Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya yazıyorum, Mengu'nun motor az zaman sonra patlayacak. Öyle hissetmeye başladım.
    Hayır patlamaz çünkü Mondial'e bindiğim gibi binmiyorum. 150'lik motorla uzun yolda 110 ortalama giderdim Gaz kesmek hiç yok ne kadar giderse. O motor bile 16 bini geçti. Ben sadece Pulsar'da yaşadığım sorunları çinli motorunun egzozunun somunu çıkınca egzoz düştü yerde sürüklendi diyenlerin gözüyle yazıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır patlamaz çünkü Mondial'e bindiğim gibi binmiyorum. 150'lik motorla uzun yolda 110 ortalama giderdim Gaz kesmek hiç yok ne kadar giderse. O motor bile 16 bini geçti. Ben sadece Pulsar'da yaşadığım sorunları çinli motorunun egzozunun somunu çıkınca egzoz düştü yerde sürüklendi diyenlerin gözüyle yazıyorum
    Baska puslara da bin kullan. Kendi motorunla daha iyi mukayese edersin. Bazi seyler goreceli biliyosun.
    TRANSALP XL700

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    beyler apache ile takas dusunen varsa

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4152486/detay/

Motosikleti
    Motor çok kirlenmiş yıkayım dedim ama evde deterjan kalmamış sadece tazyikli suyla yıkamaya da üşendim. Tazyikli demişken motorun silindir kafasına, motorun iç taraflarına falan su kaçırmayacaz biliyorum Tekerleklere, arka çatala, motorun altına, egzoza falan tazyikli su tutarım kimse kusura bakmasın.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Motor çok kirlenmiş yıkayım dedim ama evde deterjan kalmamış sadece tazyikli suyla yıkamaya da üşendim. Tazyikli demişken motorun silindir kafasına, motorun iç taraflarına falan su kaçırmayacaz biliyorum Tekerleklere, arka çatala, motorun altına, egzoza falan tazyikli su tutarım kimse kusura bakmasın.
    Hangi deterjanla motoru yikayacaktin merak ediyorum
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi deterjanla motoru yikayacaktin merak ediyorum
    Pril'le yıkıyorum olmaz mı Garajda durduğu için deterjanın boyaya zarar verme durumu yok.

Motosikleti
    Benelli TnT 25
    Mengu16 foruma renk katıyorsun yorumlarınla yaş kaç acaba, facebook pulsar grubunda varmısın sen

Motosikleti
    Alıntı gelebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu16 foruma renk katıyorsun yorumlarınla yaş kaç acaba, facebook pulsar grubunda varmısın sen
    Yaş 27'ye geliyo yaz sonuna doğru. Mengu16 zaten foruma 16 yaşında üye olmamdan geliyo üyelik tarihimden de hesaplanabilir, nası bi mantıksa artık o zaman öyle seçmişim hiç büyümeyecek gibi. Facebook'ta Mersin Motosiklet Dünyasını takip ediyorum motosikletle ilgili olarak sadece.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Yaş 27'ye geliyo yaz sonuna doğru. Mengu16 zaten foruma 16 yaşında üye olmamdan geliyo üyelik tarihimden de hesaplanabilir, nası bi mantıksa artık o zaman öyle seçmişim hiç büyümeyecek gibi. Facebook'ta Mersin Motosiklet Dünyasını takip ediyorum motosikletle ilgili olarak sadece.
    şampuan on numara yapıyor mis gibide kokuyor
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Pril'le yıkıyorum olmaz mı Garajda durduğu için deterjanın boyaya zarar verme durumu yok.
    Uzun vadede boyayi solduruyor bulasik deterjanlari bilgin olsun
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun vadede boyayi solduruyor bulasik deterjanlari bilgin olsun
    Motoru komple köpük kaplatıp yıkatıyolar ya onun kadar zararlı olmayacağına emin olabilirsin. O köpük makinesine aşındırıcı maddeler koyuyolar bulaşık deterjanı da koyarsın tabi de yıkamacıyı işleten adamın tercihine kalmış.
    ellaksakir ve sbr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Motoru komple köpük kaplatıp yıkatıyolar ya onun kadar zararlı olmayacağına emin olabilirsin. O köpük makinesine aşındırıcı maddeler koyuyolar bulaşık deterjanı da koyarsın tabi de yıkamacıyı işleten adamın tercihine kalmış.
    O olay zaten küllüm yanlis..
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Bugün Pulsar ile eski motorumu yanyana çektim ikisini de orta sehpaya aldım daha çok titresin diye. Su bardağıyla titreşim ölçme videosu çektim ama garajdaki başka bi arabanın plakası ve yüzüm görüldüğünden şu an paylaşamıyorum. Editlemeyle uğraşamam bi daha çekerim. Sonuç olarak iki motorda da benzin deposunun üzerinde bardak geziniyo ama Pulsarda selede de titreşim var, Mondial'de su bardağı ne sürücü ne de yolcu selesinde titremiyo. Pulsar'ın 5000 devirdeki titreşimi Mondial'de 7000 devirde başlıyor. Tek silindirli motor elbet titreşim olacak ama plastik parçaları öttürmesi kötü motoru söküp lastik bant çekmeli parça aralarına.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Volume 2 : folyo çalışmamız tamamlandı.Artık uzun yola çıkabiliriz
    ayzek bunu beğendi.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Volume 2 : folyo çalışmamız tamamlandı.Artık uzun yola çıkabiliriz
    http://i.hizliresim.com/YBgW56.jpg
    nerde ve ne kadara yaptırdın çok maliyetli birşeyse folyo alıp kendım yapıcam eğer uygun ise far ve vizör camına bende düşünüyorum

Motosikleti
    Aslında bu motora 500-600cc motorların 55 wattlık ampüle uyumlu far kafalarından bulup takmak lazım. Tam naked olur o zaman. Bide yuvarlak farların aydınlatması daha iyi oluyo o yüzden seviyorum.

Arkadaşlar merhaba, 2015 model pulsar aldım ben de yaklaşık 1 ay kadar önce. 900kmye geldim henüz. Geçenlerde motorum durduk yere stop etti, eski sayfalarda arkadaşların karşılaştığı bir problemdi bu. depodaki yakıtın azlığıyla alakası yok sanırım çünkü yarım depo doluydu bu durum başıma geldiğinde. tek sürüşte, yan, 100-150kmlik bi sürüşümde 4 defa başıma geldi. Yavaş giderken ya da rölantide olmadı şu ana kadar. Örnek olarak ışıklara yaklaşıyorum vitesi 4ten 3e alıcam, debriyajı çekiyorum tak motor stop etti. Her zaman olmuyo şu an için, hangi durumlarda yaptığını da kavrayamadım. Bu sorunun çözümü bulundu mu acaba, yaşayan arkadaşlar ne gibi bir yol izlediler? Teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı alpiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, 2015 model pulsar aldım ben de yaklaşık 1 ay kadar önce. 900kmye geldim henüz. Geçenlerde motorum durduk yere stop etti, eski sayfalarda arkadaşların karşılaştığı bir problemdi bu. depodaki yakıtın azlığıyla alakası yok sanırım çünkü yarım depo doluydu bu durum başıma geldiğinde. tek sürüşte, yan, 100-150kmlik bi sürüşümde 4 defa başıma geldi. Yavaş giderken ya da rölantide olmadı şu ana kadar. Örnek olarak ışıklara yaklaşıyorum vitesi 4ten 3e alıcam, debriyajı çekiyorum tak motor stop etti. Her zaman olmuyo şu an için, hangi durumlarda yaptığını da kavrayamadım. Bu sorunun çözümü bulundu mu acaba, yaşayan arkadaşlar ne gibi bir yol izlediler? Teşekkürler
    Benzinin azlığı ile ilgili değilse servise götürün, Ekrem ata bey stop etme sorunu olan servise gidebilir demişti. Benim motor sadece benzin göstergesinde hiç çizgi yokken orta devirlerde gaz kesip boşa attığımda nadiren stop ediyor, gıcıklık ama çözümü var benzin almak

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu folyo kaplama işi çok zahmetli ve pahalıymış Arkadaşlar.Motorun parlak tüm yerlerine uygulattım.Saatler sürdü. Ama yaptırmam gerekiyordu. Çünkü yine uzun yol düşünüyorum .
    İnternette arattığınız da bi çok yer çıkıyor uygulayan . motorun resmini çekerek, maslakta bir yerden teklif almıştım . 700 TL gibi anormal bir rakam söylemişti. benim komşum bu işi yapıyor. Ona yaptırdım hatır gönül işi.Başkasına olsa şimdi yapmayacağını söylüyor

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde ve ne kadara yaptırdın çok maliyetli birşeyse folyo alıp kendım yapıcam eğer uygun ise far ve vizör camına bende düşünüyorum

Motosikleti
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu folyo kaplama işi çok zahmetli ve pahalıymış Arkadaşlar.Motorun parlak tüm yerlerine uygulattım.Saatler sürdü. Ama yaptırmam gerekiyordu. Çünkü yine uzun yol düşünüyorum .
    İnternette arattığınız da bi çok yer çıkıyor uygulayan . motorun resmini çekerek, maslakta bir yerden teklif almıştım . 700 TL gibi anormal bir rakam söylemişti. benim komşum bu işi yapıyor. Ona yaptırdım hatır gönül işi.Başkasına olsa şimdi yapmayacağını söylüyor

http://i.hizliresim.com/g5OqPN.jpg
    öncelikle hayırlı olsun kaplattırman ıyı olmus ama 700 tl de sahsen ben vermem folyonun malıyeti cok yok tabi şeffaf olanlar için carbon fiber dokulular biraz daaha pahalıdır ama grenajları ne kadarkı arka kuyruk benzın depo cok kotulesırse yenısı alınabılır ama senın durum farklı uzun yolda bol bol tas gelecegı ıcın araclardan iyi olmuş ben far ile kask vizörüne düşünüyorum ben bile yaparım onu çok kıvrım olmadıgı için sorun çıkartmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)