Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı gokertutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen telaşlanmamak gerekir diye düşünüyorum (ya da ben çok iyimserim) Örnek olarak bisiklet de durduğu yerde vitese geçmez biliyorsunuz zinciri çevirmeniz gerekir. aynı şekilde motor da durduğu yerde vitese geçmeyebilir debriyaja basıp biraz ilerlemeniz ya da debriyajı bırakıp tekrar sıkmanız sorunu çözer gibime geliyor. Benim başıma gelse ben 2'ye atmayı denerdim 1'e geçmiyorsa diye bu da farklı bir yöntem :D
    Hanım kızın bir takım huyları var öğreniyoruz yavaş yavaş bakalım henüz 1 depo benzini yeni bitirebildik (270 km yol yapmışım 10 lt ile), hafta sonu hava pek bir kötüydü biraz gezerim diyordum ama olmadı. Oturdum bende temizlik + zincir bakımı yaptım epey bir kirlenmiş. Zincir biraz bollaşmış sıkmadım bilerek kışın pek kullanmıyacağım motoru ilkbaharda sıkmayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün başıma iş dönüşü bir şey geldi paylaşmak istiyorum. Trafiğin yoğun olduğu bir saat rampa aşağı trafikle birlikte iniyorum sol ayağım sürekli yerde, motosiklet boşta adım adım gidiyoruz, iş çıkışı yorgunum kafam dolu aralara falan hiç girmiyorum öndeki araca uygun bir mesafeden rampa aşağı
    ağır ağır 15-20 dakika sürdü sonra haliyle rampa bitip düze gelince motoru 1 takıp gideceğim sırada motor vitese geçmedi vites kolunu aşağı doğru basıyorum ama motor hep boşta, 1. vitese geçerken motordan ufak bir tıkırtı gelir ya o gelmiyor zaten göstergedede boşta görünüyor. Vites kolunu boşa basıyorum, sonra forumda bir yerde okumuşum aklımın derininde kalmış nerde okudum hiç hatırlamıyorum bile hafif bir aragaz verdim vites geçti. Bu neden olur acaba ? Motorun boşta olmasıyla bir ilgisi var mı?
    ben de aynı sorunu yaşıyorum. 2017 model 2 aylık motor, "0" aldım. Genellikle düşük hızlarda ya da durur vaziyetteyken 1. ve 2. vitese geçmede takılma oluyor. Debriyajı tam sıkmama ve vitesi düzgün attırmama rağmen oluyor. Benim tahminim dişlilerde geçerken bir takılma oluyor çünkü takılma anında hafif debriyajı gevşetirsem vites geçiyor. Benzer olay arabamda da nadiren oluyor, geri vitese taktığımda vites geçmiyor, hafif debriyajı gevşetince geçiyor. Ancak bu vitesin takılma olayı düşük hızlarda trafik içerisinde seyrederken ve ışıklarda kalkış esnasında başıma gelirse biraz heyecan ve sıkıntı yaratıyor.

Motosikleti
    Alıntı vaybe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de aynı sorunu yaşıyorum. 2017 model 2 aylık motor, "0" aldım. Genellikle düşük hızlarda ya da durur vaziyetteyken 1. ve 2. vitese geçmede takılma oluyor. Debriyajı tam sıkmama ve vitesi düzgün attırmama rağmen oluyor. Benim tahminim dişlilerde geçerken bir takılma oluyor çünkü takılma anında hafif debriyajı gevşetirsem vites geçiyor. Benzer olay arabamda da nadiren oluyor, geri vitese taktığımda vites geçmiyor, hafif debriyajı gevşetince geçiyor. Ancak bu vitesin takılma olayı düşük hızlarda trafik içerisinde seyrederken ve ışıklarda kalkış esnasında başıma gelirse biraz heyecan ve sıkıntı yaratıyor.
    Acaba debriyaj kavrama noktan nerede? Biraz onu sıkmak kavramayı biraz öne almak işe yaraya bilir mi?

gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Ekranım sıfırlamaya başladı. Bu da demek oluyor ki kış geldi benim için Geçen sene de soğuklarda sıfırlamaya başlıyordu hatta çok soğuklarda ekran 1-2 dakika sonra geliyordu kendine.. Şimdilik anahtarı takıp elektriği açtığımda ekran geliyor sıkıntı yok ama marşa bastığımda gidiyor 1-2 saniye sonra sıfırlayıp geliyor tekrar. Teselli cümlesi olarak hala ilk günkü gibi tek marşta alıyor hiç ikiletmedi sağolsun

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Ekranım sıfırlamaya başladı. Bu da demek oluyor ki kış geldi benim için Geçen sene de soğuklarda sıfırlamaya başlıyordu hatta çok soğuklarda ekran 1-2 dakika sonra geliyordu kendine.. Şimdilik anahtarı takıp elektriği açtığımda ekran geliyor sıkıntı yok ama marşa bastığımda gidiyor 1-2 saniye sonra sıfırlayıp geliyor tekrar. Teselli cümlesi olarak hala ilk günkü gibi tek marşta alıyor hiç ikiletmedi sağolsun
    Bir ara benim de yapıyordu ve serviste akü takviyesi yapınca bitti.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    bu sabah 3. marşta biraz da gaz vererek ancak çalıştırabildim motoru, ekran da gidip 3 sn sonra tekrar geldi, saat 1:00 PM olarak sıfırlanmıştı motor 2017 model 2 aylık, ayrıca dün de fark ettim ki sol ön sinyal yanmıyor, bu sorunları garanti kapsamında hallediyorlar mı?

gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı vaybe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sabah 3. marşta biraz da gaz vererek ancak çalıştırabildim motoru, ekran da gidip 3 sn sonra tekrar geldi, saat 1:00 PM olarak sıfırlanmıştı motor 2017 model 2 aylık, ayrıca dün de fark ettim ki sol ön sinyal yanmıyor, bu sorunları garanti kapsamında hallediyorlar mı?
    Saat sıfırlanması olayının net bir çözümü olmadığı için garanti içi de dışı da halledemiyorlar. Akü değiştirir en fazla garanti içinden ama %100 çözümü değil buradan okuduğumuz kadarıyla.
    Sinyal yanmıyor diye hiçbir servis garanti içinden değişim yapmaz bence. Kullanıcı hatası patlamış der zaten en fazla 5-10 tl tutar bi sinyal lambası

Motosikleti
    haojue 150

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alarm beyni varmı ns de ?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarm beyni varmı ns de ?
    Harici kablo çıkışı diyorsanız yok, direk aküden alman gerek.
    Tİme_shİft42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pek kışı-soğuğu sevmiyor bizim kızlar, daha çok güneşli sıcak havaları seviyorlar, kışın çok nazlı oluyorlar ;))
    gokertutas bunu beğendi.

Motosikleti
    2 ve 3 daha uygun olur en azından ısı kademesi var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

ben çinden almıştım pulsar a takarım dedim ama kısmet değilmiş, nasip dominara takmak oldu ama henüz takmadım biraz daha zamanı var.
    Tİme_shİft42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ve 3 daha uygun olur en azından ısı kademesi var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

ben çinden almıştım pulsar a takarım dedim ama kısmet değilmiş, nasip dominara takmak oldu ama henüz takmadım biraz daha zamanı var.
    Pulsar'dan sonra dominar nasıl geldi hocam? Bugün bayide 2017-abs li pulsarları biraz inceleyim dedim motorun önüne bi geçtim dominar çıktı :D

Motosikleti
    Pulsar'dan sonra dominar nasıl geldi hocam? Bugün bayide 2017-abs li pulsarları biraz inceleyim dedim motorun önüne bi geçtim dominar çıktı :D
    test edin aradaki farkı daha iyi anlarsınız.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Çok isterim malesef Ankara'daki bayilerde 2017 test motoru henüz yokmuş yazdırdım adımı bekliyorum bakalım. Sizin yorumlarınız nedir?

Motosikleti
    Çok isterim malesef Ankara'daki bayilerde 2017 test motoru henüz yokmuş yazdırdım adımı bekliyorum bakalım. Sizin yorumlarınız nedir?
    orjinal halindeki 45 dişli ile vites arası kısa ve zevk vermiyor birazda titreşim yaşamanıza neden oluyor vites atacağınız devirde, şuan 42 dişli var müthiş böyle bir serilik yok hafta sonu salda gölüne gittim dönüşte rüzgar olmasına rahmen 167km hıza çıktım rüzgar olmasa daha da giderdi hiç rahatsız olmadım, motorda ön cam gidon yükseltme var ve çok işe yarıyor, şimdilik bir sıkıntım yok gayet memnunum motor 8000km ye merdiven dayadı.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Elcik ısıtma + kabloyu fara bağlamayı düşünüyorum kontak açıkken elektrik olan bi yere bağlamak gerekiyor yada elcik ısıtma kulananlar artıyı nereye bağladı ?

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal halindeki 45 dişli ile vites arası kısa ve zevk vermiyor birazda titreşim yaşamanıza neden oluyor vites atacağınız devirde, şuan 42 dişli var müthiş böyle bir serilik yok hafta sonu salda gölüne gittim dönüşte rüzgar olmasına rahmen 167km hıza çıktım rüzgar olmasa daha da giderdi hiç rahatsız olmadım, motorda ön cam gidon yükseltme var ve çok işe yarıyor, şimdilik bir sıkıntım yok gayet memnunum motor 8000km ye merdiven dayadı.
    Ön cam çok işe yarıyor diyorlar, ben pek estetik bulmuyorum ama bu gidişle takmak lazım sanırım. Pulsarda 90-100 km gibi hızlarda rüzgar çok vuruyor, motorda hafif arada 40-50 kg fark var. 8000 bin devir üzerinde sağlam titreşim var. Gerçi benim motora sübap ayarı yapılacak 1000 km sonra belki biraz düzelme olur. Piyasa bu haldeyken en mantıklı orta sınıf motor gene dominar, birde çift silindirlisi gelse tadından yenmez.

2016 model 2017 3üncü ay trafiğe çıkışlı 200ns maviyi 6100e aldım 4000 kmde mondial 180 zone sıfır alcaktım sonra bunu gördüm bajaja zaten sevdam vardı aldım hemen tek problem şurda motor 2gün önce kaza yapmış sağ amortisor hafif yamulmuş onu düzeltmişler sürdüm motoru herhangi bi çekmesi yok kmde düşük oldugu için direk ısındım aldım iyi yapmışmıyım bu amortisor problem cıkartırmı daha sonradan çift amortisor 1milyarmış eğer bişe olursa değiştiririm diye düşündüm aldım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)