Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 Ns
    Çok teşekkürler bilgilerin için vallahi. Bu arada mont kask eldiven dizlik bellik boyunluk falan hepsini toparladım geriye bir tek motosiklet kaldı nasipse en geç 2 hafta içinde oda geliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Nia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba

arkadaslar bugun techizatlarımı tamamlamıs bulunmaktayım ilk motorum pulsarı almaya hazırım sizin yardımlarınız gerekiyor.
    öncelikle istanbulda yasıyorum hangi bayiiden almamı önerirsiniz bayiden bayiye farklılık gösterirmi hizmet kalitesi.
    6000 lira peşin verip üstünü taksit yaptırabilirmiyim ve plaka+ruhsat+sigorta + branda kilit vs. ne kadar tutar
    yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden...
    oktay motoru öneririm güneşlide. İşinde en iyisi diyebilirim.
    Nia ve sbr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 Ns
    Ya cidden o cok onemli. Ismini vermiyim simdi. Bi bajaj bayii icin duyumlar falan aldim bizzat arkadasim kendi motoru icin. Yani servis kalitesi falan onemli çünkü zaten anlamıyorum biseyden iyisinden kötüsunden e motorda hata kabul etmez abi can sonucda ..

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-22.285-km-2012-model-ilana-bakanlar-tekrardan-baksin-179947794/detay

Seramik silindir SYM Wolf Süper Bike 250 NI motor dağıtmış ilana dikkatli bakalım 23.000'de,

Kimsenin başına gelmez umarım böyle şeyler. Motorumuzun sınırlarını bilelim zorlamayalım lütfen.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Motorumu bugün teslim aldım, fotoyu da atıyorum. Motorun keyfini çıkarmaktan burası böyle, şurası şöyle gibi izlenim yazamayacağım. Şuan alışma sürecindeyim zaten evin yakınlarında geziyorum. Bir arkadaşın sorusuna istinaden, Oktay Motor'u tavsiye ederim, ben de oradan aldım. Gidip bir çayını için en azından, kendiniz karar verirsiniz.

Herkese kazasız sürüşler.
    Pashapache, Nia, abeciMotoru ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-22.285-km-2012-model-ilana-bakanlar-tekrardan-baksin-179947794/detay

Seramik silindir SYM Wolf Süper Bike 250 NI motor dağıtmış ilana dikkatli bakalım 23.000'de,

Kimsenin başına gelmez umarım böyle şeyler. Motorumuzun sınırlarını bilelim zorlamayalım lütfen.
    zorlamayla ilgisi yok, ilan sahibiyle de konuştum, motorda kesici bulunuyor müsade edilen devir belli, kullanıcı bakımını yapmazsa biyerde patlar tabi, yada fabrikasyon başka bir olay vardır.

not: üstteki siyah pulsar çok yakışıklı
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.castrolmoto.com/tr/products/power1_1.php

power1 10 40 YARI sentetik
    Tam sentetik değil

tam sentetik castrol isteyenler 10 50 kullansın
    ama motoru az bise hantallastirabilir

sizlere tavsiyem
    shell advance ultra 10 40
    API SM koruma sınıfı 25 tl fiyatı

ucuz olsun isterseniz
    shell advance ax7 api sl , 17 tl
    kullanabilirsiniz 15 50

fazla devirli surmezseniz
    petrol ofisi 10 40 da isinizi gorur api sl
    ama yüksek devirde motoru yeterince korumuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

uslu motorun kapisindan iceri girme demiştim

zinciri yağsız motoru sana teslim edip
    yaglayin dediğin halde kendi yağı var onun deyip başından savmislardi seni
    uzun yola cikip zinciri disliyi asindirmistin

laf dinlemedigin için hata sende
    gel ucretsiz degistirelim deseler bile gitme

git başka serviste yaptılar

böyle gelmiş böyle gider mantığı var çünkü
    degistiremezsin

iş yaptığın kişiler konusunda seçici ol
    bunları yapan oncekı ustaydı ve sonra yenı usta getırdıler (cok ılgılı gorunuyordu) benım motoru hep ona baktırdım ,onun da ne oldugunu anlamam fazla surmedı..
    o dııl de antakya uslu motor her gun forumu takıp edıyor sıtenın mudavımlerınden ,yazdıklarımı ancak okuyor bı cevap bıle veremıyor anca ıcıne atıyor yazıkkk..

bu arada ekrem beyle gorustum olanları anlattım antakya uslu motordan cok sıkayet aldıklarını soyledı , belkıde durumumuz ıyı zaten dıyıp yukı ve elektrıklı motor satıp uslu uslu devam eder artık kım bılır

ekrem bey ıskenderun bayısıne yonlendırdı benı bakalım orda nolacak ,yıne burdan yazacam,

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS/ 2013 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı vico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunları yapan oncekı ustaydı ve sonra yenı usta getırdıler (cok ılgılı gorunuyordu) benım motoru hep ona baktırdım ,onun da ne oldugunu anlamam fazla surmedı..
    o dııl de antakya uslu motor her gun forumu takıp edıyor sıtenın mudavımlerınden ,yazdıklarımı ancak okuyor bı cevap bıle veremıyor anca ıcıne atıyor yazıkkk..

bu arada ekrem beyle gorustum olanları anlattım antakya uslu motordan cok sıkayet aldıklarını soyledı , belkıde durumumuz ıyı zaten dıyıp yukı ve elektrıklı motor satıp uslu uslu devam eder artık kım bılır

ekrem bey ıskenderun bayısıne yonlendırdı benı bakalım orda nolacak ,yıne burdan yazacam,
    geçmiş olsun vico servis mervis benim için artık hikaye kısaboylu kel ama çekik gözlü deyil ama (usta) japon dan baskası dokunamaz motoruma
    motorun herhangi bır arıza yapsa zaten servıs parça için ücret talep edecek garantı belgesi gereksiz bu benim şahsi düşüncem bajaj pulsar sağlam motor bunu deneyerek gordum ama servisler sağlam deyil bunuda öyrenmiş oldum bunda motorun yada ekrem beyin bir suçu yok olamazda

Arkadaşlar merhaba,

Ehliyetimi aldım sayılır. Malzemelerim tam. İlk motorumu alacağım. Başlangıç olarak Bajaj Pulsar düşünüyorum fakat çekincelerim var. Bir iki arkadaşım boşver böyle motoru Honda falan al servisi uygun olur parçası bol olur dedi. Açıkçası yardımınıza ihtiyacım var. Aşağıdaki sorulara cevap verebilecek arkadaşlar var mı aranızda?

1. Başlangıç için bu motor uygun mudur? Uzun yol yapılabilir mi? Mesela şöyle 1.000 km.lik tura çıkılabilir mi?
    2. Servis, yedek parça ve aksesuar konusunda sıkıntı oluyor mu? Yedek parça fiyatları pahalı mıdır? Servisleri kaliteli midir?
    3. Motoru alırken ödemeyi nasıl yaptınız? Kredi kartına 9 taksit yapan bildiğiniz bayi var mı?

Birçok kişi bu motoru kullanmakta. Yardımlarınızı ve destekleriniz bekliyorum.

Şimdiden çok teşekkürler.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı FurkanZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Ehliyetimi aldım sayılır. Malzemelerim tam. İlk motorumu alacağım. Başlangıç olarak Bajaj Pulsar düşünüyorum fakat çekincelerim var. Bir iki arkadaşım boşver böyle motoru Honda falan al servisi uygun olur parçası bol olur dedi. Açıkçası yardımınıza ihtiyacım var. Aşağıdaki sorulara cevap verebilecek arkadaşlar var mı aranızda?

1. Başlangıç için bu motor uygun mudur? Uzun yol yapılabilir mi? Mesela şöyle 1.000 km.lik tura çıkılabilir mi?
    2. Servis, yedek parça ve aksesuar konusunda sıkıntı oluyor mu? Yedek parça fiyatları pahalı mıdır? Servisleri kaliteli midir?
    3. Motoru alırken ödemeyi nasıl yaptınız? Kredi kartına 9 taksit yapan bildiğiniz bayi var mı?

Birçok kişi bu motoru kullanmakta. Yardımlarınızı ve destekleriniz bekliyorum.

Şimdiden çok teşekkürler.
    1.soruna cevap : baslangıc ıcın ıdeal bır motordur ama genede gazı tutan elıne hakım ol bos alanda az bı sure motora alıs sonra cık trafıge... 1000 km lık yolculuga cıkarsın .. ıstersen forumu bastan bı takıp et cunku 5000-6000 km lık yolculuga cıkanlar oldu ...
    2.soruna cevap : servıse kanunı servısı olan her yer bakıyor asagı yukarı butun ıllerdede var servısın coklugu veya azlıgı sıkıntı cıkarmazda servıs elemanının bılgılı veya bılgısızlıgını dert et bence. yedek parca fıyatları bence ucuz hatta kuralkanın ınt sıtesıne gır bak orda bastan asagı butun yedek parca fıyatlarını gorebılırsın. servısler kuralkan tarafından baya bı cıddı takıp edılıyor kalıteyı yuksek tutmayı cabalıyorlar sonuclar fena degıl..
    3.soruna cevap : butun bayı ler kredı kartına cuzı bır fark alıp 9 taksıt yapıyor . ayrıca banka kredısıde kullanabılırsın onun ıcınde servıs yonlendırıyor anlastıgı bankalar mevcut

umarım yardımcı olmusumdur ...
    tekoklava ve FurkanZ bunu beğendiler.

Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.soruna cevap : baslangıc ıcın ıdeal bır motordur ama genede gazı tutan elıne hakım ol bos alanda az bı sure motora alıs sonra cık trafıge... 1000 km lık yolculuga cıkarsın .. ıstersen forumu bastan bı takıp et cunku 5000-6000 km lık yolculuga cıkanlar oldu ...
    2.soruna cevap : servıse kanunı servısı olan her yer bakıyor asagı yukarı butun ıllerdede var servısın coklugu veya azlıgı sıkıntı cıkarmazda servıs elemanının bılgılı veya bılgısızlıgını dert et bence. yedek parca fıyatları bence ucuz hatta kuralkanın ınt sıtesıne gır bak orda bastan asagı butun yedek parca fıyatlarını gorebılırsın. servısler kuralkan tarafından baya bı cıddı takıp edılıyor kalıteyı yuksek tutmayı cabalıyorlar sonuclar fena degıl..
    3.soruna cevap : butun bayı ler kredı kartına cuzı bır fark alıp 9 taksıt yapıyor . ayrıca banka kredısıde kullanabılırsın onun ıcınde servıs yonlendırıyor anlastıgı bankalar mevcut

umarım yardımcı olmusumdur ...
    Merhaba,

Hızlı cevap için çok teşekkürler. Forumda uzun tur yapanları gördüm dediğiniz gibi. Kuralkan'ın sitesinde de parça fiyatlarını gördüm fakat hiç diğer motorların fiyatları hakkında bilgim olmadığı için karşılaştırma yapamıyordum. Yorumunuz ile baya aydınlandım.

AEA'nın videosunu da izledim motor ile ilgili ama o kısa süreli denediği için uzun süreli kullanıcı yorumu almak daha iyi olur diye düşündüm. Son olarak titreşim ve sele rahatlığı konusunda bilgi verebilecek olan var mı?

Çok teşekkürler bilgilendirme için.
    hkn34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Merhaba,

Hızlı cevap için çok teşekkürler. Forumda uzun tur yapanları gördüm dediğiniz gibi. Kuralkan'ın sitesinde de parça fiyatlarını gördüm fakat hiç diğer motorların fiyatları hakkında bilgim olmadığı için karşılaştırma yapamıyordum. Yorumunuz ile baya aydınlandım.

AEA'nın videosunu da izledim motor ile ilgili ama o kısa süreli denediği için uzun süreli kullanıcı yorumu almak daha iyi olur diye düşündüm. Son olarak titreşim ve sele rahatlığı konusunda bilgi verebilecek olan var mı?

Çok teşekkürler bilgilendirme için.
    ne demek kardesım yardımcı olucaz tabı bırbırımıze,aea nın yorumlarına pek takılma kendısını severım ve butun vıdeolarını seyretmısımdır cok guzel motor yorumu ve testı yapar ve faydalı bılgıler verır ama son zamanlarda kendısı KTM cı oldu cıktı ee pulsar da duke 200 e fazlasıyla rakıp oldugu ıcın pulsarın testınde bıraz kacak dovustuu gıbıme gelıyor. neyse konumuz o degıl . tıresımı sormussun tıtresım her tek sılındılı motorda oldugu gıbı bundada var ama cok asırı degıl oyle zangır zangır degıl yanı . sele sert yumusak dıyemem hatta ılk zamanlarda acayıp zorladı benı resmen 20 30 kmlık yol yaınca durup bıraz totoyu dınlendırme geregı duyuyordum ama artık alıstım hıc rahatsız etmıyor ıstersen doısemecıde araya 1 cm lık sunger attırırsın ama ınan gerekmıyor..
    FurkanZ ve tekoklava bunu beğendiler.

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    Alıntı ceza031 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun vico servis mervis benim için artık hikaye kısaboylu kel ama çekik gözlü deyil ama (usta) japon dan baskası dokunamaz motoruma
    motorun herhangi bır arıza yapsa zaten servıs parça için ücret talep edecek garantı belgesi gereksiz bu benim şahsi düşüncem bajaj pulsar sağlam motor bunu deneyerek gordum ama servisler sağlam deyil bunuda öyrenmiş oldum bunda motorun yada ekrem beyin bir suçu yok olamazda
    motorumu sevıyorum sıkıntı yok, ve ekrem bey gercekten harıka bır ınsan makalelerı yayınlanan emeklı bır meslektasım kendısıne burdan tekrar tesekkur ederım hakkını yememek lazım, konustuk muhabbet ettık antakyaya gelıyomus ve geldıgınde bulusacaz soz verdı ;) sadece motorsıklet ıcın dııl degerlı bır buyugumuz oldugu ıcınde kendısıyle tanısmak guzel bır anı olur..

ne demek kardesım yardımcı olucaz tabı bırbırımıze,aea nın yorumlarına pek takılma kendısını severım ve butun vıdeolarını seyretmısımdır cok guzel motor yorumu ve testı yapar ve faydalı bılgıler verır ama son zamanlarda kendısı KTM cı oldu cıktı ee pulsar da duke 200 e fazlasıyla rakıp oldugu ıcın pulsarın testınde bıraz kacak dovustuu gıbıme gelıyor. neyse konumuz o degıl . tıresımı sormussun tıtresım her tek sılındılı motorda oldugu gıbı bundada var ama cok asırı degıl oyle zangır zangır degıl yanı . sele sert yumusak dıyemem hatta ılk zamanlarda acayıp zorladı benı resmen 20 30 kmlık yol yaınca durup bıraz totoyu dınlendırme geregı duyuyordum ama artık alıstım hıc rahatsız etmıyor ıstersen doısemecıde araya 1 cm lık sunger attırırsın ama ınan gerekmıyor..
    Supersiniz, aklimdaki tum sorulara cevap verdiniz. Tekrar tekrar cok tesekkurler. Tekerinize tas degmesin!
    hkn34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Supersiniz, aklimdaki tum sorulara cevap verdiniz. Tekrar tekrar cok tesekkurler. Tekerinize tas degmesin!
    amin kardesım, baska sorularınız varsa yardımcı olmaya calısırız nacızane . hayırlı aksamlar...

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    ustat bnmde basıma geldi o ses egsozun tupuyle gırtlak borusu kısmındaki kelepceden geliyor o ses onu az daha sıktınmı ses kesilir

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Arkadaşlar IRF motordan topcase demiri spariş ettim.
    şimdilik tek bir sorun var. Topcase konusunda nacizane tavsiyelerinizi alabilir miyim?
    Bütçem ortalama 200-300 TL civarı.
    46+ lt kullanış olarak çok iyi fakat görüntüyü bozar mı?
    34lt görüntüyü bozmayacağı kanaatindeyim fakat kullanışlı olur mu?
    Teşekkür ederim.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    yedek parca fıyatları bence ucuz hatta kuralkanın ınt sıtesıne gır bak orda bastan asagı butun yedek parca fıyatlarını gorebılırsın. servısler kuralkan tarafından baya bı cıddı takıp edılıyor kalıteyı yuksek tutmayı cabalıyorlar sonuclar fena degıl..
    kuralkan ve yedek parçada ucuzluk ???

kanuni bs 100 direksiyon 32.13 tl
    mondial 100 mg prince direksiyon 17.34 tl
    (gerci ben 13 e aldim parcacidan birebir aynısını)

mondial tek on amortisör 56 tl
    kanuni bs100 on amortisör tek 84.96 tl

kanuni ayna 19.78 tl tek , takim değil

mondial sol arka sinyal 7.21 tl
    kanuni 13.99

tutup da hondanin 13 bin tl motoruyla parca karsilastirmasi yaparsanız ucuz diyebilirsiniz pulsara

yeter ki eline dusmeyin

bana sorarsan ucuz motorla once bir surmeyi öğren
    iyice ustalas
    sonra buyuk cc dusunursun

gecen kaza yapan arkadas motoru yaptirdi mi hasari ne çıktı acaba? ??
    buraklee ve trcn bunu beğendiler.

netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar IRF motordan topcase demiri spariş ettim.
    şimdilik tek bir sorun var. Topcase konusunda nacizane tavsiyelerinizi alabilir miyim?
    Bütçem ortalama 200-300 TL civarı.
    46+ lt kullanış olarak çok iyi fakat görüntüyü bozar mı?
    34lt görüntüyü bozmayacağı kanaatindeyim fakat kullanışlı olur mu?
    Teşekkür ederim.
    Ben coocase (astra ledli renkli kapak) 48lt aldım. Kargo dahil 267TL. reklam olmasın diye link vermiyorum. İsteyenlere özelden yazabilirim. Biraz büyük gibi durdu ama benim seyehat planım 2 kişilik yapacak bir şey yok.

Pashapache, JAWA 15, nokiaxxx ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Motorum 2000 kmde, rodajda iken basmadığım halde 90 ile genel ortalama olarak, 17.kr görmüştüm kmde.

Şu anda 2000 kmde, 110 130 arasında kullanıyorum, genelde otobandan git gel yaptım, Tekirdağ - uçmakdereye gittim, bunlarda genelde süratli kullanım mevcuttu. yine ölçümümde kmde 17.kr çıktı ne iş anlamadım, bir kez yine orta devirli kullanımda 16.kr gördüm daha altını göremedim, 125 lik gibi kullanırsak galiba 15 felan görür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)