Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomi rumuzlu arkadaşım; hangi söylemim firmanın ve markanın imajına zarar vermiş, anlayamadım? Pulsar 200 NS fiyatı 2014 yılında fuar döneminden itibaren 15 kasım tarihine kadar aynı fiyattan satışan sunuldu. Çok satılan dönemde kasıtlı bazı bilgiler çıkarıldığı için yazıldı. Sorun nerede söyler misiniz?

Deathghost rumuzlu arkadaşımın parça eksikliği kalmamıştır. İsteyen arkadaşım BAJAJ PULSAR 200 NS facebook sayfasında bu arkadaşımız ile yaşanan süreci detayları ile okuyabilir. Şu anda binlerce BAJAJ ürünü güvenle yollarda yürümektedir. Yedek parça ve hizmet konusunda sadece İstanbul bayilerimiz üzerinde kısaca bir araştırma yapmanız yeterli gelebilir.Sadece bu şehrimizde 1000 den fazla bajaj ürünü her gün yollardadır.Dün bu facebook sayfasına yazdığım aynı bilgiyi aşağıya alıntı olarak alıyorum.

"Bu vesile ile daha önce de açıkladığımı zannettiğim bir durumu arz etmek istiyorum.
    Bir ürünün satışı kadar satış sonrası hizmetinin de siz değerli müşterilerimiz için ne kadar önemli olduğunun farkında olduğumuzu ifade etmek isterim. Şuna emin olun an be an Türkiye’nin herhangi bir noktasında bir Bajaj ürününün yürümesine engel bir arıza ya da eksik yedek parça ile karşılaşıldığı zaman mesaiye başladığımızda önümüze düşen ilk rapor bu konudaki tüm Türkiye’nin raporudur. Örnek olarak şu an itibari ile tüm 135 servisimizde arızalı Bajaj ürün sayısı sadece 8 adettir. Bu ürünler ile ilgili servis ekibi ve Kuralkan Satış sonrası hizmet birimi teyakkuz haline geçerler ve gereğini yaparlar. Bunu tüm markaların satış sonrası birimini bilen bir yönetici olarak gönül rahatlığı ile söylüyorum. Kesinlikle BAJAJ olarak satış sonrasında da fark oluşturmak hedefindeyiz. Kısmi bazı şanssızlıklar yaşanabilir. Cihan kardeşimin hadisesi de böyle olabilir. Ancak sadece bugün İstanbul’da 1.000 civarında Bajaj ürünü var ve güvenle yollarda seyahat ediyor. Bu destek olmadan bu ürünlerin yürümesi mümkün olabilir mi?
    Alınacak yol daha yok mu? Kesinlikle var ve neler olduğunu da biliyoruz. İnşallah kısa sürede bu aşamaları da geçeceğimize emin olabilirsiniz."
    Selam ve saygılarımla…
    Sen çok yaşa Ekrem BABA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondialde 2 lastik garanti den değişti abartısız 1 aya yakın bekledim.türkiyenin ustuste bilmem kac yıldır en cok satan markasinda bile bu durum olabiliyor.

mondialde servis siparişi vermiyor müşteri hizmetlerini arıyorum sipariş verilmemiş diyor servis sallıyor. siz de müşteri hizmetlerini arayin sipariş ile ilgili ayrıntıları öğrenin.

parça temininde zorluk yaşanması en başından beri var olan bir durum

garanti bitince ne yapacaksınız asıl onu düşünün

ilk agizdan servislerde "servislik şartı" olarak bahsedilen tork anahtarı her bayide var mı ???
    soruya cevap veren yok farkindaysaniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

bence de kafa karıştırıcı bilgiler var
    zam söz konusu degil dediniz zammi yaptınız taaa ne zaman önce. firmanin imajını sarsıyor soylemleriniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

1600 mu sattı pulsar ?
    bilginin kaynağı neresi?
    Bajaj'ın kendi açıklaması. Şimdi bana bul deme bulamam valla

Aha! Yukarda Ekrem abi sadece İstanbul'da 1000'den fazla Bajaj ürünü yollarda diye ipucu vermiş zaten
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Adi bajaj diye, hindistan mali diye, ne kadar cok kiskanildi bu meret... O fiyata tum japon ve cinli ve avusturya ve alman ve amerikan butun Turkiyedeki motorlardan iyi iste. O fiyata, 2015 model, cikarin da alalim. Ekrem bey buyuk bir kitle arkanizda, musteriniz olmak ayricalik. Daha guzel haberler ve gelismeler ve kampanyalar ve extralar beklenmekte. pulsarla devam
    Saygilar.
    tekoklava bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Sorun nerede söyler misiniz?
    Belki de sorun hindistanda 3 bin liraya satılan motorun turkiyede yaklaşık 9 bine satılmaya calisilmasindadir.
    yaniliyorsam lutfen düzeltin
    düne kadar bu konuları gündemden dusurmeyen üyeler şimdi şak şak çi kesilmiş
    ee bukemedigin eli opeceksin diyorlar

belki de sorun bayiden parası karşılığında var olan yedek parçanın temin edilemeyisindedir
    yag filtresini satmıyor servis bakima gelirsen olur yoksa yok diyor

kuralkan sitesinde parca temini için yaklaşık 10 tl kargo ücreti ödenmesi gerekiyormuş.yılların firmasi mondialde durum farkli sanıyorum ;yedek parçayı seçip hangi bayiden almak istediginizi belirten formu dolduruyoruz kargo ücreti yok sanıyorum (emin değilim)

kuralkan kanuni yedek parça fiyatlari bazi kalemlerde neredeyse mondialin 2 katı

100 cc direksiyon mondialde 17 tl
    kanunide 33 34 tl
    gittim 13 tl ye aldim o ayri tabi

13 tl ye alınabilecek parcaya 33 tl istiyor firma yorumu siz yapın artik

servislerin sorunları yazildi da yazildi kişi servis adi vermek istemiyorum motorun zincirini yaglamaktan aciz satıcılar var
    parayı almayi biliyor da bakım yapmaya zorsunuyor beleş iş yapmayacak aklinca.zincirin kendi yağı var ustunde gibi laflarla gecistiriliyor.bilmeyeni uyutuyor

stop etme sorunu surekli gundemde
    hala çözüm bulunabilmis mi ?

1 litreyle 91 km yaptığı iddia edilen discover 100 gelecek mi? 2015 e

zam yok denildi 6 ayda 600 tl ye yakin zam yapildi
    ayda 100 liraya geliyor ve bu zam olmuyor
    üstelik 1 yilda 600 tl değil 6 ayda 600 tl

dunyada benzin fiyatları düşerken bizde benzine zam yapilir ya o hesap oldu

sorunlara çözüm bulabildiğiniz oranda başarıdan söz edebiliriz

istanbulda 1000 tane satti eve geldim 1 tane bil bakalim kac sattı
    bilemediniz mi
    kendi kategorisinde %30 daha cok sattı gene mi bilemediniz
    suan tamirde 8 tane var gene mi bilemediniz

pulsarin kac sattığı açıklanmıyor
    kimse aciklamak zorunda degil
    başarılı oldugu iddia edilen ürünün satis rakamları dobra dobra açıklanır
    dunyada bu kadar sattı cok genel bir ifade mesela
    kac senede kac ulkede vs. anlaşılması zor tanımlar.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Belki de sorun hindistanda 3 bin liraya satılan motorun turkiyede yaklaşık 9 bine satılmaya calisilmasindadir.

belki de sorun bayiden parası karşılığında var olan yedek parçanın temin edilemeyisindedir
    yag filtresini satmıyor servis bakima gelirsen olur yoksa yok diyor

kuralkan sitesinde parca temini için yaklaşık 10 tl kargo ücreti ödenmesi gerekiyormuş.yılların firmasi mondialde durum farkli sanıyorum ;yedek parçayı seçip hangi bayiden almak istediginizi belirten formu dolduruyoruz kargo ücreti yok sanıyorum (emin değilim)

kuralkan kanuni yedek parça fiyatlari bazi kalemlerde neredeyse mondialin 2 katı

100 cc direksiyon mondialde 17 tl
    kanunide 33 34 tl
    gittim 13 tl ye aldim o ayri tabi

13 tl ye alınabilecek parcaya 33 tl istiyor firma yorumu siz yapın artik

servislerin sorunları yazildi da yazildi kişi servis adi vermek istemiyorum motorun zincirini yaglamaktan aciz satıcılar var
    parayı almayi biliyor da bakım yapmaya zorsunuyor beleş iş yapmayacak aklinca.zincirin kendi yağı var ustunde gibi laflarla gecistiriliyor.bilmeyeni uyutuyor

stop etme sorunu surekli gundemde
    hala çözüm bulunabilmis mi ?

1 litreyle 91 km yaptığı iddia edilen discover 100 gelecek mi? 2015 e

zam yok denildi 6 ayda 600 tl ye yakin zam yapildi
    ayda 100 liraya geliyor ve bu zam olmuyor
    üstelik 1 yilda 600 tl değil 6 ayda 600 tl

dunyada benzin fiyatları düşerken bizde benzine zam yapilir ya o hesap oldu

sorunlara çözüm bulabildiğiniz oranda başarıdan söz edebiliriz

istanbulda 1000 tane satti eve geldim 1 tane bil bakalim kac sattı
    bilemediniz mi
    kendi kategorisinde %30 daha cok sattı gene mi bilemediniz
    suan tamirde 8 tane var gene mi bilemediniz

pulsarin kac sattığı açıklanmıyor
    kimse aciklamak zorunda degil
    başarılı oldugu iddia edilen ürünün satis rakamları dobra dobra açıklanır
    dunyada bu kadar sattı cok genel bir ifade mesela
    kac senede kac ulkede vs. anlaşılması zor tanımlar.
    EKONOMİ arkadaşım RX3 sayfasında senin gibi adama ihtiyacımız var bekleriz...
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-17.html#
    gelebek bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Değerli ekonomi rumuzlu arkadaşım;

Kinayeli konuşmalarınıza cevap vermemek belki daha doğru ama sorularınız birçok aydınlatıcı cevabı beraberinde getireceği için bazı detayları yazmak uygun görünüyor;

1.Öncelikle PULSAR 200 NS sayfasındasınız, ancak kanuni Mondial yedek parça kıyaslaması yapıyorsunuz. Anlamak zor. Size PULSAR 200 NS bazı yedek parça fiyatlarını verebilirim. Arkadaşlarımız BAJAJ yedek parça fiyatlarında ne kadar iddialı olduğumuzun yorumlarını yapabilirler. Fiyatlar parekende tutar üzerindendir;

a. Ayna 15,53 tl,
    b. Sinyal arka:12,32 tl
    c. Sinyal ön: 14,22 tl,
    d. Stop lambası: 46,88 tl
    e. Far: 140,70 tl
    f. Gösterge: 262,55 tl
    g. Ön çamurluk: 57,10
    h. Yağ filtresi: 12,01 tl
    i. Krank komple: 308 tl,
    j. Kontak komple: 68,84 tl

Listenin tamamına Bajaj.com.tr üzerinden bakılabilir,

2.Satış rakamlarını açıklamaktan elbette çekinmeyiz. 2014 yılında PULSAR 200 NS kendi segmentinde en çok satan ürün ünvanını kazandığını birçok ulusal gazete son bir aydır yazıyor. Bu haberler elbette bir veriye dayanıyor. Bu konuda en net veriler TUİK rakamlarıdır. Elimizde 2014 yılı ilk 11 ay verileri var. 2014 yılı 190.000 adet civarında toplam satış rakamı ile kapanacak görünüyor. Bu rakamın 79.000-80.000 adet kadarı da vitesli gruba aittir. Vitesli grubun segment bazındaki oranları;

a.Utility segmenti: % 59
    b.Commuter segmenti: % 28,
    c.Sport segmenti: % 7
    d.Süper sport segmeti: % 6 olarak kapanacak görünüyor.

Pulsar sport segmentinde % 30 Pazar payı ile hak ettiği yeri almıştır. Tüm kullanıcılarımıza göstermiş oldukları teveccüh için teşekkür ediyoruz.
    İnşallah 2015 yılında hem yedek parça fiyatı, hem ürün fiyatı, hem satış sonrası kalitemiz ile bu başarıyı sizlerle beraber sürdürmek azmindeyiz.

Saygılarımla…

tolgaersoz, tekoklava, turkish39 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Ekonomi kardes, soylemlerini anlamak istiyorum fakat bu kin neden cozemiyorum, parca sikintisi istisnalar olabilir, bunu sadece bajaji kotulemek, cok buyuk sorunmus gibi aksettirmeye calismak bence cok yanlis birsey. Bu istedigin bilgileri neden istedigine anlam veremedim, 1000 satilsa ne olur 2000 satilsa ne olur ama bildigim birsey varki pulsar bugun 7300 fiyatina geri inse emin ol satis patlamasi yasar bence. Parca fiyatlari cinliler kadar ucuz olmasa bile 500 liraya neredeyse komple motor yapilabilmesi buyuk bir nigmettir kanimca. Kaldi ki hepimiz goruyoruz ki Ekrem bey dahil kuralkan yedek parca stogu konusunda ellerinden geleni en hizli sekilde yapmaya calisiyorlar. İllaki aksakliklar olacaktir sonucta daha yeni urun, eger ayni durumlari hondanin meshur markalarinda olsaydi ki surekli oldugunu duyuyorum soylemlerinde hakli olabilirdin. Bunca yillik honda boyle basit parcalari nasil stok etmez diye. Fiyatlari konusunda daha gelmeden once bende elestirmistim. Yalniz motoru kullandiktan sonra dunya paralara aldigim 250cc lerden assagi kalir yani olmadigini gorunce acikcasi fiyata pek takmadim. Kaldiki soranlara da kesinlikle alinacak motor tavsiesini yapiyorum. Demek istedigim bazi seyler butcemizi asabilir, dogru bircok sorun yasayabiliriz evet ama suda gercekki elimizdekinin kiymetini bilmezsek daha iyisine sahip olmak zor olur.
    ekrem ata ve tekoklava bunu beğendiler.

Rumuzuna yakışır tesbitler olmuş ve sorular bana mantıklı geldi... gerçekten Türkiye'de Hindistan fiyatının 3 katına mı satılıyor?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Ne kadar sattığını merak eden arkadaşlara üzücü bi haber vereyim tüik sitesin de 45+1 marka var ama bu 45 markanın içinde bajaj yok +1 de diğerleri içinde yer vermişler anlaşılan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Bu konuda en net veriler TUİK rakamlarıdır. Elimizde 2014 yılı ilk 11 ay verileri var. 2014 yılı 190.000 adet civarında toplam satış rakamı ile kapanacak görünüyor.
    İlk 11 ayda trafiğe kaydı yapılan 171105 motosiklet var önceki yılların aralık ayı satışların da hiç 10.000 rakamına ulaşılamamış ( Son 4 yıl ) bu yılda aynı olur 180 bin bilemedin 181 bin ile kapanır. 190.000 çok zor gözüküyor
    ekrem ata bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Valla bu motorun fiyatını benden çok eleştiren olmamıştır.Geçenlerde başka bi markanın sayfasında yazılarımı takip eden bir Pulsar bayii arkadaş biraz açıklama yapmıştı bu konuda.Ben hepsini geçtim,şu an beni en çok sevindiren nokta halâ sorunlarınızın çözümü için bir abiniz hatta babanız var.Bu bence çok önemli.Şu an yamaha olsun,mondial olsun son getirecekleri motorlara nasıl edelim,ne uyduralım da fiyatları arttıralımın peşinde Hele mondial!!! Yahu servis denilen olayın bile yokken bu ne deli cesareti?!? Ama bajaj beni yanılttı.Fiyatını halâ benimseyemesem de,malının arkasında durması sevindirici.Bizim başka isteğimiz yok ki? 20 yıllık motosiklet hayatımda neler gördüm.Servise tekerlek zor dönüyo diyorum normal diyor,arkadaşımın motorunu montaj sırasında arka amortisörün birini takmadan teslim etmiş,siz sökmüşünüz diyo... Daha neler neler.Şu an hiç olmazsa böyle şeyler yaşamıyorsunuz.Yoksa hondadan bir grenajı 3 aydır bekleyen arkadaşlarım var...
    Son zamanlarda bu sektörü gerçekten anlayamıyorum zaten.Talep çok olunca hemen fiyatı uçuruveriyolar.Bahane hazır,vergiler!!!Aslında biz varsak onlar var ama bizde iş yok.Marka fanatikliği gözümüzü kör etmiş.İyi çalışanı her zaman takdir ederim,buna isteyen şakşakçılık desin umrumda değil...Ama beni aptal yerine koyanı da kusura bakmayın pohpohlayamam.Kanuni yatıp kalkıp Ekrem abiye dua etsin.
    İnanın şu an rx3 için 2 aydır muhattap bulamıyoruz.Facebookta yorumlarımız siliniyor.Bir insan sevdiği motora ulaşabilmek için zaten bir sürü şeyden feragat ediyorken,firmaların bizden kaçmasına anlam veremiyorum.Ben varsam sen varsın yahu.Bedava ver demiyoruz ki
    Allah (C.C.) herkesin gönlüne göre versin.
    ekrem ata, stfdan, tekoklava ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bu motorun fiyatını benden çok eleştiren olmamıştır.Geçenlerde başka bi markanın sayfasında yazılarımı takip eden bir Pulsar bayii arkadaş biraz açıklama yapmıştı bu konuda.Ben hepsini geçtim,şu an beni en çok sevindiren nokta halâ sorunlarınızın çözümü için bir abiniz hatta babanız var.Bu bence çok önemli.Şu an yamaha olsun,mondial olsun son getirecekleri motorlara nasıl edelim,ne uyduralım da fiyatları arttıralımın peşinde Hele mondial!!! Yahu servis denilen olayın bile yokken bu ne deli cesareti?!? Ama bajaj beni yanılttı.Fiyatını halâ benimseyemesem de,malının arkasında durması sevindirici.Bizim başka isteğimiz yok ki? 20 yıllık motosiklet hayatımda neler gördüm.Servise tekerlek zor dönüyo diyorum normal diyor,arkadaşımın motorunu montaj sırasında arka amortisörün birini takmadan teslim etmiş,siz sökmüşünüz diyo... Daha neler neler.Şu an hiç olmazsa böyle şeyler yaşamıyorsunuz.Yoksa hondadan bir grenajı 3 aydır bekleyen arkadaşlarım var...
    Son zamanlarda bu sektörü gerçekten anlayamıyorum zaten.Talep çok olunca hemen fiyatı uçuruveriyolar.Bahane hazır,vergiler!!!Aslında biz varsak onlar var ama bizde iş yok.Marka fanatikliği gözümüzü kör etmiş.İyi çalışanı her zaman takdir ederim,buna isteyen şakşakçılık desin umrumda değil...Ama beni aptal yerine koyanı da kusura bakmayın pohpohlayamam.Kanuni yatıp kalkıp Ekrem abiye dua etsin.
    İnanın şu an rx3 için 2 aydır muhattap bulamıyoruz.Facebookta yorumlarımız siliniyor.Bir insan sevdiği motora ulaşabilmek için zaten bir sürü şeyden feragat ediyorken,firmaların bizden kaçmasına anlam veremiyorum.Ben varsam sen varsın yahu.Bedava ver demiyoruz ki
    Allah (C.C.) herkesin gönlüne göre versin.
    Benim de üzerinde durduğum konu bu; kimse bizleri aptal yerine koymaya kalkmasın. Kalkanlara da bu platformda birlik olarak ağızlarının payını verelim. Aksi takdirde cebimizden para çalmalarına müsaade edeceğiz...
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bu arada saatinize bakın kaç olmuş ve sorunlarınızı iletebileceğiniz insan klavyenizin ucunda hazır bekliyor.Allah (C.C.) kendisinden razı olsun.Motosiklet çevrem böyle bişeyin imkânsız olacağını söylüyodu hep.İmkânsız diye bişey yoktur.Yeter ki biraz çaba gösterin ve birlik olun.İnşallah daha da iyi olacak,ben buna inanıyorum artık.Hepiniz Allah'a emanet olun.
    agrasiwe ve tekoklava bunu beğendiler.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bence yedek parça fiyatlari çok iyi 2 sene önce cbr125 krank fiyati 900tl idi. gerisini siz mukayese edin . ve ekrem ata Her zaman ulasilabilecek bir kişi ki kendisine sorulacak her konuya iyi niyetle ve samimiyetle cevap veriyor. bugün Honda Yamaha BMW Suzuki kawasaki eden satis sonra sinda bir kimseye facebook tan hazin bakalim size nasil davranacak. bence bajaj sahipleri çok sanslilar değerini bilin ekrem beyin :-)
    ellaksakir, turkish39, meki 60 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Sayın Ekrem Ata
    Eleştiriler, beğenenler beğenmeyenler illaki olacaktır. Ben Bajaj sahibi değilim ama sizi de takip etmiyor değilim. Aman siz duruşunuzu bozmayın sözüm ona diğer firmalar gibi. Bu saatte burada sorulara cevap verdiğiniz için şahsım adına teşekkür ederim.

Bu arada İrfan Abi nin Bajaj çalışmalarını da takdir ediyorum. Bu da Bajaj sahipleri ve satıcıları için büyük kazançtır.

tekoklava bunu beğendi.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    ekonomi bence bu isi bilmiyor. hindistan pazarina sürdüğü mal ile buradaki sürdüğü. mal arazi da elbette maliyet farki olacak. ona bakarsan buradaki 100k lik. arabalar avrupada 40k-60k arasina satiliyor . hadi onu da geçtim satis sonra si bayi eğitimi mal transfer bedeli calisan personel maasi usta eğitimleri di agnostik cihazlar özel takimlar servis programlari stok maliyet oranla ri daha birçok maliyet. bakin bunlar size niye yaziyorum hem borusan hem de Honda da satiss sonra sinda cirakliktan servis danismanligina kadar calistim. sadece gözlem, ve tecrubelerime dayanarak tan yaziyorum. devletin kestiği vergileri garantiden yapilan islerin maliyetlerini yazmadim daha bunlarda firmaya hep maliyettir ki bayi usta da para kazanacak tir . elbette kuralkanin kurumsallaşma surecinde alacagi çok yol var. sizin için servis kapidan girip motoru birakip teslim almak ama servis boyutu ve isletme için öyle değil eleştirirken bunlar da bilin isterim.
    son olarak fiyatini en iyi hak eden motosiklet bakan bence
    Motor_Derili ve tekoklava bunu beğendiler.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    ekonomi arkadaşım, BMW nin avrupa fiyatlarıyla Türkiye fiyatları neden farklı söyler misin? :D :D :D sanki sadece bajaj da var bu durum.
    tekoklava bunu beğendi.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 yıllık motosiklet hayatımda neler gördüm.Servise tekerlek zor dönüyo diyorum normal diyor,arkadaşımın motorunu montaj sırasında arka amortisörün birini takmadan teslim etmiş,siz sökmüşünüz diyo... Daha neler neler.Allah (C.C.) herkesin gönlüne göre versin.
    bajaj gibi karter tapasi gevşek sıfır motor teslim edeni görmedim
    20 yilda yaşadığını bajaj 20 gunde yaşatıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:28 ----------

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekonomi bence bu isi bilmiyor. hindistan pazarina sürdüğü mal ile buradaki sürdüğü. mal arazi da elbette maliyet farki olacak. ona bakarsan buradaki 100k lik. arabalar avrupada 40k-60k arasina satiliyor . hadi onu da geçtim satis sonra si bayi eğitimi mal transfer bedeli calisan personel maasi usta eğitimleri di agnostik cihazlar özel takimlar servis programlari stok maliyet oranla ri daha birçok maliyet. bakin bunlar size niye yaziyorum hem borusan hem de Honda da satiss sonra sinda cirakliktan servis danismanligina kadar calistim. sadece gözlem, ve tecrubelerime dayanarak tan yaziyorum. devletin kestiği vergileri garantiden yapilan islerin maliyetlerini yazmadim daha bunlarda firmaya hep maliyettir ki bayi usta da para kazanacak tir . elbette kuralkanin kurumsallaşma surecinde alacagi çok yol var. sizin için servis kapidan girip motoru birakip teslim almak ama servis boyutu ve isletme için öyle değil eleştirirken bunlar da bilin isterim.
    son olarak fiyatini en iyi hak eden motosiklet bakan bence
    yeni dükkan acmadi kuralkan değil mi?
    bir tabela kondu al sana bajaj oldu
    bakımı da ucretsiz yapmıyor 90 100 lira para alıyor
    "kullanıcı hatasi" deyip de garanti dışı kalan parçaları da say istersen.
    yedek parçadan kat kat kazanıyor üstteki yazida bahsettim
    gemiye doldur doldur getir olay bu
    1 e al 3 e sat
    yedek parcada ucuzuz dersin 1 e al 2 ye sat bir de servis işçilik alır her türlü kazanır

daha tork anahtarı dogru düzgün servislerde yok diagnostik cihazdan falan bahsediyorsun
    usta çırak hangisiyse kafasına göre sıkıyor vidayi
    her vidanin kac nm tork ile sıkmak gerektiği tespit edilmiştir servisin bunu bilip ona göre işini yapması gerek

sorunları gormezden gelerek yokmuş gibi davranarak gelişme ilerleme beklemek yanlış

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:40 ----------

Alıntı stfdan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rumuzuna yakışır tesbitler olmuş ve sorular bana mantıklı geldi... gerçekten Türkiye'de Hindistan fiyatının 3 katına mı satılıyor?
    yaklaşık olarak EVET

sorunları ortaya dokuyoruz da çözüme yönelik çaba göremiyorum. sürekli üstü örtülüyor.birlik olup hakkını araması lazim pulsar sahiplerinin

tork anahtarı madem servis sartiydi yoksa bakim yaptirmiyorum deme lüksüne sahipsiniz

3 katina satilan bir ürünü almama ozgurlugunuz var

tepkinizi koyun eleştiri hakkınızı kullanın

nasreddin hoca gibi sen de haklısın sen de haklisin dersek adaleti sağlamış olmayız

(hoca hakim olmuş adam davali derdini anlatmış haklısın demis hoca
    oburi gelmiş ona da haklisin demiş. biri de demis ki hocam ona da haklısın dedin buna da demiş. sen de haklısın demis)

Hayırlı sabahlar...

Benim ekonomi rumuzlu arkadaşımı ikna etmem mümkün görünmüyor. Zira ön yargıları yıkmak atomu parçalamaktan zor demiş Einstein. Ama dediğim gibi bu sorular biraz daha kendimizi anlatmaya imkan tanıyor. Servislerimizde ciddi kabuk değişimi yaşanadı ve bu süreç devam ediyor. Sizlerle bazı örnekleri paylaşmak isterim. İnşallah bu süreç devam edecek. Satış sonrası hizmetlerde kesinlikle memnuniyeti en üst seviyede yakalamada iddialıyız.

Bu vesile ile hayırlı haftalar diliyorum...

_kaan_, turkish39, tekoklava ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Bakalım bu motosikleti tanıyan çıkacak mı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...99938454/detay
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakalım bu motosikleti tanıyan çıkacak mı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...99938454/detay

ayni motora biri lpg takmıştı nette fotolari vardı

bajaj firması da lpg li discover 100 çıkarsa fena olmaz hani
    ön freni de disk isteriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomi kardes, soylemlerini anlamak istiyorum fakat bu kin neden cozemiyorum,
    eleştiri demek istedin sanırım;
    daha iyiye gitmek için sorunları tespit edip çözümü için caba sarfetmek "kin" mi oluyor.

sana eksikliğini söyleyen senin dostundur
    dusmanin değil
    dost acı söyler derler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)