Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü nün asit suyu akıtmasının sebebini gittiğim servis bana açıkladı olay soyle gerceklesıyor : bazı aracların akulerı hazır bır sekılde gelmıs ozellıkle ılk gelen serı araclarda fakat bazı servıslere satılan aracların akulerı yanında ıcıne konacak olan asıtlı aku suyu kendı sısesınde aku ıle beraber gonderılmıs fakat sısedekı aku suyu akunun ıcıne konması gereken sıvı mıktarından bıraz daha fazla eger sısedekı suyun tamamını akunun ıcıne koyarlarsa fazlalık olan sıvı akuden akarak dısarıya tahlıye edıyor, bunun bellı bır oranı var akunun her gozune bellı mıktarda cc sıvı konması gerekıyor oranları su anda hatırlamıyorum mesela dıyelım kı sıse 400 cc eger akunun gozlerıne 80 cc sıvı konması gerekıyorsa kalkıp 100 cc koyup sısenın tamamını koyarlarsa fazla sıvı olan 20 cc su dısarı akıyor sebep tamamen bundan kaynaklı. burdan aracını yenı alıcak arkadaslara tavsıyem, akunun sıvısının doldurulması esnasında servıs elemanın bu bılgıye sahıp olup olmadıgını sorgulaması eger akuye yeter mıktar sıvı eklenırse akma problemı yasanmıyacaktır . bilgilerinize ... hayırlı bayramlar...
    Benim motor hazırlanırken aküye sıvıların konulma kısmının son bölümüne şahit olmuştum, sıvılar sert plastik ve bölmeli bir kapta geliyor hatırladığım kadarıyla ve servisin yapacağı tek şey o plastiğin kapaklarını açıp akünün denk gelen deliklerine ters olarak çevirip dökmesi, ben böyle gördüm( 4-5 tane akü vardı ve hepsinin üstünde sıvı kapları tam aksın diye duruyorlardı üstlerinde). Ve benim akümde şimdiye kadar bir sorun yok(3 ya da 4. parti benim motor, Ağustos18 gelme tarihi). O plastik kap o akünün alacağına göre ayarlanıp doldurulmuştur, Sanmıyorum ki fazla konulsun. Tabi (bence küçük de olsa) olasılık dahilinde yine de.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuradaki komediye bakar mısınız. Yuh diyorum, yazıklar olsun.
    Ne demek fabrika servise, servis fabrikaya suç buluyor? Sonuçta ortada kullanıcı kaynaklı olmayan bir arıza var ve müşterinin mağduriyeti giderilmiyor!
    Pes! Daha da bir şey demiyorum.
    ekrem bey ile gorustunmu astbiker arkadasım. bence bir yerde eksiklikler var sanırsam. asla boyle bir cevap vereceklerini sanmıyorum ben.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor hazırlanırken aküye sıvıların konulma kısmının son bölümüne şahit olmuştum, sıvılar sert plastik ve bölmeli bir kapta geliyor hatırladığım kadarıyla ve servisin yapacağı tek şey o plastiğin kapaklarını açıp akünün denk gelen deliklerine ters olarak çevirip dökmesi, ben böyle gördüm( 4-5 tane akü vardı ve hepsinin üstünde sıvı kapları tam aksın diye duruyorlardı üstlerinde). Ve benim akümde şimdiye kadar bir sorun yok(3 ya da 4. parti benim motor, Ağustos18 gelme tarihi). O plastik kap o akünün alacağına göre ayarlanıp doldurulmuştur, Sanmıyorum ki fazla konulsun. Tabi (bence küçük de olsa) olasılık dahilinde yine de.
    ıste sen sanslılardansın aku suyu doldurma olayını bılınclı yapan bır servıste yapılmıs senın ıs bu ısı bılıncsızce yapanlarda sorun zaten

Alıntı volkansacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekrem bey ile gorustunmu astbiker arkadasım. bence bir yerde eksiklikler var sanırsam. asla boyle bir cevap vereceklerini sanmıyorum ben.

Bugün akünün garantiden değişimi yapıldı. Ekrem bey olmasa(kendi telefonuyla bizzat aradı), sorun serviste deyip kestirip atmışlardı. Aküyle ilgili olarak servisler zaten uyarılmış, 410ml sıvı koyulması gerekli denilmiş. Egzoz için de özel boya satın aldım, garantiden kurtaramadık

Arkadaşlar bu gün aynayı ayarlarken sol gidonun dairesel şekilde hareket ettiğini fark ettim. Servise gidip durumu belirttim. Servis ise gidonun bağlantısının titreşimi önlemek amacıyla lastik contayla yapıldığını bunun normal olduğunu belirtti. Sağ tarafta bariz bir oynama yok, ancak sol taraf biraz daha boşluk yaparsa aynı gaz kolu gibi olacak ve elimde kalacak diye korkuyorum. Sizlerin motosikletinizde de böyle bir oynama mevcut mu ?. Şimdiden herkese iyi bayramlar....

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı torehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gün aynayı ayarlarken sol gidonun dairesel şekilde hareket ettiğini fark ettim. Servise gidip durumu belirttim. Servis ise gidonun bağlantısının titreşimi önlemek amacıyla lastik contayla yapıldığını bunun normal olduğunu belirtti. Sağ tarafta bariz bir oynama yok, ancak sol taraf biraz daha boşluk yaparsa aynı gaz kolu gibi olacak ve elimde kalacak diye korkuyorum. Sizlerin motosikletinizde de böyle bir oynama mevcut mu ?. Şimdiden herkese iyi bayramlar....
    sol elcık anladıgım kadarıyla oynuyor galıba benım aracımda yok baska servıse gıt

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Mrb herkese iyi bayramlar. Nihayet dun mavi pulsarimi gazi motordan almis bulunmaktayim. Yalniz on taraftan bir zirilti gelmeye basladi km 305 oldu; lastikler motoru duzgun devrini yerinde kullaninca cokta kotu degil; firenlerde gayet guzel, tabi cok ani frende lastikler kilitliyor ama motor duz gidiyor, bunu goz alarak durabilecegimiz hizda ve takip mesafesinde motoru kullanmamiz gerekiyor; sol elcilik tarafi biraz rahatsiz etti beni, kornanin yuksek durusu ve debriyajin sertligi; gidisi ivmelenmesi yol tutusu guzel; boy 1.73 tabanlarim yere degmiyor; surus biraz egik ve selesi gercekten sertmis. Bazi arkadaslar ruzgardan etkilendigini soylemisti nasil ruzgardi onlarinki bilmiyorum ama dun hem asiri ruzgara hemde yagmura maruz kaldim motor gayet iyiydi. Forumu surekli takip ediyorum buradaki butun broblemleri servise soyledim hepsinin duzeltilebilecegini nedeni soyledi. Aku olayina soyledim, aku sivisinin fazla konuldugundan olabilecegini soyledi. Java 350 ve mondial voltureden sonra bu motor beni harika hissettirdi. Not: Yaptigim yorum onceden kullandigim motorlara istinaden yapilmistir.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Ah servisler ah nedir bu çektigimiz

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah servisler ah nedir bu çektigimiz
    ducatı olsa ne yazar , pulsar 400 mus yuzune baakmam artık ,on duzen bozuk motorda 3500 km yaptım ve satarsamda alan bole alacak ,
    malesef bu boyle ..
    tabo32 ve daewo bunu beğendiler.

Motosikleti
    200ns
    Alıntı vico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ducatı olsa ne yazar , pulsar 400 mus yuzune baakmam artık ,on duzen bozuk motorda 3500 km yaptım ve satarsamda alan bole alacak ,
    malesef bu boyle ..
    seninkidi kör talih be dostum düşüncelerini anlıyorum ama pulsar güzel motordur genellemeye vurmak lazım olayı
    mesela benim motorda devirde dalgalanma var sadece
    yarın motor alcak olsam yine pulsar alırım
    senin derdini anlıyorum sacma sapan servis ve ustası yüzünden motordan sogumuşun
    ama servis adam akıllı olsaydı şimdi mutluydun
    yani suç motorda degil servislerde

online253 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    motorunuzda 95 mi 97 mi kullanıyorsunuz ?

Motosikleti
    200ns
    95 kullanıyorum daha bi yamuk yapmadı

Motosikleti
    seninkidi kör talih be dostum düşüncelerini anlıyorum ama pulsar güzel motordur genellemeye vurmak lazım olayı
    mesela benim motorda devirde dalgalanma var sadece
    yarın motor alcak olsam yine pulsar alırım
    senin derdini anlıyorum sacma sapan servis ve ustası yüzünden motordan sogumuşun
    ama servis adam akıllı olsaydı şimdi mutluydun
    yani suç motorda degil servislerde
    motorunda sorun olmayana sıkıntı yok tamam , ama sorunu olanda ıflah olmuyor ve yarın senın motorda bı sorun cıkarsa magdurlar safına katılacaksın,
    tablo bu...
    dyavol-77 bunu beğendi.

Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sol elcık anladıgım kadarıyla oynuyor galıba benım aracımda yok baska servıse gıt
    Oynayan elcik değil, elciğin içinde ki metal boru ilerideki siyah parçayla olan birleşim yerinden oynuyor. Yani ayna, debriyaj manetide oynuyor . Bu parçayı yalnızca lastik conta tutuyormuş. Her hangi bir cıvata söz konusu değilmiş. Yine de ilginiz için teşekkür ederim.

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Şu stop etmelere çözüm bulanlar olmadımı? Kronik bir sorun bence. Arkadaşımın pulsarda da aynı problem var. Genellikle bayır aşağı viteste gazı kompresörde inerken debriyaja basınca şak diye stop ediyor. çok nadiren de durağan haldeyken boşta gaza basınca oluyor.
    EKONOMİ ve gelebek bunu beğendiler.

Motosikleti
    200ns
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu stop etmelere çözüm bulanlar olmadımı? Kronik bir sorun bence. Arkadaşımın pulsarda da aynı problem var. Genellikle bayır aşağı viteste gazı kompresörde inerken debriyaja basınca şak diye stop ediyor. çok nadiren de durağan haldeyken boşta gaza basınca oluyor.
    kronik derken
    bu sorunu kaç kişi yaşamışta kronik olmuş
    insanları yanlış yönlerdirmemek lazım
    hkn34 bunu beğendi.

Motosikleti
    kronik derken
    bu sorunu kaç kişi yaşamışta kronik olmuş
    insanları yanlış yönlerdirmemek lazım
    benım motorum da var bu sorun ve dıger arkadaslarda var..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarla yolculuk var demek ki. iyi yolculuklar
    malesef motorumla gıtmıyorum yıne de tskler..;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereye yazmislar.
    ılcedeyım desem daha dogru olur dortyoldayım

Bilinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    arkadaslar dun sabah 6da istanbuldan giresuna yola cıktım 15.00 gibi ordu fatsada otomobil bir anda tali yola donmek için saga kırdı ve tam frenleme yaptım ve duramadım sağ kapı tarafına carptım sol ayak ve el bileğim alçıda. fren izim varmış yolda. arka frenin kısıp lastiğin kayması hiç iyi olmadı.

size tavsiyem arka frene cok dikkat edin ve gidin korumalı iyisinden bi ayakkabı alın. ben cok pahalı diye almamıştım şimdi pişman oldum

Motosikleti
    Alıntı Bilinmeyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar dun sabah 6da istanbuldan giresuna yola cıktım 15.00 gibi ordu fatsada otomobil bir anda tali yola donmek için saga kırdı ve tam frenleme yaptım ve duramadım sağ kapı tarafına carptım sol ayak ve el bileğim alçıda. fren izim varmış yolda. arka frenin kısıp lastiğin kayması hiç iyi olmadı.

size tavsiyem arka frene cok dikkat edin ve gidin korumalı iyisinden bi ayakkabı alın. ben cok pahalı diye almamıştım şimdi pişman oldum
    gecmıs olsun..

Motosikleti
    NS 200
    Arkadaşım çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum .ne yazıkkı motor kullananların korkulu rüyası atrabalrın ani dönüşleri ve ani yola çıkmaları durmaları.vb.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)