Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    selamlar stop etme sorununu akü değişikliği ile gideren var mı yada yazılım dışında başka bir şekilde tamir ettiren?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Öncelikle hayırlı günler dileriz. İlettiğiniz konu ile ilgili yetkili servisimiz ------ Otomotiv görüşülmüştür. Yetkili servisimiz aracınıza yazılım atıldıktan sonra aracı tarafınıza sorunsuz teslim ettiklerini iletmişlerdir. Aracınızda şuan için herhangi bir problem var ise yetkili servisimize başvurmanızı rica ederiz. Servisimizde gerekli bilgiler verilmiştir. Kendilerine başvurmanız durumunda size yardımcı olacaklardır.

Şimdi gelen otomatik cevap bu.

Servisi şikayet etmediğim halde servis şikayeti gibi değerlendirmişler konuyu.
    Neyse yemek molasındaymışlar. 13:30 da tekrar arayıp şikayetim neydi yapılan işlem neydi diye soracağım ses kaydı yapacağım ve kayıt yaptığımı kendilerin belirteceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Alo 175 i aradım durumu anlattım ticaret il müdürlüğünün numarasını verdiler servisi arıza tespit raporu vermediği için şikayet etmemi söylediler. Kuralkan ı tekrar arayıp durumu bildireceğim. Peşine de ihtar çekeceğim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Bu arada cevaben yazdıkları maildeki aracınızı yazılım attıktan sonra kısmı sorunu kabul ettiklerine işarettir. Rapor vermeseler bile bu mail bile işimi görür. Geriside bilir kişiye kalmış.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Arkadaşlar Çanakkalede 10.000 bakım için servis önerirmisiniz.

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    adalı motor cuma pazarı sırasında ara sokakta
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Çanakkalede 10.000 bakım için servis önerirmisiniz.

Şimdi kuralkan müşteri temsilcisiyle görüştüm tekrar şikayet formu doldurmamı söylediler. Hemen ardına il ticaret mürlüğünü aradım servisi şikayet etmek için, rapor almak zorunda olmadığımı
    İlçede tüketici hakları mahkemesi bulunmadığı için asliye hukuk mahkemesine dava açmam gerektiğini araçta sorun olmadığını ithalatçı firmanın mahkemeye ispatlaması gerektiğini söylediler.
    Ama öncelikle kuralkana ihtar çekeceğim.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi arkadaşlar 700 sayfa yazıyı okumak ızdırap geldi geçici bi süre kullanmak için almayı planlıyorum 2016 modeli kullanan problem yaşıyan arkadaşlar dile getirebilir mi

Alıntı voldo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi kuralkan müşteri temsilcisiyle görüştüm tekrar şikayet formu doldurmamı söylediler. Hemen ardına il ticaret mürlüğünü aradım servisi şikayet etmek için, rapor almak zorunda olmadığımı
    İlçede tüketici hakları mahkemesi bulunmadığı için asliye hukuk mahkemesine dava açmam gerektiğini araçta sorun olmadığını ithalatçı firmanın mahkemeye ispatlaması gerektiğini söylediler.
    Ama öncelikle kuralkana ihtar çekeceğim.
    sırf gidişatı öğrenmek için girip girip bakıyorum bu sayfaya.
    devam kardeşim, helal olsun
    larnon bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi arkadaşlar 700 sayfa yazıyı okumak ızdırap geldi geçici bi süre kullanmak için almayı planlıyorum 2016 modeli kullanan problem yaşıyan arkadaşlar dile getirebilir mi

son 5-6 sayfayı okuman yeterli olur sanırım

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    Stop eden arkadaslar bujileri kaliteli bujilerle degistirmeyi denedinizmi hic?

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç sıkıntısı yok hacı abi... mükemmel motor... 700 sayfaya gerek yok son 3 5 sayfayı okusan bile ne kadar sıkıntısız bi motor olduğunu anlamana yeterli olur... hayırlı olsun...
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    merhabalar motorum 500km oldu bakıma götürücem 500km bakım fiyatları asagı yukarı nekadar ?

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bugün yaptırdım ben bakımı 100tl ödedim ama bir sonraki bakımı garantiyi bozmak pahasınada olsun kendi motorcuma götürmeyi düşünüyorum. Servis işareti sönmemiş olsa motora hiç bişi yapmamışlar diyecektim o şekilde teslim aldım motoru hep benimi buluyor aksilikler bu servislermi sıkıntılı anlamadım.Söylediğim hiç bi şeye bakmamışlar ilaveten test sürüşü yapıyoruz demelerine rağmen km aynı idi herkez titreşim vs azalıyor motorun çalışması değişiyor diyordu hiç alakasız bi şekilde normalden fazla titremeye başladı psikolojik olduğuunu düşünmüyorum teslim alırken söyledim ilgili arkadaşa abi yarın getirde bakalım dedi saat geç olduğu için kendiside bakmadığını kabul etti yani yasrın imkanım olursa başında duracam seninde imkanın olursa servise götürmeden servisle konuş bana randevu verin ben motorumun başında durmak istiyorum diye işlem esnasında başında dur motorunun yap ve yağ filtresi değiştiryormu bi bak.Bugün bir kez daha pişman oldum yeminle bu malı aldığıma motorla ilgili ne olsa geriliyorum günüm gergin geçiyor.Kendi motorcum baktıktan sonrada şikayetlerim düzelmezse satacam acaip şekilde soğudum motordan.Birde bu paraya ne bekliyonuz diyen adamlara bi lagfım var ne kadar zenginsinizki 8000 küsür tl size az geliyorda bu lafı edebiliyorsunuz sanki 2000- 3000 e motor alıyoz az paramı 8bin tl Para biriktirip motor alacaklar almayın kardeşim şansınıza sıkıntılı motor gelir ağzınızın tadı kalmaz gidin motordan anlayan bi tanıdığınızla ikinci el japon falan alın kafanız rahat binin canımdan bezdim la
    Alıntı Mr.Duke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar motorum 500km oldu bakıma götürücem 500km bakım fiyatları asagı yukarı nekadar ?
    Mr.Duke bunu beğendi.

mucit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhabalar... Pulsar hakkında bir kac önerim ve tespitim var... Beyin fırtınası yaparsak firmanın çözmesi gereken sorunları (çözemediği sorunları) çözebiliriz.
    1. Öncelikle (bendeki 2014 model) yeni yazılım yükletin rölanti 1400_1500 iken yeni yazılımla 1600_ 1700 gibi oluyor ve gaz verdikten sonra 2000 devrin altına yavaş sarkıyor ve 1600_ 1700 gibi sabit kalıyor.
    2. Görünürlülük açısından mutlaka cree led mercekli farlardan takın bu farın bir faydası daha var ileride acıklıycam.
    3. En önemlisi , pulsarlar 3 bujili ve aynı zamanda 55w-60w lık far ampulu ve aynı zamanda enjeksiyon sistemi, stoplar vb.sistemler calışırken muhtemelen motorun alternatöründen üretilen enerji yetmiyor. Genellikle sorunu sehir icinde kısa mesafe gidenler yaşıyor. Kısa mesafede akü dolamadığı için sarjda yetmediği için rölantide stop oluyor.
    4. Çözum ise önce aküyü iyice şarj edin. Servise güvenmek yerine kendiniz uzun yol yapın.
    5. Cree led far takın ve kısa farı bir butonla ayırın ve gündüz sadece ledleri kullanın
    Hem daha iyi görünürsüz , hemde 30w_ 40w enerji tasarruf etmis olursunuz , ayrıca akünüz dolar ve sorun biter
    Telefondan yazdım kusurum varsa affola
    SAYGILAR

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    Mrb arkadaşlar 2016 model 4 aylik motorum var pulsar aldığım günden beri rolanti Sıkıntılı ydi neyse 5 bin bakımında söyledim bayramdan beri rolanti sensörü gelmedi a.m.k. servisin suçu yok adam diyo ki ben verdim siparisi gelmezse ne yapayım diyor sen söyle servislerin suçu yok kimse boxu servislere atmasin kuralkan parça göndermezse servis ne yapsin 5 bin tane pulsar satılmış yedek parça yokk ne hevesle aldigim motordan sogudum benimde bu ara stop etme sıkıntısı var ama uzun yolda etmiyo genelde şehir için bana göre debraj ile ilgili sıkıntı var . Benden tavsiye küçük şehirde yasiyosun pulsar mulsar almayın cbf ybr daha ii her yerde parçası var orjinal yada orjinal olmayan.

Voldo kardes peşini birakma kardes

mrb arkadaşlar öncelikle forumu biraz okuduktan sonra parça parça hala anlayamadığım sorunlarım var mtoroumda
    şöyle başlıklar halinde anlayamadığım ve motorda olan sorunlarıma yardımcı olursanız çok sevinirim
    1- motorum 2014 model 10binde yazılım nedir, ne işe yarar, gerek varmı, sadece servisinde mi yapılabiliyor
    2- motorcunuza tork anahtarı varmı diye sorun demişler niçin sormalıyım ?
    3- motorumda devir saati özellikle motor ısındıktan sonra (soğukken sabit)1 ile 2 bin devir arasında sürekli gidip geliyor ve herzaman olmasada 1 e geldiğinde rölanti çok yavaşladığından stop etme derecesine geliyor ve stop ediyor bu önemli bir sorunmudur? (gerçi insanı çok sıkıyor rölanti bi zayıf bi güçlü çalıştığından seside gidip geliyo huysuz oluyo insan)
    4- kafadaki zırıltıya öncamı sökerek sünger bez felan sokmuşlar denemedim ama zırıltı huysuz edici bir ses yapıyo genelde şehir içi 1-2-3 viteslerde geçiş yaparken, yüksek viteslerde ve devrinde bi sıkıntı yok. ama genelde şehir içi kullandığımız için var
    5-arka amörtisör çok sert motorcuya götürdüm şunu yumşalt diye zaten en yumuşakta dedi şok olduk çekirdek kabuğunda zıplatıyo
    6- zaten virajlarada yatmıyodu motor acaba dedim amortisör en yumuşakta diyemi yatmıyomuş dedim kendi kendime ama yinede amörtisörü sertleştirip yaptırıp öyle bi viraja gireyim diye denemedim hiç çünkü en yumuşakta bile çok sert
    7- arkadaşlar bide mtorum düz yolda anca 130 yapıyo biraz meyilli yolda zorlayınca 155 i görmüüştüm bi seferinde o da 155 saniyenin onda biri kadar gözüktü düştü 153 150 ye felan bu normal midir

biraz çok oldu ama napiyim heryeri arıza işte sevgili arkadaşlar biraz şu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim özellikle şu 3. sorun devir saati canımı çok sıkıyo ne yapmam gerekiyo tabi bunların haricinde de yapmam gerekn tavsiyelerinizi esirgemeyin
    şimdiden çok teşekkür ederim hoşçakalın ...

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Az daha kassa +9 4 silindir olacakmış ,sonra herkesi kesecek helal
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...22658975/detay
    YGMRLRKRL ve slyman_b bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 2018
    Arkadaşlar herkese iyi günler.

Yaklaşık 1 hafta önce 0 km Pulsar satın aldım ve motor bir haftada henüz 60 km yaptı.
    Nereden geldiğini tam anlayamasamda arka teker veya o civarlardan gıcırtı şeklinde sürtme sesi geliyor hareket halinde iken.
    Teker tur yaptıkça tekrar ediyor ve teker hızlanınca ses daha kısa aralıklarla ile geliyor. sanki Metal metale değiyormuş gibi.
    Çok dinledim ettim ama çözemedim.

Daha önce benzer bi sorunla karşılaşan var ise yardımlarınızı bekliyorum.

(Birde bu halde kullanmam tehlike yaratırmı?)

Alıntı ermans88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese iyi günler.

Yaklaşık 1 hafta önce 0 km Pulsar satın aldım ve motor bir haftada henüz 60 km yaptı.
    Nereden geldiğini tam anlayamasamda arka teker veya o civarlardan gıcırtı şeklinde sürtme sesi geliyor hareket halinde iken.
    Teker tur yaptıkça tekrar ediyor ve teker hızlanınca ses daha kısa aralıklarla ile geliyor. sanki Metal metale değiyormuş gibi.
    Çok dinledim ettim ama çözemedim.

Daha önce benzer bi sorunla karşılaşan var ise yardımlarınızı bekliyorum.

(Birde bu halde kullanmam tehlike yaratırmı?)
    Hocam kesinlikle tehlikeli bir durum olabilir fakat bahsettiginiz olay bende de vardi. On fren diskini degistirttikten sonra balatanin diske uymasi suresi boyunca ben de oyle bir ses duydum her tur döndüğünde. Fakat bendeki bu sebepliydi sormustum sıkıntı olmaz demislerdi fakat sizdeki neyden kaynakli bilemiyorum. Daha yeni motor benim basima gelen sebepten de olabilir yani cok sikintili bir sey olmayabilir ama imkaninix varsa gösterin servisinlze. Guvenli surusler.

Zincir Paslanması

Selam, herkese iyi forumlar. Ben motoru Ocak ayında aldım, 2015 model, şu anda 800 km.de pek binemiyorum açıkçası. 550 km.de İlk bakımını yaptırdım, zincir yer yer pas tutmuştu, servistekiler (izmir Motoshop) motor sık kullanılmadığı için zincir paslanıyor, sık kullansanız olmaz dedi. 300 km de bir yağlıyorum zinciri ama paslanma git gide artıyor gibi. Bu normal mi ne yapmam gerek? şimdiden teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 2018
    Alıntı motoRaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kesinlikle tehlikeli bir durum olabilir fakat bahsettiginiz olay bende de vardi. On fren diskini degistirttikten sonra balatanin diske uymasi suresi boyunca ben de oyle bir ses duydum her tur döndüğünde. Fakat bendeki bu sebepliydi sormustum sıkıntı olmaz demislerdi fakat sizdeki neyden kaynakli bilemiyorum. Daha yeni motor benim basima gelen sebepten de olabilir yani cok sikintili bir sey olmayabilir ama imkaninix varsa gösterin servisinlze. Guvenli surusler.
    Hocam çok teşekkür ederim yorumun ve yardımın için. 0 motor alıp henüz 60 km'de böyle bi sıkıntı yaşamak biraz moral bozuyor açıkcası.
    Baymoto İstanbul servisi aradım bugün ve sorunu anlattım bi 150 200 km kullanın geçecektir dediler.Bakalım sinir bozsada biraz sabredip kullanmaya devam edicem. baktım olmuyor erkenden servise giricek Pulsar'ım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)