Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Test sürüşü yaptım. İlk çıktığı Zaman alacaktım zaten ama vazgeçirdiler kullananlar. Yarın kayalar motora gideceğim. Benim evine en yakın o zaten. Hadi hayırlısı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı kozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben siparişi verdim akşam geldim forumu okudum dedim bu motor ne pis bir motormuş sabaha kadar dedim iptal mi etsem ne yapsam sonra bir daha inceledim yazılanları ve hep aynı kişilerin eleştirdiğini ama en çok onların motorla zaman geçirdiğini tespit ettim. Dedim ki sıkıntıları olanlar var ama eleştirseler bile kullanıyolar motoru satalım geçelim modunda değiller demek ki var birşey. Sonra 3 hafta bekledim motorum geldi ilk bindim eve getirdim, haftasonu olduğu için plaka çıkartamadım çıktım bi gezindim evin yakınlarında azıcık bi fren balatasından ses var aradım servis ilgili sonra sıkıntı yaşandığında Ekrem bey var sürekli ilgili. Şimdi gitseydim honda alsaydım dedim ne servise nede ana bayiye ulaşabilecektim. Her sorunu çözülen sonrasında uzun ömürlü olacağına emin olduğum fiyat performans şampiyonu bir motor bu. Lastikleri değiştir onun dışında her konuda seni tatmin eder. cbr250den geçen arkadaşlarda var pulsara. Duke 390 testi yaptım geçen günlerde ve ordaki yetkililerede aynısını söyledim inanılmaz atik bir motor, performansı süper ama ayaklarım 5dk sürüşten sonra 20 30dk titredi. Pulsarımı bir kez daha sevdim. rodajda bile 3,1lt yakıt tüketen performansyla göz dolduran bir motor. Pişman olmazsın. Bi otur test sürüşü yap sonra siparişini verirsin zaten.
    en doğru karar.hayırlı olsun

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın bir aksilik olmazsa bayiye gidip tekrar inceleyeceğim motoru. Artık dayanamıyorum kim ne derse desin alacağım sanırım. Gına geldi artık dayanamıyorum. Kime söylesem kardeş sen işi bilen adamsın Pulsar alınır mı saçmalama diyor. Niye diyorum, sıkıntılı makina Pulsar, cbr al en azından Honda diyorlar. Ne halt etsem bilemiyorum. Ne zaman şu motoru görsem yada bi foto atsa biri içim cız ediyor. Hadi gittim yarın aldım diyelim, çevremdeki herkes gelip yanlış yaptın diyecek. Bende basacağım kalayı.

İnsanların aklına bu düşünceleri sokanlar ise, şu motorun sabahtan akşama kadar üstüne binip te, gece gelip forumlarda motora saydırmasıdır.
    Hocam sen niye çevrendekilere göre yaşıyorsun anlamadım!! Çevrendeki herkes "yanlış yaptın" derse sen de "ee, yaptım, soora..?!" diye sorucaksın. Onlar da kem-küm bişeyler geveleyecek. "cbr al en azından Honda" al diyen arkadaşlarına da " paranın kalanını sen tamamlarsan neden olmasın, hemen gidip honda alalım" dersin, olur biter. Hakikatten tamamlarsa(borç değil hibe edecek) gerçekten gidip al hondayı.

Ben demiyorum ki pulsar cbr'dan daha iyidir, para konusunda rahtsan "para var huzur var" diyorsan zaten gider Honda yamaha kawasaki vs alırsın, ancak olay böyle değil ki bu motora yönelmişsin. Fiyat/performasn motoru olarak bu paraya bu motor güzel, e ufak tefek sıkıntılarını da çekebiliyorsun tabi.

selam dostlar, 2015 model kırmızı-siyah pulsar ile aranıza katıldım. Şu anda 70km'deyim ve motor sabah ilk çalıştırmada boğuluyor gibi çalışıyor.gazı hafif açtığımda kesik kesik gaz yiyor ve bıraktığımda stop ediyor. Rodajda normal bir durum mu ? 5dk ısındıktan sonra hiç bir sorun kalmıyor. Yolda hiç stop etmedi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı kozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben siparişi verdim akşam geldim forumu okudum dedim bu motor ne pis bir motormuş sabaha kadar dedim iptal mi etsem ne yapsam sonra bir daha inceledim yazılanları ve hep aynı kişilerin eleştirdiğini ama en çok onların motorla zaman geçirdiğini tespit ettim. Dedim ki sıkıntıları olanlar var ama eleştirseler bile kullanıyolar motoru satalım geçelim modunda değiller demek ki var birşey. Sonra 3 hafta bekledim motorum geldi ilk bindim eve getirdim, haftasonu olduğu için plaka çıkartamadım çıktım bi gezindim evin yakınlarında azıcık bi fren balatasından ses var aradım servis ilgili sonra sıkıntı yaşandığında Ekrem bey var sürekli ilgili. Şimdi gitseydim honda alsaydım dedim ne servise nede ana bayiye ulaşabilecektim. Her sorunu çözülen sonrasında uzun ömürlü olacağına emin olduğum fiyat performans şampiyonu bir motor bu. Lastikleri değiştir onun dışında her konuda seni tatmin eder. cbr250den geçen arkadaşlarda var pulsara. Duke 390 testi yaptım geçen günlerde ve ordaki yetkililerede aynısını söyledim inanılmaz atik bir motor, performansı süper ama ayaklarım 5dk sürüşten sonra 20 30dk titredi. Pulsarımı bir kez daha sevdim. rodajda bile 3,1lt yakıt tüketen performansyla göz dolduran bir motor. Pişman olmazsın. Bi otur test sürüşü yap sonra siparişini verirsin zaten.
    burda sorunları dile getirilmesinin ne gibi kötu yanı olabilir ? firma dikkate alır iyileştirme yapar ama bazı arkadaşlar motora kaka dedin moduna giriyorlar arası ayrı zaten ben sorunlarımı yazarım ön frenden ses geliyordu ufak tefek sorunlar vardı hallettik onları terleme var onuda bakımda halledicez mesele sıkıntı gideriliyor ama bunuda dile getirmek lazım benim motorda hızlanırken 114 de 6 viteste birden devir fırlıyor kesiciye giriyordu gazı falan kapayıp tekrar asıldıgımda 145-150 ye kadar gidiyordu ara ara yapıyordu kendı servısım çözemedi ama bir başka servis oktay usta hemen halletti ben bu sorunu dıle getirdim belki 4-5 kez ama birisi sonunda oktay ustaya yonlerdi ve sorun kalktı burası form bu başlık altında iyiside kotusude yazılmalı
    newmoto76 ve kdiner bunu beğendiler.

Bu Honda Yamaha kompleksini birakmak lazim.

Simdi Pulsarin ciddi bir rakibi var TNT 25. Fiyat uygun ve forumda gorulecegi uzere yogun ilgi var..Ancak kapali kutu..

Simdi gercek bir alternatifi varken iki makinaya da bakmak lazim..

İlk 1000 kmde kac defa ariza / sorun nedeniyle servise gitmek zorunda kalan hangisi..

Pulsarin gercek dunyadaki rakini TNT25 tir CBR Yada R25 degil.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı rebelmove adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dostlar, 2015 model kırmızı-siyah pulsar ile aranıza katıldım. Şu anda 70km'deyim ve motor sabah ilk çalıştırmada boğuluyor gibi çalışıyor.gazı hafif açtığımda kesik kesik gaz yiyor ve bıraktığımda stop ediyor. Rodajda normal bir durum mu ? 5dk ısındıktan sonra hiç bir sorun kalmıyor. Yolda hiç stop etmedi.
    Hayır ne rodaj döneminde ne de sonrasında motorun boğulması normal değildir, hele gazı bıraktığınızda stop etmesi hiç normal değil. Şimdi birileri der "Motor soğuk iken yapar.. cart curt vs", hayır efenim, sıkıntısı olmayan bir motor yapmaz. Bunu Ankara'da kış mevisminde, kar varken/yokken, sabahın 7'sinde gecenin 12'sinde motoru her zaman tek marşla çalıştırmış ve tekleme yapMAmış 2014 model pulsar sahibi olarak söylüyorum.

Ha sizin sıkıntınız akünüzün tam şarj edilmemesi olabilir belki, akünün şarjı yoksa/düzgün şarj olamıyorsa vs durumda zor çalışma, gazı bıraktığınızda stop etme yapabiliyor ısınana kadar(aküm ölmeye yakın bu sorunları çıkarttı bana da ondan biliyorum). 2 hafta önce Aküyü değiştirdiğim an sorundan eser kalmadı.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın bir aksilik olmazsa bayiye gidip tekrar inceleyeceğim motoru. Artık dayanamıyorum kim ne derse desin alacağım sanırım. Gına geldi artık dayanamıyorum. Kime söylesem kardeş sen işi bilen adamsın Pulsar alınır mı saçmalama diyor. Niye diyorum, sıkıntılı makina Pulsar, cbr al en azından Honda diyorlar. Ne halt etsem bilemiyorum. Ne zaman şu motoru görsem yada bi foto atsa biri içim cız ediyor. Hadi gittim yarın aldım diyelim, çevremdeki herkes gelip yanlış yaptın diyecek. Bende basacağım kalayı.

İnsanların aklına bu düşünceleri sokanlar ise, şu motorun sabahtan akşama kadar üstüne binip te, gece gelip forumlarda motora saydırmasıdır.
    Ozaman bir foto da ben koyayım, iyice depreştireyim...
    AttilaXtreme ve ASİL_1 bunu beğendiler.

motorun konjektoru arizaliydi ve degisti, bununla ilgisi olabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

ayrica gazi acmadan calistiramiyorum motor sogukken. guncel yazilim yuklendigi soylendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    motorun konjektoru arizaliydi ve degisti, bununla ilgisi olabilir mi?
    ....
    olabilir tabi ki, belki sorun oradan değildi, belki konjektörle birlikte başka bir parça arızalıydı ... vs. ihtimaller ihtimaller Serviste bakılması gerek.

...
    ayrica gazi acmadan calistiramiyorum motor sogukken. guncel yazilim yuklendigi soylendi.
    Bu olay da güncel yazılımdan kaynaklı olabilir ancak tam emin olmak için ilk önce diğer sorunun kaynağını bulun ve çözdürün(Aküyü ayrı mı şarj edip/ettirip çalışmasına baksınız, servise mi gidersiniz... vs)

Ben halen ilk yazılımdayım, sırf bu "gaz vermeden marş almama" durumu yüzünden yazılım attırmıyorum. Halen ilk marşta gaz vermeden tık diye çalışıyor.

Tavsiyeler için sağolun , 500km'ye kadar gözlemiyim , rodaj bakımında cihaza bağlarız artık.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Frenlerden gelen sürtme sesine ne gibi çözüm buldular serviste arkadaşlar? hem önden hem arkadan motoru iterken baya ses geliyor.Balataya toz kaçmıştır denildi balata spreyi sıkıldı.eve geldim baktım yine aynı.Nedir sorun ve nedir çözümü? her gün sabah ve iş çıkışı motora bindiğim anda moral bozuyor bu ses.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozaman bir foto da ben koyayım, iyice depreştireyim...
    http://i63.tinypic.com/25gscuc.jpg
    Senin arka çanta demiri farklı duruyor.Orjinal diye satılandan daha güzel =) Nerden aldın acaba ? Çanta kaç lt ? bende alıcam çok kararsız kaldım.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Motorun uzerinde gelen stickerları nasıl çıkaracağız bilen var mı?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frenlerden gelen sürtme sesine ne gibi çözüm buldular serviste arkadaşlar? hem önden hem arkadan motoru iterken baya ses geliyor.Balataya toz kaçmıştır denildi balata spreyi sıkıldı.eve geldim baktım yine aynı.Nedir sorun ve nedir çözümü? her gün sabah ve iş çıkışı motora bindiğim anda moral bozuyor bu ses.
    Bendende geliyordu on tekerlek baglanti yerinde keceler varmis sanirim garantiden degistiler ses falan kalmadi
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    arkadaşlar ön ve arka teker rulmanlarını korumak için plastik keçe var onlar değişmiştir, ama ön teker de bazen okuyucu kısmı da ses yapıyor, lastiği söküp okuyucu kısmına gres sürerek sesin kesilmesine çare olabiliyorsunuz tabi eğer ses bunlardan geliyorsa.
    ayzek bunu beğendi.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Ahh bir de bunu servise anlatabilsem... 2000kmdir ses geliyor.Tozdur toz diyip yolluyorlar.Pazartesi uğrayıp söyleyeyim keçeleri.Teşekkürler.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı MT. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin arka çanta demiri farklı duruyor.Orjinal diye satılandan daha güzel =) Nerden aldın acaba ? Çanta kaç lt ? bende alıcam çok kararsız kaldım.
    servislerde bu çanta demirini bulabilirsiniz ve arka plastik kısmını da koruma özelliğine sahip.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı MT. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru bu şekilde aldım, demiri nerden almış bilmiyorum ama paslanma var, söküp boyayacağım. Çantayı sordum mağazada 730 TL dediler. N11 de 678 TL şimdi baktım, tükenmek üzere. Bu arada çanta gerçekten çok sağlam ve kullanışlı tavsiye ediyorum.

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar NS200
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda sorunları dile getirilmesinin ne gibi kötu yanı olabilir ? firma dikkate alır iyileştirme yapar ama bazı arkadaşlar motora kaka dedin moduna giriyorlar arası ayrı zaten ben sorunlarımı yazarım ön frenden ses geliyordu ufak tefek sorunlar vardı hallettik onları terleme var onuda bakımda halledicez mesele sıkıntı gideriliyor ama bunuda dile getirmek lazım benim motorda hızlanırken 114 de 6 viteste birden devir fırlıyor kesiciye giriyordu gazı falan kapayıp tekrar asıldıgımda 145-150 ye kadar gidiyordu ara ara yapıyordu kendı servısım çözemedi ama bir başka servis oktay usta hemen halletti ben bu sorunu dıle getirdim belki 4-5 kez ama birisi sonunda oktay ustaya yonlerdi ve sorun kalktı burası form bu başlık altında iyiside kotusude yazılmalı

Sorunlar kesinlikle yazılmalıbaşka türlü çözüm bulunamaz. Yazılarını takip ediyorum ve gayet iyi şekilde yorumlamaların var. Benim sıkıntım motora sadece kötü eleştiri yapanlarla. Hem kullanıyorlar hamde sürekli bir eleştiri sürekli bir kötüleme. Mesela titreşim konusunu forumdan okusan motora binmezsin. Ben bindim nerdeyse yok gibi 2016 modelde. 70-90 aralığı kullanıyorum genelde ve ne titreşim var ne bişey. Barkın abinin incelediği 2014 versiyondaki artçının prostatta sızlama mevzusu baya abartı geldi binince. Ardından dedim ben piyasadaki motorları bilmiyorum herhalde. Gittim ktm duke 390 test sürüşü yaptım ve sonra anladım o prostatta sızlamayı 😄 Hiç beklemiyorum ktmde öyle bir titreşim. 80 90 km hızlarda ayaklarım Nasıl titredi anlatamam. Pulsar hakettiği satış rakamında. fiyat performans olarak en iyisi fakat toplasak 3 4 tane sorun var onlarıda iyi servislerde çözebiliyoruz kimse korkup kaçmasın bunu anlatmaya çalıştım.

Ufak hatalarla bu fiyata mükemmel motor. Kusurları söylemeye devam et sen söyledikçe bende daha detaylı inceliyorum 😆

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahh bir de bunu servise anlatabilsem... 2000kmdir ses geliyor.Tozdur toz diyip yolluyorlar.Pazartesi uğrayıp söyleyeyim keçeleri.Teşekkürler.
    Temizlendikten sonra yine başlıyorsa bir yerlerde sürtme vardır ama nereye sprey sıkıldığında ses kesiliyor onu iyi tespit etmek lazım.
    ayzek ve SAZMAN bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)