Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pulsar 200 ns FI st max mega 100 cup
    1st : 55 @ 10,300 RPM
    2nd : 75 @ 10,300 RPM
    3rd : 92 @ 10,000 RPM
    4th : 114 @ 10,000 RPM
    5th : 134 @ 10,000 RPM
    6th : 149 @ 9700 RPM

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

Standart eksoz ile dyno test
    Carbondioxid bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı semih87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1st : 55 @ 10,300 RPM
    2nd : 75 @ 10,300 RPM
    3rd : 92 @ 10,000 RPM
    4th : 114 @ 10,000 RPM
    5th : 134 @ 10,000 RPM
    6th : 149 @ 9700 RPM

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

http://pertamax7.files.wordpress.com...lsar-200ns.jpg
    Standart eksoz ile dyno test
    Ölçüm sizemi ait?, kaça mal oldu acaba? verilen değerler süratimi göstermekte?, beygir gücü az silik çıkmış tam olarak kaç verdi? teşekkürler.

fıyat olarak o fıyatın motoru degıl bence

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı C-A- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevreyolu veya benzeri anayollarda guc nedeniyle sikinti yasadiginiz oluyor mu peki hic? Kendi motorumun gucu sayesinde kamyon altinda ezilmekten kurtuldugum da oldu.
    Benim motorum henüz 1500 km de. Bu nedenle fazla zorlamadım. Şehirlerarası yolda redline a girmeden rüzgar durumuna göre yaklaşık 110 - 120 km arası hızlarda stabil gidiyorum. Bu hız da özellikle büyük araçlardan kolaylıkla sıyrılmama yetiyor ve rahat ve güvenli bir yolculuk yapabiliyorum. Muhtemelen 4 - 5 bin km den sonra 120 - 130 arası stabil gidecektir sanırım. Forumda bazı arkadaşlar 140 hızdan bahsetmişler ama muhtemelen yokuş aşağı hız ölçümüdür ve redline da yapılmıştır, yada motorları açılmıştır, rüzgar yoktur vs.

Motorunuzla 160 hızlara alıştığınız için hız beklentiniz olursa hayal kırıklığı yaşarsınız. Bununla beraber (mamağfi, buna mukabil)pulsarla hem istediğiniz yakıt tasarrufunu sağlarsınız hem de şehirlerarası yollarda güvenle seyahat edebilirsiniz.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende eski bir suzuki gs 500 kullanıcısı olarak kısa mesafede de olsa test etme imkanı buldum.Motor 500 Lük kadar olmasa da inazuma gibi kağnı arabasına göre oldukça seri ve çabuk devirleniyor eski iki zamanlı mz ler gibi... Bunda muhtemelen üç bujinin marifeti var.200 lük olmasından dolayı tabi ki çabuk vites istiyor.Bu motorla ilgili şunu söyleyebilirim ki diğer 250'lik rakiplerinin yaninda bedava kalıyor.Şu an durumum olsa alırdım.1 sene sonrası eğer servis hizmeti de sorunsuz olursa 9000 tl'den aşağı satılmaz.
    Eminim hiç inazuma kullanmamışsındır, araziyi boş buldun salla bakalım Pulsar güzel motor ama birini överken diğer kalitesi belli bir motoruda kötülerken komik duruma düşmemek lazım.Birde motorları hızlarına göre kalitesini belirlemek cahil çoluk çocuk takımının işidir.Ayrıca yalan söylediğin açık, eski bir suzuki gs500 kullanıcısı olsaydın en azından eski kullandığın markaya biraz sempatin olurdu kusurları bile olsa pek dile getirmezdin.
    enescanatar ve adem80 bunu beğendiler.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminim hiç inazuma kullanmamışsındır, araziyi boş buldun salla bakalım Pulsar güzel motor ama birini överken diğer kalitesi belli bir motoruda kötülerken komik duruma düşmemek lazım.Birde motorları hızlarına göre kalitesini belirlemek cahil çoluk çocuk takımının işidir.

İnazumayı bir türlü canlı göremedim. Malum Urfa da bayisi yok. İlk çıktığı günden bu yana sürüş karakterini merak etmişimdir. İlk fırsatta deneyeceğim inşallah
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Eminim hiç inazuma kullanmamışsındır, araziyi boş buldun salla bakalım Pulsar güzel motor ama birini överken diğer kalitesi belli bir motoruda kötülerken komik duruma düşmemek lazım.Birde motorları hızlarına göre kalitesini belirlemek cahil çoluk çocuk takımının işidir.Ayrıca yalan söylediğin açık, eski bir suzuki gs500 kullanıcısı olsaydın en azından eski kullandığın markaya biraz sempatin olurdu kusurları bile olsa pek dile getirmezdin.
    Cahil kardeş birincisi kullanmadığım motorla ilgili yorum yapmam. Suzuki inazuma'yı kullandım.24 beygirlik motoru 180 kiloluk YÜZSEKSEN KİLOLUK şaseye koyarsan kullanmayan adam dahil o motorun seri olmayacağını bilir.Ayrıca suzuki gs 500 'ü 12.500 km kullandım sattım.Şu an Antalya'da ararsan Karacabey'den alındığını sana söylerler.Ayrıca belli markanın belli motosikletlerini kullanmak sizi o markanın FETİŞİ haline dönüştürüyorsa yolun daha başında olduğunuzu itiraf etmiş olursunuz.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bugün 20 yaşında bir Hint vatandaşı ile tanıştım. O da Pulsar 200NS sahibiymiş. 100km de 4 litre yakıyor dedi. Yakıt tüketimi de dahil olmak üzere bir şikayeti olmadığını söyledi. Türkiye'de yakıt tüketimi konusunda pek de doğru bir bilgi verilmiyor demek ki.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 20 yaşında bir Hint vatandaşı ile tanıştım. O da Pulsar 200NS sahibiymiş. 100km de 4 litre yakıyor dedi. Yakıt tüketimi de dahil olmak üzere bir şikayeti olmadığını söyledi. Türkiye'de yakıt tüketimi konusunda pek de doğru bir bilgi verilmiyor demek ki.
    Şuan rodajdayım. 1 lt ile ş.içi 20km/h - ş.dışı 65 km/h ort ile 41 km yol gittim. Rodaj bitsin sınırlar kalksın, motor bir kendine gelsin yakıt ölçüm verilerini tazelerim.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hindistandaki motorlar bildiğim kadarı ile enjeksiyon lu değil karbüratörlü olması lazım o yüzden yakıt tüketimi farklı yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar.
    semih87, Pashapache ve gelebek bunu beğendiler.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    İnazuma ve pulsarı karşılaştıran arkadaşlar, iki motoruda test ettim karar vermek için, aslında inazuma almak için neden 5nin tl daha fazla para vereceğimi anlamak istedim, iki motorunda hitap ettiği kullanıcı farklı bunu iki motoru kullanınca anladım elbette teknik anlamda kıyaslanacak motorlar ama bu motorları alacak arkadaşlar ne istediğini iyi bilmeli!

Motosikleti
    Bu viteslerin maksimum hizlardir gordunuz gibi
    10101 devir dakikada 23.4 hp
    çekiş gucu 17.77 8757 devir dakikada
    motor zaten 5000 devirden sonra kendine gelmekte
    9400 devirde hp ve tork değerleri enyuksek nokta da carpismakta
    10100 devirde maximum hp ye
    8750 devide maximum torque a ulasmakta
    7550 tl plaka ruhsat sigorta icinde
    Yakit olarak normal kullanimda 1 lt ile 45 km
    devamli 130+ ve herviteste redline yapilarak kullanimda 30 km litrede

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Kanuni phantom olmus 5750 adamlar size 7.5 tlye sivi sogutmali enjeksiyon lu motor getirmis varmi bu fiyata ayni deyerlerde başkası soyleyin yahu bajaj gecen sene 5 milyon satmis almayan almasin biz burada alan almayan almayi planliyanlarlan arkadaslarlan guzel paylasim yapmak sorulari varsa bildimiz kadar yanitlamaya calisiyoruz varsa sizin getirdiyiniz bundan iyi daha ucuz 200 km basan 1 lt 1000 km giden baska motor bundan iyisi soyle onu alalim daha ucuza
    fabialife, Pashapache ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Alıntı semih87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu viteslerin maksimum hizlardir gordunuz gibi
    10101 devir dakikada 23.4 hp
    çekiş gucu 17.77 8757 devir dakikada
    motor zaten 5000 devirden sonra kendine gelmekte
    9400 devirde hp ve tork değerleri enyuksek nokta da carpismakta
    10100 devirde maximum hp ye
    8750 devide maximum torque a ulasmakta
    7550 tl plaka ruhsat sigorta icinde
    Yakit olarak normal kullanimda 1 lt ile 45 km
    devamli 130+ ve herviteste redline yapilarak kullanimda 30 km litrede

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Kanuni phantom olmus 5750 adamlar size 7.5 tlye sivi sogutmali enjeksiyon lu motor getirmis varmi bu fiyata ayni deyerlerde başkası soyleyin yahu bajaj gecen sene 5 milyon satmis almayan almasin biz burada alan almayan almayi planliyanlarlan arkadaslarlan guzel paylasim yapmak sorulari varsa bildimiz kadar yanitlamaya calisiyoruz varsa sizin getirdiyiniz bundan iyi daha ucuz 200 km basan 1 lt 1000 km giden baska motor bundan iyisi soyle onu alalim daha ucuza
    Bu değerleri kendiniz mi ölçtünüz.Ben normal kullanımda rodajda olduğu için 5deviri fazla geçmeden 30-35km anca gidebiliyorum 1 litreyle.Seri kullanımda sanırım 25km falan gidebilir diye düşünüyorm.

Motosikleti
    Motorum rodajda kendi ölculerim değil. Yakiti bizzat ölçtüm 3. Viteste bütün gun dolasirsan ancak 1 lt 25 km gider ama her Viteste redline git ve 130+ hizlarda her gördüğün motorla yarisirsan ancak ozaman 1 lt 30 km gibi değerlere düşer fakat 7. 8 binlerde dolasirsan 45km yakalar sin 1 lt

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cahil kardeş birincisi kullanmadığım motorla ilgili yorum yapmam. Suzuki inazuma'yı kullandım.24 beygirlik motoru 180 kiloluk YÜZSEKSEN KİLOLUK şaseye koyarsan kullanmayan adam dahil o motorun seri olmayacağını bilir.Ayrıca suzuki gs 500 'ü 12.500 km kullandım sattım.Şu an Antalya'da ararsan Karacabey'den alındığını sana söylerler.Ayrıca belli markanın belli motosikletlerini kullanmak sizi o markanın FETİŞİ haline dönüştürüyorsa yolun daha başında olduğunuzu itiraf etmiş olursunuz.
    Cahil olan belli oluyor, 180kg nedirki motor çekmeyekayrıca çift silindirli.
    hyosung gt 250r----170 kg
    cbr 250------------155kg
    aralarında 10-15kg oynuyor, dersinki 300kg, yeme bizi şimdi.
    Komiklik yapma kulaktan dolma bilgileri satma.Atıyorsun hala git bulabilirsen bin sonra konuş.
    adem80 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Arkadaşlar burda atışmaya gerek yok bence. Herkesin bildiği kendine fayda eder. Burda hangimiz üstünüz diye bulunmuyoruz. Birbirimize yardımcı olmak, fikir vermek, varsa sıkıntılarımız dile getirmek gibi birçok faydalı amaçlar için bulunuyoruz. Lütfen forumu germeyelim
    semih87, gelebek ve che guevara bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Cahil olan belli oluyor, 180kg nedirki motor çekmeyekayrıca çift silindirli.
    hyosung gt 250r----170 kg
    cbr 250------------155kg
    aralarında 10-15kg oynuyor, dersinki 300kg, yeme bizi şimdi.
    Komiklik yapma kulaktan dolma bilgileri satma.Atıyorsun hala git bulabilirsen bin sonra konuş.
    hyosung 29 beygir V MOTOR.M.Kemalpaşa'ya git çivici ticaretin sahibine sor.İnazuma'ya ilk geldiği zaman bindim.Komikliği beymoto'nun oraya geldiğim zaman yapacam merak etme.Artistlik yapma.Saçma sapan gülücükler koyup mesajlarını sempatik göstermeye çalışma.Daha dün motor almış adam gelip buradan sallıyor.İNAZUMA KONFORLUDUR RAHATTIR KALİTELİDİR ANCAK SINIFININ EN HANTAL MOTORUDUR BUNU ÖNCE KAFANA SOK

MKAYHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 1200 Z
    Felis Leo rumuzlu arkadaşım yazılanı iyi anlayıpta ta cevap verirseniz daha iyi olacak RamonRojo rumuzlu arkadaş 24 beygir 180 kg motor ÇEKMEZ demiyor zaten SERİ olmaz diyor.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Cbr 250 R 175 kg, sym Wolf 250 175 kg, hayo gtr 170 kg. İnazuma 183 kg. Aralarında 8-10 kg oynuyor. Aşırı bir ağırlık yok. Denmişki 180 kg bi kadroya 250cc bir motor oturtulmuş. Pekala kadro 180 kg ise o 250cc motor 3 kg mı?burada bir sallama var. Pulsarın yanında kağnı arabası gibi kaldığını yazmış arkadaş. Herhalde hiç kağnı arbasına binmemiş yahut kağnı arabasnın ne olduğunu bilmiyor. Gayet seri bir motor. Pulsarla beraber gezen inazumalı arkadaşlarım var. Yolda hiçte inazumanın Pulsarın yanında kağnı gibi kaldığını söylemiyorlar. Yani pulsar almış biniyor olabilirsiniz. İyi bir motor olabilir. Ama motorunuzu övmek için başka motora çamur atmaya gerek yok. Suzuki kalitesi ortada. Pulsarı kötlemiyorum ama suzuki ile kıyası olabilir ama kağnı gibi falan hadi ordan. Kendini kandırma. Cbr 125 bile 150 kilodan ağır. 13 hp lik bir motor. 125 lik bir Honda'nın 150 kilodan ağır olması hantal yapmışmı o motoru? 125 CC honda 150 kilodan ağır 250cc CC suzuki nin 183 kg olması gayet doğal. Kaldıki pulsar konforu şahin,inazuma konforu mercedes. :-P
    dyavol-77 ve Ezio41 bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Bende inazumayı test etmiş biri olarak , hiçte hantal değil motor . Hantal diyen arkadaş hayatında hiç bindimi acaba inazumaya merak ediyorum . İnazumanun torku pulsardan daha fazla . HP kuvvetleri aşağı yukarı aynı ama tork olarak inazuma daha fazla .
    adem80 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)