Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deathghost@ umuarım en kısa sürede sorununuzu giderirler. ve temennim bajaj servislerinin bu tarz bir sorunla hiçbir kullanıcısını tekrar üzmemesi.. Yoksa müşteri potansiyelinde düşüş yaşayacakları kesin.
    Teşekkür ederim bende en kısa sürede çözülmesini isterim.ama çözülemiyecegini biliyorum çünkü ilgilenen hic kimse yok ortada.Motorumu da satmayı düşûnüyorum zaten.Kimseye de tavsiye etmiyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda NC700X
    Alıntı bogusbill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorum da stop ediyor ama bunun kronik bir sorun olduğunu düşünmüyorum. çünkü her gün aynı yokuşu iniyorum ve ayda 1 kere falan yapıyor ve eski motorum cbr 250'nin de aynı yokuşta, aynı şekilde stop ettiği oluyordu.

motor freniyle inerken birden debriyajı tam çekince oluyor genelde.
    Tam olarak burada videosunu çekmiş idim ; Video'nun açıklamasında da belirttim çok nadir olan bir problem beni çok rahatsız etmiyor ama stop etme problemi tam anlami ile budur.Bunun gibi çektiğim 2-3 video daha var.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Arkadaşlar, GSP deki gösterilen hızın doğru olduğunu kim size söyledi merak ettim. 157km hızla giderken bir GPS nasıl size doğru sonuç verebilir?

Telefon GPS i maden bu kadar kesin net sonuç veriyor, haritacı arkadaşlarımız neden 25bin TL lik GPS kullanıyorlar? alsınlar ellerine Iphone yi gitsinler yer belirlesinler.

Garminin bir GPS cihazı 200 TL iken bir GPS cihazı neden 1500 TL? garminin iyi diye nitelendirdiği bir GPS Cihazı 1500 TL ise 700 -1000 TL lik telefonunuz daki GPS cihazı ne kadar kaliteli?

GPS in çalışma mantığını bileniniz var mı?

konunun özü, araçların ibrelerinde sapma payı vardır evet doğru fakat GPS araç kadranın dan daha da fazla sapabilir. Evet Araçların fabrika son hız verileri GPS le ölçülür Iphone ile değil. veyahut sizin gidip alacağınız bir bütçedeki GPS ile değil.

bunu her yerde mi yazmam gerekiyor. diyaloga bakar mısınız "GPS le ölçtüm bu kadar gidiyor." hangi GPS le ?

buyrun arkadaşlar araştırın azıcık elinizdeki 2-3 milyarlık telefonlarınız GPS leri kendi hızını ölçemez. bulunduğun konumu 3 metre hata payı ile gösteriyor MINUMUM siz hızdan bahsediyorsunuz. 3 metre hata payı demek BÜYÜK hata demek.

https://www.google.com.tr/search?hl=...gCA&gws_rd=ssl

ha unutmadan söyliyim,

elinize bir nokia, bir Iphone, bir Navigasyon Cihazı, bir GPS cihazı alın ve yol üstünde hız kontrol olan tabelalı bir yolda hız sabitleyici ile 110 ile gidin bakalım hangi veri doğru.

ayrıca RADAR cihazları doğru ölçer evet ama size söylenen farklı. aramızda polis varsa daha ayrıntılı açıklayabilir.

trafik uygulamalı radar cihazı, otoyolun hız sınırı 90 ise 100 e kurulur, bu %9 tolerans var diye değil, GPS hata yapabilir ve sürücüye haksız yere ceza kesmeyelim diye, ama sen zaten 10km fazla kurulmuş cihazı 5km geçersen dersin ki kendi kendine 3km fazla yüzünden 170tl ceza yedim.
    abeciMotoru ve tekoklava bunu beğendiler.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Tam da nabüüünüz be Pulsarcılar diceedim ki Deathghost arkadışın sorunu çıktı karşıma.Bu tarz sorunlar her markada var malesef.Tabi bunlar ilden ile değişen servisler.Her servisin aynı olduğunu sanmıyorum ya da öyle umuyorum.Sonuçta Ekrem abi bi yere kadar hatta fazlasını bile yaptı diyebiliriz,doğruya doğru.Sonuçta en başından beri bu tarz sorunları ilettik.Servislerin neyin kafasını yaşadıklarını,nasıl düzenbaz olduklarını.Sağolsun Ekrem abi bi çoğunu hizaya soktu.Ama hangi birinle uğraşıcan kardeşim.İnşallah sorunun en kısa zamanda çözülür.
    piyanist_irf ve _kaan_ bunu beğendiler.

kittyhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    öncelikle herkese selamlar,

Uzun yıllardır forumu pasif bir kullanıcı olarak takip etmekteydim. İçimde hep var olan motosiklet sevdamı gerek hayat şartları gerekse ailemin karşı çıkmasından dolayı (ki en büyük sebep budur)bu yaşa kadar ancak erteleyebildim. Ve sonunda durumu benimle hemen hemen aynı olan en yakın arkadaşımın motosiklet almasıyla beraber artık benim de bu aileye katılma zamanımın geldiğine karar verdim. Bahsettiğim süreç 7-8 aylık bir dönem ve yaz döneminde henüz A2 ehliyetim olmadığı için motor alma işini 2015 bahara bıraktım çünkü ehliyet sürecim en erken kasımda gerçekleşecekti ve öyle de oldu. Ehliyetimi aldım.

Şimdiye kadar hep arkadaşlarımın motorları üzerinde ufak tefek kullanmışlıklarım oldu. Gerek 50cc cross gerek 150cc scooter ve en son da bahsettiğim yakın arkadaşımın Discover ST motosikletini kendimce bir kaç sefer kullanma fırsatı buldum. Bu arada 33 yaşındayım 14 senedir trafikte araç kullanmaktayım ve 20'li yaşların verdiği hız tutkusu artık törpülendi. Dolayısı ile motosiklete binmek istememdeki ilk ve en önemli amaç keyif almak. Edirne'de yaşadığım için bunu istanbulda yaşayan arkadaşlara göre (trafik açısından) daha fazla yaşayabileceğimi düşünüyorum.

Buraya kadar sıkılmadan okuduysanız gelelim esas konuya. Birçok kişinin yaptığı gibi ben de bir ürün almadan önce hangi ürün olursa olsun ciddi bir araştırma içine girerim ve öncelikli tercihlerim her zaman fiyat/performans ürünleri olmuştur. Açıkçası arkadaşım discover alana kadar Bajaj markası ile ilgili herhangi bir bilgim yoktu. Sadece Pulsar'ın TV reklamlarını görmüştüm ancak onun bile Bajaj olduğu dikkatimi çekmemişti çünkü alma modunda değildim Discover'ı kullandıktan sonra alet benim çok hoşuma gitti. Pulsar'ın da Bajaj'a ait bir model olduğunu öğrendikten sonra ve motor almaya karar verince Edirne'deki bayiye gittik. Ellerinde 1 adet mevcuttu ve test sürüşü yapamasam da üzerine oturup en azından duruşunu ve şeklini görme şansım oldu. O günden sonra Pulsar almaya karar verdim.

Şimdi bazı arkadaşlar motosikletim kısmında yazan MT-125 yazısını görüp ne alaka diyebilirler. Kısa özet geçmek gerekirse 15-20 günlük bir MT sevdasına kapıldım. Sebebi, eğer Pulsarı lastik değiştirerek alırsam 8700 civarına geliyordu ve Yamaha'nın (ki kalitesini tartışmicam) 125lik yakışıklı çocuğu 9950TL idi ve fikir değiştirmeme sebep olmuştu ki 12100TL lik saçma fiyatı duyana kadar. Sonuç olarak son ve kesin kararım Pulsar'dır. O yazıyı da yamahaya az da olsa protesto amaçlı orda bırakıcam bi süre.

Pulsarla ilgili abartmıyorum bu başlıkta yazan her şeyi okudum! Youtube da mevcut tüm videolarını izledim. Yani motora yabancı değilim. Gene de her türlü fikrinize, tavsiyenize açığım. Sadece burada veya başka bir platformda bulamadığım ve kafama takılan 2 soru var.

1. Depo üstü mıknatıslı çanta kullanan arkadaş var mı? Var ise depo üstü plastik kaplı diye biliyorum, mıknatıslar nasıl tutuyor veya başka bir alternatif var mı?
    2. USB şarj aparatı sipariş edicez ancak Pulsar'ın gidonu 2 parça olduğu için nereye monte edebiliriz? Daha önce kullanan var ise fotoğraf veya fikir paylaşırsa sevinirim.

Son olarak tekrar sıkılmadan buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım 1 ay içerisinde hiç görmediğiniz kadar güzel Pulsar fotoğraflarıyla karşınızda olurum..

Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, GSP deki gösterilen hızın doğru olduğunu kim size söyledi merak ettim. 157km hızla giderken bir GPS nasıl size doğru sonuç verebilir?

Telefon GPS i maden bu kadar kesin net sonuç veriyor, haritacı arkadaşlarımız neden 25bin TL lik GPS kullanıyorlar? alsınlar ellerine Iphone yi gitsinler yer belirlesinler.

Garminin bir GPS cihazı 200 TL iken bir GPS cihazı neden 1500 TL? garminin iyi diye nitelendirdiği bir GPS Cihazı 1500 TL ise 700 -1000 TL lik telefonunuz daki GPS cihazı ne kadar kaliteli?

GPS in çalışma mantığını bileniniz var mı?

konunun özü, araçların ibrelerinde sapma payı vardır evet doğru fakat GPS araç kadranın dan daha da fazla sapabilir. Evet Araçların fabrika son hız verileri GPS le ölçülür Iphone ile değil. veyahut sizin gidip alacağınız bir bütçedeki GPS ile değil.

bunu her yerde mi yazmam gerekiyor. diyaloga bakar mısınız "GPS le ölçtüm bu kadar gidiyor." hangi GPS le ?

buyrun arkadaşlar araştırın azıcık elinizdeki 2-3 milyarlık telefonlarınız GPS leri kendi hızını ölçemez. bulunduğun konumu 3 metre hata payı ile gösteriyor MINUMUM siz hızdan bahsediyorsunuz. 3 metre hata payı demek BÜYÜK hata demek.

https://www.google.com.tr/search?hl=...gCA&gws_rd=ssl

ha unutmadan söyliyim,

elinize bir nokia, bir Iphone, bir Navigasyon Cihazı, bir GPS cihazı alın ve yol üstünde hız kontrol olan tabelalı bir yolda hız sabitleyici ile 110 ile gidin bakalım hangi veri doğru.

ayrıca RADAR cihazları doğru ölçer evet ama size söylenen farklı. aramızda polis varsa daha ayrıntılı açıklayabilir.

trafik uygulamalı radar cihazı, otoyolun hız sınırı 90 ise 100 e kurulur, bu %9 tolerans var diye değil, GPS hata yapabilir ve sürücüye haksız yere ceza kesmeyelim diye, ama sen zaten 10km fazla kurulmuş cihazı 5km geçersen dersin ki kendi kendine 3km fazla yüzünden 170tl ceza yedim.
    Bir haritacı ve GPS uzmanı olarak söylediklerinize harfiyyen katılıyorum. Şöyleki GPS-GLONASS-COMPASS uydularının yaydığı sinyaller farklı farklıdır ve herbir uydu sisteminin yaydığı sinyallerde kendi içinde L1, L2.....L6 gibi isimler ile sınıflara ayrılmaktadır. Cep telefonları ve navigasyon cihazları uyduların yaydığı sadece iki sinyali alma yeteneğine sahiptir. Bundan olayı konum belirleme hassasiyeti çok düşüktür. Yani max.5m hassasiyetle konumlama yapabilirler. Bizim haritacıların kullandığı cihazlar ise uyduların yaydığı bütün sinyalleri alma yeteneğine sahiptirler. Bundan dolayı cm hatta mm hassasiyetinde konumlama yapabilmekteyiz. Kaldı ki biz haritacılar konum belirlerken GPS cihazlarını sabit tutarız. Çünkü cihazlar hareket halindeyken (yürüme hızı) hassasiyeti çok düşer. Bundan dolayı telefonlar veya navigasyon cihazlarının ölçtüğü anlık hız kesinlikle doğru değildir. Hız=Yol X Zaman formülünden hareketle hesap yapan cihazlarda hız elde etmek için gereklei iki veriden zaman verisi bize yetecek hassasiyette kullandığımız saatlerden (telefon veya navigasyon cihazındaki saatlerden) alınabiliyor. Burda önemli olan yol verisidir ki bunu hassas bir şekilde GPS ile ölçmek için GPS cihazının sabit durması gerekir. Yada GPS ile hız hesaplayan çok pahalı cihazlardan almanız gerekir.(Uçaklarda kullanılır.) Dolayısıyla yol verisini en az %10 hatayla alacağımız için çıkacak sonuçta en az %10 hatalı olacaktır. Şunuda unutmamak gerekir bütün karayolu taşıtlarının göstergeleri biraz fazla gösterir. Sanırım güvenlik amaçlı yapılıyor.
    enescanatar, conmech ve jemalizm bunu beğendiler.

Bugün Pulsar Aldım, Pulsar Stickerlarını Söken Arkadaşlara Sormak İstiyorum, Stickerlar Vernikli mi? yani söksem oyuk, mat boya vs. gibi sorun oluyor mu?

sokme bence zaten cok cıddı bı yedek parca sorunu var begenmezsen bı stıker ıcın 1,5 ay beklemen gerekebılır
    dyavol-77 bunu beğendi.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı kittyhawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese selamlar,

Uzun yıllardır forumu pasif bir kullanıcı olarak takip etmekteydim. İçimde hep var olan motosiklet sevdamı gerek hayat şartları gerekse ailemin karşı çıkmasından dolayı (ki en büyük sebep budur)bu yaşa kadar ancak erteleyebildim. Ve sonunda durumu benimle hemen hemen aynı olan en yakın arkadaşımın motosiklet almasıyla beraber artık benim de bu aileye katılma zamanımın geldiğine karar verdim. Bahsettiğim süreç 7-8 aylık bir dönem ve yaz döneminde henüz A2 ehliyetim olmadığı için motor alma işini 2015 bahara bıraktım çünkü ehliyet sürecim en erken kasımda gerçekleşecekti ve öyle de oldu. Ehliyetimi aldım.

Şimdiye kadar hep arkadaşlarımın motorları üzerinde ufak tefek kullanmışlıklarım oldu. Gerek 50cc cross gerek 150cc scooter ve en son da bahsettiğim yakın arkadaşımın Discover ST motosikletini kendimce bir kaç sefer kullanma fırsatı buldum. Bu arada 33 yaşındayım 14 senedir trafikte araç kullanmaktayım ve 20'li yaşların verdiği hız tutkusu artık törpülendi. Dolayısı ile motosiklete binmek istememdeki ilk ve en önemli amaç keyif almak. Edirne'de yaşadığım için bunu istanbulda yaşayan arkadaşlara göre (trafik açısından) daha fazla yaşayabileceğimi düşünüyorum.

Buraya kadar sıkılmadan okuduysanız gelelim esas konuya. Birçok kişinin yaptığı gibi ben de bir ürün almadan önce hangi ürün olursa olsun ciddi bir araştırma içine girerim ve öncelikli tercihlerim her zaman fiyat/performans ürünleri olmuştur. Açıkçası arkadaşım discover alana kadar Bajaj markası ile ilgili herhangi bir bilgim yoktu. Sadece Pulsar'ın TV reklamlarını görmüştüm ancak onun bile Bajaj olduğu dikkatimi çekmemişti çünkü alma modunda değildim Discover'ı kullandıktan sonra alet benim çok hoşuma gitti. Pulsar'ın da Bajaj'a ait bir model olduğunu öğrendikten sonra ve motor almaya karar verince Edirne'deki bayiye gittik. Ellerinde 1 adet mevcuttu ve test sürüşü yapamasam da üzerine oturup en azından duruşunu ve şeklini görme şansım oldu. O günden sonra Pulsar almaya karar verdim.

Şimdi bazı arkadaşlar motosikletim kısmında yazan MT-125 yazısını görüp ne alaka diyebilirler. Kısa özet geçmek gerekirse 15-20 günlük bir MT sevdasına kapıldım. Sebebi, eğer Pulsarı lastik değiştirerek alırsam 8700 civarına geliyordu ve Yamaha'nın (ki kalitesini tartışmicam) 125lik yakışıklı çocuğu 9950TL idi ve fikir değiştirmeme sebep olmuştu ki 12100TL lik saçma fiyatı duyana kadar. Sonuç olarak son ve kesin kararım Pulsar'dır. O yazıyı da yamahaya az da olsa protesto amaçlı orda bırakıcam bi süre.

Pulsarla ilgili abartmıyorum bu başlıkta yazan her şeyi okudum! Youtube da mevcut tüm videolarını izledim. Yani motora yabancı değilim. Gene de her türlü fikrinize, tavsiyenize açığım. Sadece burada veya başka bir platformda bulamadığım ve kafama takılan 2 soru var.

1. Depo üstü mıknatıslı çanta kullanan arkadaş var mı? Var ise depo üstü plastik kaplı diye biliyorum, mıknatıslar nasıl tutuyor veya başka bir alternatif var mı?
    2. USB şarj aparatı sipariş edicez ancak Pulsar'ın gidonu 2 parça olduğu için nereye monte edebiliriz? Daha önce kullanan var ise fotoğraf veya fikir paylaşırsa sevinirim.

Son olarak tekrar sıkılmadan buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım 1 ay içerisinde hiç görmediğiniz kadar güzel Pulsar fotoğraflarıyla karşınızda olurum..
    Kardeş pulsara mıknatıslı depoüstü çantalar tutunamıyo çünkü depo seninde dediğin gibi plastik bizzat test ettim :D Sanırım depoüstü çantaların kemerle bağlananlarıda var onları araştır istersen.Ayrıca tercihin için pişman olmayacaksın pulsar f/p açısından çok iyi bi motordur şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı meki 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş pulsara mıknatıslı depoüstü çantalar tutunamıyo çünkü depo seninde dediğin gibi plastik bizzat test ettim :D Sanırım depoüstü çantaların kemerle bağlananlarıda var onları araştır istersen.Ayrıca tercihin için pişman olmayacaksın pulsar f/p açısından çok iyi bi motordur şimdiden hayırlı olsun.
    Cevap için çok teşekkürler. dediğin gibi çanta konusunda şüphem vardı gidermiş oldun..
    meki 60 bunu beğendi.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı kittyhawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için çok teşekkürler. dediğin gibi çanta konusunda şüphem vardı gidermiş oldun..
    Başka sorun olursa seve seve cevaplarım 6000 km dir kullanıyorum
    kittyhawk bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Parca sorunu yasayan arkadaslar icin uzuldum. İnsallah en kisa surede giderilir.

Ama gps nin dogruluguna inanmayanlardanim. Cok sacma gps ile hiz tahmini yapmak. Bide barkinin israrla gps de daha az demesi beni sasirtiyor acikcasi. Gps gittigimz yolda bie yerden bir yere varis hizini tahmini belirtiyor diye biliyorum, boyle olunca tahmini veriye mi guvenmek dogru ? En dogrusu bence kendi gostergesidir. Araclar ile test ettim ayni gosteriyor gps hatali bence.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Kittyhawk arkadaşım Merhabalar; yazını okurken sanki beni kaleme almışsın gibi hissettim.Senin burada yazdıklarının tıpkısını bende yaşadım.Bende A2 ehliyetimi bu yıl Ocak ayında aldım.Çevremde bu motosikleti kullananlardan ve internetten çok uzun araştırmalar yaptım.Sağolsunlar Motosiklet.net formundaki arkadaşların yorumlarını hiç üşenmeden günlerce takip edip okudum.En sonunda bir çok sefer gidip gelip bakıp incelediğim Bajaj Pulsar 200 NS sıfırını çok yoğun bi pazarlık sonrasında 7.500 TL.ye aldım.Sana şu kadarını söyleyebilirim ki çok isabetli bi karar verdiğimi Pulsarı her kullanışta daha iyi anlıyorum.Bu paralara alınabilecek en süper makina diyebilirim....Yinede son karar tabiki senin....
    kittyhawk bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    kittyhawk
    Bende sizin yaşadığınız ikilemi yasadim ama öyle ciddi bir problem yaşıyan kullanıcı kitlesi olmadığı için genelde herkesin memnuniyetini kazandığı için kadere kısmet deyip f/p açısından alabileceği en iyi motoru aldım. km 2050 masallahi var aldığıma memnun kaldım. Diger bir sorunuz ise irfan karaman bey kocaelin de pulsara özel arka çanta yancanta aparatı on cam ve çakmaklık, buton on sis farı aparatı vb. tüm aksesuar üretimini yapıyor ben arka çanta aparatı aldım memnunum üründen. facebook üzerinden veya ismini google yazarak ulaşabilirsiniz. Herkese iyi aksamlar.
    kittyhawk bunu beğendi.

rebelrider67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu makina için iyi mi kötü mü karşılaştırması görmekten gerçekten yoruldum ve şunu soylemek istiyorum motosiklet fiyat performans açısından alınabilecek en mantıklı makinalardan bitanesi bende önümüzdeki ay ya cbr125 ya da pulsar 200ns alıcam birçok kişiyle konuştum cbr 125 almaktan yanayım ama pulsar alınmayacak bir makina değil sadece cbr ss tarzı olduğu için cbrye ilgi duyuyorum ama bir aksilik olursa 2.hedefim kesinlikle pulsar. gerek torku gerek fiyatı gerek gidişi yol tutuşu fiyatını hak ettiğine inanıyorum ve pulsar değil de honda markası altında olsa eminim en az 2-3lira daha pahalı olacaktı gerçekten teknolojik bi alet ben çok seviyorum ama Supersport tarzında ilerleyecegim için eğer maddi sıkıntı da yaşamazsam önümüzdeki ay cbr 125e sahip olacağım şimdiden yeni motor alacak herkese hayırlı olsun diyorum tekeriniz düz basın iyi forumlar
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı OĞUZHAN 28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kittyhawk arkadaşım Merhabalar; yazını okurken sanki beni kaleme almışsın gibi hissettim.Senin burada yazdıklarının tıpkısını bende yaşadım.Bende A2 ehliyetimi bu yıl Ocak ayında aldım.Çevremde bu motosikleti kullananlardan ve internetten çok uzun araştırmalar yaptım.Sağolsunlar Motosiklet.net formundaki arkadaşların yorumlarını hiç üşenmeden günlerce takip edip okudum.En sonunda bir çok sefer gidip gelip bakıp incelediğim Bajaj Pulsar 200 NS sıfırını çok yoğun bi pazarlık sonrasında 7.500 TL.ye aldım.Sana şu kadarını söyleyebilirim ki çok isabetli bi karar verdiğimi Pulsarı her kullanışta daha iyi anlıyorum.Bu paralara alınabilecek en süper makina diyebilirim....Yinede son karar tabiki senin....
    Cevap için teşekkürler. Umarım ben de kısa bir süre sonra sahip olurum. Sana özel mesaj attım bayi bilgisi ile ilgili.

Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kittyhawk
    Bende sizin yaşadığınız ikilemi yasadim ama öyle ciddi bir problem yaşıyan kullanıcı kitlesi olmadığı için genelde herkesin memnuniyetini kazandığı için kadere kısmet deyip f/p açısından alabileceği en iyi motoru aldım. km 2050 masallahi var aldığıma memnun kaldım. Diger bir sorunuz ise irfan karaman bey kocaelin de pulsara özel arka çanta yancanta aparatı on cam ve çakmaklık, buton on sis farı aparatı vb. tüm aksesuar üretimini yapıyor ben arka çanta aparatı aldım memnunum üründen. facebook üzerinden veya ismini google yazarak ulaşabilirsiniz. Herkese iyi aksamlar.
    Evet benim de kanaatim o yönde. Hemen her motor gibi ilgi alaka gösterilirse çok sorun çıkarmaz gibime geliyor. İrfan beyden haberim var. Takip ediyorum. İlerde inşallah bişeyler düşünebilirim.

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Parça problemi her motorda olabiliyor. Siyah motora mavi depo çok enteresan olmuş gerçekten ama 2 ay yamaha xt 125 maneti ve yine 3 aydan fazla cbf 500 müşür gelmesini bekleyen arkadaşlarım var. 4 aylık pulsar kullanıcısıyım şuan 1500 kilometredeyim hiçbir sorun yaşamadım bugüne kadar. En son ne kadar gidiyor diyede hiç sıkıştırmadım, hızım düşecekmiş diye düşünmeden topcase'imide taktım. 120-130 km. hıza zorlanmadan çıkıyorum fazlasını dediğim gibi hiç denemedim. Aklıma gelen kötü tarafları 1-selesi sert 1.5-2 saatten sonra toto nefes almak istiyor. 2- Aynalar çok güzel gerçekten şekli falan çok hoş omuzlarımı çok iyi bir şekilde görebiliyorum. 3- Yakıt çeyrek depoya indiği zaman yakıt göstergesi ara sıra ufak çılgınlıklar yapıp bir anda 0 gösterebiliyor ama ben artık ufak ufak ne kadar yaktığını çözdüğüm için sıkıtı olmuyor.
    kittyhawk ve ..Carmentality.. bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Dýral Dede adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=sep1Ox6Cg-s

Þöyle bir inceleme videosu çektim. Kafasýnda soru iþaretleri olanlar seyredebilir ;)
    Direksiyona ağırlık vermek ,bosluk ?

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı Deathghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yaklasik 7-8 aydır bu motoru kullanıyorum.bu motoru ilk alanlardanım.bu güne kadar herkeşe tavsiye ettim almalarini sóyledim ama artik 2 aydir lanet olsun dedim.bir bucuk aydir motorum serviste .degisecek parcalar var hala gelmedi.Ekrem beye söylüyorum parcalarin siparis edildi gónderiliyor diyor 10 gün geciyor aradan yine hicbisey yok.ne servis dogru düzgün bisey söylüyor ne de ekrem bey.kimin ne yaptigindan haberi yok.servişe söylüyorum fabrikayla görüş diyo .ekrem beye söylüyorum servisten takibini yap diyor.sonuç olarak 2 aydir nerdeyse motorsuzum ve kimse yardimci olmuyor.ben en adi cin mallarinda bile böyle bi rezalet görmedim.cinden parca siparisi veriyoruz 15 günde geliyor da servise parcalar nasıl olur da 1.5 ayda gelmiyor.Yani arkadaslar Pulsar alacak arkadaşlar almadan 3 kere daha düşunşün
    mondialde 2 lastik garanti den değişti abartısız 1 aya yakın bekledim.türkiyenin ustuste bilmem kac yıldır en cok satan markasinda bile bu durum olabiliyor.

mondialde servis siparişi vermiyor müşteri hizmetlerini arıyorum sipariş verilmemiş diyor servis sallıyor. siz de müşteri hizmetlerini arayin sipariş ile ilgili ayrıntıları öğrenin.

parça temininde zorluk yaşanması en başından beri var olan bir durum

garanti bitince ne yapacaksınız asıl onu düşünün

ilk agizdan servislerde "servislik şartı" olarak bahsedilen tork anahtarı her bayide var mı ???
    soruya cevap veren yok farkindaysaniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

Kafa karıştırıcı bilgiler var görünüyor...

Üründe kesinlikle zam söz konusu değil.

Saygılarımla...
    bence de kafa karıştırıcı bilgiler var
    zam söz konusu degil dediniz zammi yaptınız taaa ne zaman önce. firmanin imajını sarsıyor soylemleriniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sezonda 1600 adet satılan motorda da bu tür şeylerin yaşanması normal değilse bile olasıdır.
    1600 mu sattı pulsar ?
    bilginin kaynağı neresi?

Ekonomi rumuzlu arkadaşım; hangi söylemim firmanın ve markanın imajına zarar vermiş, anlayamadım? Pulsar 200 NS fiyatı 2014 yılında fuar döneminden itibaren 15 kasım tarihine kadar aynı fiyattan satışan sunuldu. Çok satılan dönemde kasıtlı bazı bilgiler çıkarıldığı için yazıldı. Sorun nerede söyler misiniz?

Deathghost rumuzlu arkadaşımın parça eksikliği kalmamıştır. İsteyen arkadaşım BAJAJ PULSAR 200 NS facebook sayfasında bu arkadaşımız ile yaşanan süreci detayları ile okuyabilir. Şu anda binlerce BAJAJ ürünü güvenle yollarda yürümektedir. Yedek parça ve hizmet konusunda sadece İstanbul bayilerimiz üzerinde kısaca bir araştırma yapmanız yeterli gelebilir.Sadece bu şehrimizde 1000 den fazla bajaj ürünü her gün yollardadır.Dün bu facebook sayfasına yazdığım aynı bilgiyi aşağıya alıntı olarak alıyorum.

"Bu vesile ile daha önce de açıkladığımı zannettiğim bir durumu arz etmek istiyorum.
    Bir ürünün satışı kadar satış sonrası hizmetinin de siz değerli müşterilerimiz için ne kadar önemli olduğunun farkında olduğumuzu ifade etmek isterim. Şuna emin olun an be an Türkiye’nin herhangi bir noktasında bir Bajaj ürününün yürümesine engel bir arıza ya da eksik yedek parça ile karşılaşıldığı zaman mesaiye başladığımızda önümüze düşen ilk rapor bu konudaki tüm Türkiye’nin raporudur. Örnek olarak şu an itibari ile tüm 135 servisimizde arızalı Bajaj ürün sayısı sadece 8 adettir. Bu ürünler ile ilgili servis ekibi ve Kuralkan Satış sonrası hizmet birimi teyakkuz haline geçerler ve gereğini yaparlar. Bunu tüm markaların satış sonrası birimini bilen bir yönetici olarak gönül rahatlığı ile söylüyorum. Kesinlikle BAJAJ olarak satış sonrasında da fark oluşturmak hedefindeyiz. Kısmi bazı şanssızlıklar yaşanabilir. Cihan kardeşimin hadisesi de böyle olabilir. Ancak sadece bugün İstanbul’da 1.000 civarında Bajaj ürünü var ve güvenle yollarda seyahat ediyor. Bu destek olmadan bu ürünlerin yürümesi mümkün olabilir mi?
    Alınacak yol daha yok mu? Kesinlikle var ve neler olduğunu da biliyoruz. İnşallah kısa sürede bu aşamaları da geçeceğimize emin olabilirsiniz."
    Selam ve saygılarımla…
    kdiner, enescanatar, turkish39 ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)