Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tlgknbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Naked
    Gaz vermeden çalışmama olayı 2015 ve üzeri versiyonlarda var, 2014 ler çalışıyor ama onlardada stop etme problemi vardı çözüm versiyonla oldu ama sonucuda böyle oldu.
    sabah çalıştıracağın zaman gaz vererek çalıştırırsan 1 kerede alır istersen 1 hafta beklemiş ol tık demez.(2015 ve üzeri versiyonlar motor sıcakken gazvermedende çalışıyor)
    Km saati sıfırlama sebebide çalışmadıgını anladıgın gıbı hemen durmaksızın bırakıp tekrar marş butonuna basmandan kaynaklanıyor biraz bekleyerek yapıldığında olmuyor.
    bendede oluyordu bunlar ordan tecrube edindim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Alıntı tlgknbs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz vermeden çalışmama olayı 2015 ve üzeri versiyonlarda var, 2014 ler çalışıyor ama onlardada stop etme problemi vardı çözüm versiyonla oldu ama sonucuda böyle oldu.
    sabah çalıştıracağın zaman gaz vererek çalıştırırsan 1 kerede alır istersen 1 hafta beklemiş ol tık demez.(2015 ve üzeri versiyonlar motor sıcakken gazvermedende çalışıyor)
    Km saati sıfırlama sebebide çalışmadıgını anladıgın gıbı hemen durmaksızın bırakıp tekrar marş butonuna basmandan kaynaklanıyor biraz bekleyerek yapıldığında olmuyor.
    bendede oluyordu bunlar ordan tecrube edindim
    Havalar daha o kadar soğruk değil acaba kış gelince ne olcak çok merak ediyorum araştırmalarım sonucu benim aküde değişti yazılımda atıldı sabahları gaz versemde zor çalışıyor resetleniyor gaz yemiyor vs vs sorunun ALTERNATÖRDE Olduğunu düşünüyorum servise götürücem ve garantiden değiştirilmesini isticem bu sorunu çözemeceklerse ne diye garantiden çıkmasın diye kendimi kasıcam lanet olsun çalıştırana kadar çıldırtıyor beni sözde sıfır sorunsuz motosiklet aldık..

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Bizim motorların aküleri nerede? Ulaşmak için nereleri sökmek gerekiyor?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Alıntı kurufasulye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorların aküleri nerede? Ulaşmak için nereleri sökmek gerekiyor?
    Arka koltuğu kontak anahtarı ile sök ondan sonra selenin 2 vidası olcak orya yakın olanlar onları söküyorsuk seleyi geriye doğru çek gelicek eline altında akü ordan kontrol edebilirsin aman dikkat et kısa devre yaptırma aküye fazla kurcalama.
    kurufasulye bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı BDmuxer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalar daha o kadar soğruk değil acaba kış gelince ne olcak çok merak ediyorum araştırmalarım sonucu benim aküde değişti yazılımda atıldı sabahları gaz versemde zor çalışıyor resetleniyor gaz yemiyor vs vs sorunun ALTERNATÖRDE Olduğunu düşünüyorum servise götürücem ve garantiden değiştirilmesini isticem bu sorunu çözemeceklerse ne diye garantiden çıkmasın diye kendimi kasıcam lanet olsun çalıştırana kadar çıldırtıyor beni sözde sıfır sorunsuz motosiklet aldık..
    Sıfırın altında soğukta bırakırsan çalıştırana kadar 1-2 dakika uğraşabilirsin veya ilk anda çalışır gibi yapar ilk köşede stop eder 2-3 dakka uğraşırsın motor ısınsın diye. Ocak ayında aşırı soğuklarda motorun trafikte saçmaladığını servise bildirmiştim, motoru normal çalışma sıcaklığın dışında bir ortamda kullandığım için durumu normal karşılamamı söylediler. Alternatöründe falan sorun yoktur bence.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfırın altında soğukta bırakırsan çalıştırana kadar 1-2 dakika uğraşabilirsin veya ilk anda çalışır gibi yapar ilk köşede stop eder 2-3 dakka uğraşırsın motor ısınsın diye. Ocak ayında aşırı soğuklarda motorun trafikte saçmaladığını servise bildirmiştim, motoru normal çalışma sıcaklığın dışında bir ortamda kullandığım için durumu normal karşılamamı söylediler. Alternatöründe falan sorun yoktur bence.
    motosiklet 4 saatin üstünde yatıyor diyelim sıcak bıraktım üzerinden ortalama 4-5 saaat geçti sıcaklıkta iyi ama çalışmıyor gaz versemde uğraştırıyor işte elimde ölçüm cihazı olsa o sırada akünün voltajını ölçmek isterim ucuz ise alıp bakıcam akü kaç volt diye bende emin değilim servis aküyü garantiden değiştirdik dedi ama içeriden bir akü getirdi taktı aynısından daha önceden serviste değişen gördüm beyaz farklı bir akü takıldığına şahit oldum bana ise aynısını öyle taktılar ne kutudan çıktı ne bişi resmen katlanmamı söylediler.İnternette adam yeni fakrlı marka akü almış sorun gene devam ediyor dedi sorunun kaynağını alternatörde bulmuşlar benimde son ümidim sorun onda.

tlgknbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Naked
    İlginç ben pazar gününden beri marşa basmadım bizim garaj genelde soğuk gaz vererek tek marşta alır.

Motosikleti
    Dominar D400
    Motorum dışarıda branda ile durur hep, kapalı bir alanda değil. Hep yazdım, tekrar yazıyorum; Akünüz (ve tabii aküyü şarj eden bileşenler) sağlam ise tek marşla gaz vermeden çalışıyor motor(2014 model ns200). Ankara'nın kış mevsimi sabah ayazında, haftasonu 2 gün durup pts sabahı saat 7'de, kar yağarken, hava don yapmışken vs vs tek marşta çalışıyor, En azından bende 2 yıldır böyle.Çalıştırdıktan sonra ekipmanları giymeyi tamamlamam 2-3 dakika kadar sürdüğü için de motor ısınmaya başlamış olur o sürede.

Çalışmakta sorun yaşamaya başlayınca akümü değiştirdim(akü ölmüştü) vlm akü aldım taktım, yine sorun yok, yine tek seferde çalışıyor.

Yalnız halen ilk gelen orjinal yazılımı kullanıyorum(2014 model, 26bin küsür km'deyim), yeni gelen yazılımların bazılarında tek marşta çalışma konusunda sıkıntısı olduğu yazıldı bir çok kişi tarafından.
    Potenza ve kdiner bunu beğendiler.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 saat önce Alanyadan geldim motorlar gazipaşaya.Rampa aşşağı iniyordum iniş için tatlı iniş diyebilirim abartılı değil.Ya 137 km hızla geliyordum yada 127 tam hatırlamıyorum motor 5.vitesde 11bin devri geçmek üzere iken birden güç kesildi.Gaza bastığımda tepki yokdu bende sağa çektim durdum.Devir saati sıfıra indi stop etmiş.Kırmızı güç anahtarını açtım kapattım sonra marşa bastım çalıştı devam ettim geldim.

Her şey iyi hoşda birçok bayii kampanyayla 7800 7900 satarken malum sitede istenen 7500 7750 gibi fiyatları çekenler milleti salakmı zannediyorlar onu merak ediyorum.....

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı BARTUNÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şey iyi hoşda birçok bayii kampanyayla 7800 7900 satarken malum sitede istenen 7500 7750 gibi fiyatları çekenler milleti salakmı zannediyorlar onu merak ediyorum.....
    2015 modelini Nisan 2016 da 8200 peşin paraya sattım ben. Kızmayın bu kadar herseyin bir alıcısı var.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı BARTUNÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi şöyle bi açıklama yapayım belki faydası olur.Şimdi öcnelikle sizin belirttiğiniz fiyatlar Türkiye genelinde yapılan satış fiyatları değil.Bayiler kış geldiği motor satışlarının düştüğü için elindeki malları nakite çeviriyorlar kendi kârlarından vazgeçerek bu demek değildirki bu fiyatı baz alabiliriz.Buyrun gelin ankaraya veya bu fiyata satmayan başka bi bayiye falanca yer 7800 e satıyor sende o fiyattan ver diyebilirmisin?Ben telefon teknik servisiyim müşteriler özellikle ekran değişimi için geldiğinde falanca yer şu fiyata yapıyor diyor git yaptır yapıyosa yani gibi bişey bu.
    İkincisi Ben ankarada ikamet ediyorum ve burda bu motorun nakit alabileceğin fiyat 8100TL. Ben nakit 8100 tlye motorumu tam 2 ay önce aldım şu an 3100km de .Şimdi ruhsat masrafı, plaka,500 km bakımı vs derken küsüratlar hariç (o küsüratları veya yazmadığım kısmı notere say) minimum 8400 e bana geldi bu motor.Parasının yanısıra bu işlemler için extra zaman ve yakıt harcayarak uğraştım.Şimdi ben bindiğim 2 aylık süre zarfında bu motoru kiralamış gibi düşünsem veya 2 aylık binme karşılığına 700 tl saysam motorumuda ilana 7700 tl ye koysam bu çokmu saçma? ki çoğu insanın zamanı yok ve uğraşmak istemiyor ve aradaki 700 tl az bi rakam değil sadece bu işlerle uğraşmamak için bile alınabilir.Şimdi işe arabayla gitmeye karar vermek üzereyim muhtemelen bende satacam motoru işine gelmeyen almasın.40-50 milyarlık arabamıki bu 3-5 milyar altına satayım 2 aylık binmeyle maliyetinden %10 düşük fiyata satacağım daha nasıl bi fiyat yazmak lazım daha aşşağısınada satmam koyarım garaja seneye binerim 2 ayda bu kadar zarar etmek mantıklımı sence ? Ama şunu yapanlara bende karşıyım taktırdığı aksesuar siperlik vs mesela 300 tl adam 500 tl koyuyor üstüne.ya yaptırdığını yaz zarar etmek istemiyorsan yada kullandığını ve kendi keyfin için yaptırdığını düşünerek yansıtma mesela benim motorda fiyatları sitelere göre değişiyor U7 Ledli çakar-sis var onun parasını eklemeyecem ya söküp alacam yada alacak kişinin kişiliğine göre hediye edecem tutup üstüne fiyat eklemeyeceğim yani.Neyse sanıyorum derdimi anlatabildim sen eleştirini yaptın bende savunma gibi oldu biraz kişisel bişey yok kesinlikle sataşma gibi algılama.Herkeze iyi forumlar.
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.konuyu nereye nasıl açarım bilmiyorum buraya yazdım ama genede yardımcı olursanız sevinirim.

Aşağıdaki linkteki videoyu izleyip 2016 model 200 ns 2000 km de olan motorumdan gelen ses hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Ekrem Ata Bey sizde yardımcı olursanız sevinirim , bu ses aldığım ilk günden beri var maalesef ve artık beni çok rahatsız ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=VlQ8jEDAhp0&list=LL6o0SPhc6kI2f0346WqXDUQ

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı faruk32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.konuyu nereye nasıl açarım bilmiyorum buraya yazdım ama genede yardımcı olursanız sevinirim.

Aşağıdaki linkteki videoyu izleyip 2016 model 200 ns 2000 km de olan motorumdan gelen ses hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Ekrem Ata Bey sizde yardımcı olursanız sevinirim , bu ses aldığım ilk günden beri var maalesef ve artık beni çok rahatsız ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=VlQ8...kI2f0346WqXDUQ
    Bir problem yok bence. Rölantide biraz harul hurul yapıyo motor ama herkesin öyle. Biraz çıtırtı var gibi o da subaplardan ama ayarlanabilir tercihen.

Benim motor 7000km civarında şuanda. Şu ana kadar abartısız söylüyorum 4-5 kere sesi değişmiştir. Anlayamadığım bir şekilde bir gün farklı ses, gerek rölanti gerek normal sürüşte, gelirken başka gün farklı geliyor.
    Yeni aldım demişsiniz, 2000km de demişsiniz. Alırken sorduğunuzda bir önceki sahibi bir açıklama getirmedi mi? Ayrıca servise sorduğunuzda normal mi dedi?

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimkide böyle çalışıyor.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    merhabalar arkadaşlar,

pazar günü oktay motorda sucuk ekmek etkinliği var bilmeyen arkadaşlara duyurulur.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs

normal bir sıkıntı yok.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaşlar,

pazar günü oktay motorda sucuk ekmek etkinliği var bilmeyen arkadaşlara duyurulur.

http://i.hizliresim.com/A3NyaL.png
    motosiklet sınavımız var bütün gün sınavdayım kendime başka işmi bulsam ne bütün etkinlikleri böyle kaçırıyorum :(
    kdiner ve mgora bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet sınavımız var bütün gün sınavdayım kendime başka işmi bulsam ne bütün etkinlikleri böyle kaçırıyorum :(
    sınav yerini etkinliklerin ordaki yere taşı sen.
    ayzek bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)