Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

İnazuma agir bir motor degildir gsr750 yi yapan gsxr 1000 i yapan marka inazumayi da kullanim ve beklenti amacina gore bu siklette uretmistir.Bogaz koprusunden ruzgarli havada pulsarla ve inazumayla bir gecin isterseniz.İnazuma konforlu yol hakimiyeti acisindan en ideal agirliktadir.Suzuki japinlarin icinde ustad seviyesinde tercih edilen makinadir dilerse 250 cc 40 beygir 140 kg motosikleti rahat uretir ancak kac kisinin beklentisine bu cevap verir sorusu onemlidir.Pulsar kendi sinifinda ktm duke ile kiyadlanir ancak bu motorlar emsallerine gore cabuk yorulan orta omurlu makinelerdir.Suzuki ile inazuma kiyas goturmez inazumaya 10 yil konforlu mutlu sekilde binilir beklentileri en optimum seviyede karsilar.
    che guevara ve adem80 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Hani derler ya anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az diye inazumacıların alınganlığı bu nokta da başlıyor.Tekrar yazıyorum. İNAZUMA SINIFININ EN RAHAT,EN KALİTELİ, EN DAYANIKLI MOTORU DA OLABİLİR Kİ BENCE DE ÖYLEDİR. ANCAK ŞURAYI DİKKATLE ANLAYIN YİNE DE SINIFININ DEMİYORUM HANTAL(SERİ OLMAYAN) BİR MOTORDUR VE BAJAJ PULSAR ONUNLA KALİTE OLARAK ÖLÇÜLEMEZ ANCAK PULSAR DAHA SERİDİR.KAFANIZ ALIYORMU ARKADAŞLAR İLK MESAJIMA BAKIN HATTA İNAZUMA SAYFASNDA ESKİ YORUMLARA BAKIN İNAZUMA YA HANTALLIĞI HARİÇ LAF ETMEDİM EDEMEM DE. BU ARADA WİKİ CBR 125'E 127 KG DİYOR.ARAŞTIRIN.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Eski kasa ağırlığı o. Yeni kasa cbr lar 150 kg dan fazla. İnanmıyorsanız kendi sayfasına sorun. Ben de idda etmiştim okadar ağır olamaz diye kaybettim. Benim takıldığım taraf inazumanın kağnı arabası gibi kaldığı Pulsarın yanında. Pulsarla gezen arkadaşlarım yollarda aynalarda pulsarı çok aradıklarını dile getiriyor. Bumu kağnı arabası?

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kasa ağırlığı o. Yeni kasa cbr lar 150 kg dan fazla. İnanmıyorsanız kendi sayfasına sorun. Ben de idda etmiştim okadar ağır olamaz diye kaybettim. Benim takıldığım taraf inazumanın kağnı arabası gibi kaldığı Pulsarın yanında. Pulsarla gezen arkadaşlarım yollarda aynalarda pulsarı çok aradıklarını dile getiriyor. Bumu kağnı arabası?
    Söylüyorlar peki siz bizzat şahit oldunuz mu yada bu motorları kullanan arkadaşların(pulsar kullananların dahil) tecrübeleri hakkında bilginiz nedir.Ben bizzat kendi tecrübelerime göre yazarım ve iki motoru da kullanmış biri olarak kıyas yapmaya hakkım vardır.Bu arada yeni kasa cbr ister 150 ister 250 kg olsun konu dışıdır.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Yolda yanıma bir pulsar yanaşsa kıyaslardım. Kağnı arabasını tanıtırdım. Ben yeni yetme Motorcu değilim. 25 yıldır biniyorum. Yzfr1 imi geçen yıl sattım. Bajajı da heroyuda iyi bilirim. Bi tane aktif durumda hero honda var babamın. 93 model. Çok bindim. Pulsar yeni gelmiş bir model. Binmedim ama yakından inceledim. Bisiklet gibi duruyor. Hiç te benim tarzım değil. Yukarıda da yazdım. Benim tek takıldığım kağnı arabası gibi lafı. Hiç kağnı arbasına bindinmi? Cbr 125 in konuyla alakası var. İnazumanın 183 kg olması Size çok gelmiş madem bende diyorumki 125 lik bir Honda'nın 150 kilodan fazla olması normalde, 250cc inazumanın 183 kg olması neden anormal?

Alıntı semih87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum rodajda kendi ölculerim değil. Yakiti bizzat ölçtüm 3. Viteste bütün gun dolasirsan ancak 1 lt 25 km gider ama her Viteste redline git ve 130+ hizlarda her gördüğün motorla yarisirsan ancak ozaman 1 lt 30 km gibi değerlere düşer fakat 7. 8 binlerde dolasirsan 45km yakalar sin 1 lt
    Kendi ölçülerim değil.Sonra da yakıtı bizzat ölçtüm demişsiniz orda bi karışıklık oldu sanırım.Bende şuan rodajdayım ve düşük devirlerde kullanmama rağmen 1litre ile 35km civarı ancak görüyorum.7-8 bin devirde kullanırsanız 1litreyle 45 km gidiyor demişsiniz.Ben 5 bin devirde kullandığım halde 35km gidiyorum.Benim motosikletim mi fazla yakıyor acaba.Sakın yanlış anlamayın hocam.Gerçekten bu şekilde olduğu için cevap verme gereği histettim.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Yolda yanıma bir pulsar yanaşsa kıyaslardım. Kağnı arabasını tanıtırdım. Ben yeni yetme Motorcu değilim. 25 yıldır biniyorum. Yzfr1 imi geçen yıl sattım. Bajajı da heroyuda iyi bilirim. Bi tane aktif durumda hero honda var babamın. 93 model. Çok bindim. Pulsar yeni gelmiş bir model. Binmedim ama yakından inceledim. Bisiklet gibi duruyor. Hiç te benim tarzım değil. Yukarıda da yazdım. Benim tek takıldığım kağnı arabası gibi lafı. Hiç kağnı arbasına bindinmi? Cbr 125 in konuyla alakası var. İnazumanın 183 kg olması Size çok gelmiş madem bende diyorumki 125 lik bir Honda'nın 150 kilodan fazla olması normalde, 250cc inazumanın 183 kg olması neden anormal?
    Tamam inazuma ağır değil,tamam seri,en seri inazuma,tamam en kötü motorcu benim.Yahu ne zaman bu foruma bişey yazmaya kalksam yazmadığım şeylerin cevabını vermek zorunda kalırken buluyorum kendimi... He he honda cbr 125 150 kg normal he onu da ben yazdım.Diğer bütün 250 cc üreticilerini mahkeme vercem nede 250 cc için ideal 180 kg lik motor ağırlına ulaşamıyorsunuz diye... adem 80 bu kadar motorcusun ama kullandığın motorla kullanmadığın motor kıyasını yapabiliyorsun.Bari sen yapma.Kullan pulsar'ı ondan sonra yorumlarına açığım.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Pulsarı beğenmedim kullanmam. Ama buralara yolun düşerse uğra. Kağnı arabasıyla sizin süper seri pulsarı yollarda bir karşılaştırırız. Bakalım kağnı arabası nasılmış? Bir model bu kadar aşağılanmaz. İnazumayı taş devrinden kağnı arbasına benzetmiş. Yok böyle bişey. Biz bilmezmiydik 7 bin lira verip pulsar almayı? 11-12 bin verip niye inazuma aldık? Siz reno nun daçıa sına binerken biz Mercedes'in mercedesine biniyoruz. Fark bu.
    dyavol-77 ve Ezio41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Pulsarı beğenmedim kullanmam. Ama buralara yolun düşerse uğra. Kağnı arabasıyla sizin süper seri pulsarı yollarda bir karşılaştırırız. Bakalım kağnı arabası nasılmış? Bir model bu kadar aşağılanmaz. İnazumayı taş devrinden kağnı arbasına benzetmiş. Yok böyle bişey. Biz bilmezmiydik 7 bin lira verip pulsar almayı? 11-12 bin verip niye inazuma aldık? Siz reno nun daçıa sına binerken biz Mercedes'in mercedesine biniyoruz. Fark bu.
    Zuahah-benzetme olağanüstü...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Bu arada bende pulsar yok.Alır mıyım muhtemelen almam.(servis,parça vs daha belli değil)Bu arada bendeki lifanda cross ta renaultun ts 12 si gibi kalıyor laf aramızda.Bir milyonuncu kez bir daha yazayım inazumanın konforuna kimse laf edemez ama ısrarla elmayla armutu karıştıranlar için ne desek boş.

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    ya olay ne ki serilik ile kıyaslanıp kağnı arabası ile devam etmiş en son daçyayı gördüm :D seri makine isteyen gider racing alır zaten bi gazla 90-100 km'lere çıkar 20 km ile giderken inazuma'yı bilen biliyor ben ybr125 ile giderken önümdeki inazumaya yetişemiyordum gazladığı zaman bu bana yeter yok pulsar'dan hantalmış filan kim takar inazuma'nın pulsar'dan seri olmasını yada olmamasını motor alırken körü körüne alınmıyor ki bu makinalar biz burda tartışmasını yapıyoruz

usta kağnı arabası benzetmesine alınmışsın ama sendeki egoyu hiç bir motosiklet taşıyamaz. geçtim motosikleti kağnı arabası benzetmesini beğenmeyerek benzettiğin mercedes bile taşıyamaz o egoyu. benzetmeyi başkası yaparken kötü siz yaparken iyi tabi.
    Pashapache, Tİme_shİft42 ve onurserce bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Seri olup olmamasına takmıyorum zaten. Benim tek takıldığım taraf inazumanın kağnı arbasına benzetmiş olması. Seriliğe takıntım olsaydı 153 hp 111 nm torka sahip R1 i satıp 24 hp lik inazuma almazdım.benim tek istediğim motordan sürücü ve artçı konforu. Rampalarda 90-100 yapsın,Düzde 120 -130 yapsın yeterli. Zaten radar denen bişey var. Kırıcı olduysam özür dilerim. Denenekle bişey anlaşılmaz. Bir Pulsarla inazuma en az şöyle 20 kmlik yola çıkar, yol sonunda sonuç değerlendirilir. Ama tarzları apayrı motor bunlar. Birbirlerine göre artı ve eksileri olabilir. Bu demek değildirki inazuma bir kağnı arabası. :-)

Bu tartisma bencede beyhudedir arkadaslar.iki motor tamamen farkli ayrica honda,ktm,suzuki,yamaha,bmw,aprilia,kawasaki,moto guzzi, ducati vb motosiklet ureticileri arge ve urune yon verme acisindan onemli bir tarihceye sahip.Durun bi bakalim bajaj 200 cc ve uzerinde 10 yilda nereye gelecek.Kendini ispatlamasi icin dayaniklilik,uzun omurluluk,ergonomi,minimum sorun uretme vb noktalarda degerlendirmek icin erken.Bi motor 130 km hiz yapiyor diyede iyidir anlamina gelmez durmasida onemli hatta en onemlisi blok frende arka plakaligi okumamaniz..

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı pandominyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta kağnı arabası benzetmesine alınmışsın ama sendeki egoyu hiç bir motosiklet taşıyamaz. geçtim motosikleti kağnı arabası benzetmesini beğenmeyerek benzettiğin mercedes bile taşıyamaz o egoyu. benzetmeyi başkası yaparken kötü siz yaparken iyi tabi.
    İlk önce kim laf etmiş ona bak. Laf geri alınmazsa banada benzetme yapma hakkı düşer. Ben o lafa kırıldım ve üzüldüm. Kağnı arabası nedir yahu. Böyle bir yakıştırma olabilimi? Mobilite bile söylenemez o laf. Amacım kırıcı olmak değildi. Kırdığım birileri olmuşsa özür diliyorum.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Adama kağnı arabası dediği için tepki göstermişsiniz ama bin beterini kendiniz yapmışsınız. Kasalır gibi R1'im vardı sattım falan ne demek... Yaşınız kaç bilmiyorum ama 15-16 yaşında gibi konuşuyorsunuz.
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Motosikleti
    :(
    bu biraz sidik yarışına girmiş arkadaşlar burada önemli olan paylaşımlar lütfen yapmayın birazdan biri çıkıp benim babam senin babanı döver demezse iyidir ....
    ergunerbaş ve sakinseytan bunu beğendiler.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS/ 2013 TVS APACHE RTR 150
    bir pulsar sahibi olarak yazıyım isteyen alınır isteyen darılır kırılı bu benım şahsi görüşüm
    inozumanın konforu ktmduke 200 pulsar 200ns hondacbr250 symwolf ve denedıyım dıyer 250 cclik hiçbir motorda yok tur malesef konforlu motor

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Kendimi tutamıyorum ben de birşeyler yazacağım Arkadaş ben de pulsar sahibiyim alalı henüz 3-4 gün oldu olmadı. Bundan bir kaç ay önce Inazuma deneme fırsatım oldu. Alet tam bi teknoloji ve mühendislik harikası, motorsikletini test ettiğim arkadaş kapalı garajda üzeri örtülü bir şekilde muhafaza ediyor ki haklı da insan öyle bir motor ile trafiğe bile çıkmak istemez Kıyamaz ya

Şimdi bi düşünüyorum kendi açımdan 4.000-5.000 TL fazladan verip Inazuma aldım. oturur izlerim ara ara gelir örtüsünü kaldırır bakarım. Sık sık silerim fiber optik bezim ile Binmem arkadaş

Pulsar'a binerim arkadaş bak adını söyleyince bile heyecanlandım hemen aşağıya inip gazlamak istiyorum, alet keyif veriyor, yaramazlık yapmak istiyor insan üstündeyken. Sakin kullanmak ruhuna ters motorun, parça fiyatlarını kuralkan'ın sitesinden inceledikçe keyfim yerine geliyor Allah korusun İnazuma ile kaza yapmak istemem Komple koruma demiri şart

Hiç tartışmaya gerek yok arkadaşlar Inazuma ile pulsar kıyaslanmaz :/ Inazuma kendine has çizgileri olan, herhangi bir şeyin kopyası olmayan, sınıfında konfor, rahatlık (Hem sürücü hem de artçı için), sürüş keyfi, gibi bir çok konuda emsallerinin kat be kat önünde olan efsane bir motor
    che guevara bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adama kağnı arabası dediği için tepki göstermişsiniz ama bin beterini kendiniz yapmışsınız. Kasalır gibi R1'im vardı sattım falan ne demek... Yaşınız kaç bilmiyorum ama 15-16 yaşında gibi konuşuyorsunuz.
    Cevap yazdığım arkadaş eski motoru GS 500 den bahsetmiş. Bende buna nazaran eski motorum R1 den bahsettim. Bunda bir art niyet aramaya gerek yok. Hoşunuza gidecekse R1 i hiç beğenmedim. 3 ay anca dayanabildim. Konfor sıfır. 10 km den fazla sürdünmü felç ediyodu. Yani hava atmak değil maksadım. Ne kadar güçlü ve hızlı olursa olsun sürmekten zevk alamıyorsan iş bitmiştir. Yorumunu esas ben çocukça buldum. Ben

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)