Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CBFMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Temmuz pulunu ben bugun odedim, ilginc degilmi ))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı Eightarm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    napıyım alıyım mı bu motoru ?
    Al kardeşim al gönlün ferah, için rahat olsun :D

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı hakanuygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar farklı motor firmalari derken?
    Ben şimdiye kadar farklı marka ve tipte 4 motor kullandım. Hepsinin kullanım kitapçığında rodajın nasıl yapılması gerektiği yazıyordu. Sizin rodaja gerek olmadığını yazan motor firması varsa lütfen paylaşın, biz de öğrenelim (bu cümleyi ukalalık olarak algılamayın, gerçekten var mı bilmek isterim).

100.000 km ömru olan motorun ömrunun 50.000 e dusmesının tek sebebi rodaj değildir.Vibrasyondur.
    Size aynen katılıyorum. Ama bu rodajı önemsiz kılmaz.

benim motorum alınmaz mı yahu kasislerden cukurlardan geçtiğim kadar yavas kimse geçmiyor rodajdan daha cok vibrasyona önem veriyorum.Cunku kullandıgım motor sym fiddle bircok kısımı plastık ve metal vidalar ile monte edilmiş plastik bir sure sonra vida da tutmaz diye :D kasayı mumkun oldugunca sallamıyorum.ayrıca zaten su an 50 yi gecmıyorum su an el bebek gul bebek durumları :D
    Sizden motor alınmaz sözümü geri alıyorum. Ama rodaja da önem verseniz daha da çok tercih unsuru olurdu.

Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uyarılar tabii ki standart
    Üreticilerin söz birliği etmişcesine bu konuyu standartlaştırması sizce de anlamlı değilmi.

Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben centil 40 isimli arkadaşa sormak istiyorum. 1000km boyunca rodaj içi 45km/s hızını geçiyor musunuz geçmiyor musunuz?
    Bu hızlara uyabilmek için evliya sabrı gerek. Ben ilk 500 bakımına kadar 5000 deviri ve 60km hızı geçmemeye çalıştım. İkinci 500km.de de 8000 deviri ve 90km. hızı geçmemeye çalıştım.

Sorunuzdan sanki sen rodaja uyabiliyormusun ki gibi bir anlam çıkardım. Mümkün olduğu kadar zorlamamaya çalıştım. Rodaj konusu herkesin kendi genel tercihidir. Kimseye bilgiçlik yapmak haddime değil. Ancak rodaj gereksizdir söylemine de katılmam mümkün değil.

megaslender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200ns
    Alıntı Deathghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Bende motorumu yaklaşık 10 gün önce teslim aldım.İlk partiden.Yanlız sormak istediğim bişey var.Motorda ellerimi bıraktığım zaman sola doğru çektiğini hissediyorum.Yani motorun dengesinde bi bozukluk olduğu belli.Ama servis bunun normal olduğunu her motorun aerodinamiğinin farklı olduğunu bu modellerin de bu şekilde olduğunu söylüyor.Sizlerden ricam pulsar sahipleri bu konuda beni bilgilendirir misiniz.Sizde nasıl ?bıraktığımızda nerdeyse durma mesafesine kdar dümdüz gitmesi gerekmez mi ?
    Benim Pulsar da çekme yok, ellerimi bıraktığım zaman durma noktasına kadar dümdüz gidiyor. Seninkinde problem var bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Alıntı MCD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaş bu öfke nedir anlamıyorum. Alan razı veren razı konuya girip Kuralkan şöyle Ekrem Ata böyle dedikten sonra çıkmanın ne anlamı var? Haset böyle bir şey olsa gerek. Ben bilişim sektöründe çalışıyorum ki motosiklet sektöründen çok daha popüler bir sektör. Ne Türkiye'de ne dünyada hiçbir forum sitesinde bir firmanın pazarlama müdürünün foruma katıldığın görmedim duymadım. Ekrem Bey cep telefonu numarasını veriyor, sorun olursa arayın diyor. Buna bile kusur bulan insanlar ya kaçak alkol tüketmiştir ya da KTM Duke 200'e o paraları vermiştir diye düşünüyorum.
    Doğru söylüyorsun, bu tip aksaklıklar dünyaca ünlü otomotiv markalarında bile olabiliyor. Ben Ford C Max imi söylenenden 2 ay gecikmeli alabildim mesela. Toplam 4 ay araba bekledim, bir ayda teslim edilecek denilen arabayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Alıntı Eightarm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    napıyım alıyım mı bu motoru ?
    Gözün kapalı al kardeş, hiç korkma motor süper.
    centil40 bunu beğendi.

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    İyi akşamlar dilerim herkese. Birkaç resim atmak istediğim Bajaj Pulsa NS 200 ile. Bursa'da katıldığım test sürüşü sırasında, aracı beklerken çekmiştim. Buyurunuz resimlere geçelim

Rengimiz siyah-kırmızıdır. Test aracı değildi bu satılık olarak köşeye çekilmiş bir motosikletti.

Kuyruk kısmının görüntüsü muazzam. Harika bayıldım ben açıkcası

Dijital kadran olması ise hayli bir ilgimi çekmişti. Görsel bir güzellik katmış bulunuyor.

Orta bölüm...

Koruma Demiri mantıklı geldi bana. Fakat bazıları ise görünüşü bozduğundan ötürü çıkarmış. Herkesin kendi zevki kendi bileceği iştir laf söylemek düşmez bizlere tabikide
    Koruma demiri olması her zaman +1 avantaj olarak görmüşümdür.

Malesef lastikler nylon lastik. Ama extra olarak güzel bir metzeler m5 gider bütçeye uygun olursa eğer.
    Şu çamurluk olayıda güzel olmuş gerçekten. Genellikle Bmw Endurolarda görebilceğimiz bir çamurluk. Hoş duruyor.

Ön kısım

Tutacaklar agresif olmuş. Hırçınlığını ortaya koymuş biraz

Ön kafa grenaj

Deposu gayet tabiri caiz ise kaslı gözükmekte. Göze hitap ediyor kendi fikrim tabikide bu.

Kırmızı rengi daha ayrı bir hoşuma gitti benim. Keşke depoda siyah kırmızı karışımı değilde direk kırmızı olsaymış.

Ben ise beyaz-siah rengini test etmiştim. 4-5 kilometre kadar. Fakat açıkcası 4-5 km kadar motosikleti test ederek sadece ben ivmelenmesini ybr'e göre titreşimini karşılaştırabildim. İmkan sunulduğu taktirde 15-20 kilometre yol yapıp ondan sonra asıl yorumları almak bence daha doğru olabilir çünki 4-5 kilometrede neyin ne olduğunu tam anlayamıyorum ben kendi şahsım adıma.

Ben beğendim ne diyeyim daha Ybr'den sonra güzel geldi bana

Bajaj Pulsar 200 NS konusunuda güncel takip ediyorum yazılanları yorumları şikayetleri olumlu olumsuz ne var ne yok güncel takip ediyorum umarım yaz sonuna doğru bende bir tane almayı düşünmüyor değilim açıkcası.

Buraya kadar okudunuz için ayrıca teşekkür ederim. Allah tekerinize taş değdirmesin inşallah, kazasız belasız kullanışlar dilerim.

Buda + Bonus olsun

burak9302, centil40, Pashapache ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı volkan42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz söyler söylemez hemen denedim yine okula giderken ama hiç bir sıkıntı olmadı lastik basınçları , yolun durumu da etkileyebilir ... tek yönemi yoksa bazen sağa bazen sola mı çekiyor buda önemli , tek yöne ise fren sisteminden bile kaynaklanabilir diye düşündüm ama tam olarak da bilemiyorum.. benim motorda olmadı böyle bir şey ...hayırlısı diyelim...
    Bakalım tekrar servise gidip sorunu tekrar izah etmem gerekecek sanırı.Ama bi sonuç çıkacağını sanmıyorum.Sürekli herhangi bi sorun olmadığını söyleyip duruyorlar.Acaba fabrikasyon bir hata olabilir mi.Veya motosiklet ön taraftan serviste veya durduğu bayide bi darbeye maruz kalmış olabilir mi

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Samet çok güzel fotoğraf ve açıklamalar için teşekkürler.
    Tek bir şey merak ediyorum, boy ve kilon kaç acaba? Motoru kendim test edene kadar üzerinde nasıl duracağımı hesap etmeye çalışıyorum da.
    En son bir transalpe oturup iki ayağımı ancak parmak uçlarıyla basabildiğimi görünce biraz temkinli yaklaşıyorum.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Kusura bakma kardeşim bak onu söylemeye unutmuşum onu düzeltiyorum hemen sağolasın .
    Boy 170 Kilo 84

Zaman geçtiği için düzeltme yapamıyorum. Tekrardan belirteyim o zaman arkadaşlar.
    Boyum 170 -171 cm. Kilo ise 83-84 oynuyor
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar dilerim herkese. Birkaç resim atmak istediğim Bajaj Pulsa NS 200 ile. Bursa'da katıldığım test sürüşü sırasında, aracı beklerken çekmiştim. Buyurunuz resimlere geçelim

Rengimiz siyah-kırmızıdır. Test aracı değildi bu satılık olarak köşeye çekilmiş bir motosikletti.

http://i.hizliresim.com/1P3bNY.jpg

Kuyruk kısmının görüntüsü muazzam. Harika bayıldım ben açıkcası

http://i.hizliresim.com/BX1n8V.jpg

Dijital kadran olması ise hayli bir ilgimi çekmişti. Görsel bir güzellik katmış bulunuyor.

http://i.hizliresim.com/kraQbr.jpg

Orta bölüm...

http://i.hizliresim.com/NVdX1Y.jpg

Koruma Demiri mantıklı geldi bana. Fakat bazıları ise görünüşü bozduğundan ötürü çıkarmış. Herkesin kendi zevki kendi bileceği iştir laf söylemek düşmez bizlere tabikide
    Koruma demiri olması her zaman +1 avantaj olarak görmüşümdür.
    http://i.hizliresim.com/VpGOrq.jpg

Malesef lastikler nylon lastik. Ama extra olarak güzel bir metzeler m5 gider bütçeye uygun olursa eğer.
    Şu çamurluk olayıda güzel olmuş gerçekten. Genellikle Bmw Endurolarda görebilceğimiz bir çamurluk. Hoş duruyor.
    http://i.hizliresim.com/0VaX0W.jpg

Ön kısım
    http://i.hizliresim.com/BX1nWv.jpg

Tutacaklar agresif olmuş. Hırçınlığını ortaya koymuş biraz
    http://i.hizliresim.com/ZNa6pZ.jpg

Ön kafa grenaj
    http://i.hizliresim.com/27Rd4q.jpg

Deposu gayet tabiri caiz ise kaslı gözükmekte. Göze hitap ediyor kendi fikrim tabikide bu.
    http://i.hizliresim.com/NVdXdO.jpg

Kırmızı rengi daha ayrı bir hoşuma gitti benim. Keşke depoda siyah kırmızı karışımı değilde direk kırmızı olsaymış.
    http://i.hizliresim.com/P3AdV5.jpg

Ben ise beyaz-siah rengini test etmiştim. 4-5 kilometre kadar. Fakat açıkcası 4-5 km kadar motosikleti test ederek sadece ben ivmelenmesini ybr'e göre titreşimini karşılaştırabildim. İmkan sunulduğu taktirde 15-20 kilometre yol yapıp ondan sonra asıl yorumları almak bence daha doğru olabilir çünki 4-5 kilometrede neyin ne olduğunu tam anlayamıyorum ben kendi şahsım adıma.
    http://i.hizliresim.com/glDg0O.jpg

Ben beğendim ne diyeyim daha Ybr'den sonra güzel geldi bana

http://i.hizliresim.com/W2yzO4.jpg

Bajaj Pulsar 200 NS konusunuda güncel takip ediyorum yazılanları yorumları şikayetleri olumlu olumsuz ne var ne yok güncel takip ediyorum umarım yaz sonuna doğru bende bir tane almayı düşünmüyor değilim açıkcası.

Buraya kadar okudunuz için ayrıca teşekkür ederim. Allah tekerinize taş değdirmesin inşallah, kazasız belasız kullanışlar dilerim.

Buda + Bonus olsun

http://i.hizliresim.com/nPadZB.jpg
    Metzeler m-5 İnteract'ta 130 taban(pulasr 200NS) lastik ölçüsünde YOK diye biliyorum,yanlışsam düzeltin....

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samet çok güzel fotoğraf ve açıklamalar için teşekkürler.
    Tek bir şey merak ediyorum, boy ve kilon kaç acaba? Motoru kendim test edene kadar üzerinde nasıl duracağımı hesap etmeye çalışıyorum da.
    En son bir transalpe oturup iki ayağımı ancak parmak uçlarıyla basabildiğimi görünce biraz temkinli yaklaşıyorum.
    Honda Transalp bir enduro-tüm enduro modeller gibi selesi biraz yüksektir-bunda sıkıntı yaşamazsın kardeşim..
    reverse bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Evet metzelere baktım şimdi fark ettim haklısınız dyavol-77 ön için Michelin Pilot Sporty kullanılabilir o zaman sorun yaratacağını sanmıyorum. Arka için ise Michelin Pilot Activ tercih edilebilir...

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Motor sende biraz küçük kalmış. Ben boyunun daha uzun olacağını tahmin etmiştim.
    Acaba fotoğraflardan mı böyle görünüyor. Gerçi ben de sırım gibi değilim 1.77-1.78 boyla motor küçük kalmaz heralde. Kilomuz aynı.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Motor sandığınızdan daha kaslı öyle diyeyim, artı şu olumsuz yorum yapan arkadaşları anlamıyorum.
    Hayır, foruma giriyorsun madem sadece yazmak için mi kullanıyorsun. Az oku be mübarek, en azından 3-5 sayfa geriden başla oku.
    Ekrem Bey'e bende özel mesaj gönderdim, ilgisine hayran kaldım.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet metzelere baktım şimdi fark ettim haklısınız dyavol-77 ön için Michelin Pilot Sporty kullanılabilir o zaman sorun yaratacağını sanmıyorum. Arka için ise Michelin Pilot Activ tercih edilebilir...
    Ön-arka aynı marka-aynı model olmalı(aynı desen)-yoksa SIKINTI olabilir(özellikle güçlü motosikletlerde,100 hp ve üstü)-tecrübe ile Sabit'tir....
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Alıntı MCD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaş bu öfke nedir anlamıyorum. Alan razı veren razı konuya girip Kuralkan şöyle Ekrem Ata böyle dedikten sonra çıkmanın ne anlamı var? Haset böyle bir şey olsa gerek. Ben bilişim sektöründe çalışıyorum ki motosiklet sektöründen çok daha popüler bir sektör. Ne Türkiye'de ne dünyada hiçbir forum sitesinde bir firmanın pazarlama müdürünün foruma katıldığın görmedim duymadım. Ekrem Bey cep telefonu numarasını veriyor, sorun olursa arayın diyor. Buna bile kusur bulan insanlar ya kaçak alkol tüketmiştir ya da KTM Duke 200'e o paraları vermiştir diye düşünüyorum.
    Size aynen katılıyorum. Bence bu tarz insanlar cozum aramiyor.ekrem beyi kusturmeye calisiyor.ya sen 7350 tlye 23 hb makina aliyorsun.tabiki ufak tefek sorunlar çıkacak. Sorunlar cozuluyormu sen ona bak. Ben ne desem dikkate alındı ve çözüm uretildi.litfen ama lutfen bu forumu sorunlarinizi çözmek ve muhabbet etmek için kullanın. Birilerini cemkirmek kendinizi ispatlamak için değil...
    che guevara, centil40, meki 60 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı clashofbike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size aynen katılıyorum. Bence bu tarz insanlar cozum aramiyor.ekrem beyi kusturmeye calisiyor.ya sen 7350 tlye 23 hb makina aliyorsun.tabiki ufak tefek sorunlar çıkacak. Sorunlar cozuluyormu sen ona bak. Ben ne desem dikkate alındı ve çözüm uretildi.litfen ama lutfen bu forumu sorunlarinizi çözmek ve muhabbet etmek için kullanın. Birilerini cemkirmek kendinizi ispatlamak için değil...
    Sektöründe, Dünyanın 3. büyük üreticisi olan bir firmanın; yeni girdiği ve başlangıçta 25.000 adet satmayı planladığı bir pazara, böyle hazırlıksız ve öngörüsüz girmesi, yeterli stokları yapmaması, bakım için yeterli yedek parça hazırlığını yapmaması, kesinlikle stratejik hatadır, eleştirilebilir ve de eleştirilmelidir. Mazeret ile "diyesin ki niye" ile kapatılamaz.

Sunduğu ürünün; Uygun fiyata, fiyatına göre kaliteli ve genel anlamda yeterli olması firmayı haklı çıkartmaz.
    Ama iş hayatı böyledir, birilerinin yaptığı stratejik hataları bir başka firma değerlendirir, pazara girer.
    Suzuki, Kawasaki, Yamaha, Honda, KTM; Servis, yedek parça ve fiyat gibi konularda hata yaptıkları için Bajaj var. Bajaj da bu guruba dahil olursa Sırada Hero var, Kuba var vs, vs. küçük bir atılımla; Bajaj'a ciddi rakip olabilirler.

Yirmi gün önce kapora verdim, yarın teslim almayı düşünürken, yirmi gün daha bekle denmesi canımı sıktı. Ama Sadece fiyatıyla değil, tarz ve diğer özellikleri ile başka seçenek olmayınca mecburen bekleyeceğim. Seçeneksizlik, emin olun yeni seçeneklerin gelişmesine zemin hazırlar.
    Ve "Hayat öğretir".
    ahmetunuver ve gelebek bunu beğendiler.

10 dk once arandım ..motorların teslım tarıhini 26 sına itelemişler..yaz bitti be mübarekler..ya sabır çekıorum..26 sına da bi pislik çıkar ordan hopppp 15 temmuza şaşırmayın sonra. yok ihracat yok yok ithalat..yok küresel ısınma..banane arkadaş ya ithalatın zorluğundan ki burda kişisel olarak bişi solemıorum.ekrem beyden Allah ganı ganı razı olsunda insanın canı sıkılıyor cidden yaa..

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Ben de şimdi aradım bayiyi 25ine sarktı dediler

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Sabırlı olun arkadaşlar. Bende 2 mayısta ilk partiden alacaktım kısmet olmadı 15 mayısta aldım. Hakikaten beklediğinize değecek bir ürün. Pulsar'ın her brandasını kaldırdığımda o asi bakışlarını gördüğüm anda heyecan duyuyorum. İnanın çok zevkli motor. Şehir içi özellikle.
    meki 60 ve Pashapache bunu beğendiler.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    25 26 haziran mesele değil anlayışla karşılıyorum zaten. İnşallah 25 26 haziranda alırız yani onun da ertelenmesi tek korkum. Yoksa bi 20 gün daha beklerim yani ne olacak

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Ben yaklaşık 2 hafta bekledim. Zaman geçmek bilmedi. Helede bu zamanın sonunda 2 -3 hafta daha beklemem gerektiği söylenseydi herhalde çok moralim bozulurdu. Gerçekten can sıkıcı bir durum. Ama emin olun beklediğinize değecek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)