Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Kısa süre önce Dl 650 V-stromumu maddi sebeplerden dolayı çok üzülerek sattım.

Şuan idareten xmax 250 abs kullanıyorum. Ve dün gördümki otobanda vs 20 beygirin altında motor riskli. Xmax 20 küsür beygir olmasına rağmen zorlanarak uyum sağlanıyor özellikle artçım varken. Yokuşlar ciddi dert oluyor.

Açıkçası yeni kasa tvs apache 150 düşünüyordum. Çok az yakan hiç kronik problemi olmayan, bizzat tanıdıklarımın güvenle yurt dışına seyahete çıkıp sorunsuz geldiği bir makina.
    Parçaları çok ucuz. Titreşimi beni rahatsız etmedi.
    Fakat lastiklerinin ince oluşu, 14 beygir oluşu beni bu aletten uzaklaştırıyor. Daha doğrusu düşündürüyor.

Bu yüzden pulsara doğru kayıyorum.

Fakat her pulsar başlığına girdiğimde herkesin sorun yaşadığını okuyorum. Habire nir tartışma habire bir sorun.
    Açıkçası bunlar beni pulsardan soğutuyor.

Stop etme sorunu kronik sanırım. Bu sorunu tam olarak bana açıklarmısınız ? Mesela kalkışta yapıyormu ? Kaç bin devirde yapıyor vs.

Aslında geçen sene pulsarla test sürüşüne dahi çıktım.

Yakıt olarakta çok farklı yorumlar okuyorum.

2015 kasada bu problemler hala devam ediyormu ? Geçen bir yorumda ediyor diye okudum ama tekrar sormak istedim.

Sizden yardım bekliyorum. Bana pulsarın kötü yönlerini ve kronik sorunlarını net ve samimi şekilde açıklarmısınız.

Vakit ayırıp beni bu çelişkiden kurtaran, aklımdaki sorulara yanıt veren olursa çok sevinirim.

Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.
    Merhaba hocam, kendi motorum adına konusuyorum: izine gıttıgımde 15 gun yattıgı oldu yınede gelınce tek marsta calıstı şu an 13000 km de motorum. bugune kadar 3-4 defa stop etmişliği oldu fakat bunun nedenı motor değil benim hatamdı yamaha xt 660 r de stop ettırdıgım olmustur mondıal 150 mr motorumdada jawa 350 motorumdada ben stop ettiriyom diye butun bu motorlar kronık stop etme problemlımı yanı? Ha km 13000 olmus kendı hatamdan şehir içi stop ettırmem bır elın beş parmagını geçmez. Motoru olupta hangi model olursa olsun stop ettırmıyenınızyok mu? Pulsarımın maşallah her şeyinden memnunum bugune kadar hiç üzmedi beni mutsuz oldugum yonlerı sele sert 100km den sonra rahatsız etmeye başlıyor onunda çözümü var fakat benım bulundugum yerde seleyı yaptırabılecegım yer yok ayrıca sureklı uzun yol gıdıyorum bulundugum yerden şehır merkezıne gıdebılmek ıcın yaklaşık 190km yol gıdıyorum bu sebepten oturu oto yolda hızı yetmez oldu. 6. viteste 9500 devirdeki hızı 135 km. Burada problem yaşıyan arkadaşların yorumlarını görüyorum sırf bu yuzden kendı motorumdan suphe edecek panoroya yaşama noktasına geldim, cevremdekı pulsarcı arkadaşlara soruyorum problem yaşıyan var mı diye kimsenin problem yaşadığı yok. Elbet vardır ama 1000 motorda belki 10 tane çoğu kişi acemiliğinden motoru stop ettiriyor.
    sheriff87, AttilaXtreme ve beko12345 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Merhabalar.

Şuan idareten xmax 250 abs kullanıyorum. Ve dün gördümki otobanda vs 20 beygirin altında motor riskli. Xmax 20 küsür beygir olmasına rağmen zorlanarak uyum sağlanıyor özellikle artçım varken. Yokuşlar ciddi dert oluyor.

Açıkçası yeni kasa tvs apache 150 düşünüyordum. Çok az yakan hiç kronik problemi olmayan, bizzat tanıdıklarımın güvenle yurt dışına seyahete çıkıp sorunsuz geldiği bir makina.
    Fakat lastiklerinin ince oluşu, 14 beygir oluşu beni bu aletten uzaklaştırıyor. Daha doğrusu düşündürüyor.

Fakat her pulsar başlığına girdiğimde herkesin sorun yaşadığını okuyorum. Habire nir tartışma habire bir sorun.

Stop etme sorunu kronik sanırım. Bu sorunu tam olarak bana açıklarmısınız ? Mesela kalkışta yapıyormu ? Kaç bin devirde yapıyor vs.

2015 kasada bu problemler hala devam ediyormu ? Geçen bir yorumda ediyor diye okudum ama tekrar sormak istedim.

Sizden yardım bekliyorum. Bana pulsarın kötü yönlerini ve kronik sorunlarını net ve samimi şekilde açıklarmısınız.

Vakit ayırıp beni bu çelişkiden kurtaran, aklımdaki sorulara yanıt veren olursa çok sevinirim.

stop etme kronik değil. burada eğer sorunu olan farklı kişileri saysak pek fazla değil. sadece buraya gelip sürekli bir sorun varmışçasına yaygara çıkaran tipler var. 15000 km oldu kendiliğinden stop etmesi falan yok. bazıları 4. viteste durana kadar devam ediyor sonra motor stop ediyor diyor mesela. uygun devir uygun vites kullanımı bilmeyen çok. pulsar alanların içinde daha önce sadece çin malı kullanmış ya da hiç motor kullanmamış kişi sayısı oldukça fazla. o yüzden gördüğü her şeyi sorunmuş gibi yazanlar oluyor. keşke istanbulda olsaydın tanışırdık istediğin kadar kullanırdın benim pulsarı
    sheriff87, AttilaXtreme ve beko12345 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Ayrıca bajaj pulsar servislerinin bir çoğunda kat etmesi gereken çok yol var.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Merhabalar.

Kolay gele bende Türkiyeye ilk gelen 2. parti 2014 model Pulsar kullanıyorum. 7000 kmlerdeyim. hiçbir sorun çıkarmadı ne kronik nede başka bişi var. Aynalar çok kötü ve herkesin bahsettiği zırıltı yaklaşık 1500 km kadar yaşadım sonra kendi kendine kesildi. Yakıtınıda yukarda yazdım zaten. Yurt dışı seyahat planı olanlardanım bende. Aslında şimdiye gidip gelmem gerekirdi ama g.doğuluyum durum malum ve biraz maddi sıkıntı çıktı erteledim. Bu sezon yetişirse burdan raporumu sunarım detaylı. Tercih senindir. Her sorana söylüyorum size de önerim gidin bi Pulsar bulun deneyin öyle karar verin. En temizi 1. elden bilgi. Mardine yolunuz düşerse buyrun ben veriyim motorumu.
    AttilaXtreme ve beko12345 bunu beğendiler.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

xewor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X Crossrunner & QJ Motor LTM 125
    Merhabalar.

Ben de Pulsar'a genelde artçımla biniyorum eşimle. Herhangi bir sorun yaşamadım.
    AttilaXtreme, sheriff87 ve beko12345 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin de canın şutlanmak istiyor galiba :D az daha gayret

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

facebook grubuna gelirsen kaç tane olduğunu görürdün, face kullanmayınca pek dahil olamıyorum normal olarak
    o işin şakası kardeş motor kıyaslaması yapmıyorum wolf güzel bir motor arkadaşımda var kullandım. takılma maksatlı dedim fakat söylediğiniz bazı şeyler ciddi anlamda herkeste olmayan şeyler. benim çevremde 8 10 kadar pulsar kullanan arkadaşım var hiçbiri kendiliğinden stop etmeden falan bahsetmiyor. sele sert hakikaten. aynaları değiştirdim apache aynası taktım. denge sensörü zırıltısı ezelden beri var. buna kronik desek yeridir çünkü daha çözümü bulunmuş değil. lastiği değiştirdim metzeler lasertec taktım. başka da sorunum yok. beraber takıldığım arkadaşlarım da aynı şeylerden şikayetçi. farklı sorunları çıkan elbette olacaktır ama özellikle h2 gibilerin abarttığı, yaygara çıkardığı kadar değil
    abeciMotoru ve sheriff87 bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o işin şakası kardeş motor kıyaslaması yapmıyorum wolf güzel bir motor arkadaşımda var kullandım. takılma maksatlı dedim fakat söylediğiniz bazı şeyler ciddi anlamda herkeste olmayan şeyler. benim çevremde 8 10 kadar pulsar kullanan arkadaşım var hiçbiri kendiliğinden stop etmeden falan bahsetmiyor. sele sert hakikaten. aynaları değiştirdim apache aynası taktım. denge sensörü zırıltısı ezelden beri var. buna kronik desek yeridir çünkü daha çözümü bulunmuş değil. lastiği değiştirdim metzeler lasertec taktım. başka da sorunum yok. beraber takıldığım arkadaşlarım da aynı şeylerden şikayetçi. farklı sorunları çıkan elbette olacaktır ama özellikle h2 gibilerin abarttığı, yaygara çıkardığı kadar değil
    Ben de pulsarı kullandım, öyle stop falan da etmedi motor, bak ne güzel küfürleşmeden ve motorlarımıza ebedi tapınmadıkça ne güzel anlaşıyoruz, herkese örnek olsun şu sayfada bişey diyince gözü kararan ağzından köpükler saçan arkadaşlar oldukça pek ilerleme kaydedilemez, herkese saygı sevgi lazım troll falan değilim anlaşılmışımdır umuyorum.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Kavga seyretmeye bayılan bir millet olarak sayfada gerginlik çıktı mı patlama yaşanıyor. İçerde 30-40 kişi var pek olmuyo böyle :-)

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kavga seyretmeye bayılan bir millet olarak sayfada gerginlik çıktı mı patlama yaşanıyor. İçerde 30-40 kişi var pek olmuyo böyle :-)
    Vallaha yer imlerime ekleyeceğim Günde bir iki sayfa yorum siliniyor ona rağmen böyle

Ben kaçayım hemen irlandalıya dadanan esnaflar gibi üzerime çökmeden kimse
    sheriff87 ve abeciMotoru bunu beğendiler.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    kymco downtown
    bu motor için en iyi yağlar hangisi arkadaşlar? tam model ismi verirseniz sevinirim. parası önemli değil. pahalı da olabilir yeterki en uygunu olsun.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Kardeşim sen kullanıcı degilsin senin iyi yada kötü yorumların değerli değil burda.Evet bencede troll degilsin ne olduğunu önceki msj larimda açıkça belirttik..

Motosikleti
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaha yer imlerime ekleyeceğim Günde bir iki sayfa yorum siliniyor ona rağmen böyle

Ben kaçayım hemen irlandalıya dadanan esnaflar gibi üzerime çökmeden kimse
    Reklamın iyisi kötüsü yoktur mantığınca kötülemeye gelenler ters etki yapıp gidiyor olabilirler. Artık hobi niyetine girip çatışıyoz günlük rutin oldu nerdeyse :-))

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

Alıntı beytbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor için en iyi yağlar hangisi arkadaşlar? tam model ismi verirseniz sevinirim. parası önemli değil. pahalı da olabilir yeterki en uygunu olsun.
    Ben Castrol 15/50 tam sentetikten memnun kaldım. önceden 10/40 vardı oda castroldu ama bu 15/50 ile çok farketti

Motosikleti
    kymco downtown
    motul iphone falan önermiyor musunuz? castrol sanki biraz düşük seviye bir yağ değil mi?
    Kymco Kymco Partizani

Motosikleti
    Alıntı beytbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motul iphone falan önermiyor musunuz? castrol sanki biraz düşük seviye bir yağ değil mi?
    Hocam onları kullanmadım kullanan arkadaşlar varsa onlar yazsın.

Motosikleti
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reklamın iyisi kötüsü yoktur mantığınca kötülemeye gelenler ters etki yapıp gidiyor olabilirler. Artık hobi niyetine girip çatışıyoz günlük rutin oldu nerdeyse :-))
    Bazen dostluklar da böyle doğar yeterki o çizgiyi bilelim, olmadık şeyleri konuşmuyoruz, iftira atmıyoruz, sizin başınıza gelenleri herkes yaşayabilir ya da tam tersi
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen dostluklar da böyle doğar yeterki o çizgiyi bilelim, olmadık şeyleri konuşmuyoruz, iftira atmıyoruz, sizin başınıza gelenleri herkes yaşayabilir ya da tam tersi
    Baştacı, özel mesajda da yazdığım gibi üslubumuzu bilip hakaret etmezsek neden bi problem olsun ki herşey yazılıp çizilir ama art niyetle gelip provokasyon yapılınca tadı kaçıyor tüm yazılanlar ortada herkes görüyor zaten, ayrıca buraya faydalanmaya gelen insanlarında hakkına gireriz haksız yere. Elemanlar bazen bilgi istiyo soru soruyo cevabını alamadan toz duman içinde kalıp araya gidiyorlar. yoksa la bize heryer Angara der geçeriz :-)
    kdiner ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Buraya yazmayacagim diye cikmistim baktim hicbisey degismemis

2014 model uye Meki60 bu forumda kimse kimseye hakaret veta kufredemez sana bunu ogretememisler galiba buradaki her insan ayri ayri degerli ve kiymetlidir once insan olacaksin..

Pulsar iyi kotu muhabbetine bi nokta koymak lazim artik.Kullaniciyi ve satin almak isteyeni baglar..

Lakin.Eger burada bazi sorunlardan bahsedilmeseydi ve bu konu oomasaydi bazi iyilestirme ve guncelleme hamleleri olmayacakti.

Ve bence Ayzek in kaza durumu buraya dusmeseydi Ayzek e yeni motor verilmeyecekti.

Zamsn zaman kral ciplak demek gerekir ancak dozunda ve hakli olmak kosulu ile..

Ekrem Ata Beyin yaptigi sektore ornek oluasi gereken nadide bir davranistir.Takdiri hakediyor..Hicbir marka musterisini simdiye kadar bu kadar adam yerine koymadi..

Komple teorilerinden ve abuk subuk tarzlardan vazgecip sonuca bakilirsa nereden nereye gelindigide net olarak gorulebilecektir.

Tartisacak seviyeniz ve kabiliyetiniz yok ise bu forumda olmayin..
    abeciMotoru, dyavol-77, ayzek ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Sayın çok eski model newmoto76 insanlar üyelik tarihine goremi yazı yazabiliyor bu forumda ...Ayrıca herkes herkesi her motoru elestirebilir tabiki bizim lafimiz pravakatörlere .Siz merak buyurmayin biz herkese hakettiği şekilde hitabetmesini biliriz...Ayrıca siz kim oluyosunuzda burada insanlık dersi verme kustahliginda bulunuyorsunuz...İnsanlara hakaret etmeyin derken bana hakaretvari bi şekilde konusman nasıl bir çelişkidir.son olarakta pulsar iyidir kötüdür konusunda son noktayı koymussun.Seni kim bilirkişi olarak atadida bu işe soyundun

Motosikleti
    Alıntı meki 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın çok eski model newmoto76 insanlar üyelik tarihine goremi yazı yazabiliyor bu forumda ...Ayrıca herkes herkesi her motoru elestirebilir tabiki bizim lafimiz pravakatörlere .Siz merak buyurmayin biz herkese hakettiği şekilde hitabetmesini biliriz...Ayrıca siz kim oluyosunuzda burada insanlık dersi verme kustahliginda bulunuyorsunuz...
    bak 39 yaşındaki abine öle denmez, edepli ol bence, adam bak ne demiş kimse kimseye hakaret edemez demiş demi sevgili kardeşim :D ne diyosun bu konuda, sonra bacac sayfası niye full çekiyo, kullanıcılarına hastayım da o yüzden :D

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Seninle konuşmuyorum tatlım işine bak
    abeciMotoru bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)