Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar NS200
    Lastik konusunda birkaç soru işaretim var ve bunları çözmek için kullanıcılarına danışmak istedim.
    Motorum 2016 model ilk seri gelen pulsarlardan. Orjinal lastikleri üstünde ve 6800km oldu. Kış geliyor ve yağmurda bu lastikten daha kötü bir lastik olamaz. azıcık bir su birikintisini uzaktan görsün kaysam mı diye düşünüyor lastikler
    Kullandığınız lastikleri ve iyi kötü yanlarını yazabilirseniz çok sevinirim.
    Ayrıca biraz araştırma yaptım fiyat ve performans oranına göre lastik seçmek istiyorum tabiki.
    Araştırmam sonucu elimdeki ürün ve yaklaşık fiyat listesi şu şekilde;

(390TL) Sava MC50 Takım
    (580TL) Metzeler Lasertec Takım
    (650TL) Michelin Pilot Street Takım
    (700TL) Pirelli Diablo Rosso II Takım

Bu fiyatlara göre bakıldığında hangi lastik tercih edilmelidir tabiki bölgesel farklılıklar ve kullanım en önemli unsur lastik seçiminde.
    Ben genel olarak şehir içinde kullanıyorum. Antalya da olduğum için yılın 9 ayı kuru zemin ve asfalt fakat 3 ay baya kötü yağmurlara yakalanma ihtimalimiz var. Kar yağışımız hiç olmasa bile yağmurumuz oldukça kötü (bununla ilgili kötü anımı ayrıca anlatacağım).

Hem bana hemde lastik almayı düşünenlere faydası olsun isterim. Bu başlığı baştan sona okumuş bir kişi olarak sıcak iklimlerde hangi lastik seçilmeli buna dair bir şey bulamadım o yüzden sormak istedim. Islak zeminde tutunabilen, kuruda hiç kaymayan ve mümkünse uzun ömürlü asfalt lastiği arıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı BDmuxer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar neden yetmiyor onu anlamadım.
    Pulsar yetmez diyen vatandaşa istanbul'un TEM dışında fazlası ile yeter dedim ya neyi anlayamadın...
    Orada yetersiz kalmasının nedeni ise şu Pulsarın 0-80 ni arabaların %95 den iyi ama 100-120 arabalaradan zayıf.

Trafik müsait oldu sen sol şeride geçtin hızlanmaya başladıgında 100 den sonra 120 ye 130 çıkma süresi yavaş ..

Arkanda da gideceği istikamet tabakhane olan bir araç sürücüsü var ise seni tehlikeye sokabilir..
    karaca3 bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı kozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik konusunda birkaç soru işaretim var ve bunları çözmek için kullanıcılarına danışmak istedim.
    Motorum 2016 model ilk seri gelen pulsarlardan. Orjinal lastikleri üstünde ve 6800km oldu. Kış geliyor ve yağmurda bu lastikten daha kötü bir lastik olamaz. azıcık bir su birikintisini uzaktan görsün kaysam mı diye düşünüyor lastikler
    Ayrıca biraz araştırma yaptım fiyat ve performans oranına göre lastik seçmek istiyorum tabiki.

(390TL) Sava MC50 Takım

Bu fiyatlara göre bakıldığında hangi lastik tercih edilmelidir tabiki bölgesel farklılıklar ve kullanım en önemli unsur lastik seçiminde.
    Ben genel olarak şehir içinde kullanıyorum. Antalya da olduğum için yılın 9 ayı kuru zemin ve asfalt fakat 3 ay baya kötü yağmurlara yakalanma ihtimalimiz var. Kar yağışımız hiç olmasa bile yağmurumuz oldukça kötü (bununla ilgili kötü anımı ayrıca anlatacağım).

Hem bana hemde lastik almayı düşünenlere faydası olsun isterim. Bu başlığı baştan sona okumuş bir kişi olarak sıcak iklimlerde hangi lastik seçilmeli buna dair bir şey bulamadım o yüzden sormak istedim. Islak zeminde tutunabilen, kuruda hiç kaymayan ve mümkünse uzun ömürlü asfalt lastiği arıyorum.
    Mc50 su kanali zayif olan bir lastik
    Rosso her asfalta gelmiyor ve ömrü en kısa lastik olur o listede
    Michelin iyi fakat yagmurda metzeler daha iyi ustelik fiyat olsrakda michelinden daha uygun

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Arkadaşlar bugün iş dönüşü yolun sağında park etmiş bir motorcu gördüm.durdum sordum sıkıntımı var benzinmi bitti ? Evet abi benzin bitti.Dedim gel gidelim alalım.Neyse binbir teşekkür gittik aldık geldik.Konu benim motora geldi az muhabbet vs en son çocuk abi yanlış anlamada ben bunu kapıya koymam vs .dedim titreşim içinmi .aynen abi dedi.Ben hemen savunma modu , arka koltuk çok sert arkaya titreşim çok gelio bide sen varsın diye yavaş sürdüm düşük devirde biraz titreşim var vs ama bunu bana diyen arkadaşın motoru Küba cg olunca zorumda gitmedi değil cg yi küçümsediğimden değil ama bi acayip oldum sizinlede paylaşmak istedim bunu

Merhaba arkadaslar.benim pulsar 4100 km oldu 5bin bakima az kaldi.vites gecislerm sert olmaya basladi bosa geciremiyorum aleti kafasina göre geciyo gecmiyo.iki defa falan bostayken stop etti anlamadim.n isigi yaniyo bosta gosteriyo biraz ara gazi verince stop ediyor alet.bakim zamani geldi ondanmidir 5bini beklemek yerine erkenmi gitsem.bide debriyaj manetinden zirilti geliyo benim yapabilcegm bisey varmidir.servismi bakiyo yoksa.

Motosikleti
    Alıntı Barisarock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar.benim pulsar 4100 km oldu 5bin bakima az kaldi.vites gecislerm sert olmaya basladi bosa geciremiyorum aleti kafasina göre geciyo gecmiyo.iki defa falan bostayken stop etti anlamadim.n isigi yaniyo bosta gosteriyo biraz ara gazi verince stop ediyor alet.bakim zamani geldi ondanmidir 5bini beklemek yerine erkenmi gitsem.bide debriyaj manetinden zirilti geliyo benim yapabilcegm bisey varmidir.servismi bakiyo yoksa.
    Debriyaja ayar çekerler düzelir ama debriyaj manetinden gelen zırıltı bendede var egsoz takınca rahat ettım zincir sesi denge sensoru zırıltısı manetten gelen ses falan hepsi kayboldu egsoz sesinden duyulmuyor

Motosikleti
    cbf 150
    cbf 150 var bende arkadas satıp buna mı gecsem diyorum ama ssorunlar dan bahsedliyor ne yapıcam bilemedim sarsıntı titresim onlar mühim degil motor bu ne yapacan ama yok vştes bosa gecmiyor calısmıyor durmuyor kırıldı çıktı akıyor kokuyor anlamadım valla yanı benim cbf den fazlası var diyebirmiyiz ne her ikisinide kullanan arkadaşlar size sesleniyorum

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    Bende almayi dusunuyorum.bu kadar para verip devir dalgalanmasi ve stop sorunu ihtimal dahi olsa midemi bulandiriyor.sirf bu yuzden 2. El rs 200 almayi bile dusunmeye basladim.yok mu bunun ilmi.mesela yesil renkli yeni renklerden alsam deselerki bunlarda sorun yok garanti veriyoz die.eyvallah basim ustune.ama toto gibi sorun yasamayanda var yasayanda.ben o sorun yasayanlardan olmak istemiyorum.kimide diyo guncelleme at duzeliyor.sikinti bunlar abi.sifir almisin ugrastigin seylere bak.bide duzelmeme ihtimali var.yazilari okuyarak diyorum bunlari.extradan bilgi verecek varsa basim ustune.hayirli geceler.

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar NS200
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mc50 su kanali zayif olan bir lastik
    Rosso her asfalta gelmiyor ve ömrü en kısa lastik olur o listede
    Michelin iyi fakat yagmurda metzeler daha iyi ustelik fiyat olsrakda michelinden daha uygun
    Tavsiyen için teşekkür ederim. MC50 benide korkuttu ama çok memnun olanlarda olunca emin olamadım.

Metzeler lasertec en fazla beğenilen model gibi gözüküyor pulsarcılar arasında ama Antalyanın hava koşullarına göre seçmem gerektiğini düşünüyorum.
    Burdaki gibi 50 derece sıcaklıkta çabuk aşınmasını istemem lastiklerin. Yağmurda kullanmak zaten tercihim değil ama zorunda kaldığımda ya da sulamalar yolu ıslattığında şu anda olduğu gibi korkmak istemiyorum.

Yağmura yakalandığım hikayeyi sonra anlatırım demiştim o ise şu şekilde oldu;

Finike Antalya arası yaklaşık 110km bir yol. Bayramda Finikedeydim Antalyaya gelmek için yola çıktık kız arkadaşımla. Hava biraz kapalı gibiydi Antalyayı aradım sordum yağmur yok Finikede de olmayınca çıktık yola. Bol virajlı zor bir yol ama keyifli oluyor motorla. Finikeden çıktım yağmur başladı 1 2 km sonra fırtınaya döndü 70 80km boyunca fırtınada sırılsıklam halde gittik yolu tam Antalya girişinde tekrar durdu yağmur ama ordada bir ara yağmıştı yollar ıslaktı. Çok üşümüş halde hemen eve gitme derdinde olunca piknikçiler yolu tıkadığı için yandan geçmek istedim. Normalde hep en sağdan yavaşça geçerim ama yolun sağı çakıldı öyle olunca girmek istemedim arabaların arasından hiç geçmem ama ıslak olunca durmak istemedim. Duran araçların arasından sakince öne doğru ilerlerken bir araba azıcık ilerledi yanımızdaki araba yol verdi geçmem için. Tam iki şeridin ortasında oraya geçerken VIP minibüs burnunu çıkardı ama şağ şeride geçebileceği kadar mesafesi yok bende durucak diye düşündüm tam sağa geçiyorum biraz daha uzattı. O anda sağa doğru kaymıştım ve frene basmak zorunda kaldım. Frenlediğim nokta yol şerit çizgisine denk geldi ve hızım 10km falan olmasına rağmen ön teker sola doğru gidince motorum durdu ama sağa yıkıldı. Ufak sıyrıklarla atlattık ama lastiği anında değiştirme kararı aldım. Aynı durumda yine mi kayar bilmiyorum ama bundan iyi olur kesin diye düşünüyorum. Bu lastiklerle 100 km civarı 4 5 kere yol yapmış hatta bir kerede Antalyadan İstanbula gidip gelmiş bir kişi olarak anladım ki sadece sıcak asfaltta işe yarıyormuş. Hava soğuduğundan beri düz yolda giderken bile arka lastiğin ufak kaymalar yaşadığının farkındayım. Acilen bir lastik seçip ona göre bütçe ayarlaması yapmam gerekiyor.

Bu arada o koruma demirleri sayesinde sadece zaten değiştirmeyi düşündüğüm kırık bir ayna ile atlattık. tabi ben o koruma demiri yamulduğu için onuda değiştiricem dayanıklılığını yitirmiştir. Araç sürücüsüde durup yardım ettiği için birşey demedim ama dikkatsizler çok fazla aman siz dikkatli olun ve ekipmanınız sağlam olsun.

İyi sürüşler dilerim. Lastikle ilgili detaylı bilgilerinizi bekliyorum. İyi bir Antalya lastiği arıyorum.

Motosikleti
    Tavsiyen için teşekkür ederim. MC50 benide korkuttu ama çok memnun olanlarda olunca emin olamadım.

Metzeler lasertec en fazla beğenilen model gibi gözüküyor pulsarcılar arasında ama Antalyanın hava koşullarına göre seçmem gerektiğini düşünüyorum.
    Burdaki gibi 50 derece sıcaklıkta çabuk aşınmasını istemem lastiklerin. Yağmurda kullanmak zaten tercihim değil ama zorunda kaldığımda ya da sulamalar yolu ıslattığında şu anda olduğu gibi korkmak istemiyorum.

Yağmura yakalandığım hikayeyi sonra anlatırım demiştim o ise şu şekilde oldu;

Finike Antalya arası yaklaşık 110km bir yol. Bayramda Finikedeydim Antalyaya gelmek için yola çıktık kız arkadaşımla. Hava biraz kapalı gibiydi Antalyayı aradım sordum yağmur yok Finikede de olmayınca çıktık yola. Bol virajlı zor bir yol ama keyifli oluyor motorla. Finikeden çıktım yağmur başladı 1 2 km sonra fırtınaya döndü 70 80km boyunca fırtınada sırılsıklam halde gittik yolu tam Antalya girişinde tekrar durdu yağmur ama ordada bir ara yağmıştı yollar ıslaktı. Çok üşümüş halde hemen eve gitme derdinde olunca piknikçiler yolu tıkadığı için yandan geçmek istedim. Normalde hep en sağdan yavaşça geçerim ama yolun sağı çakıldı öyle olunca girmek istemedim arabaların arasından hiç geçmem ama ıslak olunca durmak istemedim. Duran araçların arasından sakince öne doğru ilerlerken bir araba azıcık ilerledi yanımızdaki araba yol verdi geçmem için. Tam iki şeridin ortasında oraya geçerken VIP minibüs burnunu çıkardı ama şağ şeride geçebileceği kadar mesafesi yok bende durucak diye düşündüm tam sağa geçiyorum biraz daha uzattı. O anda sağa doğru kaymıştım ve frene basmak zorunda kaldım. Frenlediğim nokta yol şerit çizgisine denk geldi ve hızım 10km falan olmasına rağmen ön teker sola doğru gidince motorum durdu ama sağa yıkıldı. Ufak sıyrıklarla atlattık ama lastiği anında değiştirme kararı aldım. Aynı durumda yine mi kayar bilmiyorum ama bundan iyi olur kesin diye düşünüyorum. Bu lastiklerle 100 km civarı 4 5 kere yol yapmış hatta bir kerede Antalyadan İstanbula gidip gelmiş bir kişi olarak anladım ki sadece sıcak asfaltta işe yarıyormuş. Hava soğuduğundan beri düz yolda giderken bile arka lastiğin ufak kaymalar yaşadığının farkındayım. Acilen bir lastik seçip ona göre bütçe ayarlaması yapmam gerekiyor.

Bu arada o koruma demirleri sayesinde sadece zaten değiştirmeyi düşündüğüm kırık bir ayna ile atlattık. tabi ben o koruma demiri yamulduğu için onuda değiştiricem dayanıklılığını yitirmiştir. Araç sürücüsüde durup yardım ettiği için birşey demedim ama dikkatsizler çok fazla aman siz dikkatli olun ve ekipmanınız sağlam olsun.

İyi sürüşler dilerim. Lastikle ilgili detaylı bilgilerinizi bekliyorum. İyi bir Antalya lastiği arıyorum.
    Ozaman bridgestone batlax bt 45 al hacım ıslak performansıda güzel ben 1 seneyi aşkın kullanıyorum tek kusuru geç ısınıyor olması hatta antalyada çokda sorun bile yapacağını sanmıyorum en uzun ömürlü o olur içlerinde lastık ısınana kadar zorlamazsan üzmez seni birde ona bak ben 414 tl ye indirimdeyken almıştım deli gibi viraj yapmıyacam dersen tercih edilebilir hoş sağlam viraj yaptığımda çok oldu o lastikle metzeler ve michlen de cabuk ısınıyor ve daha çabuk erir gibi düşünüyorum hatta bazı lastikler çok sıcak asfaltta tutunamayabiliyor
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Daha önce de yazmıştım kullanıcısı olarak söylüyorum. Sıcak hava ve temiz asfalt için her lastik iyi zaten ama mc 50 görüntüde çok güzel olmasına rağmen gerçekten çok kayıyor. Eskiyor diye yumuşak lastikten vazgeçmeyin, eskimesi düşmekten iyidir, Allah korusun.
    BDmuxer ve efendy06 bunu beğendiler.

snrdngurme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

(390TL) Sava MC50 Takım

yağmurda kullancaksanız Sava'nın Mc 25i daha uygun olmaz mı?

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Sava Slovak çıkışlı bir lastik olup sert hamurlu geç eskiyen sağlam lastik üretir. Özellikle iş makinaları forklift gibi trafiğe çıkmayan dayanıklılık gerektiren araçlara iyidir. Motor camiasında da Kros motorlar için ben olsam tercih ederim, dişli lastik yumuşak değil sert olmalı. Dolayısıyla size sert değil yumuşak lastik lazım. Ben şu an Nisan ayında 12500 km de aldığım motorumla 19500 e geldim. Üzerinde Michelin city grip vardı. 7000 km kullanmışım ve kenarındaki ipleri dahi duruyor. Bir kere bile frenlemede kaymadım. Uğraştım hatta kaymak için boş alanda denedim kaymadı çok beğendim. Yağmurda da çok zorlayınca kayıyor. Arka fren kampana ve kombine fren olması da işe yarıyor olabilir ama Michelin tavsiye ederim. Burada bilgili kullanıcı arkadaşlar daha önce lastik tavsiyelerinde Metzeler de önerdiler dikkate almak lazım. Sert lastik Pulsarda sorun yaratıyor, 1. ve 2. vitesler agresif olduğundan sadece frenlemeyi değil kalkıştaki ani gazlamalarda da sorun yaşatıyor. Örn: Dönüşlerin çıkışlarında mecburen biraz gazlamak ve motoru doğrulmak gerekiyor burada hafif gazı kaçırdığınızda sert lastik tutunamayarak patinaj eğilimi gösteriyor ve bir anda "nnskym!!! " diyorsunuz, en azından bana dedirtti günaha girmeyin yumuşak lastik alın.....
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sava Slovak çıkışlı bir lastik olup sert hamurlu geç eskiyen sağlam lastik üretir. Özellikle iş makinaları forklift gibi trafiğe çıkmayan dayanıklılık gerektiren araçlara iyidir. Motor camiasında da Kros motorlar için ben olsam tercih ederim, dişli lastik yumuşak değil sert olmalı. Dolayısıyla size sert değil yumuşak lastik lazım. Ben şu an Nisan ayında 12500 km de aldığım motorumla 19500 e geldim. Üzerinde Michelin city grip vardı. 7000 km kullanmışım ve kenarındaki ipleri dahi duruyor. Bir kere bile frenlemede kaymadım. Uğraştım hatta kaymak için boş alanda denedim kaymadı çok beğendim. Yağmurda da çok zorlayınca kayıyor. Arka fren kampana ve kombine fren olması da işe yarıyor olabilir ama Michelin tavsiye ederim. Burada bilgili kullanıcı arkadaşlar daha önce lastik tavsiyelerinde Metzeler de önerdiler dikkate almak lazım. Sert lastik Pulsarda sorun yaratıyor, 1. ve 2. vitesler agresif olduğundan sadece frenlemeyi değil kalkıştaki ani gazlamalarda da sorun yaşatıyor. Örn: Dönüşlerin çıkışlarında mecburen biraz gazlamak ve motoru doğrulmak gerekiyor burada hafif gazı kaçırdığınızda sert lastik tutunamayarak patinaj eğilimi gösteriyor ve bir anda "nnskym!!! " diyorsunuz, en azından bana dedirtti günaha girmeyin yumuşak lastik alın.....
    Aynen öyle dostum öncelikle takılacak lastik ne için üretildiğini de bilmek lazım lazım michlen hamurundan dolayı çok çabuk ısınan bir lastik metzeler birazdaha geç ısınır su kanalları daha iyidir bridgestone mzellikle batlax serisi ıslak zemin ve üstün yol tutuşu vaad ediyor ama japonların huyu heralde hamurdaki slica karışımından dolayı biraz geç ısınıyor gerçekten uzun ömürlü oluyor yurtdışındaki gibi malesef derecelendirmeler yok o yüzden iyi araştırmak lazım kuru ıslak vs gibi
    [IMG][/IMG]
    1 standart 2 good 3 very good 4 excellent 5 top gibi derecelendirmeler olsa iyi olacak aslında
    SAZMAN bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar NS200
    Yorumlarınız için teşekkürler. Metzeler ve Michelin arasında karar vereceğim artık. İkiside oldukça iyi gözüküyor. Yüzde 95 kuru zemin düşünülünce Michelin diyorum ama sonrada asfalt yazın 80 90 derece oluyo o lastiği 1 senede yokeder mi acaba diyorum. Metzeler burda kolay ısınır gibi geldi çünkü kışın bile hava 15 derece civarında. Lastiklerin iklim şartlarına göre seçimi için bir kaynak yok değil mi? Mesela hava sıcaklığı 15-50 aralığındaysa bu lastik uygundur gibi bir katalog lazım aslında.

Son karar için biraz yabancı kaynakları araştırıp netleştiricem. Çok teşekkürler bilgiler için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı snrdngurme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmurda kullancaksanız Sava'nın Mc 25i daha uygun olmaz mı?
    Yanlış anlaşıldım sanırım yüzde 95 kuruda kullanıcam ama bi yağmura yakalanınca da hemen kaymasın istedim. Bizim burda ani yağmurlar olabiliyor. Son karar michelin ve metzeller den bir tanesi gibi. Başka öneri yoksa tabi =)

Motosikleti
    Bak o konuda birzamanlar metzeler hakkinda duydugum bir bilgiyi paylasayim metzeler alman mali olmasina ragmen ayni model lastiklerin brezilya uretimide varmis birezilyada uretilmesinin sebebi asiri sicak olmasindan dolayi malzeme karisimi daha farkli oluyormus diye duymustum aslinda lapas aranip sorulabilir asli astari varmi diye
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    selam arkadaşlar bende aranıza 2gün önce aldığım siyah 200ns ile katıldım.Size birkaç sorum var. 1-)izmirde önerebileceğiniz bir bajaj servisi varmı
    2-)debriyaj sanki çok yukarıda kavrıyor debriyaj boşluğunu aldıktan hemen sonra baktırmalımıyım 3-)antifriz suyu 2016 model de değiştimi herkesde yeşil renk benim motorda şeffaf veya hafif mavi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yorumlarınız için teşekkürler. Metzeler ve Michelin arasında karar vereceğim artık. İkiside oldukça iyi gözüküyor. Yüzde 95 kuru zemin düşünülünce Michelin diyorum ama sonrada asfalt yazın 80 90 derece oluyo o lastiği 1 senede yokeder mi acaba diyorum. Metzeler burda kolay ısınır gibi geldi çünkü kışın bile hava 15 derece civarında. Lastiklerin iklim şartlarına göre seçimi için bir kaynak yok değil mi? Mesela hava sıcaklığı 15-50 aralığındaysa bu lastik uygundur gibi bir katalog lazım aslında.

Son karar için biraz yabancı kaynakları araştırıp netleştiricem. Çok teşekkürler bilgiler için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Yanlış anlaşıldım sanırım yüzde 95 kuruda kullanıcam ama bi yağmura yakalanınca da hemen kaymasın istedim. Bizim burda ani yağmurlar olabiliyor. Son karar michelin ve metzeller den bir tanesi gibi. Başka öneri yoksa tabi =)
    Karar senin arzu ettiğin modeli al lakin bende fikrimi söyleyeyim.Antalya bölgesindeyim.Yaz boyunca bridgestone kullandım iyi firenleme beni memnun etti.Ben bunu alırken özellikle yumuşak hamurlu ve yeni üretim istedim.Elime gelen lastik o yılın üretimiydi.Satıcı yumuşak hamurlu dedi ama formda başka kullananlarda var onlar sert hamurlu diyor.Sert yumuşak aldık taktık.Kışın performansındanda memnun kalırsam bridgestona devam.Motoru yatırabiliyorum sıkıntı çıkarmadı.Belediye akşamları orta refüjü suluyor kasislere geldiğimde 80 km hızda hemen 20 km hıza kadar düşmem gerekiyor henüz kaymadı.Ben memnunum sıcak bölgedede tavsiye ederim.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Bridgestone Battlax kullanıyorum. Biraz geç ısınıyor Ankara'da, ancak ısındıktan sonra kayma eğilimi göstermiyor. Lastiğin kullanım ömrü de uzun. Geçen yağmurdan hemen sonra yola çıktım, yaklaşık 8-10 km temkinli kullandım, sonra baktım geç kalıyorum, baya ıslak asfaltta yapıştırıp devam ettim, yer yer sert manevralar (bizim burda kimse motora yol vermediği için makas tabir edileni yapıyoruz) ve sert virajlamalar (kuzey Ankara virajlarının hiçbirinde 90'ın altına inmedim) varken bile en ufak tedirginlik hissettirmedi. Bütün lambalardan kalkışlarım seri olmasına rağmen patinaj eğilimi de göstermedi. Ancak havalar daha da soğuyunca ne olur bilemem. Antalya'da çok rahat kullanırsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Bu arada 3 adet sorum var,
    Birincisi, bu başlığı komple yazıcıdan çıkartmak istiyorum ancak olmuyor, her sayfayı tek tek yazdıracağıma tek tek ekrandan okurum daha iyi, bunun bir pratiği varsa yardımcı olursanız sevinirim.
    İkincisi, 10000 km'de olan, ikinci el aldığım 2015 pulsarımın garantisinin olup olmadığını nasıl öğrenirim?
    Üçüncüsü, motor bloğunun sol tarafında blok kapağına kabloların girdiği kısımda ufak terleme var, bu garantiye giriyor mu? Girmiyorsa bunun onarım maliyeti nedir?
    Şimdiden teşekkürler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bridgestone Battlax kullanıyorum. Biraz geç ısınıyor Ankara'da, ancak ısındıktan sonra kayma eğilimi göstermiyor. Lastiğin kullanım ömrü de uzun. Geçen yağmurdan hemen sonra yola çıktım, yaklaşık 8-10 km temkinli kullandım, sonra baktım geç kalıyorum, baya ıslak asfaltta yapıştırıp devam ettim, yer yer sert manevralar (bizim burda kimse motora yol vermediği için makas tabir edileni yapıyoruz) ve sert virajlamalar (kuzey Ankara virajlarının hiçbirinde 90'ın altına inmedim) varken bile en ufak tedirginlik hissettirmedi. Bütün lambalardan kalkışlarım seri olmasına rağmen patinaj eğilimi de göstermedi. Ancak havalar daha da soğuyunca ne olur bilemem. Antalya'da çok rahat kullanırsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Bu arada 3 adet sorum var,
    Birincisi, bu başlığı komple yazıcıdan çıkartmak istiyorum ancak olmuyor, her sayfayı tek tek yazdıracağıma tek tek ekrandan okurum daha iyi, bunun bir pratiği varsa yardımcı olursanız sevinirim.
    İkincisi, 10000 km'de olan, ikinci el aldığım 2015 pulsarımın garantisinin olup olmadığını nasıl öğrenirim?
    Üçüncüsü, motor bloğunun sol tarafında blok kapağına kabloların girdiği kısımda ufak terleme var, bu garantiye giriyor mu? Girmiyorsa bunun onarım maliyeti nedir?
    Şimdiden teşekkürler.
    Bridgeston batlaxtan demekki sadece ben memnun değilim iyi hava da ( sıcak ) hiç hoşuma gitmedi ama yağmurlu havada gayet güzel en çok sevdiğim yanı da soğuk havada müthiş olması 1,5 seneye yakın kullandım, sıcak ta bende iş yapmadı, yağışlı soğuk ve stabilize yolda müthiş.

2) servise gidiyorsun garantisi olup olmadığını kontrol ettiriyorsun,
    3) garantisi olup olmadığını öğrendikten sonra varsa garanti sol kapağı sökecekler sıvı conta ve sıfır conta takıp kapağı kapataçaklar o kablo kısımlarına da sürdürün işi garantiye alın, garantisi yoksa bakım yapacağınız zaman siz değilde serviste yaptırın en azından bu işi de aradan çıkarmış olursunuz.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)