Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli TnT 25
    arkadaşlar şu testi birde siz denermisiniz, enjeksiyonlu pulsarda birde görelim
    http://www.youtube.com/watch?v=dlPw1VnDZvE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ filtresinin bulunmaması çok trajikomik.

Motoru sanki bakkallar satıyor...
    burada (eskişehir) beyaz eşyacı satıyor. (: yakında bimde de satacaklarmış:p
    şaka bi yana yağ filtresini getirmeyi unutmuş olsalar gerek. yoksa şimdiye kadar bir açıklama gelirdi.
    servise gidipte yağ filtresini değiştiremeyen arkadaşlar bakım kağıdına not düşürtsünler. yarın bi aksilik olursa garanti kapsamı dışında derlerse itiraz edemezsiniz.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı gelebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o nasıl bir ses ya ağaç kesme motoru gibi sesi var, discover de aynı ses daha tok bir egzoz takabilirlerdi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Değerli arkadaşlar, hayırlı geceler, hayırlı cumalar diliyorum...

İki günlük bayi-servis ziyaretlerimiz için şehir dışında idim. Eve biraz önce girdim. Epeyce sorular gelmiş. Gördüğüm önemli sorulara cevap vermek istiyorum;

1. Yağ filtre konusu: Bu ürünümüzde yüksek kaliteli ürünlerde olduğu gibi 2 yağ süzme sistemi var. İlk önce yağ süzgeci var ve süzgeç üzerinde manyetik alan var. Metal tozlarını üzerinde tutuyor. İkinci olarak yağ filtresi var. Mevzu olan filtre. Tamamen Bajaj Auto kaynaklı bir sevkiyat planlama hatası yapılmıştır. Acil kapsamında talep edildi ve şu anda fabrikaya geldiğini öğrendim. Hafta sonu sevkiyatı yapılacaktır. Ancak değişim yapılmasa bile motorda sorun kesinlikle çıkmamaktadır. Zira ilk filtre zaten bu maksatlıdır. Zaten ürünümüz Bajaj-kuralkan garantisi altındadır.

2. byturuncu rumuzlu arkadaşım bir sorun yaşamış. Zannedersem 3 gün önce idi. Bajaj yetkili servisi olmadığı halde Kanuni servisinde ilk bakımı yaptırmış. (Afyon-sandıklı). Her yönü ile hata. Daha sonra bajaj yetkili servisi olmadığını öğrenince bize şikayetini iletmişti. Şahsen bu şikayeti hemen sabah ilgili birime ilettim. Aynı gün kendisine en yakın Denizli servisimize gerekli talimat verildi. Bu arkadaşımızın ilk bakımın ücretsiz yapılması ve ilk bakımının kartına işlenmesi ile ilgili. SSH Birim Müdür tarafından da kendisine bilgi verildi. Tüm bu işlemler aynı gün yapıldı. Eğer yaşananlar bu anlattığım detayların dışında ise arkadaşım bana yazabilir. ekrem_ata@kuralkan.com.tr Bu konuda firma iyi niyet çerçevesinde elinden geleni yapmıştır. Ama arkadaşımız bir şey değişmedi diyorsa bana iletebilir.

3. Servisler ve yedek parça konusunda hiç bir arkadaşım endişe duymasın. Şahsen seyahatlerimde gördüğüm manzara beni daha da mutlu kılıyor. Elinden geleni yapmaya hazır bir ekip var. Bunu arkanızda hissedin. Çok söyledim, hatalar olabilir, ancak bu değişimin gerçekleşmesine Allah'ın izni ile bir şey mani olamayacaktır. Bajaj Auto tarafından da özellikle yeni bir ülkenin konseptine alışma sürecinde bazı aksaklıklar yaşanbilir. Ama inanın şu anda kadar yok denecek kadar az yaşandı. Ürünler Allah'a şükür çok sorunsuz. Hiç bir kronik sorun şu ana kadar yaşanmadı. İşte konuştukalrımız sele, ayna, yağ filresi... Ayrıca servislerimiz yıllardır kendi yörelerinde bu işe yıllarını vermiş ehil ustalardır. Şu anda bu personele bajaj misyonu da katılıyor. Yoğun eğitim programları devam ediyor. İki gündür dolaştığım Çanakkale-Bursa-Balıkesir il ve ilçelerinde bu ürüne duyulan sevgi ve teveccühü görmekten büyük mutluluk duydum. İnşallah gerisi de gelecek.

4. Yağ konusunda teknik spektler sağlandığı müddetçe kullanılan yağlardan bir endişe duyulmasın. Bu konuda servis müdürlüğünce servislere gerekli bülten yayını yapıldı,

Benim şu anda görebildiklerim bunlar.

Unutmadan son not?

Bugün bir gazetede yarım sayfa şahsım ve Bajaj ile ilgili yapılan röportaj vardı. Sabah haberi okuduğumda beynimden vuruldum. Kuralkan Pazarlama Müdürü "Ahmet TAN" diye haber geçilmiş. Kimdir nedir belli değil. Aklıma hemen bu forum geldi. Çünkü benim adım Ekrem ATA ve Kuralkan Pazarlama Müdürüyüm. Bu forumdaki arkadaşlar bu haberi okursa ister istemez bir zihin karışıklığı yaşayacaklar dedim. Tabi özür dilemeler oldu ve hemen haberin düzeltmesi yapılacak bilgisi tarafıma verildi. Ama olan olmuştu bir kere. Bunu da duyurmak istedim.

Hayırlı geceler diliyorum...

Saygılarımla...
    Speed37, hector15, wolfofjesus ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    http://www.yeniakit.com.tr/haber/hintli-bajaj-motorla-avrupaya-acilacak-19184.html

Yazım hatası olan haber buydu sanırım.düzeltmişler..

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    ekrem beyın davranısları gercekten taktıre deger.

Bıze geveleyıp konusan baska yere yonlendıren yada acıklama yapan bırı degıl tam tersı Cozum getıren bırı lazım.

Ekrem beyde tam olarak bunu yapıyor her konuyla bızzat ılgılenerek cozum getırmeye calısıyor.

Ekrem beyle ılgılı alakam yoktur pulsar almayıda dusunmuyorum sadece ınsan olarak yaptıgı davranısını ele alıp taktır edılmesını gerektıgını dusunuyorum

Bajajıda takıp etmıyor degılım ızmır mt'den bır uye aldı pulsar ıcınde bırkac kısı teste gıdecek bakalım.

Ben dıscovery modelını test ettım gayet yeterlı fıyat performans olarak degerlendırdıgımde 2ncı motorum olarak sehır ıcı almayı dusundugum modellerden bırı

Takıpteyız bakalım pulsar200ns kullanıcı yorumlarını beklıyoruz..
    morpho, fabialife ve gelebek bunu beğendiler.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Barab79 honda cb125 ile titresim konusunda dusuncen nedir? Pulsar daha az mi cok mu titriyor?

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Öncelikle Ekrem Bey'e ve diğer tüm eleştiri yorum yapan arkadaşlara teşekürler.
    Ben de kendime başlangıç motoru olarak Pulsar almayı düşünüyorum. Antalyada Doğaner Motor'a giderek Pulsar'a baktım. İlk gittiğimde kafamda tarz olarak tam bir şey oturtamamıştım. Daha çok gezi amaçlı kullanacağım için cruiser (chopper) tarzı bir motor alayım diye düşünürken servis ve bakım sorunları çok olacağı için vazgeçtim. O diyolog da şöyledir;
    Yine bütçemi aşmayacak ve teknik özellikler olarak da iyi sayılabilecek hyosung 250 aquilla'ya bakıyordum. Fiyatı 11,500 görünüm tatmin edici, kullanım başlangıç motoru olarak tercih edilmese de uzun yolda rahat ettirecek gibi. Çok uzatmayayım motoru biraz övmelerinden sonra firma yetkilisine şunu sordum. "Hyosung ve muadili kore-çin motorlar için çok yolda kalırsın diyorlar eskaza ben Olymposta yolda kalırsam ne yapmam gerekiyor?". Firma sahibi hemen kendilerini aramam gerektiğini söyledi. Getirebilirsem kendim getiremezsem de onların yolladığı bir kurtarıcıyla servise çekeceklerini ve garanti kapsamında ise parça bedelini almayacaklarını söyledi. Fakat tüm Çekme-kurtarma-servis-bakım ücretleri bana ait sadece parça masrafını almayacaklarını söyledi. Belki birçok markada bu geçerlidir ama asıl aklıma takılan yetkilinini yolda kalmazsınız lafının hiç ağzından çıkmamış olması Belki dürüst satıcı olduğu içindir belkide sattığı ürüne güvenemiyordur bilemem. Velhasıl başka marka modellere bakmaya başladım ve Bajaj'a denk geldim. Yorumlarınızı okudum umarım servis bakım konusunda bu tür sıkıntılar çıkmaz. Yada rutin bakım dışında servise gitmem gerekmez.

byturuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 NS
    ÖNCELİKLE EKREM BEYİN BYTURUNCU DİYE LANSE ETTİĞİ KİŞİ BENİMDİR ARKADAŞLAR BEN KESİNLİKLE TENKİT AMAÇLI KONUŞMADIM. SAYIN EKREM BEY AYRICA BEN MOTORDAN MEMNUNİYETİMİ, FAKAT PROBLEMİN SİZİNLE BİRLİKTE AYRICA BİR KAÇ KİŞİNİN DAHA FİRMANIZA BAĞLI SERVİSLER TARAFINDAN YANLIŞ BLGİLENDİRİLME SONRASI ARANMAN AMA BUNUN BİR SONUCA ULAŞMAMASI SORUNDUR(BENİ KŞİMSE ARAYIP HATAYI TELAFİ ETMEK AINA ÜCRETSİZ BAKIM GİBİSİNDEN BİRŞEY SÖLEMEDİ) BU KONUNUN BU ŞEKİLDE BİR SONUCA ULAŞMIŞ OLMASI SÖZ KONUSU İSE BU YÖNLÜ OLARAK FİRMANIZ TARAFINFDAN ŞAHSIMIN BİLGİLENDİRİLMESİNİ TALEP EDERİM TEŞEKKÜRLER.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı gelebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginçtir, bu testi bir SYM Wolf 250 bir de Pulsar için gördüm, her iki motorda da kullanıcılarına göre titreşim var. Çoğunluğu rahatsız etmese de var. Gerçekten titreşimi olmayan motorlara kimse bu testi yapmamış

Alıntı byturuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖNCELİKLE EKREM BEYİN BYTURUNCU DİYE LANSE ETTİĞİ KİŞİ BENİMDİR ARKADAŞLAR BEN KESİNLİKLE TENKİT AMAÇLI KONUŞMADIM. SAYIN EKREM BEY AYRICA BEN MOTORDAN MEMNUNİYETİMİ, FAKAT PROBLEMİN SİZİNLE BİRLİKTE AYRICA BİR KAÇ KİŞİNİN DAHA FİRMANIZA BAĞLI SERVİSLER TARAFINDAN YANLIŞ BLGİLENDİRİLME SONRASI ARANMAN AMA BUNUN BİR SONUCA ULAŞMAMASI SORUNDUR(BENİ KŞİMSE ARAYIP HATAYI TELAFİ ETMEK AINA ÜCRETSİZ BAKIM GİBİSİNDEN BİRŞEY SÖLEMEDİ) BU KONUNUN BU ŞEKİLDE BİR SONUCA ULAŞMIŞ OLMASI SÖZ KONUSU İSE BU YÖNLÜ OLARAK FİRMANIZ TARAFINFDAN ŞAHSIMIN BİLGİLENDİRİLMESİNİ TALEP EDERİM TEŞEKKÜRLER.
    byturuncu arkadaşım ile anlaştık. İnşallah yolum o taraflara düşerse de kendisini mutlaka göreceğim sözünü verdim.

Selam ve saygılarımla...
    turkish39 ve K.Batuu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Ekrem bey sizi tebrik ederim. Özveriyle çalışıyorsunuz, motosiklet sektöründeki çalışanlarda çok az karşılaştığım bir durum şimdiye kadar. Ben pazarlama müdürüyüm bu işlerle uğraşmam da diyebilirdiniz, motosiklet kullanan kimse şaşırmazdı. Ben burada 15.000 tl vererek sıfır aldığım motorun sürecinde yaşadığım komedileri anlatırım yol olur.

Bajaj emin ellerde sanırım.
    fabialife ve K.Batuu bunu beğendiler.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginçtir, bu testi bir SYM Wolf 250 bir de Pulsar için gördüm, her iki motorda da kullanıcılarına göre titreşim var. Çoğunluğu rahatsız etmese de var. Gerçekten titreşimi olmayan motorlara kimse bu testi yapmamış
    cbf 150 lerde depo üzerine dik şekilde bozuk para koyarak yapıyorlar bu testi

byturuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 NS
    EKREM BEY beni şahsen aradı ve bu denli karekterli duruşuyla karşıma geçi çatır çatır sorunu çözdü. bunun için kendisine sonsuz tşklerimi sunuyorum. Beklediğim de tam olarak pazarlama sonrası böle ADAM'ların bu işin arkasında duruyor olduğunu göstermesiydi. ayrıca alçak gönüllüde hee belirtmek istiyorum. bunu foruma yazıcam dediğimde ''yok gerek yok dedi'' ama ben insanların bu şekilde yaklaşımı bilmeleri gerektiğini düşünerekten yazıyorum. ekrem bey telefondsa da sölediğim gibi bekliyorum yolunuz düşerse hoş zaten söz verdiniz de teşekkürlerimi sunuyorum.

dün demiştim ki: UFAK SİNEKLER HER ZAMAN MİDE BULANDIRIR. şimdi de diyorum ki: SİNEK İLACI DİYE BİRŞEY VAR. TEŞEKKÜRLER..
    fabialife ve K.Batuu bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı pandominyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 lerde depo üzerine dik şekilde bozuk para koyarak yapıyorlar bu testi
    O konuda CBF 150'yi tek tutarım.
    Ezio41 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Cbf'in en büyük avantajı zaten yormaması Titreşim neredeyse yok . Sadece 5000 5500 devirlerde sabit giderseniz hafif bi titreme oluyor ama rahatsız edici bir yanı yok .

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı byturuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EKREM BEY beni şahsen aradı ve bu denli karekterli duruşuyla karşıma geçi çatır çatır sorunu çözdü. bunun için kendisine sonsuz tşklerimi sunuyorum. Beklediğim de tam olarak pazarlama sonrası böle ADAM'ların bu işin arkasında duruyor olduğunu göstermesiydi. ayrıca alçak gönüllüde hee belirtmek istiyorum. bunu foruma yazıcam dediğimde ''yok gerek yok dedi'' ama ben insanların bu şekilde yaklaşımı bilmeleri gerektiğini düşünerekten yazıyorum. ekrem bey telefondsa da sölediğim gibi bekliyorum yolunuz düşerse hoş zaten söz verdiniz de teşekkürlerimi sunuyorum.

dün demiştim ki: UFAK SİNEKLER HER ZAMAN MİDE BULANDIRIR. şimdi de diyorum ki: SİNEK İLACI DİYE BİRŞEY VAR. TEŞEKKÜRLER..

Ekrem abinin ilgisinin yarısını servisler gösterse sorun morun kalmaz.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Merhaba arkadaşlar alan arkadaşlara bir sorum olucaktı plaka çıkarma masrafları ne kadar tuttu ? Ona göre kredi cekicem de birde manisa civarında en yakın teslimat 10 temmuz diyorlar diğer bölgelerde de aynı mı ?

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    160 tl trafik
    30 lira ek-1 belgesi doldurtma
    12 lira plaka bastırma

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160 tl trafik
    30 lira ek-1 belgesi doldurtma
    12 lira plaka bastırma
    Sigorta dahilmi buna abim
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)