Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hector15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200NS
    PULSARIN 2015 modeli cıkarmı acaba???

cıkarsa ne gibi degişikler olur sizce :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    subap ayarı bozuk olabılır bnım motorun da ayarı bozuk ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Alıntı mete17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motrum 400km de motor çalışırken egzoz sesi haricinde motor bulogu içerisinden lakirti şıkırti geliyor sizlerdede varmi çin mali motorda bile olmayan sesler sinir bozucu arkadaşlar yorumlarinizi bekliyorum.
    subap ayarı bozuk olabılır, benım motordada ayar bozuk..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Alıntı Bilinmeyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    michelin pilot street

140/70 110/70 / 750 TL

130/70 100/80 / 650 TL

alınır mı uygun mudur? ya da hangisi alınır?
    130/70 arka ve 100/80 (orjınal boyutlarda ) mıchelın pılot street =587tl kargo dahıl lastıkal.com da..

Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Arkadaşlar merhabalar ben zonguldakta ikamet ediyotum ve motorumu ilk bakımı için servise götüreceğim. Bu civarda yaşayıp da bana servis önerebilecek arkadaşlar varsa sevinirim

Bilinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı vico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subap ayarı bozuk olabılır bnım motorun da ayarı bozuk ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

subap ayarı bozuk olabılır, benım motordada ayar bozuk..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

130/70 arka ve 100/80 (orjınal boyutlarda ) mıchelın pılot street =587tl kargo dahıl lastıkal.com da..
    hocam lastikal.com dan nasıl buldun hiç markaya göre arama yeri yok, tüm kriterleri girmen gerekiyor, girince de sonuç çıkmıyor

bir de hocam 140/70 daha kalın lastik alsak zararı olur mu? daha iyi olmaz mı yol tutuşu artmaz mı ?

Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar bir konuda sizden yorum ve yardimlarinizi istiyorum. Bu ayin sonunda motor alacagim elimde 8000 tl var en ust limitim bu; sifir pulsar 200ns mi alsam yoksa ikinci el sym wolf 250 ni alsam karar veremedim. Sebepleri ile neden hangi motoru almam gerekir? Bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim. Ayrica ilk motorum olmiyacak bu ve ayda bir 300km yol gidecegim mola vermeden.
    Tercihimi Pulsardan yana kullanırdım şahsen. Bunun en büyük nedeni SYM yedek parça fiyat politikasının Japonlar kadar yüksek olması. SYM yi de yakından inceledim evet kaliteli motor ancak bir Suzuki , Yamaha , Honda değil. Özetle abartılan bir marka konumlanması olduğu kanaatindeyim. Yedek parça fiyatları da bir hayli uçuk. SYM de dikkat ettiğim özellikle plastik aksamın fiyatı ile karşılaştırıldığında iyi kalitede olmayışı. Motor ve mekaniğe birşey demiyorum kendisini ispatlamış makineler. Ancak SYM de plastik ve detay işçiliği fiyat/performans açısından pek begenmiyorum.

İkinci unsur Wolf kucuk motosiklet şasisi ve iki tekerlek arası bayagı dar tasarlanmış. ( Taiwanda ebatlar yeterli olabilir ) Bana Pulsardan küçük geldi şasi açısından. Yol tutuşa önemli bir katkı sunacağı açık ancak biraz daha büyük olsaydı daha iyi olurdu bence.

Pulsar bu fiyata çok iyidir bana göre , SYM de kaliteli motosikletler üretiyor ancak fiyat/performans analizinde şahsen Pulsar derim.

Son olarak şu sıfır fiyatının üzerinde satış rakamı yazan arkadaşların Pulsarın fiyatından etkilendiklerini düşünüyorum. Buda Pulsarın olması gerekenden daha uygun bir fiyatla pazarda olmasının ispatı. Ama boyle olmaz sıfır motor fiyatının üzerinde ikinci el motor fiyatı olmaz. Arabada da motosiklette de sıfır kavramı önemlidir. İlk marş önemlidir. Special motosikletleri hariç tutuyorum onların üzerinde özel kitler mevcut olabileceğinden orada fiyat değişkenlik gösterebilir. Fiyatlar daha makul yazılır ise Pulsar sağlıklı bir ikini el fiyat marjına kavuşacak.

Motosikleti
    pulsar ns 200
    Bu pulsarın arka camurluğu ile plakalığı çıkarsak sivri bir kuyruk ve daha yakışıklı bir görünüm elde ederiz diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz? Yapan varsa foto atarsa sevinirim ve plakalığı çıkarırsak takabilecegimiz bir yer var mı?

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    [QUOTE=Bilinmeyen;3440409]hocam lastikal.com dan nasıl buldun hiç markaya göre arama yeri yok, tüm kriterleri girmen gerekiyor, girince de sonuç çıkmıyor

bir de hocam 140/70 daha kalın lastik alsak zararı olur mu? daha iyi olmaz mı yol tutuşu artmaz mı ?[/
    benım rahatca baktıgım tek sıte.. once sol taraftan 17 ınc lastık sec sonra on lastık ıcın ayrı arka lastık ıcın ayrı arama yaptır 100-80 dıye arattır yanı ,
    bn bugun sıparıs verdım bu sıteden kkartına vade farkı alıyor malesef..

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı vico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar
    michelin pilot street 680tl
    Metzeler lazertech. 480tl
    Sizce hangisini almali ???
    ABS taktir bence takilabiliyorsa
    veya ABS li motora geç
    panik frende arka freni veya on freni kitlersen michelin de olsa metzeler de olsa bummm ALLAH KORUSUN

rebel punto gibi 100.000+ km motor tecruben yok ki panik frende freni bırakmayı akıl edesin

kurtulayim diye yapisiyorsun frene ama tam tersi seni motordan atıyor

efendi efendi de sursen biri onune kırıyor direksiyonu aniden (sollama kurallarına aykırı olarak)
    onun onundeki ani fren yapınca da o da ani fren yapıyor
    burnunun dibinde kaya gibi araba nerene dayarsan daya frene asiliyorsun kitlemese toslayacan kitliyor teker yerdesin
    carparsan gorunurde suclusun

önünüze kıran olursa hic dusunmeden kornaya asilip hiz düşürün

abs olursa pasa pasa yoluna devam et
    abs yoksa acemiler tin tin modunda yola devam
    emekli ogretmen modunda sürüş cok faydalıdır öneririm

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mail order ı kapattığın zaman internet üzerinden alışveriş yapamıyorsun haberin olsun. En güzeli sanal kart kullanmak.
    internetten alışveriş yaparken sanal karti tanitiyorum /kullaniyorum

fiziki kredi kartı ni cuzdanda bulundurmak bile riskliymis görünüşe göre

Arkadaşlar bugün motorumun ilk bakımı için öncelikle motoru aldığım İzmir Karşıyaka'daki motomot ile telefonda görüştüm yağ olarak ne kullanıyorsunuz diye shell kullandıklarını söylediler sonrasında fabrikanın castrol kullanılması gerektiğini söylediğimde gerek yok bu daha iyi gibi saçma bir cevap aldım sonrasında ben yağımı kendim alıcam Motul kullanmak istiyorum dedim tamam al gel ama fiyat değişmez diyerek resmen adam si.....ye çalıştıklarının ilanını yaptılar, sonrasında çamdibinde ki bahri ustayı aradım adam istediğin yağı al gel dedi gittiğimde gerçekten yüzünden bile belli olan bir babacanlık hoş sohbet biri ile karşılaştım motorun sıkıntılarının çözümlerini ve kronik olmuş durumları anlattı ve hepsinin çözümü olduğunu teknik bilgilerle aktardı yağımı ve filitremi değişti tüm vidaları elden geçirdi işlemlerin sonunda da sadece işçilik ücretini alarak herşeyden önce insan olduğunu gösterdi sizlerinde bu durumu duyması gerektiğini düşündüm hepinize kazasız kazıksız sürüşler )) iyi akşamlar.
    vico, maktama ve gelebek bunu beğendiler.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Adamlarin gözünü para hırsı bürümüş motora hangi yağın konulacagının yada uygun olup olmıycanın hiçbir önemi yok diyor kısaca parayı ver yeterki onlar suda koysalar sesini cikartma devam et.
    bloodwater bunu beğendi.

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Alıntı bloodwater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün motorumun ilk bakımı için öncelikle motoru aldığım İzmir Karşıyaka'daki motomot ile telefonda görüştüm yağ olarak ne kullanıyorsunuz diye shell kullandıklarını söylediler sonrasında fabrikanın castrol kullanılması gerektiğini söylediğimde gerek yok bu daha iyi gibi saçma bir cevap aldım sonrasında ben yağımı kendim alıcam Motul kullanmak istiyorum dedim tamam al gel ama fiyat değişmez diyerek resmen adam si.....ye çalıştıklarının ilanını yaptılar, sonrasında çamdibinde ki bahri ustayı aradım adam istediğin yağı al gel dedi gittiğimde gerçekten yüzünden bile belli olan bir babacanlık hoş sohbet biri ile karşılaştım motorun sıkıntılarının çözümlerini ve kronik olmuş durumları anlattı ve hepsinin çözümü olduğunu teknik bilgilerle aktardı yağımı ve filitremi değişti tüm vidaları elden geçirdi işlemlerin sonunda da sadece işçilik ücretini alarak herşeyden önce insan olduğunu gösterdi sizlerinde bu durumu duyması gerektiğini düşündüm hepinize kazasız kazıksız sürüşler )) iyi akşamlar.
    bloodwater selam... YBR125 var bende, Pulsar'a geçme düşüncesindeyim.
    Çamdibi'ndeki ustanın tel. no'sunu verebilirsen sevinirim.
    Tekerin düz bassın...

Aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Ve nihayet 14 günlük ege ve akdeniz turu macerasını bugün istanbula ayak basarak sonlandırdık.İstanbul Tekirdağ Çanakkale den tüm ege sahilleri ve Antalya Gazipaşada son bulan gezim Isparta Afyon Bursa üzerinden dönüşle 3100 km yol katettik.Sadece benim motora has olan probmemim (arka fren körüklerine sprey gres sıkılması nedeni ile)dışında bir sorun yaşamadan tamamladım.100 kg ben ve 20 kg tahmini yükümle ortalama 100-110 km arası hızlarda 3100 km de 91 lt yakıt aldım.3 lt yani 100 km de.Ve şu varki bu dönem öyle rüzgar vardıki 100 km hızı aşmakta zorlanırken motor depoya eğildiğimde 130-140 km çıkıyordu hız. Rüzgarlık takılı ve 70 kg biri olsa 3 lt ninde altında yakardı.600 km de bakımdan sonra yola çıktık. 2000 rodajı 95 km hızla yapıldı yani.Sanırım rodaj tam olmadı. Motor torktan kalkışlarda biraz zayıfladı.Ama sağır tabir edilen motorda olmadı.100 km hızla giderken yoğun rüzgarda bile az öne eğildimi motor 140 doğru uçuyor.
    hak_anm bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns 200
    merhaba. karşıyaka motomot hakkında birçok yerden kötü şeyler duydum ve bende servis için orayı kullanmak istemiyorum fakat yakınımızda başka bajaj servisi yok. çamdibindeki ustanın açık adresini verde birde biz görünelim birde motoru nerden aldığını soracağım sana. teşekkürler

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bloodwater selam... YBR125 var bende, Pulsar'a geçme düşüncesindeyim.
    Çamdibi'ndeki ustanın tel. no'sunu verebilirsen sevinirim.
    Tekerin düz bassın...
    Alıntı anilbuca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba. karşıyaka motomot hakkında birçok yerden kötü şeyler duydum ve bende servis için orayı kullanmak istemiyorum fakat yakınımızda başka bajaj servisi yok. çamdibindeki ustanın açık adresini verde birde biz görünelim birde motoru nerden aldığını soracağım sana. teşekkürler
    Arkadaşlar Bajajın sitesinde var zaten bu bilgiler.

http://bajaj.com.tr/servis-bul/35

Simgelerin üstüne tıkladığınızda görüyorsunuz "Bahri Demirci "diye , telefon, adres de yazıyor.
    Haritanın altında da toplu olarak görüyorsunuz servis ve bilgilerini.

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Motorun duz beyaz rengi yok mu arkadaslar ?

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Düz beyaz renk yok. Renk seçenekleri için bajaj.com.tr sitesine bakabilirsiniz.

denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns

kronik olan sorunlar neler dostum açıklarsan çok iyi olur bizimde haberimiz olsun servise gittiğimizde yapılıp yapılmadığına bakalım

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düz beyaz renk yok. Renk seçenekleri için bajaj.com.tr sitesine bakabilirsiniz.
    Evet baktim ordan yoktu internette biyerde duz beyazini gormustum demekki kendisi boyamis tesekkur ederim

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Alıntı anilbuca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşıyaka motoshop ta bajaj satmakta onunda servisine bir bakmanızı öneririm gerçi hem satış hem servisi var ama ben sym kullanırken memnunum.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

bogusbill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam beyler. pulsar almayı düşünüyorum ama siyah mı mavi mi karar veremiyorum. mavi alırsam sticker sökmeyi düşünüyorum. söken ya da referans bir foto gösterebilecek var mı? nasıl duruyor merak ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)