Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı oa51814 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hiz gostergesinde isik gelmeden once sag alt kosede bazi harf ve sayilar cikiyor ardindan isik ve ekran geliyor
    göstergenizde sorun olduğunu düşünmüyorum.yüksek ihtimal akü problemi kod hatası veriyor söylediğize göre.akünün normalde 1 dinlendilirmesi falan lazım akünüzü bağlayan servisinde hatası olabilir akü hatalıda olabilir.canını sıkıcak bir durum yok motorla ilgili değik çok yüksek olasılıkla.akünü garantiden değiştirirler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Arkadaşlar merhaba pulsar ım için sava mc 25 düşünüyorum kullanan var mı yorumlarını alabilir miyim
    birde savayla mitasın farkı ne ?

beyazpapagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 aya yakındır kullanmadığım motorun akü bitmiş. Gerekirse garantiye sokacağım. Motosikletin orjinal aküsü bu mudur?

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    Alıntı maroon5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir sorum olacak geçen gün motor kullanırken köpeğin biri havlayarak üzerime geldi. korktum az kaldı motoru devirecektim. neyse bastım gaza köpek yetişemedi. ben yeni kullanıcı olarak siz deneyimli sürücülere soruyorum böyle anlarda nasıl davranmak daha doğru olur.
    Kaçma abicim dur hemen 100/90 köpek kaçacaktır durduğunda.... özel durumlar hariç.... Yani pitbul olabilir yada bir koyun sürüsü içindeki çoban köpeği gibi mesela... bu durumda kaçabiliyorsan kaç. olmadı kaçamadın motordan in ayaklığına koy ve motorun diğer tarafına geç. sen ile köpek arasında motorun olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Arkadaşlar bu lastik nasıl sizce. Kullanan arkadaş varmı....

pulsarın kafa farı üzerine takılan plastik cam, sadece görüntümüdür yoksa bir işlevide varmıdır, fiiliyette nasıl bir etkisi oluyor? göhüse gelen rüzgarı kesebiliyormu vs kullanan varsa aydınlatırsa sevinirim.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    okoca göğse gelen rüzgarı engelliyor ama fazla ses yapıyor, ls2 kask kullanıyorum ses olayı fazla.

Motoru 10 gün önce servise bırakmıştım. Göstergenin nemlenmesi, bazen marş basmaması, marş bastıktan sonra göstergenin sanki kontağı ilk açtığımda ki gibi kendini kontrol etmesi, denge sensörü, ön tekerden gelen gıcırdama gibi sürtme gibi bir ses, stop etme ve bazen kontağı ilk açtığımda benzin pompası sesinin gelmemesi problemlerini yazdırmıştım. Bugün aradım sadece benzin pompası siparişi vermişler. Dedim ee gösterge, ön tekerden gelen ses vs unutmuşuz, bakamadık daha dediler. Ekrem Beye mail attım umarım ilgilenir

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Beyler daha oncede yazdim fakat yorrum yapan olmadi .

1..
    Pulsara performans egzoz takan varmi ? Varsa nasil degisimler oldu
    2..
    Pulsarin fari h7 mi oluyor led far alacagim ona gore

Cevap veren olursa sevinirim

Motosikleti
    Facebook grubunda egzoz taktıran var ama performanslı mı değilmi onu bilemem, orijinal far h4 55/60 watt üzerinde ampül var, h4 olanlardan alman lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Alıntı mgokhang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru 10 gün önce servise bırakmıştım. Göstergenin nemlenmesi, bazen marş basmaması, marş bastıktan sonra göstergenin sanki kontağı ilk açtığımda ki gibi kendini kontrol etmesi, denge sensörü, ön tekerden gelen gıcırdama gibi sürtme gibi bir ses, stop etme ve bazen kontağı ilk açtığımda benzin pompası sesinin gelmemesi problemlerini yazdırmıştım. Bugün aradım sadece benzin pompası siparişi vermişler. Dedim ee gösterge, ön tekerden gelen ses vs unutmuşuz, bakamadık daha dediler. Ekrem Beye mail attım umarım ilgilenir
    marş basmaması sorunu aküden kaynaklı olabilir, akü değeri kontrol edilir olmadı yeniden işlem yapılarak şarz işlemi uygulanabilir, denge sensörüne işlem yapılıyor ama devre dışı kalıyor, devre dışı kalmasın derseniz yeni takılan da ses yapma ihtimali var, diskte yamukluk balatada tozlanma olabilir veya km okuyucuyu da kontrol ettirin, stop etme için yeni yazılım yüklettiniz mi bilmiyorum yükletirseniz iyi olur, benzin pompası zaten değişecek tekrar gerekli kontrolleri yapsın duruma göre işlem yapar servis.

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler daha oncede yazdim fakat yorrum yapan olmadi .

1..
    Pulsara performans egzoz takan varmi ? Varsa nasil degisimler oldu
    2..
    Pulsarin fari h7 mi oluyor led far alacagim ona gore

Cevap veren olursa sevinirim
    2. sorunuza cevap verebilirim H4 ampül tipidir. kısa ve uzunlar aynı ampül üzerinden çalışmaktadır ;)

1. sorunuza da internet üzerinde takanları gördüm ferik egzoz pulsar diye bakarsanız halil hayabusa taktırmıştı o baya sesli bişey olmuş

Motosikleti
    Ducati Monster 696 + ABS
    Merhaba. Üzerinden 1 yıl geçmiş konuşmaların ancak ben de bu çantayı çok beğendim ve bir araştırdım. 1 yılda çanta fiyatı ikiye katlamış resmen. 300tl den aşağı yok. Çok şanslısınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

Alıntı Ümit IŞIK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kappa RA300; çok kullanışlı ister el çantası istersen omuz çantası olarak kullanılıyor, askıları ve yağmur kılıfı da var içinde. Ben N11 den 150 TL ye almıştım, ufak tefek market alışverişlerinde ve gezilerde iyi oluyor.

http://www.kappamoto.com/Soft-Luggage/Tail-bags/RA300

Merhaba. Üzerinden 1 yıl geçmiş konuşmaların ancak ben de bu çantayı çok beğendim ve bir araştırdım. 1 yılda çanta fiyatı ikiye katlamış resmen. 300tl den aşağı yok. Çok şanslısınız. (Konuşmayı eklemeyi unutmuşum)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

Buarada kendimi de tanıtmayı unuttum. Adım Mehmet, ben de hafta sonu siyah-beyaz renkte bir pulsar 200ns alarak aranıza katıldım. Henüz hava şartlarından dolayı kullanamıyorum ama havaların düzelmesini dört gözle beklemekteyim. İlk motorum olacağı için de oldukça heycanlıyım.Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Arkadaşlar merhaba pulsar ım için sava mc 25 düşünüyorum kullanan var mı yorumlarını alabilir miyim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ak.emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanmıyorum ama fiyatın göre güzel diyorlar.
    Sava ile Mitas'ın farkı sanırım IRC ile Anlas arasındaki fark gibi. İkisi de aynı marka. Sava lastikler artık Mitas diye üretiliyor diye okumuştum.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    selamlar.bende bugün 0 km aldım.lakin lastikler eurogrip.yandaki motor mrf ydi.sıkıntı olurmu?ayrıca orta sehpayı göremedim.bi ara vardı galiba

Ekrem Bey'e mail atmıştım dün. Bugün servisten aradılar. Bir bayan konuştu motorunuzun tüm parçaları sipariş edildi perşembe günü elimizde olur cuma teslim alabilirsiniz dedi. Dün sadece benzin pompası dediler bugün bütün eksikleri saydılar. Stop etme benz,n pompasından dediler yazılım güncellemeyi sordum servise aldığım cevap; riskli iş o sıkıntı olursak eski yazılımı yükleyemeyiz ondan yapmıyoruz dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Hocam ben arka lastiği Sava MC50 M- Racer almıştım. Ön lastik stokta yoktu onu daha sonra sipariş verdim ön için gelen lastik Mitas MC50 M-Racer idi. Fotoğraflarına baktığım Sava ile aynı desene sahipti. Hatta arka Sava ön Mitas fakat üzerindeki amblemler vs aynı. Dediğiniz gibi ayrı isimlerde aynı lastik.

Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yanlış biliyor isem düzeltin, bu motosikletler benim tahminime, düşünceme göre fabrikada ölçülüyor, tartılıyor. YBR kullanıcısıydım, onda ise İlk 500 km 6 bin devir 60 KM hızı geçmeyin şeklinde bir şey yazıyordu sanki. Tam hatırlamıyorum. Motosikletlere göre üretim değiştiği gibi sanırım rodaj da değişiyor. Kitapçığa uymamız gerek diye düşünüyorum. Fakat 6. Vites, 48 km hız yazıyor dediğim gibi. 1. vites 10 km yazıyor mesela..Şöyle;

Rodaj sayfasını yükleyeyim hemen.

http://i.hizliresim.com/orAlW2.jpg

Arkadaşlar 1. vites maksimum 10km 2. 18, 3.24 kmh olarak mı süreceğiz maksimum hız mı bunlar? Motor vuruntu yapıyor 6. viteste bu şekilde ya da devir çok düşük oluyor 3-4 gibi mesela 6. viteste

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Hocam mesajınızı şimdi gördüm. En son yazdığım yorumdan sonra. Yahu bakıyorum bir terslik var diyorum bu işte.. Diğer yandan da kullanıcı kılavuzuna uymak lazım, bildikleri var sanırım diyorum. Dediğiniz çok mantıklı. Teşekkür ederim. Bu şekilde yani 50-60 km hızlara çıkarak rodaj yaptım yazınızı görene kadar. Genelde ise 10 km hızla zaten vites değiştiremiyordum. Çoğu zaman 15-25 km hızlarda vites attım. (1. Vitesi maksimum 10 kmh hıza ulaşmadan değiştirin olarak anlamıştım.)150km civarı oldu bu şekilde, acaba motora bir zararı olmuş mudur? İster istemez endişelendim şimdi!

Değerlerin km/h olduğu halde mil birimi yazması resmen saçmalık!
    Merhabalar,
    Kullanım klavuzunun 10. sayfasında km/h olarak vites değiştirme hızlarını vermişler.
    Vites değiştirme hız aralıkları
    5. den 6. Vitese 54 km/h
    4. den 5. Vitese 45 km/h
    3. den 4. Vitese 35 km/h
    2.den 3. Vitese 25 km/h
    1. den 2. Vitese 15 km/h

Aşağıdaki tablo, rodaj sırasındaki hız limitlerini göstermektedir.
    Km Vites
    1 2 3 4 5 6
    0-1000 km 10 18 24 32 40 48
    1000–2000 km 16 24 30 38 46 54( yukarıda ki km/h birimde verilen hızlarla hemen hemen aynı)

Bu yüzden Rodaj için verilen değerlerin mil cinsinden olacağını düşünmüyorum.

Selamlar herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar. Benim motor şuan 1850 km de ilk bakımında 1.4 lt yağ konuldu.Yağ filtreside değişti.Şuan motorumdaki yağ göstergesindeki yerde yağ rengi siyah görünüyor ve iki çizgi üstünde yağ seviyesi.Bu renk değişimi sıkıntı belirtisimidir ? 1.4 lt konmasına rağmen yağ üst çizgininde üstünde onada kafam takıldı açıkcası

Motosikleti
    Vealeykümselam, 1.4 litre fazla, 1.3 litre en ideali, yağın siyah olması normal sonuçta devamlı çalışıyor motor ilk günki gibi kalmasını bekleyemezsiniz. Yağ seviye oranı iki çizgi arasında olmalı tabi eğer düzgün kontrol etti iseniz.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Krukenberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Kullanım klavuzunun 10. sayfasında km/h olarak vites değiştirme hızlarını vermişler.
    Vites değiştirme hız aralıkları
    5. den 6. Vitese 54 km/h
    4. den 5. Vitese 45 km/h
    3. den 4. Vitese 35 km/h
    2.den 3. Vitese 25 km/h
    1. den 2. Vitese 15 km/h

Aşağıdaki tablo, rodaj sırasındaki hız limitlerini göstermektedir.
    Km Vites
    1 2 3 4 5 6
    0-1000 km 10 18 24 32 40 48
    1000–2000 km 16 24 30 38 46 54( yukarıda ki km/h birimde verilen hızlarla hemen hemen aynı)

Bu yüzden Rodaj için verilen değerlerin mil cinsinden olacağını düşünmüyorum.
    Kullanma kılavuzunu ciddiye almayın. 6. viteste 48 km hızla giderseniz motor 3300 devir çeviriyor. O devirde motor açma olmaz. Motora hiç bir şekilde yararı olmaz. Çok zararı olur. Motora berbat ötesi bir rodaj yapmış olursunuz.
    viper17 bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    pulsar maceram sona erdi. maddi gereklilikler neticesinde , pulsarımı satıp bir adet cbf150 aldım. para lazımdı biraz.
    pulsardan sonra cbf oyuncak gibi geliyor gerçekten.
    pulsarıma çok iyi baktım , çok sevdim onu. tazyikli su bile tutmadım üstüne hiç bir zaman. elimle ovalardım her yerini. diş fırçası ile temizlerdim zincirini vs.
    hiö sorun yaşatmadı. fiyatına göre sunduğu performans gerçekten ama gerçekten çok iyi idi.
    görünümü şimdi daha çok anlıyorum ki çok şekilmiş
    Karıncaezmez bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)