Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun var arkadaşım. Serbest piyasa varsa etik diye de başka bir şey var. Bir motoru sıfırından pahalıya satmanın açıklaması serbest piyasa olamaz. Adam açıkça saf birini bulup kazıklamaya çalışıyor. Böyle etik değerlerden yoksul insanların yaşadığı memlekette piyasa serbest olursa bunlar olur işte...
    Aynen katılıyorum..Serbest piyasa var tanımını ancak exclusive özel yapım / fabrikasyon olmayan bir ürün için kullanabilirsin. Örn. Sana göre El yapımı 1964 bugatti degeri 500 bin dolardır bi başkasına göre 1 milyon dolardır. Fabrikasyon ürünü bir malın liste fiyatı 7300 TL ise sen onun fiyatına daha fazla diyorsan bu uyanıklıktır. Bu mantığa göre bayilerde yok satıyor diye Pulsarı 10.000 TL ye satsınlar. Neden satmıyorlar?? Birincisi buna ticari sözleşmeleri aykırı ikincisi ticaretinde bir etik / ahlaki unsuru var.

Özeti şu bunu 100 kişiden 99 u etik açıdan sorunlu bulur. Uyanıklık şark kurnazlığı vb. şeylerden de kimse hoşlanmaz..
    fabialife ve centil40 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar 200 ns FI st max mega 100 cup
    Arkadaşlar dün 3 te mevkii alanya cevirdim kontağı cektim debriyaji koyuldum yola alanya isparta sapaginda yarim depoyla ciktigim icin doldurdum sonra iki sigara isparta ben geliyorum hop bir baktim o gazla Afyon yaziyor tabelada yakiti tamamladim saate baktım olmus 7 30 kendi kendime dedim güneşin batişini izlerken pulsar kullanmak ayri guzel olsa gerek dedim bir sigara da orada sonra ciktim yola 9 da vardim Kütahya orada hava da kararmisti buyuk molayi verdim orada cay kahve sohpet yarim saat takilmisim baktim pulsara beni çağırıyor hadi hadi cok konustun diyor tmm dedim cevirdim kontağı yakit var aynen yola devam yaktim uzunlari baktim aynama arabalar arkamda kuyruk olmus peşimden geliyorlar sonra tabela ya baktim ki pamukova yazıyo bir sigara ve yakit molasi hop koyuldum yola saat 1 vardim akrabalara mevki izmit bir iki gun burda takilir sonrada istanbulda düzenlenen etkinlige katilir geri dönerim pasalar gibi
    enescanatar ve centil40 bunu beğendiler.

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Bursa-Enduro-Motosiklet-Festivali-2014

Katılmayı düşünen varmı arkadaşlar. Bir aksilik olmazsa ben katılacağım.

Motosikleti
    Bajaj-Pulsar 200 NS
    merhaba arkadaşlar .ybr esd 2012 mi iki hafta önce sattım.geçen pazartesi İstanbul bay-mota da test sürüşümü yaptım.
    20 temmuza kesin olmayan tarih ve fiyat ile sipariş alıyorlar.tabi bu şartlarda ben o kadar bekleyemeyeceğim için
    motoru almadım.kısmet olursa bu gece yola çıkıp başka ilden pulsarımı alacağım, sıfır olarak.zahmetli olacak
    zonguldaktan Kocaeli Karamürsele yolculuk(330km ) .fakat bu motor sevdası insana en azından bana çok şey yaptırıyor.
    herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    morpho bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa-Enduro-Motosiklet-Festivali-2014

Katılmayı düşünen varmı arkadaşlar. Bir aksilik olmazsa ben katılacağım.
    biz bursada olduğumuz için her daim gidiyoz tavsiye ederim gelmemiş arkadaşalarada

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı hak_anm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Daha önce TVS kullanıcısı idim. Uzun zamandır ilgimi çeken Pulsar'ı almaya karar verdim. Fakat bayide bulamadım. Antalya bayisi 18 Temmuzda geleceğini söyledi. Umutsuzca 2.elleri varmı diye aradım. son üç gün içinde üç adet buldum. Fethiye (7750) Hatay (7200+Plaka 400km'de) ve Antalya/Demre (7000+Plaka 300km'de).
    Antalya/Demre'dekini aradım, anlaştım ve bugün almaya gittim ve aldım.
    Yaklaşık Demre-Antalya arası 140km (oldukça virajlı ve inişli-çıkışlı) yolu bu nasıl bir motormuş diyerek açtım kontağı hiç durmadan doğru Antalya...
    Ha bu arada, Yetkili servise "Bu kotor rodajdadır şimdi 40-50km'ye bu yol nasıl biter usta" dedim, Bana aynen "Boşver rodajı dip gaz yapma ama 120-130'la da gidebilirsin, bu motorların en hassas yanı soğukken sıkıştırma, ısınmasını bekle. Bize eğitimlerde en çok bunu söylediler." dedi.
    Cesaret aldım ama yinede 6500 deviri geçmeden 90-110km ile geldim Antalya'ya.

Özetle izlenimlerim:
    1) Titreşim yok sayılır. İvmelenmesi ve tırmanması çok tatminkar. 12km'lik aralıksız 45 derecelik rampayı 80-90 ile rahat çıkıyor.
    2) Aynaları iyi değil, koltuk biraz sert gibi, vites geçişleri de sanki uzun; vitesi attığımı sanırken meğerse geçmemiş, 8-10 kez bunu yaşadım. sanırım alışırım.
    3) İşçilik, tasarım ve performans bu fiyata göre gayet tatminkar. Türkiye yol şartlarında uzun yolculukta yüksek cc'lerin ezik hissettirmez diye düşünüyorum.
    4) Kullandığım 150cc'lik 14bg bu ise 24bg. 150'lik ile 100 ile giderken motorda bende yoruluyordum. Bununla 110'da bile anlamadım, gayet rahattı ve yormadı. Yollar virajlı olmasına rağmen korkusuzca yatırabildim. Kayarmışım gib ibir korkuyu hiç yaşatmadı (Ki motoru yatırmaktan kormuşumdur hep).
    5) Deneyimli arkadaşlara soru: Amortisör biraz sert gibi geldi bayağı yolun bozukluğunu hissettim. Acaba ayarındanmı yoksa normalmi?
    6) Diğer motorlarla kıyaslamak bence abesle iştigaldir, çene yormaktır. Bu motorun mühendisliğinin dünyada benzeri yokki neyle kıyaslayacağız.

İnanzuma diyorlar... Ya o Suzuki Bu Bajaj. Sidik yarıştırmanın bir anlamı yok. Keyfini sürün siz. Ben sürdüm...
    150'likten sonra sanki 500'lüğe binmiş gibi oldum Pulsar'da. Kriter bu bence.
    Kimse 500'lüğünü satıpta bunu almıyorki!

Herkese iyi sürüşler, kim neye binerse binsin, önemli olan sağlıkla binsin, kazasız belasız binsin...
    İşte yorum budur arkadaş Tam anlamıyla bir kullanıcı değerlendirmesi olmuş. Dobra dobra olanı söylemiş arkadaş. Yüreğine sağlık. Kazasız belasız sürüşler

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Arkadaslar pazar günü kısmetse antalya ya yola cıkıyorum bakalım uzun yolda ne kadar yoracak daha maximum 100 km civarı yol yaptım koltuk bıraZ sertleşiyor altıma minder mi alsam acaba fotolar için gezi yazısı olusturucam bu arada wolf kullanmadan pulsar almıstım bi kullanayım dedim iyiki pulsarı seçmişim dedim daha hiç bi konuda pişman etmedi kerata kalın sağlıcakla
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    2014 ybr esd
    selamınaleyküm arkadaşlar...2 gün önce ank.dan istanbula arabayla 120 km sabitleyiciyle otoyoldan gelirken hendekin oralarda 2 adet pulsar 120 km hızla rampa mampa demeden gidiyodu.10 dakka kadar 100mt arayla gittik...motorların plakaları 7 haneliydi...

Hayırlı günler, hayırlı cumalar diliyorum.

Pulsar 5.000 km test sürüşünü yapan arkadaşlarımız sağ salim döndüler. İnşallah detaylı raporu geç de gün içinde oluşturmaya çalışacağız. Çok güzel resim ve videolar da var. İki arkadaşımızın her biri 5.250 km kadar yol katetti. 19-20 civarında bayilerimizde test sürüşleri yapıldı. Bir kaza bela olmaması en büyük tesellimizdi. İkinci olarak bu zorlu koşullarda hiç bir arıza meydana gelmedi. Bu da bizim için önemli idi. Ayrıca yarın akşam (cumartesi) İstanbul'da pulsar kullanıcılarının ve adayların yapacağı bir etkinlik var. Sefa ŞENOL buna da katılacak. Test sürüşü ile ilgili her soruya cevap alabilirsiniz.

Bu vesile ile tüm Pulsar 200 NS kullanıcılarımızın geçmiş berat kandilini tebrik ediyorum.

Rabbim tüm motorcu kardeşlerimizi görünür görünmez her türlü kazadan muhafaza etsin inşallah...

Selam ve saygılarımla...
    turkish39, Pashapache, Safahat ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

uzun81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jw250+MZ301+Jw350+Mondial150HS+Mondial150MR
    Selam arkadaşlar. Bursa Motocross Bajaj bayisine gittim. Pulsar 200 NS test etme imkanım oldu. Kısa bir sürüş olmasına rağmen fikirlerimi aktarmak isterim.
    -Vites geçişleri çok rahat.
    -denge yol tutuşu hoşuma gitti.
    -frenler yeterli. Kalkış ve hız tatmin edici.
    Şahsen çok beğendim. Tek sıkıntı artçı ile uzun yolda olacağını düşünüyorum. Bu 200 lük motoru commuter tarzı bir alternatif kasa üzerinde satışa çıksa tercih ederim. CBF tipinde ve bu motor sistemi ile dünyayı dolaşabilirim. mevcut hali daha spor tarzı duruyor. Uzun yolda yorabileceğini düşünüyorum.

Motosikleti
    Dominar D400
    ARkadaşlar, disk kilidi için amazondan siparş vericem,motor için kapora yatırdım ve o gelene kadar(ki daha çok var görünüyor) güvenlik eksikliklerini tamamlayayım diyorum.Ancak diskteki deliklerin çapı kaç milimetredir, tam olarak bilmiyorum, kilidi de ona göre alıcam. Bilgilendirebilir misiniz.

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_2?url=search-alias%3Dautomotive&field-keywords=xena%20xx&sprefix=xena+%2Cautomotive%2C40 0

Bunlardan mesela XENA (XX10-Y) (10mm çaplı, gri renk olursa gri, yoksa sarı oalcak gibi)) sipariş ederim diye düşünüyordum.
    Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Kask almayı düşünen arkadaşlara LS2 'nin FF 358 Celtic modelini öneririm fiyatına göre yalıtımı olsun iç kalitesi olsun fiyatının çok çok üstü. tamamen yıkanabilir ve terletmeyen iç astara ve ayrıca airbag özelliğine sahip. Sharp testinden 4 yıldız almış bir kask özellikle kırmızısı benim kırmızı pulsarıma çok yakıştı desenleri de uyuyor.

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    arkadaşlar içinizde cbf 250 kullanan ve bu motorla kıyaslama yapan varmı. bu motor benim çok hoşuma gidiyor yardımcı olursanız sevinirm

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı conmech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask almayı düşünen arkadaşlara LS2 'nin FF 358 Celtic modelini öneririm fiyatına göre yalıtımı olsun iç kalitesi olsun fiyatının çok çok üstü. tamamen yıkanabilir ve terletmeyen iç astara ve ayrıca airbag özelliğine sahip. Sharp testinden 4 yıldız almış bir kask özellikle kırmızısı benim kırmızı pulsarıma çok yakıştı desenleri de uyuyor.
    inceledim iyi duruyor. tabiki fiziki olarak değil nette yazılanlara göre iyi gibi. ben MT revenge almayı düşünüyordum bu da iyi gibi ama

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask büyük mü? Kafanda bir fotoğraf ekleyebilir misin? Bende küçük yapılı bir kask arıyorum ama bulamadım, Edremit te zaten ls2 ff351 ve 20-100 tl lik kasklar satılıyor. Netten de görmeden kafa çevresini ölçmekle nasıl alınır ki? Küçük dış kabuklu kask bilenlerden tavsiye bekliyorum, takipteyim.
    Efeler Diyarı EDREMİT

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Ümit IŞIK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask büyük mü? Kafanda bir fotoğraf ekleyebilir misin? Bende küçük yapılı bir kask arıyorum ama bulamadım, Edremit te zaten ls2 ff351 ve 20-100 tl lik kasklar satılıyor. Netten de görmeden kafa çevresini ölçmekle nasıl alınır ki? Küçük dış kabuklu kask bilenlerden tavsiye bekliyorum, takipteyim.
    ben denedim. netten bakıyordum satıcı kafa çevren 57-58 olursa Medium olur dedi. sonra gittim bi yere denedim Large beden biraz büyük geldi. kafamı sabit tutunca hafif dönüyordu. sonra Small denedim zor çıkardım kafamdan hatta kulaklarım kızardı sürtünmeden kaynaklı. sonra M denedim gayet iyi oldu. bu arada kafa çevremi ölçtüm 55-56 cm geldi. net değer midir tabi orası da var. ama deneyip gördüm M oluyor bana. yani 55-56. bence 55-58 arası ise M beden alınabilir

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar içinizde cbf 250 kullanan ve bu motorla kıyaslama yapan varmı. bu motor benim çok hoşuma gidiyor yardımcı olursanız sevinirm
    cbf 250 benim çok hoşuma gitmişti ve çok yeterli bir motordu. Sıra dışı beklentileri olmayan biri için çok güzel bir motosiklet, Fakat ufak tefek sorunlarından öte eski ve eski teknoloji. Pulsar 200 NS ise yeni ve yeni teknoloji. Şu aşamada Eski CBF 250 ile, Yeni 200NS'i mukayese etmek isterseniz, CBF ten aldığınız keyfi fazlası ile 200NS'den alırsınız. 650 cc'yi uzun süre kullanmış biri olarak 250 cc. grup motosikletlerin, normal şartlar altında, her koşula uygun, pratik ve ekonomik bir grup olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, şu aşamadan sonra sıkıntısız bir CBF bulma şansı çok düşük ve alınmasını da tavsiye etmem.
    mimoza_cbf_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Hocam kask orta-büyük arasında zaten iyi koruyan kaskların çoğu büyük duruyor ama bunun ön kısmı ağıza denk gelen yeri uzun ve öne doğru eğimli bu nedenle biraz daha küçükmüş hissi veriyor yarın fotoğraf eklerim. Büyüklük açısından kıyaslamak gerekirse LS2 FF 351 ve Nitro N500-V den küçük duruyor kafa ölçüm 58 olmasına rağmen L beden aldım bu tam oturuyor kafama ilerde iç astarı salıcak olursa airbag özelliği ile oturturum kaskı diye düşündüm kask malzeme kalitesi olarak parasını tamamıyla hakediyor alıcak varsa nette çoğu sitede var ben feyzioğlu'ndan aldım.

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    351 den küçükse iyi, benim de kafam 58 M ve L arasında gidip geliyorum.
    Scorpion kaskların küçük olduğu söyleniyor genellikle.
    Efeler Diyarı EDREMİT

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    benim cbf sorunsuz temız bir motor fakat 200NS beni al diyor ruyama giriyor hergün foruma girip kim ne yapmış resim atmışmı sorunu olan varmı diye takip ediyorum bu motorun tasarmı çok hoş. B benim cbf yi satabilirsem düşünmeden sıfır bir NS200 keyfini çıkarırım bilgi için teşekkürler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)