilmis discover ve apache aynalarinin demirlerine pulsar aynalarini montaj yapabiliriz hem bosuna ayna masrafida cikmamis olur

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı MRT-35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Geçtiğimiz aylarda sohbet forumunda bir başlık açmıştım. Buraya taşımayı pek düşünmüyordum ama çıkmaza girdiğim için artık paylaşıyorum. Kısaca anlatmak gerekirse Denizli Bajaj yetkili servisinden aldığım motosikletin kilometresi düşürülmüş çıktı.Motosikleti sahibinden üzerinden 2200 km olarak almıştım. 2500 de bakıma girdim sadece yağ değişimi yapıldı.5000 bakımına uzun yola çıkacağım için 4500 de girdiğimde gerçek km nin 3000 km fazla olduğunu öğrendim.Satan şahısla görüştüğümde gayet rahat bir şekilde dava açabilirsin dedi. Son aylarda maddi sıkıntıda olduğundan dava açamıyorum. Konuyu kuralkana bildirdim telefon ile dönüş sağladılar ancak arayan bayanın konu ile ilgili hiçbir bilgisi yoktu.Sonuç olarak bir şey elde edemedim. Sohbette açtığım konuda Ekrem beyle görüşün mutlaka çözüm bulacaktır denildi ancak Ekrem beye de ulaşamıyorum. Sizde bu konuda ne yapabilirim ? Sohbetteki konunun linki : http://www.motosiklet.net/forum/moto...t-almisim.html
    Tüketici hakem heyetine gittiniz mi ? Ya da başka bir hukuki yola başvurdunuz mu ?

Peşini bırakmayın...

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Bende ikinci el bir pulsar alayım dedim niyetlendiğim iki motorun sahibide gösterge paneli arıza yaptı daha önce garantiden değişti diyor. Kaç km de değiştiğini servisden öğrenmek istiyorum servis söyleyemem motoru getirin bakalım diyor. Bu ne saçma iştir madem kronik bir sorun var herkes garantiden değiştirmiş bari kaç km de değiştiğini söyleyin. Daha ilk aşamada bajaj dan soğuyup hondaya yönelmek üzereyim..

Motosikleti
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ikinci el bir pulsar alayım dedim niyetlendiğim iki motorun sahibide gösterge paneli arıza yaptı daha önce garantiden değişti diyor. Kaç km de değiştiğini servisden öğrenmek istiyorum servis söyleyemem motoru getirin bakalım diyor. Bu ne saçma iştir madem kronik bir sorun var herkes garantiden değiştirmiş bari kaç km de değiştiğini söyleyin. Daha ilk aşamada bajaj dan soğuyup hondaya yönelmek üzereyim..
    Gösterge panelinin arıza yapması kronik bir sorun değil, gösterge paneli kendini sıfırlıyor yani açılıp tekrar kapanıyor kronik sorun olan bu. Buda gösterge panelinin kendisiyle alakalı bir durum değil, yani gösterge paneli değişimini gerektirecek bir kronik sorun yoktur hocam. Bence göstege paneli değişmemiş motorları tercih edin veya satıcıdan bunun teyidini isteyin.
    mavellen bunu beğendi.

gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge panelinin arıza yapması kronik bir sorun değil, gösterge paneli kendini sıfırlıyor yani açılıp tekrar kapanıyor kronik sorun olan bu. Buda gösterge panelinin kendisiyle alakalı bir durum değil, yani gösterge paneli değişimini gerektirecek bir kronik sorun yoktur hocam. Bence göstege paneli değişmemiş motorları tercih edin veya satıcıdan bunun teyidini isteyin.
    ekran sıfırlanması için aküyü değiştiriyorlar genelde komple gösterge değişmesi bambaşka bir olay yani.. Böyle durumlarda değişen parçanın fotoğrafını falan istemek bir çözüm olabilir kazalı mı yoksa elektronik arıza mı bilmiş oluruz. Ben eğer elektronik bir sebepten dolayı ekranı değiştirsem bi fotoğrafını çekerdim bak kırılmadı bozuldu diye(gerçi kandırmaya çok açık mevzu.

Not: 20bin km'yi geçtim. Yeni taktırdığım Mitas MC32 lastikler özellikle ıslak zeminde baya iyi çok güven veriyor. Kışı rahat geçirecek gibiyim
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gokertutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekran sıfırlanması için aküyü değiştiriyorlar genelde komple gösterge değişmesi bambaşka bir olay yani.. Böyle durumlarda değişen parçanın fotoğrafını falan istemek bir çözüm olabilir kazalı mı yoksa elektronik arıza mı bilmiş oluruz. Ben eğer elektronik bir sebepten dolayı ekranı değiştirsem bi fotoğrafını çekerdim bak kırılmadı bozuldu diye(gerçi kandırmaya çok açık mevzu.

Not: 20bin km'yi geçtim. Yeni taktırdığım Mitas MC32 lastikler özellikle ıslak zeminde baya iyi çok güven veriyor. Kışı rahat geçirecek gibiyim
    Benim kuzu yatıyor öyle geçen brandasıda uçmuş rüzgardan, yağmurun altında ıslanmış, iş dönüşü onu öyle görünce bir yüreğim sızladı ki sormayın :(
    Sığsa eğer asansöre sokup eve çıkaracaktım
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    Benim kuzu yatıyor öyle geçen brandasıda uçmuş rüzgardan, yağmurun altında ıslanmış, iş dönüşü onu öyle görünce bir yüreğim sızladı ki sormayın :(
    Sığsa eğer asansöre sokup eve çıkaracaktım
    brandayi örttukten sonra gidon ve sele kismindan ip ile bagla ucmaz
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Her baktığım motor biraz sorgulayınca göstergenin garantiden değiştiğini söylüyor. Akü zayıflığından olan ayrı bir olay onu önemsemem tabi ama aküyü yenilediği halde çözüm bulamayanlar yazıyor nette baya araştırdım. Eğer sıfırlanma veya kapanıp açılma oluyorsa bu bana göre kesinlikle bir sorundur (size göre değilmiş). Öyle titiz bir adam değilim ama 2-3 senelik motorda bunu yaşamak istemem. Gerçi konu bu değil Motorun km bilgisini öğrenememek asıl sorunumuz..
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Her baktığım motor biraz sorgulayınca göstergenin garantiden değiştiğini söylüyor. Akü zayıflığından olan ayrı bir olay onu önemsemem tabi ama aküyü yenilediği halde çözüm bulamayanlar yazıyor nette baya araştırdım. Eğer sıfırlanma veya kapanıp açılma oluyorsa bu bana göre kesinlikle bir sorundur (size göre değilmiş). Öyle titiz bir adam değilim ama 2-3 senelik motorda bunu yaşamak istemem. Gerçi konu bu değil Motorun km bilgisini öğrenememek asıl sorunumuz..
    serviste kayıtları vardır kontrol ettirebilirsiniz hatta cihaza bağlayıp motorun kaç km de olduğu bakılabiliyor.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Haklısınız ben bunu hiç sorun etmiyorum benim motorum bu ekran sıfırlama olayını bir yada iki kere yapmıştır, bazı arkadaşlar soğuk havalarda ilk marşta özellikle yaptığını söylüyor benim motorumda böyle bir durum yok en azında şu havalarda. Oda şu şekilde tezahur ediyor; ekran gidiyor birkaç saniye sonra geri geliyor ve saat sıfırlanabiliyor, sıfırlanmayadabiliyor. Vaktin varsa saati ayarla bas gaza bu kadar.

Km bilgisini serviste öğrenebiliyorsunuz, satıcıyla anlaşırsınız beraber en yakın servise gider computere bağlarsınız motoru onun söylediği km ile asıl km uyuyor mu uymuyor mu bakarsınız. Zaten 2. el motor alıyorsanız yapacağınız ilk şeyde bu olmalı. Servisede bi 50 lira atarsınız kafa rahat. Eğer sizinle birlikte servise gelmeyi reddediyorsa kaporasını verip tekde gidebilirsiniz vakti falan yoktur belki, bunada yanaşmıyorsa zaten almayın o motoru servise göstermeden.
    mavellen bunu beğendi.

gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Şu formu ilk sayfasından beri takip ediyorum her gün okuyorum yeni mesajları daha birinin ekran sıfırlaması yüzünden göstergeyi garantiden değiştirdiğini görmedim. Ha belki girmediğim nadir günlerden birinde yazılmıştır görmemişimdir orası ayrı. Neden bu kadar net konuşuyorum eğer öyle bir şey burada yazılsaydı ben de gider benim göstergemi de değiştirin bak sıfırlıyor derdim servise dediğim gibi gözümden kaçmış olabilir..

Ayrıca bu bizim için de bir sorun zaten kimse inkar etmiyor bunu sadece çözümü yok demek istediğimiz bu.. özellikle soğuk havalarda sıfırlıyor. Yahyaonur kullanıcının sıfırlamamış mesela ama benim bu sabah sıfırladı. Çünkü hava sıcaklıkları artık çok düştü. Motoru çalıştırıp bir kaç dakika ısınmasını beklerken ekran geliyor kendine zaten.. en azından yolda olmuyor bu sıfırlama.

Yanlış anlamayın sorunu inkar etmiyorum veya başkasına suç atmıyorum ama göstergenin "sıfırlama" yüzünden garantiden değiştiğini burada hiç okumadım. Başka bir konu yüzünden değiştirmiştir garantiden buna lafım yok, hatta gittiğimde servise soracağım bu hafta
    mavellen bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı gokertutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu formu ilk sayfasından beri takip ediyorum her gün okuyorum yeni mesajları daha birinin ekran sıfırlaması yüzünden göstergeyi garantiden değiştirdiğini görmedim. Ha belki girmediğim nadir günlerden birinde yazılmıştır görmemişimdir orası ayrı. Neden bu kadar net konuşuyorum eğer öyle bir şey burada yazılsaydı ben de gider benim göstergemi de değiştirin bak sıfırlıyor derdim servise dediğim gibi gözümden kaçmış olabilir..

Ayrıca bu bizim için de bir sorun zaten kimse inkar etmiyor bunu sadece çözümü yok demek istediğimiz bu.. özellikle soğuk havalarda sıfırlıyor. Yahyaonur kullanıcının sıfırlamamış mesela ama benim bu sabah sıfırladı. Çünkü hava sıcaklıkları artık çok düştü. Motoru çalıştırıp bir kaç dakika ısınmasını beklerken ekran geliyor kendine zaten.. en azından yolda olmuyor bu sıfırlama.

Yanlış anlamayın sorunu inkar etmiyorum veya başkasına suç atmıyorum ama göstergenin "sıfırlama" yüzünden garantiden değiştiğini burada hiç okumadım. Başka bir konu yüzünden değiştirmiştir garantiden buna lafım yok, hatta gittiğimde servise soracağım bu hafta
    gösterge resetlemesinden dolayı hem akü hemde gösterge değiştiğini biliyorum, 14 modellerde her model gibi akü sıkıntı çıkarıyordu birde 14 modelde akü yatık vaziyette idi ve buda kusma yapmasına neden olduğu için 15 model 2. partiden itibaren dik konuma alındı, 14 modelde ne akü nede gösterge sıkıntısı yaşamadım ama 16 modelde dediğim gibi akü sıkıntılı idi değişti yine gösterge resetleme yapıyordu ama ben değiştirtmedim buna da gerek duymadım, gösterge 1-2 saniye sonra gelme yaşamadım veya belli bir zaman zonra gibi sadece soğuk hava da marşa bastığım zaman ekran tekrar kontağı çevirmişim gibi yapıyordu. göstergeye de iç kısmında saatin olduğu devreye bir parça takıp onu da çözüyorlar ama her servis bilmiyor veya uğraşmak biraz zaman alıyor.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Merhaba,

Pulsar 200NS'e ön cam olarak Pulsar 150AS'nin aşağıdaki model camını takabilir miyim, uyumluluk sorunu yaşatır mı ?

Klasik kafa üstündeki mini camı söküp bunu takabilirim gibi geldi ama emin olamadım.

Spor duruşu hoşuma gitti gerçekten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)