Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı Murat Ceylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum olacak.Şu an göstergede yakıt durumu iki çizgi kaldı.200 kilometreyi geçtim.Sakin kullanımda ne kadar gider acaba?Bir de yüksek devir uyarı ışığı depo yedeğe düştüğünde yanıyor mu?
    Son iki depoda yeni ölçüm yaptım. Her iki deponunda gittiği yolun yarısı iki tane xl adam binili gittim. Ben 92 kiloyum artçılarımda benden geri değildi. 310 km gittikten sonra yakıt aldım 9.5-9.7 litre aldı. toplam depo 12 litre olduğuna göre bi 50-75 mt daha gider. Dün aldım en son 312 km 45 tlye tam full oldu. 9,7 litre.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fero. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Şehir içi 118 KM de 3,08 litre yakmış 7000 deviri hiç geçmedim.

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı fero. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir rakam.Rodaj bitince bu rakamın dahada düştüğünü göz önüne alırsak daha ne isteyelim.

Motosikleti
    Pulsar200ns
    Herkese merhaba,

2 yıl önce başlayan tutkumu, 9 ay önce eğitim ve ehliyet aldıktan sonra, yaklaşık 10 gün önce de bajaj pulsar 200ns alarak aranıza katılmıştım. Henüz ekipmanım olmadığından düne kadar garajda yatıyordu. Dün nihayet bot hariç ekipmanlarımı aldım ve yaklaşık 10 km lik bir deneme sürüşü yaptım. En son ehliyet sınavında kullandığım için başlarda farklı geldi ama sürüş sonuna doğru alışmaya başladım. Henüz yoğun trafiğe çıkmayı planlamıyorum, bir süre motoru tanımak adına hem boş bir alanda pratik hem de trafiğin çok yoğun olmadığı saatlerde sürüş yapmak niyetindeyim.

Almış olduğum ekipmanları paylaşmam gerekirse;

Kask:
    http://www.feyizoglu.com/Qwest-Blood...k_50421.html#0

Mont:
    http://www.feyizoglu.com/GT-R-Air-Ya...t_48403.html#0

Eldiven: (istediğim ve aklımdaki bu değildi, fakat Feyizoğlu'ndaki arkadaş eğer ilk etapta motora alışmak için zaman geçireceksem bununla gazı daha rahat kontrol edebileceğimi söyledi.)
    http://www.feyizoglu.com/Scoyco-MC-1...n_45499.html#0

Pantolon: (kemeri görmeyin =))
    http://motobikejeans.com/motosiklet-...klet-pantolonu

Pantolon bildiğiniz ve takip ettiğiniz üzere forumdan Engin beyin üretmiş olduğu ürün. Aklımda soru işaretleri elbette vardı, fakat ben konfor ve görünüş olarak çok memnum kaldım. Test etmek inşallah nasip olmaz ama diz ve kalça koruması da tatmin edici duruyor. Kafamdaki bir diğer soru işareti diz korumasının cırt cırtlı bölüme konduğu için kayıp kaymaması idi. Ancak hiç yerinden kaymadı sürüş boyunca.

Gelelim bot konusuna,

Forumdan araştırdığım ve gördüğüm kadarıyla, YDS diablonun uzun botunu almaya karar vermiştim. Fakat dün(pazar) Karaköy'deki mağaza kapalı olduğu için deneme ve alma fırsatım olmadı. Bot konusunda sizin de önerileriniz varsa bilgi almak isterim.

Syg.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2016 kasa var. Şu an herhangi bir sorun yok. Ufak çaplı eksikler var motorda. Oda kullanıcılar tarafından gideriliyor zaten.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı fero. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim görüşüm, 7 bin devri geçmemek değil 7 bin devre nasıl çıktığın asıl etken.Araba mantığı, daha ağır hızlanmalarla kullanıp 7 bin devri geçmezsen az yakar.Güzel rodaj olur.Önünde ağırlasan trafik gördünmü gazı azaltıp yavaşlamak falan etken oluyor ,az yakıyor.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Servisten hala parça gelicek hindistandan gelmiyor heralde bu parça arıyorum servisi bugün gelmedi öbür gün gelir şu gün gelir lafını duymaktan sıkıldım artık 18 gün oldu radyatöre su ekliyip geziyorum en son dün fan artık kendini kapatmıyor umarım kötü bişey olmaz ...

Beyler dün 200ns kullandım 5-6km kadar, boyum 1,80 ancak arka fren pedalı çok yukarda geldi bana ayagım yoruldu bükülmekten. Fren pedalını aşşagı aldırabiliyormuyuz yoksa sabit mi?

Motosikleti
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler dün 200ns kullandım 5-6km kadar, boyum 1,80 ancak arka fren pedalı çok yukarda geldi bana ayagım yoruldu bükülmekten. Fren pedalını aşşagı aldırabiliyormuyuz yoksa sabit mi?
    Evet aldırılıyor. En azından kavrama açıklığı genişletiliyor. Bende motoru ilk aldığımda istemsizce frenliyodum sonra ustam ayarladı sağolsun 2 senedir gayet rahat kullanıyorum. Benimde boy 1,82

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS

Lastikte bir kesik olmuş.Diş dibine kadar ilerliyor.Lastiği değiştirmek istiyodum bahane oldu.Alana kadar idare eder herhalde.Mitas mc50 için yumuşak demiş herkes.Varmı kullanan.Kaç bin dayanıyor mesela.Ön 110 arka 140 yapsam sıkıntı olurmu ? Orjinal jantlara takabilirmiyim ? Yada orjinal ebatlardan şaşmamak mı lazım.

Motosikleti
    Alıntı MT. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://hizliresim.com/nrLWrB

Lastikte bir kesik olmuş.Diş dibine kadar ilerliyor.Lastiği değiştirmek istiyodum bahane oldu.Alana kadar idare eder herhalde.Mitas mc50 için yumuşak demiş herkes.Varmı kullanan.Kaç bin dayanıyor mesela.Ön 110 arka 140 yapsam sıkıntı olurmu ? Orjinal jantlara takabilirmiyim ? Yada orjinal ebatlardan şaşmamak mı lazım.
    Walla bende lastik bakıyorum bu aralar. Orjinallerle 14bine dayandı, daha götürür ama ramazandan sonra baya bi yol yaparım diye değişmem lazım. Şimdiden bakayım diyorum. Benimde cebime en uygun mc 50 görünüyor şuan. Kullanıcılar yorumlarsa mutlu oluruz.

OKTAY MOTOR PROBLEMİ
    Motoru beşbin bakımında komşu ısrarıyla oktay motora götürdüm.On kez söylememe rağmen koruma demirlerini sıkmamışlardı.Freni aşşağıya çekip müşrü ayarlamayı unutmuşlardı arka stop yanık vaziyetteydi.Yazılım yüklensin dedim yüklememişlerdi.Ertesi gün gidip söyledim özür dileyip hallettiler.
    Neyse dedim olur, yine komşu ısrarı bugün on bin bakımına götürdüm.Garantiye baktığımda 5 bin bakımında 4.480 olması gereken km yi 4780 olarak yazdıklarını gördüm.( gösterge değiştiği için +970 km yani 5450 ve 5750).Düzeltmesini istediğimde alaycı ve dikkate almayan tavırlar sergiledi üstüne benim ve bir başkasının sistem bilgilerini karıştırdı bir saate yakın onu bekledim.Ustasından sahibine 100 km önce etkinlikte yağ değiştirdiğimi söyledim tamam yağ değiştirmeye gerek yok dediler,baktım yağ boşaltmaya çalışıyor son anda engelledim.Servisten tek istediğim şey motorun sola çekme sorununu halletmesiydi ama belki 15 kez söylememe rağmen hatayı gideremediler.Ben biniyorum motor bariz sola yatıyor olmamış diyorum bunun bir şeyi yok deyip duruyorlar. Bakın en iyi servis oktay usta ,çözerse sorunu o çözer diye gittim sinirlerim gerildi geldim.Sayesinde garantimden de oldum.Üstüne ukala ve saldırgan tavırlarına maruz kaldım. Bajajın yetersiz servis kalitesi yüzünden motorumu satılığa çıkarıyorum.

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Öncelikle başınıza gelenlerden dolayı geçmiş olsun.Pulsar konusunu baştan sona okudum.Genellikle Oktay Motor hakkında hep olumlu yorumlar gördüm.Şu an karşılaştığınız durum beni şaşırttı gerçekten.

Beyazkefen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG-100 SPORT
    Arkadaslar selam oncelikle bende pulsar 200 ns kullanicisiyim topcase almayi dusunuyorum ls2 kaskim var kaskimi alabilecek topcase onerisinde bulunabilirmisiniz hatta kask eldiven falan olabilir fazla buyuk olmamak sartiyla simdiden tesekkurler...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı tourer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OKTAY MOTOR PROBLEMİ
    Motoru beşbin bakımında komşu ısrarıyla oktay motora götürdüm.On kez söylememe rağmen koruma demirlerini sıkmamışlardı.Freni aşşağıya çekip müşrü ayarlamayı unutmuşlardı arka stop yanık vaziyetteydi.Yazılım yüklensin dedim yüklememişlerdi.Ertesi gün gidip söyledim özür dileyip hallettiler.
    Neyse dedim olur, yine komşu ısrarı bugün on bin bakımına götürdüm.Garantiye baktığımda 5 bin bakımında 4.480 olması gereken km yi 4780 olarak yazdıklarını gördüm.( gösterge değiştiği için +970 km yani 5450 ve 5750).Düzeltmesini istediğimde alaycı ve dikkate almayan tavırlar sergiledi üstüne benim ve bir başkasının sistem bilgilerini karıştırdı bir saate yakın onu bekledim.Ustasından sahibine 100 km önce etkinlikte yağ değiştirdiğimi söyledim tamam yağ değiştirmeye gerek yok dediler,baktım yağ boşaltmaya çalışıyor son anda engelledim.Servisten tek istediğim şey motorun sola çekme sorununu halletmesiydi ama belki 15 kez söylememe rağmen hatayı gideremediler.Ben biniyorum motor bariz sola yatıyor olmamış diyorum bunun bir şeyi yok deyip duruyorlar. Bakın en iyi servis oktay usta ,çözerse sorunu o çözer diye gittim sinirlerim gerildi geldim.Sayesinde garantimden de oldum.Üstüne ukala ve saldırgan tavırlarına maruz kaldım. Bajajın yetersiz servis kalitesi yüzünden motorumu satılığa çıkarıyorum.
    Klasik ülkemizin sorunu bir yer iyi bir iş yapsın yoğunlukta hemen kaliteyi bozuyor. Bende şehir dışı olmasına rağmen Oktay mitor götürmeyi dusunuyordum. Çünkü motorun bayağı yerinde terleme ve pas sorunu var.

Alıntı Beyazkefen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selam oncelikle bende pulsar 200 ns kullanicisiyim topcase almayi dusunuyorum ls2 kaskim var kaskimi alabilecek topcase onerisinde bulunabilirmisiniz hatta kask eldiven falan olabilir fazla buyuk olmamak sartiyla simdiden tesekkurler...
    Kappa K42N Kullandım..
    Maxem SL40 Bilgim yok..
    Shad S40 Bilgim yok..
    Shad sh33 bunu almayı düşünüyorum

Tercih senin.

merhabalar, bugün motosikletimin ilk bakımını yaptırdıktan sonra dönüş yolunda rodajın da bitmesi sebebiyle bir sürat denemesi yapayım dedim. motosikletim 136 kmh hıza ulaştığında RPM Limit ışığı yanıp sönmeye başlıyor. szide bu ışık hangi sürate ulaşınca yanmaya başlıyor? bir de bu ışık yanınca gaz kesiyorum siz hızlanmaya devam ediyor musunuz?

ben son denememde 141'de yandı ışık. Zaten Rpm lambası yanınca istesende hızlanamazsın kesici devreye giriyor.

Alıntı Murat Ceylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle başınıza gelenlerden dolayı geçmiş olsun.Pulsar konusunu baştan sona okudum.Genellikle Oktay Motor hakkında hep olumlu yorumlar gördüm.Şu an karşılaştığınız durum beni şaşırttı gerçekten.
    Teşekkürler evet ilk sefer gittiğimde yoğundu vs. olur arada diye bir şey demedim ama ben bir şeyi on kez hatırlatıyorsam, motorun başında tedirgin tedirgin bekliyorsam ve serviste insan muamelesi görmeyip paramla rezil oluyorsam o serviste sıkıntı vardır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    29 nisanda pulsar 200ns le aranıza katıldım

Motor şuan tam 330 km de
    Motoruma ilk yakıt shell den aldım
    İkinci yakıtı 160 km den sonra lukoilden aldım
    İlk benzin aldığımda 5 litre tükettiğim yerde ikinci yerde yakıt aldığımda 3 litre tüketti
    Tüketim epey düştü
    Motorum sıfır 2016 model
    Sıfır alan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim
    Acaba benzinden mi yoksa rodajdan mı kaynaklı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)