Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung 29 beygir V MOTOR.M.Kemalpaşa'ya git çivici ticaretin sahibine sor.İnazuma'ya ilk geldiği zaman bindim.Komikliği beymoto'nun oraya geldiğim zaman yapacam merak etme.Artistlik yapma.Saçma sapan gülücükler koyup mesajlarını sempatik göstermeye çalışma.Daha dün motor almış adam gelip buradan sallıyor.İNAZUMA KONFORLUDUR RAHATTIR KALİTELİDİR ANCAK SINIFININ EN HANTAL MOTORUDUR BUNU ÖNCE KAFANA SOK

Mobletleri saymazsak ilk motorum 1995 te aldığım külüstür bir BMW R60 modelidir(çift silindirli), sonra jawa ceylan ve IZH planet sonrasında 18 yıl aradan sonra TVS apache , sen bir tek onu gördün heralde ,beymoto da karşılaşırız inşallah.
    Bu arada pulsar en azından benim gibi ekonomisi çok iyi olmayan bir kişi için çok güzel olacaktı,sırf pulsar için fuara gittim, bir çok konu açtım, bazı beğenmediğim yönleri vardı, vites pedalı,şase,plastik kalitesi gibi ama olsun bu özelliklere göre ucuzdu, zevkle binecektim masrafsız bir şekilde, malesef motorun ihtiyacım olduğu zamanda firmanın motoru getirememesi nedeniyle alamadım, ilk başlardada konuda kızgınlığımı dile getirmiştim, bu yüzden şartları zorlayarak çok beğendiğim fakat ekonomik almaya henüz hazır olmadığım inazumayı almak zorunda kalmıştım. Burada herkez iyi motora binmesini bilir ama malesef bunlar para ile oluyor, kimseyi ekonomik durumundan, kullandığı motordan dolayı küçümsemek doğru değildir. Pulsar hem şekil hem performans açısından ucuza güzel bir motor, inşallah kalitesinide zaman içinde olumlu yönde gösterir ve fiyatıda makul seviyelerde seyrederse çok müşteri kazanacaktır.
    reverse, morpho, onurserce ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150 den pulsara geçen arkadaşlarımız hafta sonları 300 km lik uzun yol yapıyorum konfor,yakıt gibi alanlarda karşılaştırmalarını yapabilirmisiniz bajaj'ın yetkili satıcısı uzun yolda cbf konforunda olmadığını amaçlarınınfarklı olduğunu uzun yol içîn değiştirmenin gereksiz olduğunu belirtti sizlerinde fikirlerini alabilirmiyim
    doğru söylemişler bende hep aynı görüşü aldım cbf150 vardı geçtiğimiz yaz dolaştım durdum heryeri sonra satmak zorunda kaldım nakit sıkıntısı ile şimdi motor arayışındayım pulsar'ı inazuma'yı ve sym'nin wolf'ünü araştırıyorum uzun yol yapacağım artçım olacak dediğim zaman çoğu kişi inazuma dedi... pulsar ve wolf'te çok güzel motorlar ama uzun yol konusunda inazuma rahat motor pulsar seni çok yorar denildi özellikle artçıda varsa

pulsar inazuma'ya göre fiyat konusunda uygun ama uzun yol işin içine girdi mi biraz iş değişiyor
    blueway2 bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı tazy21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru söylemişler bende hep aynı görüşü aldım cbf150 vardı geçtiğimiz yaz dolaştım durdum heryeri sonra satmak zorunda kaldım nakit sıkıntısı ile şimdi motor arayışındayım pulsar'ı inazuma'yı ve sym'nin wolf'ünü araştırıyorum uzun yol yapacağım artçım olacak dediğim zaman çoğu kişi inazuma dedi... pulsar ve wolf'te çok güzel motorlar ama uzun yol konusunda inazuma rahat motor pulsar seni çok yorar denildi özellikle artçıda varsa

pulsar inazuma'ya göre fiyat konusunda uygun ama uzun yol işin içine girdi mi biraz iş değişiyor
    Bence bu motorların hepsi tek kişiliktir, arkadaki kişi her zaman sırta vurulmuş yük gibidir, hem motoru üzer heç dengeyi bozar, mümkünse en az 600 cclik bir motorunuz yoksa artçı işine girmeyin, ben nefret ediyorum artçıdan, inazumanın arka selesinin biraz geniş olması artçıya uygun olduğu anlamına gelmiyor pek .
    Motork08 bunu beğendi.

Değerli arkadaşlar;

Güzel bir hafta sonu diliyorum.

Pulsar 5000 km. test sürüşü yapan arkadaşlarımız bol yağmur, dolu, fırtınalı bir maceranın arkasından bugün Trabzon'a ulaşıyorlar. Bu maceraları güzel bir kitapçık haline getirip sizlere sunacağız inşallah.

Arkadaşlarımız haklı olarak aldıkları ürünün satış sonrası hizmet desteğinin kusursuz olarak yürütülmesini talep ediyorlar ve bekliyorlar. Elbette plaka-ruhsat derken 8000 tl yi bulan bir ürün için bu hassasiyet gösterilecek. Kuralkan hakkında geçmişte yaşananlar ile ilgili bazı olumsuz algılar var. Bunun birçok sebebi var. Ama size şunu net olarak söyleyebilirim; KURALKAN 30 gün içinde yedek parça taleplerininim % 99 unu karşılayan, 20 iş günü içinde hiç bir ürünün garanti kapsamında servisinde yatırmayan bir firmadır. 4.000 m2 yedek parça deposu ile tedarik etmiş olduğu tüm ürünlere 10 yıl parça desteği sağlar. Öyle ise bazı olumsuz yorumlar niçin vardır? Bunun temel sebebi ana tedarikçi firmadan kaynaklanır. Bütün markalarda böyledir ama Kuralkan firması sektöründe eskiden beri (Özellikle MZ döneminden gelen alışkanlık) satış sonrasında verdiği parça desteği ile öncü firma olma özelliğini taşır ve her yaşanan olumsuzlukta ciddi muhatap olarak tepki alır. HYOSUNG markası da aynı şekilde. Yedek parçada gerçekten ilk yıllar bizlere sorun yaşattılar. Ancak son yıllarda görülen kısmi düzelmeler ile daha iyi konuma gelebildi. Birçok ünlü markanın da Türkiye'de yaşadığı sorun budur. Kısaca bir ürün ne kadar iyi olursa olsun ana tedarikçi eğer yeterli satış sonra hizmet desteğini sunamıyorsa müşterinize sorun yaşatıyorsunuz.

Uzun lafın kısası Kuralkan olarak yedek parça gerek yazılım ve gerekse donanım olarak en son teknoloji ile donatılmıştır. Eğer bu gruptan bir kaç arkadaşım fabrikamızı görmek isterse bunları size seve seve sunmaktan mutlu olurum.

Ancak BAJAJ hepsinden farklı. Az model, çok üretim, verimli üretim, kendine özgü üretim. Bütün bunları bize sağlıyor. Ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim. Bizdeki yedek parça sistemimize hayran kaldılar. Kesinlikle dünyanın birçok ülkesinden çok daha ileri durumdayız. Gerek sistem ve gerekse donanım olarak. Hatta sizden alacağımız çok şey var diye kendileri ifade ettiler. Daha önce de söylediğim bir konu idi ve sadece yeni bir ülke kültürüne, konseptine alışmada başlangıçta biraz sorun yaşayabilirler ama bu sorunların zaman içinde ne kadar küçüldüğünü göreceksiniz. Ben bizzat yerinde gördüm ve hayran kaldım. Gerçek bir dünya devi ile karşı karşıyayız. Ancak oldukça büyük ve kurumsal yapının kendine özgü bazı hataları da olabiliyor. Yağ filtreleri de bir örnektir (servislerimize ulaştığını zannediyorum), ürünün geç yüklenmesi de.

Bütün bunları anlattım, başınızı ağrıttım. Ama meselenin perde gerisinde birçok yönünün olduğunu izah etmeye çalıştım. Aslında tüm bunlar sektörün genel sorunları.

Az konuşup çok iş yapmamız gerek. İzmir'de bir arkadaşımız egzostunda sorun yaşamış, iki gün içinde yeni egzost gelmiş. İnşallah bu örnekler çoğalacak. Bir arkadaşımız acaba üründen mi sökmüşler demiş. Yani eğer stok mevcut değilse de sıfır üründen de sökülebilir, bunda bir beis yok. Hatta bilakis konu hakkındaki hassasiyeti gösterir.

Son olarak ürün tedariğini soruyorsunuz. Evet bir parti yüklemesi oldukça ileri tarihe kaydı. Bir yandan da siparişleri katladık. Bu sene kendi segmentinde inşallah bir satış rekoru yapacak gibi görünüyor. Bütün planları alt üst eden aslında bu durum oldu. Geçen hafta bayağı üzerinde çalıştık. Bundan sonraki sevkiyat tarihleri şu şekilde görünüyor. 28-30 Haziran gibi ilk sevkiyatı bekliyoruz. Henüz netleşmedi. Bu parti 7 temmuz gibi de olabilir. Bu konuda maalesef sıkıntı yaratıldığını biliyorum. Ama ikinci parti oldukça yüklü ve sevkiyat 15 Temmuz tarihinde olacak.

Bu vesile ile tekrar hayırlı günler diler saygılarımı sunarım...
    mertcnkurnaz, mc-hot, hector15 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Harley Davidson Heritage - Honda Pcx
    Merhaba
    bu motoru almayı düşünmüyorum, yanımda çalışan çok sevdiğim bir elemanım
    "siz motordan anlarsınız, ilk defa motor alıcam, pulsar almayı düşünüyorum, kısıtlı bir bütçem var, rica etse benim için araştırırmısınız"
    dediği için bu konuyu takip ediyorum
    kendisine bir sürpriz yapıp motoru ben alacağım, zaten biraz ikramiye alacaktı, güzel bir hediye olacak...

bence kuralkan-baja ortaklığı ile gelen bu motor fiyat/performans açısından güzel bir seçim
    anladığım kadarıyla bajaj türkiye piyasası ile avrupa'yı test edecek o yüzden alanlar bence çok tedirgin olmasın, bajaj büyük bir firma, duyduğum kadarıyla kuralkan zaten diğer tecrübesinden edindiği negatif algıyı yıkmaya çalışıyor
    zaten bajaj'ın ileride avrupa pazarına girmak için türkiyede bir fabrika kurma planları varmış ama bunun için önce türk müşterilerini memnun etmeleri şart, bütün bunlar türk bajaj müşterileri için olumlu bir etki yapabilir
    elemanım bu motoru beğenmiş ama kısıtlı bir bütçesi olduğu için bakım masraflarını ve parça fiyatlarını da düşünmesi lazım, zaten pazara yeni giren bir marka, o yüzden pulsar alıcılarının mutlu olması kuralkan'ın elinde
    burada top kuralkan'ın paslarına bağlı... ya gol olacak, ya auta gidecek
    turkish39, doomhammer ve gelebek bunu beğendiler.

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu motorların hepsi tek kişiliktir, arkadaki kişi her zaman sırta vurulmuş yük gibidir, hem motoru üzer heç dengeyi bozar, mümkünse en az 600 cclik bir motorunuz yoksa artçı işine girmeyin, ben nefret ediyorum artçıdan, inazumanın arka selesinin biraz geniş olması artçıya uygun olduğu anlamına gelmiyor pek .
    zevkler ve renkler gibi düşünceler de tartışılmaz aslında ben artçılı sürüşleri daha çok seviyorum aslında artçı dediğimde eşim onunla motosiklet yolculukları daha keyifli tek başına motosiklet sürmekten nefret ediyorum bende mesela
    ki eşimin dengesi benden daha iyidir bazen onun sayesinde dengemizi düzeltmişliğimiz var
    inazuma'nın arka selesini cbf150'ninkine benzetiyorum ben biz o sele'de padişah koltuğunda dolaşan kral ve kraliçe gibiydik :-D pulsar'ın selesi iki parça sürücü için iyi gözüküyo ama artçınınki biraz küçük kalıyor (bize göre küçük kalıyor) eşimde bende yapılı cüsseliyiz o bakımdan bize hep öyle söylendi

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı netwera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar;

Bana taahhüt edildiği gibi dün pulsarıma kavuştum. Ancak bugün yazabiliyorum İlk motorsikletim olduğu için başka motorlar ile kıyaslayıp ahkam kesemem Scooter'den (Kymco people S) motorsiklete geçiş yaptığım için acemiyim. Ancak kymco servisi olan arkadaşım motorsikleti çok beğendi.

Ben bilgisayar öğretmeniyim olayı bilgisayarcı gözü ile değerlendirmek istiyorum. Bu motosiklet tam bir fiyat/performans ürünü. Araştırmalarım sonucu beni endişelendiren en önemli husus, servis ve yedek parça desteği. Ancak Ekrem Beyin (Kanuni Pazarlama Müdürü) burda yazılanlara kulak vermesi, İşi ne kadar ciddiye aldıklarının göstergesi.

Motosikletin bayiye gelir gelmez aynı gün teslim etmek için yoğun çaba harcayan ve benimle yakından ilgilenen Menemen Kızılkayalar Bayisine ve servisine burdan çok teşekkür ederim.
    Kardeşim hayırlı olsun. Kazasız belasız nice km. yaparsın inş. Ben de Kymco scooter kullanıcısıyım ve 2.motorumu kısmetse Pulsar olarak düşünüyorum, bir süre sonra tabi . Sana bir kaç sorum var zahmet edip cevaplarsan sevinirim. Teknik detaya girmeyeceğim çünkü yazsan da anlamam. Öncelikle vitesli motora tam anlamıyla alışabildin mi ? Benim nedense bir endişem var arada arkadaşım CBF'sini alıyorum. Vitesli motor hayatta olmaz deyip, iniyorum.

Konfor olarak Kymco zaten sert amortisörlü scooterlar üretiyor ve yapısı gereği bu model aletler genelde rahat değil, otomatik vites avantajı olsa da. Kavis veya çukurlarda nasıl izlenimin ?

Tekrar hayırlı olsun. Kazasız sürüşler.
    netwera bunu beğendi.

28-30 Haziran gibi ilk sevkiyatı bekliyoruz. Henüz netleşmedi. Bu parti 7 temmuz gibi de olabilir=size 6 haziran denilen sonra 20 sine gelecek denen sonra 28-30 orası olrak belirlenen ama net olmayan bu parti %99,9 7 temmuzda gelecek..belli oldu..

Motosikleti
    :(
    Merhaba Arkadaşlar;

Bana taahhüt edildiği gibi dün pulsarıma kavuştum. Ancak bugün yazabiliyorum İlk motorsikletim olduğu için başka motorlar ile kıyaslayıp ahkam kesemem Scooter'den (Kymco people S) motorsiklete geçiş yaptığım için acemiyim. Ancak kymco servisi olan arkadaşım motorsikleti çok beğendi.

Ben bilgisayar öğretmeniyim olayı bilgisayarcı gözü ile değerlendirmek istiyorum. Bu motosiklet tam bir fiyat/performans ürünü. Araştırmalarım sonucu beni endişelendiren en önemli husus, servis ve yedek parça desteği. Ancak Ekrem Beyin (Kanuni Pazarlama Müdürü) burda yazılanlara kulak vermesi, İşi ne kadar ciddiye aldıklarının göstergesi.

Motosikletin bayiye gelir gelmez aynı gün teslim etmek için yoğun çaba harcayan ve benimle yakından ilgilenen Menemen Kızılkayalar Bayisine ve servisine burdan çok teşekkür ederim.
    HAYIRLI UĞURLU OLSUN KARDEŞİM TEKERİN DÜZ BASSIN KAZASIZ BELASIZ İMŞALLAH...
    netwera bunu beğendi.

MKAYHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 1200 Z
    Evet arkadaşlar motorumun ilk bakımını yaptırdım servis castrol power 15w50 yağ ve kn-155 yağ filtresi kullandı işçilik dahil 100 tl tuttu.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Merhaba arkadaşlar bende dün itibari ile kırmızı pulsar ımı almış bulunmaktayım. Bir sorum olucaktı kullanıcı kitapçığında 450 km de ilk bakım yazıyor fakat servis 750-800 arası gel dedi sizce hangisi doğrudur ? Teşekkürler

netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hayırlı olsun. Kazasız belasız nice km. yaparsın inş. Ben de Kymco scooter kullanıcısıyım ve 2.motorumu kısmetse Pulsar olarak düşünüyorum, bir süre sonra tabi . Sana bir kaç sorum var zahmet edip cevaplarsan sevinirim. Teknik detaya girmeyeceğim çünkü yazsan da anlamam. Öncelikle vitesli motora tam anlamıyla alışabildin mi ? Benim nedense bir endişem var arada arkadaşım CBF'sini alıyorum. Vitesli motor hayatta olmaz deyip, iniyorum.

Konfor olarak Kymco zaten sert amortisörlü scooterlar üretiyor ve yapısı gereği bu model aletler genelde rahat değil, otomatik vites avantajı olsa da. Kavis veya çukurlarda nasıl izlenimin ?

Tekrar hayırlı olsun. Kazasız sürüşler.
    Merhaba Sokullu;

Motorsiklet kullanmaya 39 yaşında Kymco Agility 125 ile başladım. Bana ufak geldiği için People S'e geçiş yaptım. Ben de senin gibi vitesli motorlara kullanamama, düşme vb kaygılarla hep mesafeli durdum. Pulsarı görünce gözümü kararttım.
    Ben aktif olarak 16 yıllık otomobil sürücüsüyüm. Gerçi motorsiklet ile otomobil çok farklı ancak yoldaki trafiği okuma, vites değiştirme vb durumların mantığı aynı. Pulsar benim ilk vitesli motorsikletim şartlar beni çılgınlık yapmaya zorladı. Pulsarı Aliağa ilçesinden Bergamaya kullanarak ben getirdim. İlk sınavı şehirler arası yolda verdim. Yolun duble olması işimi kolaylaştırdı. Bugün sabahtan beri motorsikleti şehir içinde kullandım. Bol bol dur kalk yaptım. Makina epeyce fan açtı.
    Sonuç olarak
    1. Motorsiklet üzerinde dengede durmanın scooter'e göre çok daha kolay olduğunu gördüm. Büyük tekerlekli olduğu halde people S bile motorsiklete göre dengesiz bir araçmış.
    2. Vites geçişleri problemsiz herhangi bir takılma vitese geçmeme problemi yok. Boş vitesi bulmak biraz güç ona da zamanla alışılır. Zaten boşta gitmeyi sevmem. Vites düşürme ve yükseltme mantığı otomobille aynı.
    3. Pulsarın süspansiyonu kymcoya göre iki kademe yumuşak. Ancak Pulsarın selesi de peopleye göre sert. Kullanan arkadaşlar pulsarın süspansiyonunun CBF 150'den daha sert olduğunu söylediler. Sert süspansiyon bizim kaderimiz.
    4. Vitesli motsiklet benim hoşuma gitti. Motorun vitese göre farklı sesler çıkarması ayrı bir zevk veriyor. Scooter gibi motorun hep aynı şekilde bağırması sıkıcı. Vites düşürme ve arttırma zevkliymiş. Bu İstanbul trafiğinde bu bir ızdırap olabilir. Buna sen karar vereceksin.
    5. İlk kullanımlarda scooter kullanmadan kaynaklı sağ elciği arka fren niyetine sıkma alışkanlığı yenmek gerekiyor.
    6. En çok motoru 1. viteste kaldırırken sıkıntı yaşadım. Scooterdan gelen bolca gaz verme alışkanlığını yenmek gerekiyor. Motoru ya stop ettiriyorsun yada çok bağırıyorsun hatta ön lastiği bile kaldırabilirsin.
    7. Ben bugün itibariyle oldukça alıştım. Ama 2 tekerlekli araç sürücüsü her daim tedbirli olmalı.
    8. Pulsarın yakıtı ile ilgili bir ölçüm yapmadım ama peopleden daha az yakıt tüketimi olacağı kesin.
    9. Kavis ve çukurlar ilgili sorun için, Acemi olduğum için motoru fazla yatırmadım. Lastik kalitesi açısından da motoru fazla yatırmak doğru değil gibi geliyor. Çukurlara düştüm. Kymco da yumuşak sele, sert süspansiyon. Pulsarda sert sele yumuşak süspansiyon var. People ile düştüğüm aynı çukurlara pulsar ile düştüm. Pulsar daha az rahatsız ediciydi.
    10. Vitesli motosiklet kullanmak düşündüğüm gibi zor değilmiş.

Başka sorun olursa cevaplayabilirim. Her şey gönlünce olsun.

volkan42, iyi dileklerin için teşekkür ederim
    Pashapache, onurserce, centil40 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Merhaba Sokullu;

Motorsiklet kullanmaya 39 yaşında Kymco Agility 125 ile başladım. Bana ufak geldiği için People S'e geçiş yaptım. Ben de senin gibi vitesli motorlara kullanamama, düşme vb kaygılarla hep mesafeli durdum. Pulsarı görünce gözümü kararttım.
    Ben aktif olarak 16 yıllık otomobil sürücüsüyüm. Gerçi motorsiklet ile otomobil çok farklı ancak yoldaki trafiği okuma, vites değiştirme vb durumların mantığı aynı. Pulsar benim ilk vitesli motorsikletim şartlar beni çılgınlık yapmaya zorladı. Pulsarı Aliağa ilçesinden Bergamaya kullanarak ben getirdim. İlk sınavı şehirler arası yolda verdim. Yolun duble olması işimi kolaylaştırdı. Bugün sabahtan beri motorsikleti şehir içinde kullandım. Bol bol dur kalk yaptım. Makina epeyce fan açtı.
    Sonuç olarak
    1. Motorsiklet üzerinde dengede durmanın scooter'e göre çok daha kolay olduğunu gördüm. Büyük tekerlekli olduğu halde people S bile motorsiklete göre dengesiz bir araçmış.
    2. Vites geçişleri problemsiz herhangi bir takılma vitese geçmeme problemi yok. Boş vitesi bulmak biraz güç ona da zamanla alışılır. Zaten boşta gitmeyi sevmem. Vites düşürme ve yükseltme mantığı otomobille aynı.
    3. Pulsarın süspansiyonu kymcoya göre iki kademe yumuşak. Ancak Pulsarın selesi de peopleye göre sert. Kullanan arkadaşlar pulsarın süspansiyonunun CBF 150'den daha sert olduğunu söylediler. Sert süspansiyon bizim kaderimiz.
    4. Vitesli motsiklet benim hoşuma gitti. Motorun vitese göre farklı sesler çıkarması ayrı bir zevk veriyor. Scooter gibi motorun hep aynı şekilde bağırması sıkıcı. Vites düşürme ve arttırma zevkliymiş. Bu İstanbul trafiğinde bu bir ızdırap olabilir. Buna sen karar vereceksin.
    5. İlk kullanımlarda scooter kullanmadan kaynaklı sağ elciği arka fren niyetine sıkma alışkanlığı yenmek gerekiyor.
    6. En çok motoru 1. viteste kaldırırken sıkıntı yaşadım. Scooterdan gelen bolca gaz verme alışkanlığını yenmek gerekiyor. Motoru ya stop ettiriyorsun yada çok bağırıyorsun hatta ön lastiği bile kaldırabilirsin.
    7. Ben bugün itibariyle oldukça alıştım. Ama 2 tekerlekli araç sürücüsü her daim tedbirli olmalı.
    8. Pulsarın yakıtı ile ilgili bir ölçüm yapmadım ama peopleden daha az yakıt tüketimi olacağı kesin.
    9. Kavis ve çukurlar ilgili sorun için, Acemi olduğum için motoru fazla yatırmadım. Lastik kalitesi açısından da motoru fazla yatırmak doğru değil gibi geliyor. Çukurlara düştüm. Kymco da yumuşak sele, sert süspansiyon. Pulsarda sert sele yumuşak süspansiyon var. People ile düştüğüm aynı çukurlara pulsar ile düştüm. Pulsar daha az rahatsız ediciydi.

Sağ manet skuterde de ön frendir değişen bişey yok .sol manet demek istediniz sanırım:D

netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ manet skuterde de ön frendir değişen bişey yok .sol manet demek istediniz sanırım:D
    Evet yanlış yazmışım

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı irab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    bu motoru almayı düşünmüyorum, yanımda çalışan çok sevdiğim bir elemanım
    "siz motordan anlarsınız, ilk defa motor alıcam, pulsar almayı düşünüyorum, kısıtlı bir bütçem var, rica etse benim için araştırırmısınız"
    dediği için bu konuyu takip ediyorum
    kendisine bir sürpriz yapıp motoru ben alacağım, zaten biraz ikramiye alacaktı, güzel bir hediye olacak...

bence kuralkan-baja ortaklığı ile gelen bu motor fiyat/performans açısından güzel bir seçim
    anladığım kadarıyla bajaj türkiye piyasası ile avrupa'yı test edecek o yüzden alanlar bence çok tedirgin olmasın, bajaj büyük bir firma, duyduğum kadarıyla kuralkan zaten diğer tecrübesinden edindiği negatif algıyı yıkmaya çalışıyor
    zaten bajaj'ın ileride avrupa pazarına girmak için türkiyede bir fabrika kurma planları varmış ama bunun için önce türk müşterilerini memnun etmeleri şart, bütün bunlar türk bajaj müşterileri için olumlu bir etki yapabilir
    elemanım bu motoru beğenmiş ama kısıtlı bir bütçesi olduğu için bakım masraflarını ve parça fiyatlarını da düşünmesi lazım, zaten pazara yeni giren bir marka, o yüzden pulsar alıcılarının mutlu olması kuralkan'ın elinde
    burada top kuralkan'ın paslarına bağlı... ya gol olacak, ya auta gidecek
    Gözlerim yaşardı yaw,bu davranışınızı gerçekten takdir ettim.Allah (C.C.) işlerinizi hep rastgetirsin.
    onurserce, gelebek ve Sokollu bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Merhaba Sokullu;

Sonuç olarak

Motorunuz hayırlı olsun bende pulsar discover boxer sayfalarını okuduktan sonra boxer aldım ve tam eski hastası olduğum mz ler gibi.
    Tecrübe konusunda yazdıklarınız aynı beni anlattı resmen. Bendede scoter tecrübesinden öte bişey yoktu ve vitesliden çekiniyordum ama dediğiniz trafik tecrübesi işe yarıyor kendi sınırlarımıda biliyorum ona göre kullanmaya çalışıyorum. Tabi vites debriyaj kalkış şuan sürekli kafa selamı yaptırıyor ama iyi yolda
    Sokollu bunu beğendi.

İyi akşamlar arkadaşlar.Güncel yakıt tüketimleriniz nedir ?

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı Deathghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkadaşlar.Güncel yakıt tüketimleriniz nedir ?
    0 KM de 12 Litre 60,00 TL yakıt aldım. 300km dir kullanıyorum gösterge benzinin bittiğini gösteriyor tahminim yedekte gidiyorum şuanda bi 100KM kadar daha giderim diye umuyorum.
    Deathghost bunu beğendi.

Motosikleti
    150mr --> ns200
    kullanan herkese hayırlı olsun, tekeriniz düz bassın, kazasız belasız diyeyim inşallah. Motoru sadece kağıt üzerinde ve resimlerle inceledim. Yorumları okudum. Çok güzel bir motora benziyor ancak 162cc çinli motorumdan buna geçmek bana mantıklı gelmedi (duygusal olarak ). İnşallah türkiyeye 350-400 cc enduro tarzı motosiklet getirirlerse bajajla yollarımız kesişebilir. Ekrem Ata beyi de buradan tebrik ediyorum ve küçük hacim enduro pazarındaki boşluğu dikkate almalarını öneriyorum.
    örnek - 1 http://www.motoetkinlik.com/350-cc-bmw-enduro/

örnek - 2 http://www.motosiklet.net/forum/moto...cc-enduro.html

selamlar...

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO

Pulsarın Kırklareli sorumlusu gibi olduk Bi kardeşimizi daha pulsarcı yaptık,darısı benim başıma
    bozkurt eren bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)