Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı EKONOMÝ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun ALLAH Sifalar versin amin

kaza raporu bölümüne konu acmani oneririm
    maalesef motosiklet kaza halinde kullanicisina hic de dost deðil
    1 ay once de ben ciddi bir kaza yaptým
    yayladan inerken sag virajda panik fren sonucu arka tekeri kaydýrýp karsi seritten gelen aracin sol ön tamponuna yerde kayarak carptim
    sað omzumda supraspinatus tendonunda parsiyel yirtik teþhisi kondu emar sonucuna göre

rebel puntonun pulsarini sollamistim en son
    onume viraj cikti pat diye baktim karþýdan araba geliyor ftene basayim derken iiiiiiiiiio pat fisssss güm

çýkardýðým sonuçlara gelince

1 uzun yolda motosiklet hic mantikli deðil evet kral çýplak motosiklet guvenli deðil abs olmayan motorumla 2 kaza yaptým
    2 NYLON lastiklerini deðiþtirenler enayi degil 1 karis once durdursa bile ki 2 3 metre bile farkedebilir önceden bahsetmistim hatýrlarsanýz
    3 mont alanlar enayi deðil 1 ayda ancak iyilesti omzumdaki yýrtýk kastaki cekilmeler feryat ettiriyordu ALLAH diye bagiriyordum evin içinde isyan yok tabi þükür var canýmýz sag diye elhamdülillah

vücut zirhim vardi kazadan sadece birkac gun once kaybetmiþtim yoksa robocop gibi gezerdi uzun yolda

araba sahibi tuttu 10 bin tl hasar çýkardý

birsürü rezillik
    sakat kalma korkusu
    emmimin oglu da kaza yaptý yeni lerde
    bayramda ziyaretine gittim
    yasi benden büyük
    þimdiye kadar rastladigi motor kazalarini anlatti bana
    carpip bacagi kopan
    beyni firlayan
    kaza yapip ölen
    o saydý ben saydým
    ama motoru yaptýrdý gene biniyor

motor iþi sakat hacý
    "kaporta sensin" derler
    kafanda kask da olsa çelik bariyere vurup boynu kýrýlan ve olen mi dersin
    mont oldugu halde sadece motordan duserek koprucuk kemigi kirilani mi dersin

nerdeyse arabanin altina giriyordum
    hatta ayaklarim carpmanin etkisiyke girmisti bile

düþünün taþýnýn kontaðý takip motoru calistirirken iki kere düþünün
    motor sevgisi sizin saçýnýzýn telinden daha kiymetli olmamali

yazýlacak cok sey var aslýnda
    kaza raporu bolumu icin konu hazirladim da titiz bir calisma olmasi için henuz yayinlamadim

Salı gelim de seni pulsar la biraz gezdirim.

Bir gaza gelmeyeceksin
    Iki ilk maddeyi düstur edinip aklından çıkarmayacaksin.

Bunu punto ile takla atıp, belini kıran 2 yıldır acısını çeken Ben söylüyorum.

Herkese hayırlı bayramlar.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salı gelim de seni pulsar la biraz gezdirim.

Bir gaza gelmeyeceksin
    Iki ilk maddeyi düstur edinip aklından çıkarmayacaksin.

Bunu punto ile takla atıp, belini kıran 2 yıldır acısını çeken Ben söylüyorum.

Herkese hayırlı bayramlar.
    sali günü bayramın 4. günü
    yollar kalabalik olabilir
    risk almaya gerek yok

punto kazasinda ayrintilara inelim istersen
    lastikler michelin enercy saver marka. hani şu cok guvendigimiz markanin lastiği

punto 2003-2006 kullanıcıları 1. sayfasindaki testi yapanin yorumu "önden kayma eğiliminde" (onemli yorumlar)

abs var evet puntoda
    asr virajda savrulmayi onleyen sistem yok
    spin atmayi falan engellemiyor
    grande puntoda vardı sanırım

emniyet kemerin bağlı degildi

ortak ders çıkarmamız gereken maddeler şunlar

1 virajda ve kavsaklarda yol ayrimlarinda hiz azaltmak azaltmak azaltmak viraja girmeden hizi kontrol altında almak gerek
    2 guvenlik ekipmanlarina gereken yatırımı yapmak
    3 durabilecegin kadar hizli gidilmeli

guvenlik yatirimini da guvenli surusle tamamlamak

emmimin oğlu da yılların motosiklet kullanicisi
    80 90 hizla giderken ( sehiricinde)
    araba aniden yola cikip U dönüşü yapmaya çalışmış
    on fren kampana lastikler nylon
    korumalik sadece kask
    kolunun ic kısmına yakin yerini ve ayağının asagiya yakin yerine darbe almış
    kol dirsek korumasi da olsa buraları korumuyor dedim
    bot olsa ayağa faydasi olabilirdi
    montun korumaları biraz daha genis olabilir belki ic kisimlar genelde korumasiz

motorda hasar 400 tl
    ayni gün hemen yaptırıyor motoru
    ee kendine 400 tl koruma alsan

cene kapali kask alsana 140 tl
    150 200 tl mont
    dizlik 40 tl

lastikler on arka değişimi 50 + 55 tl + işçilik

yavas surmekte cok fayda var
    korna sellektor ikilisini cekinmeden bol bol kullanmak lazım
    canmuhabbet bunu beğendi.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    o kronik arıza falan diyenleri yolda gazlarken görüyorum,hallerinden de memnunlar.memnun olmayanlar 7 bine pulsar alacaklarına 6 bine e cbf alsınlar ,üstüne kalan paraya da güzel bi takım elbise aldıktan sonra atlasınlar performans makinesi cbf lerine bayram ziyaretine gitsinler...
    tekoklava ve canmuhabbet bunu beğendiler.

Herkese iyi bayramlar arkadaslar.

Pulsarlari ile bazi kazalari atlatan arkadaslara gecmis olsun diliyorum.Ozellikle basiniza gelen ikk motosiklelt kazasi ise bu son olmayacak bunu bilerek kulllanin diyorum ben.

Uzun zaman bu forumda 250 cc bu ulkede baslangic motoru olmaz diyordum burasi ne italya nede ispanya..Pulsarda guc/kg dengesi acisindan acemi surucu icin son derece tehlikeli motor.İstediginiz kadar kask , mont vs koruma alin yuksek suratlerde onlar hic bir ise yaramiyor..

Acemi surucu sadece yeni motosiklet kullanana denmez..Km deneyiminiz olsa bile motosiklet surus teknigi denen bisey var defalarca soyledim burdan gidin prof.egitim alin honda ve yamaha veriyor bunu kuralkanda verecekmis neden gitmezsiniz buraya anlamis degilim.Motosikletin uzerinde durunca kullanmismi oluyorsunuz?

Motosikleti japon muhendislerden dinleyin diyirki adamlar fizik ve surus dinamikleri tekerlekli olmasina ragmen ucaga cok benzer arabaya hic benzemez..Madem boyle motosiklet surusu kesinlikle teknik surus egitimi gerektirir.Caninizi tehlikeye atiyorsunuz bu ozguveniniz kotu bi kazadan sonra yerle bir olur belirteyim..

Pulsar bu agirlik guc dengesiyle acemi icin tehlikeli motor sonuclar ortada 125 ile baslayin 150 km.hiz yapmak marifet degil..

CBF 150 o hizi yapmaz ama motosikletin ne olup olmadigini anlamak icin uygun motordur hata affeder..Yumusak motordur.Pulsar oyle degil hata yapmaya uygun bir motor hafif ve agresif..

Buyuk cc ve motor tecrubem olmama ragmen ben Runner 200 u kullanirken ne kadar farkli ve performansli bir alet kullandigimi anladim zaten o motoru kolay kullanirim diye satin alip asfalti goren cok arkadas oldu.Ben deneyimsiz olsa idim ayni seyi kesin yasardim.

Ozeti su her motorun farkli karakteri var ve o surus dinamigini anlamak icin gercrkten onemli bir teknik deneyime ihtiyac var..Bumu gozardi etmek cahillikten baska birsey olamaz..

Pulsar deneyim isteyen bir motor bu belli bu nedenle ya prof egitim alin ve bunu gelistirin yada Pulsar vb guclu bir motor almayin sevdiklerinizide kendinizide uzmeyin..Bu motora hakim olamiyorsaniz kullanmayin bu ayip degil..Henuz kaza yaomayanlara soyluyorum kaza yapacaksiniz onemli olan o anda nasil bir surus reflexi icinde oldugunuz..

Motosiklet guzel birsey ancak can ve insan daha degerli ve onemlidir.Herkese hayirli gunler iyi bayramlar dilerim.
    ..Carmentality.., tekoklava ve gelebek bunu beğendiler.

okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polemik yaratmak istemiyorum dedim ama malesef yazmadan edemiyorum
    bakın ana sayfadan bir örnek daha vereyim
    Yamaha MT-09 modelleri far bağlantı sorunu nedeniyle geri çağırılıyor
    buda link
    http://www.motosiklet.net/forum/guncel-haberler/136926-yamaha-mt-09-modelleri-far-baglanti-sorunu-nedeniyle-geri-cagiriliyor.html
    işte buda bir kronik sorundur
    bakın %10 %20 degil bütün modellerde
    hatta bu modeli barkın inceleme yapmıştı gecen sene
    onunda dikkatini cekmişti gidon sol tarafa zor dönüyor diye
    nasıl anlatacam şaşırdım
    bir örnek daha vereyim ben bilgisayarcıyım (donanım tamir prog)
    HP nin dv6 ve dv6000 serisi vardır bu modellerin %95 nin chipset arızası ve menteşe kırılma sorunu vardır
    buda bir kronik sorundur
    yani bu olay bence KRONİKTİR demekle olmuyor
    izmir pulsar grubu toplanmıştık 15 motor civarı
    kimse demedi benim böyle bir sorunum var diye
    pulsarın bütün sayfalarını takip ederim
    içiniz rahat olsun
    neyse daha kronik arızası olan birçok örnek verirdim
    kafanıza göre takılın
    Anlıyorum ama benim fikrim kronik olacağı yönünde, araştırma yapılmadan kesin bişey söyleyemeyiz. inşallah ciddi bir sorunda yoktur. Amacım polemik yapmak yada karalamamak değil. Kısa mesafede olsa pulsar kullandım. tahmin ettiğimden daha da hoşuma gitti. Güç olarak şuab için bana fazla geleceğinden kısa süre içinde discover almayı düşünüyorum. İnşallah bajaj hepimize hayırlı olur ve ülkemizde hakettği yerlere gelir. hayırlı bayramlar
    أشهد أن لا إله إلا الله و أشهد أن محمد رسول الله

Motosikleti
    Vico mesaj attım. Geçmiş olsun. Hayırlı bayramlar.

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vico mesaj attım. Geçmiş olsun. Hayırlı bayramlar.
    tsk ettım sagolasın, hayırlı bayramlar..

Alıntı vico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ekrem ata bey ın telefon numarası olan varsa bana yazarmısınız,kendısıyle gorusup bayramdan sonra halledelım ıns su ısı,
    arkadasim kafa sallanma olayi belli bir hizin uzerinde oluyorsa on jantinda balans vardir bende honda 125 lik vardi ayni sorun vardi belli bir hizin uzerine cikinca on direksiyon titreme yapiyodu ellerimi birakinca sallaniyordu goturdum balans var dedim biraz surdu servis yok dediler bende kizdim hizli git anlarsin diyince bakti varmis sonra olcum yapti on jantta baya bir balans olusmus mecbur garantiden degistiler senin motordada muhtemelen ayni sorun vardir on jantta olan balansin derecesine gore belli bir hizin ustunde sallanma hissedilir sallantinin gecesinin tek yolu jantini degistirmektir umari yardimci olabilmisimdir

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    slm gençler

şimdi bende de var pulsar 450 kmde henüz, bu denge sensörü fena bir zırıltı yapıyor, mekanik bir vidanın sanki pulu gevşemişte sürekli zırıl zırıl ediyor duruyor, bunun yanında arıza lambası yandı, faceden bir arkadaşımız sensör bozulduğu için yanmıştır dedi. sizde de oldu mu acaba böyle şeyler, sensörden midir yanması, motorda herhangi bir sorun yok şu anda başka. Birde sensör değişip tekrar bozulanınız oldumu. Değişecezde yeniden bozulacaksa işimiz var demektir çünkü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:34 ----------

birde sormak istediğim bişey daha var, bazı pulsarlarda ibrede sol altta kawasaki bajaj yazısı neden hepsinde yok acaba ?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm gençler

şimdi bende de var pulsar 450 kmde henüz, bu denge sensörü fena bir zırıltı yapıyor, mekanik bir vidanın sanki pulu gevşemişte sürekli zırıl zırıl ediyor duruyor, bunun yanında arıza lambası yandı, faceden bir arkadaşımız sensör bozulduğu için yanmıştır dedi. sizde de oldu mu acaba böyle şeyler, sensörden midir yanması, motorda herhangi bir sorun yok şu anda başka. Birde sensör değişip tekrar bozulanınız oldumu. Değişecezde yeniden bozulacaksa işimiz var demektir çünkü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:34 ----------

birde sormak istediğim bişey daha var, bazı pulsarlarda ibrede sol altta kawasaki bajaj yazısı neden hepsinde yok acaba ?
    Dostum sensorun ses yapmasi bozuk oldugu anlamina gelmez. Dolayisiyla ariza lambasi yakmaz.Ben garantiden degistirdim. Ses hala devam ediyor. Oktay ustaya git sensoru iptL etsin. Bazi arkadaslarin stop etme sorunlari da bu sensorden kaynakli bence.
    agrasiwe bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sensorun ses yapmasi bozuk oldugu anlamina gelmez. Dolayisiyla ariza lambasi yakmaz.Ben garantiden degistirdim. Ses hala devam ediyor. Oktay ustaya git sensoru iptL etsin. Bazi arkadaslarin stop etme sorunlari da bu sensorden kaynakli bence.
    Sagol yine moralimi bozdun

Ayrica bu servislerin bu kadar tatil meraklisi olmasinida anlamiyorum acikcasi. Daha yarin acacakmis servis bakalim.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagol yine moralimi bozdun

Ayrica bu servislerin bu kadar tatil meraklisi olmasinida anlamiyorum acikcasi. Daha yarin acacakmis servis bakalim.
    len adamların bir bayramı var bırakta tatil yapsınlar
    TRANSALP XL700

Slm arkadaşlar öncede yazmistim şu anki sorum şöle stil farkini biliyorum ama yükü spitzer 250 ile pulsar arasında kadim hangisini ne sebeple tercih edersiniz siz olsaydiniz bnm için parca temini sağlamlık ve uzun ömürlü olusu önemli .??

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı anlar1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar öncede yazmistim şu anki sorum şöle stil farkini biliyorum ama yükü spitzer 250 ile pulsar arasında kadim hangisini ne sebeple tercih edersiniz siz olsaydiniz bnm için parca temini sağlamlık ve uzun ömürlü olusu önemli .??
    uzun ömürlülük ve parça önemli ise pulsar tercih et. ayrıca pulsar dediğin motor, yukinin içinden geçer. cc ye aldanma
    ronnytechno, hkn34 ve Pashapache bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    "agresiwe" arıza ışığı 400 km civarı servis zamanı geldi anlamında yanıyor sorun etmene gerek yok

"anlar1" dostum ben 2005 yılından bu yana çin malı kullandım bakımlarını hiç aksatmadan yaptırdım sürekli sağını solunu kontrol ettim yağ zamanı gelmeden yağını değiştirdim ve hiç bir sorun yaşamamıştım taki yuki alana kadar 11 ay kullandım illalah ettirdi sağını yaptırıyorum solu bozuluyor solunu yaptırıyorum önü bozuluyor en sonunda sattım kurtuldum sakın bulaşma o motora

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    Alıntı baran79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasim kafa sallanma olayi belli bir hizin uzerinde oluyorsa on jantinda balans vardir bende honda 125 lik vardi ayni sorun vardi belli bir hizin uzerine cikinca on direksiyon titreme yapiyodu ellerimi birakinca sallaniyordu goturdum balans var dedim biraz surdu servis yok dediler bende kizdim hizli git anlarsin diyince bakti varmis sonra olcum yapti on jantta baya bir balans olusmus mecbur garantiden degistiler senin motordada muhtemelen ayni sorun vardir on jantta olan balansin derecesine gore belli bir hizin ustunde sallanma hissedilir sallantinin gecesinin tek yolu jantini degistirmektir umari yardimci olabilmisimdir
    Bir arkadasimdada vardi bu sorun ondada on duzende bilye degistirildi ve duzeldi bilmiyorum bilyeden mi balastan mi motora dogru duzgun bakan bi servis bulsam..

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    slm arkadaslar (400-750) motorun ilk bakim zamani geldiginde servis ucreti nekadar verdiniz?

Motosikleti
    Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar (400-750) motorun ilk bakim zamani geldiginde servis ucreti nekadar verdiniz?
    90 tl. Pazarlığa açık ve kesinlikle castrol power 1 10-40 sentetik yağ tavsiye ederim. Yağ filtresinin değişmesi gerektiği ve yağ süzgecinin güzelce temizlenmesini söylemeye gerek yok diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı denizhan_d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "agresiwe" arıza ışığı 400 km civarı servis zamanı geldi anlamında yanıyor sorun etmene gerek yok

"anlar1" dostum ben 2005 yılından bu yana çin malı kullandım bakımlarını hiç aksatmadan yaptırdım sürekli sağını solunu kontrol ettim yağ zamanı gelmeden yağını değiştirdim ve hiç bir sorun yaşamamıştım taki yuki alana kadar 11 ay kullandım illalah ettirdi sağını yaptırıyorum solu bozuluyor solunu yaptırıyorum önü bozuluyor en sonunda sattım kurtuldum sakın bulaşma o motora
    Dostum anahtar isareti zaten cikiyor onu demiyorum, solda sari motor ariza isareti yaniyor.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    dün e-5 te ben arabada 140 la giderken yanımdan uçarak geçen beyaz pulsarlı arkadaşı tebrik ederim güzel pilotaj sergileyip bir anda ufukta kayboldu...
    agrasiwe bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)