Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun morun yok motorda. bok kafalı bir herif montajı kalfasına yaptırırsa montajdan kaynaklanan sorunlar tek tük oluyor. ayrıca en tilt olduğum sözlerden biriside şu "50-70bin kilometre sonra ne olacak belli değil" bu zamanda dünyanın her tarafına satılan hangi motor 50-70bin kilometre sonra yolda kalır. zaten on yıl parça tedarik etme garantisi var. kuralkan sıkıyorsa getirmesin bakalım parçaları. işi gücü bırakıp mahkemelerde sanayi ve ticaret bakanlığında ibiğini alıyor muyum almıyor muyum. internet denen bişey var. en kötü parçayı kendimiz getirtir yürütürüz. onu da geçtim bir sürü serbest parçacı var. bunlardan birisi mutlaka ithal eder zaten. giydirilmişi 8bin liraya 25 beygir motor aldım ben kardeşim. bundan üstünü de alamam zaten. PARAM YOK.

parası olan gider başka motor alır. ikide bir buralara yazıp sinirimi bozmaz. fiyat bu mal bu. işine gelen alır gelmeyen almaz.
    yürü be atilla abi nerdesin kaç gündür=)
    AttilaXtreme ve netwera bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun morun yok motorda. bok kafalı bir herif montajı kalfasına yaptırırsa montajdan kaynaklanan sorunlar tek tük oluyor. ayrıca en tilt olduğum sözlerden biriside şu "50-70bin kilometre sonra ne olacak belli değil" bu zamanda dünyanın her tarafına satılan hangi motor 50-70bin kilometre sonra yolda kalır. zaten on yıl parça tedarik etme garantisi var. kuralkan sıkıyorsa getirmesin bakalım parçaları. işi gücü bırakıp mahkemelerde sanayi ve ticaret bakanlığında ibiğini alıyor muyum almıyor muyum. internet denen bişey var. en kötü parçayı kendimiz getirtir yürütürüz. onu da geçtim bir sürü serbest parçacı var. bunlardan birisi mutlaka ithal eder zaten. giydirilmişi 8bin liraya 25 beygir motor aldım ben kardeşim. bundan üstünü de alamam zaten. PARAM YOK.

parası olan gider başka motor alır. ikide bir buralara yazıp sinirimi bozmaz. fiyat bu mal bu. işine gelen alır gelmeyen almaz.

Helalin var atilla abim
    tekoklava ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Bilinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    hkn34

hocam istanbulda hangi servisi kullanıyorsunuz özelden yazabilir misiniz?

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Atilla abi icimden geçenleri yazmış. .
    AttilaXtreme bunu beğendi.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    arkadaş millette akbaba gibi biri birşey yazıyor (bende dahil) bir bakıyon hani akbabalar bekler ya böyle tam düşmesini hali kalmaz düşer kıpırdayamaz hopp huraaa yumulurlar
    bütün forum pulsar sayfasında
    ne motormuş arkadaş be
    AttilaXtreme bunu beğendi.

online253 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Ankara'da ki pulsarcılar toplanıp turlayalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:07 ----------

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-Motor bloğundan yağ sızdırma
    2-Devirde dalgalanma
    3-Şanzımandan tak sesi (gaz kesip tekrar verince)
    4-Arka fren diskinde veya milde yamulma sonucu ses
    5-Sibop kesme
    6-Göstergelerin motoru çalıştırınca tekrar resetlenmesi
    7-Denge zımbırtısı arızası
    Başka görülen sorun varmı, benim takip ettiklerim bunlardı. Hint forumlarında bu sorunlardan pek bahsedilmiyordu motor ilk piyasaya girerken yapılan incelemelerde. 6 aylık Türkiye kullanımında ortaya çıkanlar bunlar, inşallah yaza kadar başka marifetleri çıkmaz yoksa şekil ve fiyat olarak ve hız olarak güzel motordu.
    şuan 550 km oldu motosikletim.

-Motor bloğunda azda olsa yağ sızdırma
    -Motor boşta çalışırken rölantide yani devirde bir dalgalanma var kendiliğinden bir veriyor bir vermiyor devir saati 1.5 ile 2 arası çok ufak oynayıp duruyor
    -İlk farkettiğim ise şanzımandaki gaz kesip tekrar verince gelen tak sesiydi

diğer sorunlar yok fakat bu söylemiş olduğun 3 sorunu yaşıyorum bende :S

Motosikleti
    Alıntı online253 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da ki pulsarcılar toplanıp turlayalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:07 ----------

şuan 550 km oldu motosikletim.

-Motor bloğunda azda olsa yağ sızdırma
    -Motor boşta çalışırken rölantide yani devirde bir dalgalanma var kendiliğinden bir veriyor bir vermiyor devir saati 1.5 ile 2 arası çok ufak oynayıp duruyor
    -İlk farkettiğim ise şanzımandaki gaz kesip tekrar verince gelen tak sesiydi

diğer sorunlar yok fakat bu söylemiş olduğun 3 sorunu yaşıyorum bende :S
    Arkadaşım; şanzımanda bahsi geçen yağ sızdırma olayı tamamen ilk teslimat ile alakalı bir durum, usta vidaları sıkmadan teslim ederse bu tarz sıkıntılar yaşanıyor, o da çözülmeyecek bir sorun değil sızan kısma hafiften bir sıvı conta olayı çözüyor. Ben boxer ve discovery'i de kontrol ettim onların motor bloğundaki vidalarda zerre boşluk yok. Ama her ne hikmetse 0 açılan pulsarın motor bloğundaki vidalar ve çoğu yerindeki vidalar gevşek geliyor. Yeni alacaklar buna dikkat etsin. Ve tüm pulsarlarda görülen kronik bir sorunmuş gibi dile getirmeyin şunu.
    Rolantide dalgalanma ne derece sorun?? Bu konuda da servislerin bilgisi var mutlaka birşeyler yapılacaktır.
    Şanzumandan gelen tak sesi de tamamen kullanıcı ile alakalı birşey, debriyaj-vites-gaz koordinasyonunu düzgün yapmazsan o sesi duyarsın. Motorsikletin 550 km de daha tamamen hakim olmadığın kanaatindeyim motoruna.
    USLU Antakya ve tekoklava bunu beğendiler.

Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım; şanzımanda bahsi geçen yağ sızdırma olayı tamamen ilk teslimat ile alakalı bir durum, usta vidaları sıkmadan teslim ederse bu tarz sıkıntılar yaşanıyor, o da çözülmeyecek bir sorun değil sızan kısma hafiften bir sıvı conta olayı çözüyor. Ben boxer ve discovery'i de kontrol ettim onların motor bloğundaki vidalarda zerre boşluk yok. Ama her ne hikmetse 0 açılan pulsarın motor bloğundaki vidalar ve çoğu yerindeki vidalar gevşek geliyor. Yeni alacaklar buna dikkat etsin. Ve tüm pulsarlarda görülen kronik bir sorunmuş gibi dile getirmeyin şunu.
    Rolantide dalgalanma ne derece sorun?? Bu konuda da servislerin bilgisi var mutlaka birşeyler yapılacaktır.
    Şanzumandan gelen tak sesi de tamamen kullanıcı ile alakalı birşey, debriyaj-vites-gaz koordinasyonunu düzgün yapmazsan o sesi duyarsın. Motorsikletin 550 km de daha tamamen hakim olmadığın kanaatindeyim motoruna.

akünün akmasının sebebi nedir? Arkadaşımınki akmazken, benim akü neden akıyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Motosikleti
    Alıntı astbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akünün akmasının sebebi nedir? Arkadaşımınki akmazken, benim akü neden akıyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

http://i.hizliresim.com/nGjmMM.jpg
    Kardeşim böyle bir sorun ile ne ben ne de çevremdeki pulsar kullanıcıları karşılaşmadık. Yani istisnai bir durum ve bu talihsizlik senin başına gelmiş, hatırladığım kadarıyla daha önce de bu durumu dile getirmiştin, garantiden değişim yapılmadı gibisinden bir şeyler hatırlıyorum inşallah yanılıyorumdur. Bu konuda yardımcı olamayacağım. Ve yine hatırladığım kadarıyla geçtiğimiz sayfalarda bu sorunun çözümü ile alakalı birşeyler yazıldı.
    tabo32 bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Ulan alalı 6 ay olacak 1500 km zor yaptık.

Motor yatıyor resmen. İyice tatlısu motorcusu oldum
    hgdr bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Bayramda gezi planı olan varmı?

Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim böyle bir sorun ile ne ben ne de çevremdeki pulsar kullanıcıları karşılaşmadık. Yani istisnai bir durum ve bu talihsizlik senin başına gelmiş, hatırladığım kadarıyla daha önce de bu durumu dile getirmiştin, garantiden değişim yapılmadı gibisinden bir şeyler hatırlıyorum inşallah yanılıyorumdur. Bu konuda yardımcı olamayacağım. Ve yine hatırladığım kadarıyla geçtiğimiz sayfalarda bu sorunun çözümü ile alakalı birşeyler yazıldı.
    İnşallah kimsenin başına gelmez. Garantiden değişim için hala bekliyorum. Fabrika tarafında bu sorunla ilgili sıkıntı devam etmekte. Fabrika bizim problemimiz değil servis çözsün derken, servis de fabrika ne şekilde dediyse o şekilde aküyü şarj edip taktık diyor. Sonuç; akü şarj oldukça akıyor, asidin değdiği yer paslanıp boyası sökülüyor. Elimde hortum asit temizliyorum... Dün aküyü söktüm, bugün servise götürdüm. İsteğimiz onaylandıysa akünün değişimi yapılacak. özünde jel kıvamında olması gereken sıvı, aküyü sallayınca lıkır lıkır ses yapıyor.

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    Yasasin bayramda il disinda calisiyorummm;)
    berkaye bunu beğendi.

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Alıntı vico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarla yolculuk var demek ki. iyi yolculuklar
    - Ayağımız kick starta değer değmez, gözümüz dağlara çevrilir.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Attila abi agzina saglik duygilarimiza tercüman olmuşsun .

Arkadaşlar selam,

850km oldu, 2 ay felan oluyor alalı. 850 km de şehir içi yapıldı. Rodaja büyük oranda uyuyorum hala.Max 80 gördüm diyeyim.

Yağ yakma, akü akıtma gibi sorunları görmedim ben.
    Bazı arkadaşlar devir saatinde oynamadan bahsetmiş, motorsikletleri bilmiyorum; ilk motorum bu. Ancak, arabalarda olan bir mevzu var, arabanın motoru soğuksa eğer, ilk çalıştırdıktan sonra boşta beklerken ( dan dun gazlamazsanız tabiki ) devir saatini 1.5(sanırım) civarında tutar. Normal rölantiden yüksektir bu değer ve ısınması için yapar bunu. Isınınca da daha düşük seviyeye çeker.
    Bu sebeple bu motorda da bu tarz bir oynama olabileceğini düşünüyorum.

Kendi sorunlarıma gelince,
    2-->3 vites geçişlerinde genellikle problem yaşıyorum, bakımda sordum napabiliriz diye, daha sert basıcaksın dediler. 2 den 3 e geçerken atmıyor meret =).
    Ek olarak bazen yolda giderken vites küçülttüğümde, eğer motor boğulacak gibiyse motor stop ediyor. Sebebi nedir bunun? bilen eden var mı?

Çok teşekkrler
    iyi bayramlar

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı vico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereye yazmislar.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı astbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah kimsenin başına gelmez. Garantiden değişim için hala bekliyorum. Fabrika tarafında bu sorunla ilgili sıkıntı devam etmekte. Fabrika bizim problemimiz değil servis çözsün derken, servis de fabrika ne şekilde dediyse o şekilde aküyü şarj edip taktık diyor. Sonuç; akü şarj oldukça akıyor, asidin değdiği yer paslanıp boyası sökülüyor. Elimde hortum asit temizliyorum... Dün aküyü söktüm, bugün servise götürdüm. İsteğimiz onaylandıysa akünün değişimi yapılacak. özünde jel kıvamında olması gereken sıvı, aküyü sallayınca lıkır lıkır ses yapıyor.

Şuradaki komediye bakar mısınız. Yuh diyorum, yazıklar olsun.
    Ne demek fabrika servise, servis fabrikaya suç buluyor? Sonuçta ortada kullanıcı kaynaklı olmayan bir arıza var ve müşterinin mağduriyeti giderilmiyor!
    Pes! Daha da bir şey demiyorum.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    akü nün asit suyu akıtmasının sebebini gittiğim servis bana açıkladı olay soyle gerceklesıyor : bazı aracların akulerı hazır bır sekılde gelmıs ozellıkle ılk gelen serı araclarda fakat bazı servıslere satılan aracların akulerı yanında ıcıne konacak olan asıtlı aku suyu kendı sısesınde aku ıle beraber gonderılmıs fakat sısedekı aku suyu akunun ıcıne konması gereken sıvı mıktarından bıraz daha fazla eger sısedekı suyun tamamını akunun ıcıne koyarlarsa fazlalık olan sıvı akuden akarak dısarıya tahlıye edıyor, bunun bellı bır oranı var akunun her gozune bellı mıktarda cc sıvı konması gerekıyor oranları su anda hatırlamıyorum mesela dıyelım kı sıse 400 cc eger akunun gozlerıne 80 cc sıvı konması gerekıyorsa kalkıp 100 cc koyup sısenın tamamını koyarlarsa fazla sıvı olan 20 cc su dısarı akıyor sebep tamamen bundan kaynaklı. burdan aracını yenı alıcak arkadaslara tavsıyem, akunun sıvısının doldurulması esnasında servıs elemanın bu bılgıye sahıp olup olmadıgını sorgulaması eger akuye yeter mıktar sıvı eklenırse akma problemı yasanmıyacaktır . bilgilerinize ... hayırlı bayramlar...

co2fix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı suark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

850km oldu, 2 ay felan oluyor alalı. 850 km de şehir içi yapıldı. Rodaja büyük oranda uyuyorum hala.Max 80 gördüm diyeyim.

Yağ yakma, akü akıtma gibi sorunları görmedim ben.
    Bazı arkadaşlar devir saatinde oynamadan bahsetmiş, motorsikletleri bilmiyorum; ilk motorum bu. Ancak, arabalarda olan bir mevzu var, arabanın motoru soğuksa eğer, ilk çalıştırdıktan sonra boşta beklerken ( dan dun gazlamazsanız tabiki ) devir saatini 1.5(sanırım) civarında tutar. Normal rölantiden yüksektir bu değer ve ısınması için yapar bunu. Isınınca da daha düşük seviyeye çeker.
    Bu sebeple bu motorda da bu tarz bir oynama olabileceğini düşünüyorum.

Kendi sorunlarıma gelince,
    2-->3 vites geçişlerinde genellikle problem yaşıyorum, bakımda sordum napabiliriz diye, daha sert basıcaksın dediler. 2 den 3 e geçerken atmıyor meret =).
    Ek olarak bazen yolda giderken vites küçülttüğümde, eğer motor boğulacak gibiyse motor stop ediyor. Sebebi nedir bunun? bilen eden var mı?

Çok teşekkrler
    iyi bayramlar

Dostum vites geçişleri ilk bakıma kadar benimde sıkıntılıydı ilk bakımdan sonra kolaylaştı yağ değişince etkisi oldu bakımdan sonra daha iyileşecek yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)