Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.
    Yeni modeller gelmedi mi? Gören bilen yok mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Yeni modeller gelmedi mi? Gören bilen yok mu?
    Nisan ilk hafta diye biliyordum ben fakat hala bir bilgim yok benim de.

gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    f/p ciler gelir şimdi...

kronik sorun yok acemi motorcu var... acemi acemi kullanıyolar sonra bacaca pislik atıyolar... paralelci bunlar....

objektif ve mantıklı bir insan olduğunuz belli... o yüzden şunu söylememe müsade edin zaten yolda kalmak çok zor birşeydir... eğer herhangi birisi yeni aldığı motosiklet ile yolda kalıyorsa ya yakıtı bitmiştir ya da dünyanın en şanssız insanı olarak fabrikasyon bir hata mevcuttur... dolayısıyla bajaj ya da herhangi bir marka için yolda kalmamış olması bir meziyet değildir... saatin sıfırlaması, cızırtı, vızırtı, konforun azlığı v.b konuların tamamı f/p oranına dahil edilerek incelenebilir... ancak stop etme konusu çözülene kadar kimse bu motoru almamalı, alanlar da mahkemeye başvurarak parasını geri istemelidir... siz benden daha tecrübelisiniz ve daha iyi bilirsiniz ki motorcunun tedirginliği altındakinden gelmemelidir... motorcu kişi zaten çevresinden (magandalar, kalitesiz yollar, refüj sulamaları, saygısız yayalar, beton mikserlerinin döktüğü beton kalıntıları, yol çizgileri, rögar kapakları v.b. sayılabilecek en az 100 madde) yeteri kadar tedirgindir... bir de altındaki motordan ha stop etti ha edecek tedirginliği yaşarsa bu işin içinden çıkılmaz... bunun markası bajaj da olsa honda da olsa tepki bu motoru almamak ve eleştirmek olmalıdır ki daha iyisi yapılmaya çalışılsın... kendinize iyi bakın...
    Öncelikle teşekkür ederim, ben naçizane acemice yaşadıklarımı ve motor hakkındaki düşüncelerimi söylüyorum burada. Ben artık kendimi bajaj kullanan "şanslı" insan olarak görüyorum çünkü daha motorum 1 veya 2 kere stop etti ki bence istatistik olarak sayılamayacak bir rakam. diğer ufak hataların hepsini f/p içerisinde değerlendirdiğim için hoş görüyorum veya kendim çözüm bulmaya çalışıyorum (önden gelen cızırtıyı parça sıkıştırıp kesmek gibi).

Stop etme sorunu olmadığı için tedirginlik de yaşamadım hiç. ha bu demek değil ki yaşamayacağım belki de ileride başıma gelecek ama şu an yaşamadım. ama bu sorun yüzünden motoru hiç alma demek çok ağır eleştri olur bence yani binlerce satan motorda stop etme sorunu yaşamayan tek kişi ben olamam diye düşünüyorum. sadece burada sorunlarımızı paylaştığımız için stop etme sorunu sürekli gözümüze batıyor. stop sorunu olmayan adam yazmıyor buraya sorun yok bende diye (ben hariç)

tabi bunları söyledim diye bilmeden "bacac silahşörü bir paralelci" oldum galiba ama hayırlısı diyelim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz sensör büyük olasılıkla "hava akış sensörü/hava filtresi sensörü".
    Aynı sorun TNT25'te başıma geldi, oradan biliyorum
    valla usta dedi ama bir daha sormadım artık yapılmasının mutluluğunu yaşıyordum benzin tüketimimi çok çok çok belirgin şekilde değiştirdi ama. henüz tam depoyu bitirmedim km olarak yazacağım bitirdiğimde

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Merhaba arkadaşlar. 2015 model Pulsar'ım 16bin km ye geldi. Hala orjinal lastikleri üstünde. Ama bu yaz değiştirmeyi düşünüyorum inşallah.

Michelin 744 lira, Anlaş Turnee ise 390 lira çifti (2017 uretim). Mitas mc25 400 lira ama 2016 üretim. Yine 2016 üretim Rosso II lastiklere 650 lira fiyat yazmış Lastik Deposu sitesinde.

Elbette gönül en iyisini almak ister de maddi durumlar malum, aranızda Anlaş Turnee kullanan var mı Pulsar'da, önerilerinizi almak isterim. 390 lira gayet makul bir fiyat benim butçem için ve yeni bir lastik lansman fiyatı imiş.

Selamlar, teşekkürler.

OrhanGokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt07
    Merhabalar motoru genelde tek kişi kullanıyorum 65 kiloyum lastik hava basınçlarım ne olmalı sizce iki gün sonra uzun yola çıkıcağım kontrol etmeden çıkmak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Ve ön fren hidrolik yağını kontrol edip değiştiren var mı acaba? Benimkinde hiç yok gibi gözüküyor sallıyorum filan tık yok

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Arkadaşlar bu ilk bahar aylarında motosikletle uzun süreler geçirmeye başladım ama özellikle montun göğüs kısmından bayağı rüzgar yiyorum fermuar arasından da sızıyor olabilir Montum https://www.motovento.com/urun/size-ozel/giyim/deri-ceket/alpinestars-gp-plus-r-leather-jacket-ALP000132 bu bunun içine birde yağmurluk giyiyorum ama yinede fena halde üşüyorum. Motora Ön cam taktırmayı düşünüyorum ama bunun faydası oluyor mu? yada neoplen iç mont almalıyım?

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu ilk bahar aylarında motosikletle uzun süreler geçirmeye başladım ama özellikle montun göğüs kısmından bayağı rüzgar yiyorum fermuar arasından da sızıyor olabilir Montum https://www.motovento.com/urun/size-ozel/giyim/deri-ceket/alpinestars-gp-plus-r-leather-jacket-ALP000132 bu bunun içine birde yağmurluk giyiyorum ama yinede fena halde üşüyorum. Motora Ön cam taktırmayı düşünüyorum ama bunun faydası oluyor mu? yada neoplen iç mont almalıyım?
    cam taktır

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı OrhanGokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar motoru genelde tek kişi kullanıyorum 65 kiloyum lastik hava basınçlarım ne olmalı sizce iki gün sonra uzun yola çıkıcağım kontrol etmeden çıkmak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Ve ön fren hidrolik yağını kontrol edip değiştiren var mı acaba? Benimkinde hiç yok gibi gözüküyor sallıyorum filan tık yok
    http://i.hizliresim.com/ldQYyX.png
    sıkıntı yok size içinde yağ yok gi geliyor olabilir ama var, biraz dikkatli incelerseniz hafif damlacık şeklinde bir boşluk görebilirsiniz, veya kapağı açıp ta bakabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Arkadaşlar bu ilk bahar aylarında motosikletle uzun süreler geçirmeye başladım ama özellikle montun göğüs kısmından bayağı rüzgar yiyorum fermuar arasından da sızıyor olabilir Montum https://www.motovento.com/urun/size-...cket-ALP000132 bu bunun içine birde yağmurluk giyiyorum ama yinede fena halde üşüyorum. Motora Ön cam taktırmayı düşünüyorum ama bunun faydası oluyor mu? yada neoplen iç mont almalıyım?
    evet cam rüzgarı kesiyor ama bu sefer alnınıza rüzgarı atıyor tabi boyunuz uzun kısa bilemem, neopran yelek alıp kullanabilirsiniz

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    @TİGERSHARK , cam taktır rahat edersin. Bak bu benim motor. Alır almaz gidip cam taktırdım.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Evet beyler 20 000 km yi devirdim. Geçen bakıma soktum. Motor sıfır gibi oldu bidaha sevdim. 2014 ün 2. partılerinden benmikisi. Zincir dişli setinide değiştirdim, orjinaliyle geldim bu kmye kadar. Yağ, hava, benzin filtreleri değişti. Servisim soğolsun a dan z ye bütün civatalarına kadar baktı kontrol etti. Eksiği varsa tamamladı. İlk defa antifrizine ekleme yaptık, bi pet bardağın yarısından biraz fazla koydu. Motor rüştünü ıspatladı artık. Her türlü yol ve havalarda kullandım. 20 000 bakımına verdiğim para 200 TL + 220 zincir dişli seti. Bütün malzeme ve işçilik dahil. Ha bide motor liftteyken farkettik arka lastiğe vida girmişti 10 TL onun tamiride bütün bu fiyata dahil. Dominardan yüksek fiyatından dolayı vazgeçmiştim ama eğer firma en azından 1000-2000 tl indirir ve eski motoru getir yeniyi götür gibi bir kampanya yaparsa düşünebilirim.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Motor 10.000 bakımından çıktıktan ve gaz kesme problemini giderdikten sonra full depo kaç km gidecek diye deneme yaptım. depoyu dün bitirdim (önceki depo 180 km gitmişti gaz kesme probleminden kaynaklı diye düşünüyorum)

Full depo 250 km yol gittim. Bana sorarsanız geçen sene 280 km ortalamaya göre hala az ama 30 km çok büyük fark değil yine ortalamadayım bence. Soğuk havaların etkisi olduğunu düşünüyorum o kadar fark için.

Benzin göstergesinin fotosunu çekmiştim aşağıdaki gibi, sizlerden de deneyen varsa yorum bekliyorum.

Kazasız sürüşler herkese

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Benimkinin camlı hali

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Göğsüne gazete koyacaksın.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS - Honda Forza 250
    Herkese merhaba.
    Topcase ve demir önerisinde bulunabilecek var mı acaba? Genelde uzun yola çıkacağım zaman kullanacağım birde artçımın da rahat etmesi için. Çok büyük birşeye ihtiyacımın olacağını düşünmüyorum. Tavsiye hatta imkanı olan varsa kullandığınız çanta resimlerini atabilirseniz çok memnun olurum. Hem çanta hem demiri değişik tip ve fiyat aralığında çok geniş bir yelpaze fena kararsız kaldım kafam karıştı. Şimdiden çok teşekkür ederim. Kazasız sürüşler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkinin camlı hali
    http://i.hizliresim.com/R0g2X7.jpg http://i.hizliresim.com/ojdoA9.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Göğsüne gazete koyacaksın.
    Rüzgar performansı nasıl?
    Özellikler 100km üzeri hızlarda?
    Nereden aldınız camı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Yağ vanasınsan yağ akıtıyor motorum
    Kendi yapımı değiştirmek istiyorum fakat yağ vanasından daha çok yağ akıtır mı?
    Tecrübenizi bilginiz var mı bu konuda?

OrhanGokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt07

Gp moto bagaj demiri - maxem sl 40 çanta artçı sırt dayaması da mevcut ikisini toplam 300 liraya aldım 130-170

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereden aldınız camı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Cam sukutur camı. İnternette ve Şirinevlerde satılıyor. Arka takviye takoz lastikler perşembepazarından. Geri kalan bauhaustan. Ayakları aynayı söküp taktım. Rüzgar filan almıyorum. Eskiden göğsüme gazete koyardım artıık ona gerek kalmadı.

Yaş vanasını serviste halletmeye bak.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS - Honda Forza 250
    Alıntı OrhanGokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/2rPkvL.jpg

Gp moto bagaj demiri - maxem sl 40 çanta artçı sırt dayaması da mevcut ikisini toplam 300 liraya aldım 130-170
    Teşekkür ederim

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereden aldınız camı?

yağ boşaltma tıpası mı yağ akıtıyor yoksa yağ filtresi olan kısım mı yağ akıtıyor, her ikisinden biri ise oringini değiştirin ve öyle takın büyük ihtimal sorun kalmaz, motor sıcak iken motor üzerinde hiçbir vida ve somun sökme sıkma yapmayın.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı Berkays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.
    Topcase ve demir önerisinde bulunabilecek var mı acaba? Genelde uzun yola çıkacağım zaman kullanacağım birde artçımın da rahat etmesi için. Çok büyük birşeye ihtiyacımın olacağını düşünmüyorum. Tavsiye hatta imkanı olan varsa kullandığınız çanta resimlerini atabilirseniz çok memnun olurum. Hem çanta hem demiri değişik tip ve fiyat aralığında çok geniş bir yelpaze fena kararsız kaldım kafam karıştı. Şimdiden çok teşekkür ederim. Kazasız sürüşler.
    Ben çanta demiri olarak bunu aldım. Görüntüsünü çok bozmadı bence kibar duruyor diğerlerine göre. Yolcu ayaklığına kadar uzanan destek demirlerini çok beğenmiyorum kötü duruyor bunda öyle bi durum yok. Tavsiye ederim.

http://urun.n11.com/bakim-ve-koruma/bajaj-pulsar-canta-demiri-gp-P120368307

Çanta olarak da Shad SH40 aldım. Bir tam kask alıyor yanına da kullanım alanı kalıyor biraz. Tam kask+Yarım kask alıyor diyorlar ama bir şey diyemem. uzun yol için de ideal olacağını düşünüyorum fotoyu aşağıya ekledim. Büyük kolaylık sağladığı kesin

Sadece çanta demiri çok arkada kalıyor çantanın alt tablasını biraz daha artçıya yakın monte etmeni tavsiye ederim ön gidonda denge kaybına yol açabilir arka ağırlaşıyor
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Çantanın bu kadar yakışmadığı çok fazla motor yoktur herhalde Kafa alçak olduğundan gerçekten çok kötü duruyor Pulsar'da.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)