Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mcsultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkine 10w 40 castrol koydular serviste sanki biraz hafif kaldı.Tabi daha havalar soğumadı.Ben İzmirden geldiğim için belkide Ankara koşullarını hafife alıyorum.Şaşmazda bir motor sevdalısı torna ustası arkadaşımla tanıştım.Onunda bu konudaki tutumu 20w 50 yarı sentetik normal araba yağı kullandıklarını yönündeydi.Kendisinin bmw 1200 ve yamaha 600cc si var.Motorun çok yumuşak olduğunu iyi randıman aldığını belirtti.Bende jaso ma konusunu hatırlatınca bunun tamamen aldatmaca olduğunu özellikle tek silindirli motorlarda 20w 50 kullanmanın yararlı olduğunu ifade etti.10w 50 castrol konusuna gelince sizin motorun performansını bence ona borçlu olabilirsiniz.Ben onun farkını YBR de bariz his ediyordum fakat zamanla debriyaj performansını bozuyor.Deneyimile sabittir.Islak debriyajda tam sentetik bence uzun vadede debriyaj ömrünü kısaltıyor.
    Duke manueline baktım. 0 - 50 derece için 15w/50, -10 - 40 derece için 10w/40 yazmış.
    asuvara bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100-120km hızlarda asla 3 litre yakmıyor. Şehiriçi olabilecek en ekonomik kullanımla 1 litre ile 35 km yol yapıyorum, 100km'de 2.85 litre yapar. 100km hızla 3.5 litre, 120km hızla 4 litre yakıyor motor.
    Yuh be kardesim ben 2 kisi ile 135 le gittim yaktiramadim okdadar[COLOR="Silver"]

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar iyi akşamlar.
    Merak edenlere söyleyeyim.Konu marka fetişizmi ise bu motor dışarıda Kavasaki olarak ta satılıyor.
    Bu motor asla kalitesiz değil.Ürettiği güce göre 100-120 km'de 3.0 lt yakıyor (kendi 256 km molasız deneyimim).Titreme yok.Selesi herhangi bir motordan çok ta sert değil.Aynaların görüş açısı kişisel olarak dar gelebilir.Ben değiştirme gereği duymadım.Orjinal lastikleri ile (2014 model) toplam 4000 km yol yaptım bana sıkıntı çıkarmadı.Lastik konusu da göreceli.Bugün yoğun yağışta (150km Afyon ANK arası) geldim.Motor tecrübeme gelirsek 25 yıldır çeşitli motorlar kullandım ancak onlara istinaden bu yorumları yapabiliyorum.Daha tecrübeli arkadaşlar muhakkak farklı yorumlar yapabilirlar bunlarda onların göreceli yorumlarıdır,ona da saygı duyarım.Arkadaşlarımız bu motorla yurt dışı gezi yaptılar onların deneyimlerinden de istifade edebilirsiniz.Bu motoru kimleer almalı derseniz; küçük motora binmek isteyip güç ve torkunu arttırıp yakıt ve sarf masrafını düşük tutmak isteyenler binmeli.Uzun yol yaparmı evet çokta güzel yapar şehir içinde nasıl derseniz;asıl o iş için ustadır.

Şimdi Buradaki tecrübeli arkadaşlarımla şu yağ konusunu tartışmak istiyorum.Kitapçığımız diyorki 20-50 SL üzeri yağ kullanın, bulamasaanız diğer yağları deneyin diyor.Bir sürü yağ deneyen arkadaşım olduğunu düşünüyorum.Hiç 20W 50 kullanan arkadaşım varmı.Bizde bir 10w 40 muhabbeti aldı yürüdü son yıllarda.Halbuki yurt dışında 20w 50 yarı yada sentetik yağ kullanımı artmış durumda.Yada diğer yağ deneyimlerini paylaşabilirmiyiz.
    Motul al 20-50 devir ceviren motora uygun olurmu icat çıkarmaya gerek yok Motul 10-40,,15-40,,,15-50 10-40daha ince motor daha çabuk ısınıyor Motul 10-50 kullanıyorum gene 10-50 denmi devam etsem yoksa 15-40,,15-50 olanlarımı tercih etsem
    asuvara bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Sayın mengü arkadaşım.Ben hiç durmaksızın 259 km geldim.Tam 3.0 yaktı sürekli o süratle gitmediğim gibi 80-135 km arası gezdim.Yağ ne kullanıyorsunuz yada servis ne yağ koydu.bu deneyimim castrol 10w 40 yağla olanı idi.
    abicim kurban bayramı dönüşü yalovadan istanbul a gelirken tapa gaz hiç gaz kesmeden geldik hatta son hızlar bile ara ara yetersiz geldi ama gaz kesmedik full debo 230 km de bitti motorda sıkıntı var diyeceğim diger pulsarda aynı oranda yaktı aynı anda fulledik çıktık yola benzin alırken hiç çizgi kalmamıştı benzin logosu yanıp sönüyordu bastımmı yakıyor 110 - 120 ile seyirde belki birşey farketmiyordur okadar ama son hızlarda affı yok yakıyor motor
    asuvara bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar beni tanırsınız benim gördüğüm kendi motorum.Yaptığımı gördüğümü yazdım.Şu konuda hemfikiriz.Biz motorcuyuz markacı değiliz.
    ayzek bunu beğendi.
    YBR SÜVARİSİ

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı akviran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh be kardesim ben 2 kisi ile 135 le gittim yaktiramadim okdadar
    175km'de 8 litre benzin bitirdim, fazla göze gerek yok

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=G4o5_a4ewlQ
    Depo seviyesi ve km sayacı, videolu çekim.
    http://i59.tinypic.com/2hrftdl.jpg
    http://i57.tinypic.com/2irvurr.jpg
    http://i59.tinypic.com/3515zsy.jpg
    100km yol gittikten sonra deponun durumu.
    http://i57.tinypic.com/vwqzcz.jpg
    102km'de bir çizgi daha indi.
    http://i60.tinypic.com/a10fvo.jpg
    102km'deki Odometre durumu
    http://i61.tinypic.com/2801g8g.jpg
    164km'de tek çizgiye düştü. Bundan sonra 90km hızla gittim benzinim bitip yolda kalmayım diye.
    http://i61.tinypic.com/9amhpx.jpg
    176km'de son çizgi de gitti.
    http://i62.tinypic.com/28s66gl.jpg
    2234km'de teste başlayıp 2409km'de bitirdim.
    http://i58.tinypic.com/2nb7ivo.jpg
    asuvara bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar beni tanırsınız benim gördüğüm kendi motorum.Yaptığımı gördüğümü yazdım.Şu konuda hemfikiriz.Biz motorcuyuz markacı değiliz.
    yok abicim sakın yanlış anlama burda mengü kardeşimde yazıyor yakıyor diye okadar yakmıyor diyende çıkıyor benim demek istediğim anlık son hızlara cıkmak değil yada 3-5 dkka son hızda gitmek değil ya o değerleri yakalayanlar bizim gibi basmıyordur biz o yol boyunca son hızlarda seyrettik hep rüzgar eğim hepsi vardı sadece anlık gaz kesmeler oldu hepsi bu
    asuvara bunu beğendi.

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Sayın mengü kullanım tarzımız yakıtı atkiliyor.Ayzek arkadaşımızın dediği gibi sürekli dipgaz kullanım,sizin söylediğiniz gibi sert kullanım bunda etkendir.Biz hiç birimiz yalan söylemiyoruz.Şuanda motorda 3 kademe var yalan olmasın 210 km civarındaydı.Ben sert kullanmıyorum eryaman göksu üzerinden şaşmaza gidiyorum.Tam gaz neredeyse hiç yapmıyorum.İstanbul yolundaki ortalama süratim 100 civarı.Yakıtım söylediğimin de altında oluyor.
    YBR SÜVARİSİ

Motosikleti
    Dominar D400
    Daha önce de yazmıştım, şimdi tekrar yazıyorum, bayramda Ankara-Ordu 565km gittim tapagaz,. 2buçuk depoyu hüpletti. 200km sonra göstergede çizgi kalmamıştı ve 9buçuk litre civarı benzin aldım. Yani 4,5 lt yaktırmışım. Mengu'nün dediği gibi, hep dip gaz. Tekrar bastım, yola devam ettim, yine aynı ölçüde yaktı, 2 benzin molası ve bir de çorumda leblebi alma molası ile 6buçuk saatte gittim. 2 yan tekstil çanta ve pek de dolu olmayan sırt çantam vardı. Benzin Shell'den fuelsave, 2 yan bujiyi, Motor yağını ve filtresini bir gün önce değiştirmiştim. Merkez bujiyi değiştirmedim. Yağ Motul 5100 10w50. Gidişimin yaklaşık 4saati de vidyokaydı var.

Ankara'da 1 yılı aşkın aynı yolda hafta içi hergün işe gitgel yapıyorum 50 km (25+25), 7-9 bin devir aralığında kullanıyorum ve 230-280 km aralığında(genelde 250 km civarı) yol yapıyorum 9 litre benzinle, neredeyse hep 3.6 lt civarı yaktırıyorum, kullanım deviri benzin tüketimini çok etkiliyor.
    asuvara ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Normal hızda gidilirse az yakar ideal devir 6.500 devir diyelim ama devamlı dip gaz giderim yavaş gidince bir şey anlamıyorum farkında olmadan kesiciye girdiğim çok oluyor basarsan yakar basmassan yakmaz
    asuvara bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İnsanlar herhalde bu motorun tapagazda bile 3 litre yakmasını bekliyor, ybr bile 3 litre yakıyor, benim bildiğim bu motor düşük ve orta devirlerde az yaktığı, yüksek devirde elbette yakacak başka motorlar neler yakıyor bilmiyorlar herhalde ,hemde bunun kadar performansı olmamasına rağmen.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı TR_96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar herhalde bu motorun tapagazda bile 3 litre yakmasını bekliyor, ybr bile 3 litre yakıyor, benim bildiğim bu motor düşük ve orta devirlerde az yaktığı, yüksek devirde elbette yakacak başka motorlar neler yakıyor bilmiyorlar herhalde ,hemde bunun kadar performansı olmamasına rağmen.
    Ben tapagazda 3 litre yakmasını beklemiyorum ama gerçek yakıt tüketimini yazınca hakaret ediliyo sürekli. Ayrıca 1 litre ile 50km yol yaptığını hiçbir şartta gözlemleyemedim.

Motosikleti
    Alıntı TR_96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarin yakit tuketimi beni bu zamana kadar hic rahatsiz etmedi ama burda tapa gaz gittim 2.6 lt 2.9 lt yi gecmedi diyenlerde oldu mengunun ve benim tecrube ettıgımle esdeger olarak cıkan sonuc bastımmı yakıyor söylenmek istenen bu biz tapa gaz gittşk yaktı

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  konu boyunca ikili yazışmalarınız takip edilmektedir şimdilik bazı mesajlarınız silinmiştir
    tartışma çıkarıcı ve hakaret içerikli mesajlaşmamanızı rica ederiz
    burası bilgi paylaşım yeridir birbirmizi yerden yere vurma yeri değildir
    lütfen saygı çerçevesi içinde konuşalım hayırlı forumlar
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    mcsultan ve sheriff87 bunu beğendiler.

Dip gaz gitmeyin sizde 200 luk motor cani ne ki anlamiyorum zaten yaptigi 130 100 ile git az yak 3 dakka gec git hiz istiyosan racing alacaktiniz
    sheriff87, mcsultan ve denizhan_d bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  konu boyunca ikili yazışmalarınız takip edilmektedir şimdilik bazı mesajlarınız silinmiştir
    tartışma çıkarıcı ve hakaret içerikli mesajlaşmamanızı rica ederiz
    burası bilgi paylaşım yeridir birbirmizi yerden yere vurma yeri değildir
    lütfen saygı çerçevesi içinde konuşalım hayırlı forumlar
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Komple Pulsar kullanmayan uyeler ve Mengu haric yazilan tum mesajlari silseydiniz bari.

Bazi mesajlarin silinmesine ben de sevindim surekli tekrara ve agiz dalasina donmustu bir kac sayfa.

Ama ozellikle yorum basinda `hic bir Pulsar kullanicisinin mesajina yonelik degil, genel dusuncelerimi yazmak istiyorum` diye belirtmis olmama , ve argo kelime, asagilayici ifade kullanmama ragmen benim mesajim da silinmis.

Herkes kendi coplugunde otsun mu diyorsunuz o zaman ?

Pulsar kullanicisi bu sayfada komple krank silindir piston sekman degismis bir cbr250`nin tekrar bloktan catlamasini gelip buraya `bik bik otenlere kapak olsun` seklinde ifade edebiliyorken sorun yok, ben sadece ikinci el fiyatindaki artis ve yakit degerleriyle alakali argo kelime veya asagilama kullanmadan elestiri yazinca siliniyor.

Mesajlari komple imha etmeden once, iceriklerine daha dikkatli bakmanizi rica ediyorum. Zira burasi Bajaj Pulsar Kullanicilari Bilgi Paylasim Basligi ve almak isteyen, kullanan, almaktan vazgecen her uye olumlu ve olumsuz taraflarini yaziya dokebilir diye dusunuyorum.
    ayzek ve Alper_tim bunu beğendiler.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    Alıntı akviran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dip gaz gitmeyin sizde 200 luk motor cani ne ki anlamiyorum zaten yaptigi 130 100 ile git az yak 3 dakka gec git hiz istiyosan racing alacaktiniz
    arkadaşım bu durumdan rahatsız olduğumuz yokki sen hala olayı anlamakta zorluk çekiyorsun sanırım biz çok yakıyor diye ağlamıyoruzki icabında 5-10 liralık fazla benzin koyarım gene tadını çıkartarak sürerim fakat adam kalkıp tapa gizdim 2.9 lt yaktım diyorsa orada bir sıkıntı var bastımmı yakıyor kimse kusura bakmasın
    Sokollu bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sunu da eklemek isterim 100 km.de 125-150cc bir motorun tempolu suruste 2 ile 3.5 lt, 200-250 cc bir makinenin 3 - 4 litre civarinda yakmasi da bana gore hic mesele degil

Inazuma cok yakiyor asiri yakiyor oyle boyle yakmiyor benzini iciyor diyor herkes ama 100km.de yarim litre bile oynamiyor Cbr250`den ayni rotada ve ayni pilotajda.

Ama bunu 1 litre ile su kadar gidersiniz diye reklam etmek gereksiz, en az yakiyor diye israr etmek de oyle.
    abeciMotoru bunu beğendi.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Yokmu beyaz pulsarlı arkadaşlar almama gün sayarken bir iki resim paylaşsanız konu benzin yakma sayfası oldu mübarek aslan besliyorsan yediğine bakmayacaksın.

zincir yağlamak için ne önerirsiniz arkadaşlar?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)