Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Değerli Seko; her zaman çok kıymetli yorumlarınızdan istifade ediyoruz.

Altın Elbiseli Adam ile ilgili olumsuz bir yorumumuz asla olamaz. Gerçekten de sektörde çok değer verildiğini ve yorumlarının dikkate alındığını hepimiz biliyoruz. Ama sadece 2013 yılında tüm dünyada Boxer modelinden 667.000 adet, Discover modelinden 1.455.000 adet, Pulsar modelinden 985.000 adetlik bir satış rakamı yakalanmışken bu test yapılmaz ise "Kuralkan vermiyorsa da benim gözümde motoruna güvenmiyor demektir" derseniz biraz haksızlık yapmış olursunuz.

Saygılarımla...

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın Elbiseli Adam tecrübesi itibarıyla motosikletten gayet iyi anlayan, en önemlisi de zeki bir adam. Onun sözüne inanmayacağız da NTV'deki Saffet gibi medya maymunlarına mı inanacağız ? Her güzel dediği motor alınacak diye birşey yok ama beğenmediği yönleri açık şekilde söyleyeceğine herkes hemfikir. Bakın TVS Apache için yaptığ yorumlara, ne eksik ne fazla söylemiş. Kuralkan ister motorunu verir, ister sallamaz vermez ama mutlaka verecek bir kullanıcı olacaktır. Kuralkan vermiyorsa da benim gözümde motoruna güvenmiyor demektir.

Son olarak da yarışçı babasının hele ki "Tek Teker" lakaplı olanının yorumunun benim hiç mi hiç önemi yoktur, kusura bakmayın.
    Adem Balkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    sayın ekrem ata bey pulsar 200 ns ilk alanlardan biriyim.motorumdan gerçekten de çok memnununum.sadece yakıttan şikayetim vardı. oda çok sagolun servis ve başta zeki bey derhal ilgilendiler cihazı servise gönderdiler.gerekli kordine fabrika ile kurulup arızayı tespit ettiler.gerekli yedek parçayıda gönderdiler.bir önceki yorumumda çok yaktığını belirttim ama görüyorum ki yanlış anlaşılımmışım.ben inan yeni pulsar motorum dan son derece memnunum vede servis ve fabrikadan gösterdikleri reaksiyondan çok memnunum.bundan dolayı dır ki kuralkan ailesine bir özür borçluyum.başarılarınızın devamını dilerim.

Değerli arkadaşlar;

Allah nasip ederse 30 mayıs-10 haziran tarihleri arasında iki arkadaşımızı her biri 5.000 km yol kat edecek şekilde test sürüşüne göndermeyi planlıyoruz. İnşallah güzel resimlerle sonucu paylaşmayı arzu ediyoruz. Allah muhafaza etsin inşallah...

Saygılarımla...

pandominyum, turkish39 ve okan218 bunu beğendiler.

Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

Allah nasip ederse 30 mayıs-10 haziran tarihleri arasında iki arkadaşımızı her biri 5.000 km yol kat edecek şekilde test sürüşüne göndermeyi planlıyoruz. İnşallah güzel resimlerle sonucu paylaşmayı arzu ediyoruz. Allah muhafaza etsin inşallah...

Saygılarımla...

http://i.hizliresim.com/YPEZnE.png
    tekerleri düz bassın. bu arada bugün dolar biraz yükselmiş umarım motosiklet fiyatları da uçuşa geçmez.

Motosikleti
    Pulsar 200 Ns
    Alıntı uzman diyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın ekrem ata bey pulsar 200 ns ilk alanlardan biriyim.motorumdan gerçekten de çok memnununum.sadece yakıttan şikayetim vardı. oda çok sagolun servis ve başta zeki bey derhal ilgilendiler cihazı servise gönderdiler.gerekli kordine fabrika ile kurulup arızayı tespit ettiler.gerekli yedek parçayıda gönderdiler.bir önceki yorumumda çok yaktığını belirttim ama görüyorum ki yanlış anlaşılımmışım.ben inan yeni pulsar motorum dan son derece memnunum vede servis ve fabrikadan gösterdikleri reaksiyondan çok memnunum.bundan dolayı dır ki kuralkan ailesine bir özür borçluyum.başarılarınızın devamını dilerim.
    Mersinde mi gönderdin yetkili servise ... ? Buarada pulsarın kırmızı mı kardeşim seni gördük sanki geçen gün sahilde ... ;)

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı güzelişmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet Tutkunu Arkadaşlarım Cumartesi Günü 12:00 & 13:00 Saat,leri Arasında PULSAR NS 200 Motosiklet test sürüşüne Güzel İş Motor , da Test Etmek İsteyen Tüm Arkadaşlarım Hepiniz Davetlisiniz. Fevziçakmak Mh 10525 Sk No:1 Karatay/Konya www.guzelismotor.com http://i.hizliresim.com/kr8pDJ.jpg
    Sonunda
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Değerli arkadaşlar;

Saygılarımla...

http://i.hizliresim.com/YPEZnE.png
    adana neden es geçilmiş?
    yoksa barkin adanada mi oturuyor

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Değerli Seko; her zaman çok kıymetli yorumlarınızdan istifade ediyoruz.

Altın Elbiseli Adam ile ilgili olumsuz bir yorumumuz asla olamaz. Gerçekten de sektörde çok değer verildiğini ve yorumlarının dikkate alındığını hepimiz biliyoruz. Ama sadece 2013 yılında tüm dünyada Boxer modelinden 667.000 adet, Discover modelinden 1.455.000 adet, Pulsar modelinden 985.000 adetlik bir satış rakamı yakalanmışken bu test yapılmaz ise "Kuralkan vermiyorsa da benim gözümde motoruna güvenmiyor demektir" derseniz biraz haksızlık yapmış olursunuz.

Saygılarımla...
    Diyecek sözüm yok, siz de haklısınız

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı K.Batuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mersinde mi gönderdin yetkili servise ... ? Buarada pulsarın kırmızı mı kardeşim seni gördük sanki geçen gün sahilde ... ;)
    yok kardeş siyah benim pulsarım mersindeki servis baktı

Motosikleti
    Pulsar 200 Ns
    Alıntı uzman diyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok kardeş siyah benim pulsarım mersindeki servis baktı
    O zaman pulsarlar cogaldi ... ;)

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı K.Batuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman pulsarlar cogaldi ... ;)
    şuan için 3tane mevcut mersinde siyah beyaz vede kırmızı olan

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın Elbiseli Adam tecrübesi itibarıyla motosikletten gayet iyi anlayan, en önemlisi de zeki bir adam. Onun sözüne inanmayacağız da NTV'deki Saffet gibi medya maymunlarına mı inanacağız ? Her güzel dediği motor alınacak diye birşey yok ama beğenmediği yönleri açık şekilde söyleyeceğine herkes hemfikir. Bakın TVS Apache için yaptığ yorumlara, ne eksik ne fazla söylemiş. Kuralkan ister motorunu verir, ister sallamaz vermez ama mutlaka verecek bir kullanıcı olacaktır. Kuralkan vermiyorsa da benim gözümde motoruna güvenmiyor demektir.

Son olarak da yarışçı babasının hele ki "Tek Teker" lakaplı olanının yorumunun benim hiç mi hiç önemi yoktur, kusura bakmayın.
    öncelikle sen benim yazdıklarımdan hiç bir şey anlamamışsın veya anlamak istemiyorsun.
    biz AEA mın yorumlarına veya güvenirliğine bir şey demedik veya eleştirmedik. isteyen istediği kadar güvenir veya dikkate alır, o kişilerin kendi tercihidir.

AEA bu motor için ne diyecek? bu konuyu ben de herkes kadar merak ediyorum, bu da ayrı bir konu.
    ben diyorum ki;
    holdinğler ciddi şirketler böyle yönetilmez, kurumlar karşılarında ciddi kurum, kuruluş veya otorite ile muhatap olur.
    barkın bayoğlu kime göre güvenilir, kime göre tarafsız ve objektif o konuda ayrıca tartışılır. siz güvenirsiniz başkası güvenmez.
    arabaları çarpışma testi için en çok kaza yapan adamı bulupta bu konuda en tecrübeli bu adam diye test için ona vermiyorlar.
    bu konuda kuralları olan bağımsız bir otorite olan ncap'a veriyorlar.
    kurumlar için bu işler böyle yürür.
    medya maymunu dediğin Saffet beğenmesen de konusunda oterite. çık sokağa önüne gelen 100 kişiye sor bakalım saffeti kaç kişi AEA mı kaç kişi tanır.
    senin beğenmediğin saffet türkiyenin en büyük ulusal kanallarında proğram yapıyor. dünya markalarının kendileri davet ediyorlar gel bizim ürünümüzü incele kullan yorumlarını açıkla diye. adamın test etmediği sadece uçaklar kaldı.
    AEA saffetten daha üstün bir otorite olsa hindistana saffet değil AEA mı götürürlerdi.

tek teker arif örneğinide şunun için verdik; bu tür taleplerin sonu gelmez, yorum için sen AEA mı istersin, ben başkasını isterim diğeri başkasını.
    senin için tek teker arifin yorumunun ne kadar önemi yoksa başkası için de AEA mın yorumlarının bir önemi olmayabilir.
    ben şuna bakarım;
    dünyanın 3. büyük, yılda 5 milyon civarında motor üretip 30-40 ülkeye ihraç eden,
    ktm, kawasaki gibi dünya markaları ile ortak ve onlara motor üreten,
    dünya çapında bir firmanın KTM gibi kalitesine kimsenin laf edemediği motorla aynı banttan çıkıp çoğu parçaları aynı olan ve görsel olarak herkesin beğendiği bir motor yok satıyorsa.
    alan arkadaşların %99 undan çok olumlu yorumlar geliyor ve tavsiye ediliyorsa, çoğu kişilerin beklentilerinin üzerinde bir motor olduğu görülmüşse vs. bu kadar arkadaş nasıl parayı basıp almış sa, alacaksam ona buna bakmam ben bu motoru alırım arkadaş.
    centil40, moto39 ve hyanax100 bunu beğendiler.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

Motosikleti
    Pulsar 200 Ns
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle sen benim yazdıklarımdan hiç bir şey anlamamışsın veya anlamak istemiyorsun.
    biz AEA mın yorumlarına veya güvenirliğine bir şey demedik veya eleştirmedik. isteyen istediği kadar güvenir veya dikkate alır, o kişilerin kendi tercihidir.

AEA bu motor için ne diyecek? bu konuyu ben de herkes kadar merak ediyorum, bu da ayrı bir konu.
    ben diyorum ki;
    holdinğler ciddi şirketler böyle yönetilmez, kurumlar karşılarında ciddi kurum, kuruluş veya otorite ile muhatap olur.
    barkın bayoğlu kime göre güvenilir, kime göre tarafsız ve objektif o konuda ayrıca tartışılır. siz güvenirsiniz başkası güvenmez.
    arabaları çarpışma testi için en çok kaza yapan adamı bulupta bu konuda en tecrübeli bu adam diye test için ona vermiyorlar.
    bu konuda kuralları olan bağımsız bir otorite olan ncap'a veriyorlar.
    kurumlar için bu işler böyle yürür.
    medya maymunu dediğin Saffet beğenmesen de konusunda oterite. çık sokağa önüne gelen 100 kişiye sor bakalım saffeti kaç kişi AEA mı kaç kişi tanır.
    senin beğenmediğin saffet türkiyenin en büyük ulusal kanallarında proğram yapıyor. dünya markalarının kendileri davet ediyorlar gel bizim ürünümüzü incele kullan yorumlarını açıkla diye. adamın test etmediği sadece uçaklar kaldı.
    AEA saffetten daha üstün bir otorite olsa hindistana saffet değil AEA mı götürürlerdi.

tek teker arif örneğinide şunun için verdik; bu tür taleplerin sonu gelmez, yorum için sen AEA mı istersin, ben başkasını isterim diğeri başkasını.
    senin için tek teker arifin yorumunun ne kadar önemi yoksa başkası için de AEA mın yorumlarının bir önemi olmayabilir.
    ben şuna bakarım;
    dünyanın 3. büyük, yılda 5 milyon civarında motor üretip 30-40 ülkeye ihraç eden,
    ktm, kawasaki gibi dünya markaları ile ortak ve onlara motor üreten,
    dünya çapında bir firmanın KTM gibi kalitesine kimsenin laf edemediği motorla aynı banttan çıkıp çoğu parçaları aynı olan ve görsel olarak herkesin beğendiği bir motor yok satıyorsa.
    alan arkadaşların %99 undan çok olumlu yorumlar geliyor ve tavsiye ediliyorsa, çoğu kişilerin beklentilerinin üzerinde bir motor olduğu görülmüşse vs. bu kadar arkadaş nasıl parayı basıp almış sa, alacaksam ona buna bakmam ben bu motoru alırım arkadaş.
    Yav arkadaşlar tamam artık bu konuya son versek hepimiz aynı şeyi söylüyoruz ortak noktada anlaşalım ... AEA mın dedikleri önemli ama körü körüne de inanılacak birşey değil. AEA alırda bakarsa ondan sonra birdaha konuşuruz Onunda Buaralar bakacağını düşünmüyorum çünkü şuan bende MT-7 e bakacağını biliyorum... Sonra ortam gerilecek birbirimizin kalbini kıracağız ...

Arkadaşlar merhaba;

Forumu genelde okuyucu olarak takip ediyorum. Geçen hafta bu motora İstanbul Park'ta binme fırsatı buldum. Aynı gün çok acayip başka motorlara da bindik, buna rağmen herkes bununla da bir tur attı.

Foruma şöyle bir göz gezdirdim. Madde madde gördüklerimi yazayım:

-Test ettiğimiz motor 1450 kilometrede idi. Göstergede Kawasaki-Bajaj yazıyor. Start-stop düğmesi kapalı iken, kontak anahtarı açık dahi olsa, sistem tamamen kapalı durumda oluyor, değişik geldi bana.

-Debriyaj yumuşak, vites geçişleri çok kolay. Elimi debriyaj kolundan kaldırarak debriyajsız vites yükseltip düşürdüğüm bir video çektim, debriyaja basmadan da devrine geldiğinde vites değiştirilebiliyor.

-Devirlenme isteği kendisine hayranlık uyandırıyor. Açıklamaya çalışayım: Genelde hava soğutmalı motorlar, yüksek devirlere çıktıkça güçlerini kaybetmeye başlar ve devirlenmelerine rağmen güçlerini kaybetmeye başlarlar. Hacim düşüklüğü de aslında bunun bir sebebidir.

Ancak bu alet deli gibi devirlenmesine rağmen, hem hızlanma isteğini kaybetmiyor, hem de çekişten pek bir şey kaybetmiyor.

Ha, hacim sebebiyle tork düşük olduğu için çekişi deli gibi değil haliyle, ya da devirlene devirlene deli hızlara çıkamıyor, ama sürücüsüne keyifli anlar yaşatabiliyor.

-1.450 km olmasına rağmen okumuş olduğum şu meşhur kararan soğutma sıvısı bunda hala florürlü yeşildi. Kuralkan'da bunu arada bir değiştiriyorlarsa onu bilemiyorum, ama biz alıp yaklaşık 80-100 km sürüp bıraktığımızda hala aynı yeşilliği devam ediyordu.

-YBR ve CBF de kullandım, onlar ne kadar titreşimli ise, bu da o kadarmış gibi geldi bana. Açıkçası bu hacimlerde çok skuter sürdüm ama, 125-200'lük motor kilometrem azdır, bana titreşimi rakipler ile benzer geldi. Rölantide çalışırken, klasik 4 zamanlı 125'liği gibi çalışıp çalışmadığı pek anlaşılamıyor.

-Pistin ve çevresindeki yolların asfaltı mükemmele yakın olduğu için fren mesafeleri ve hissiyatı iyiymiş gibi geldi.

-Arka plakalık, arkadaki çamurluğa sürtmüş. Ben bol bol teker yaptılar da, ondan çizildi sandım önce, yakından bakınca anladım.

-Gösterge ve bilgiler fena değil, işçilik dünyanın en mükemmeli diyemem, ama dayanıklı görünüyorlar.

-Motoru Ekrem Bey'den teslim aldım. Açıkçası kendisinin burada çok aktif olduğunu önceden farketmemişim, şimdi bakınca gördüm. Uzun uzun bir konuşmamız olmadı, motorla ilgili sorumuz olup olmadığı, genelde motorun beğenildiği, ama selesinin biraz sert bulunduğunu söylediler. Aldık, çıktık.

-Sele sert mi? Biz tulumla bindiğimiz için çok anlayamadıysak da, bence standartlara göre sert. KTM'ye baka baka kararmış herhalde...

-Filmler mevcut, Youtube kapalı olduğu için Vimeo'ya koymayı düşünüyorum.

-Lastikler, çok klasik olacak belki ama, iş görürler ama iyi denemezler. Ben kendime alsam, değiştiririm. Bize verilen test motorundaki lastikler 2013'ün sonunda üretilmiş çok taze ürünlerdi, ama sanki eski gibi çok serttiler. Arka lastiğin ortası dümdüz olmuştu, teste alanlar çok gazlamışlar herhalde.

-Pistteki düzlüklerde motor son hızını pek bulamasa da, aşırı uzun olmayan düzlüklerde 120-130 arası, yokuş aşağı da en fazla 130'lu hızları gördük. Ben bu motorun 160'ları görebileceğini pek düşünmüyorum. 140-150 arası belki, o da uzun bir yokuş aşağı olursa.

-Özet olarak ben motoru beğendim. En beğendiğim yeri neresi diye sorarsanız, bu hacim için güzel gazlıyor. Gazlamaktan dolayı yakıtı ölçmedik.

-Fiyat konusuna gelince, bir-iki yerde gördüm, "bu motor ancak 3 bin lira eder" gibisinden şeyler söyleyenler olmuş. Bence abartmanın anlamı yok . 125-150 commuter sınıfı 6 bin liralara dayanmışken, bence bu kadar eğlenceli, su soğutmalı bir aletin 1.200-1.500tl daha fazla olması normal. Ha, gönül ister ki bedava versinler, o da pek mümkün değil herhalde.

Sorunuz olursa, sürdüğüm kadarı ile yanıtlamaya çalışırım.

S.
    centil40, turkish39, K.Batuu ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    sanirim bir konuda yanlis anlama var

scartex adli uye yagin kararmasindan bahsetmiş
    baska biri sogutma sivisi kararmasi anladı
    simdi de sogutma sıvısı kararmadi şeklinde yorumlar var

bkz. alıntı

"11- Motor yağı gözetleme camına bakıyorum yağ siyah bir renk aldı. Ve köpürüyor."

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;

Forumu genelde okuyucu olarak takip ediyorum. Geçen hafta bu motora İstanbul Park'ta binme fırsatı buldum. Aynı gün çok acayip başka motorlara da bindik, buna rağmen herkes bununla da bir tur attı.

http://i76.photobucket.com/albums/j1...psa4039959.jpg

Foruma şöyle bir göz gezdirdim. Madde madde gördüklerimi yazayım:

-Test ettiğimiz motor 1450 kilometrede idi. Göstergede Kawasaki-Bajaj yazıyor. Start-stop düğmesi kapalı iken, kontak anahtarı açık dahi olsa, sistem tamamen kapalı durumda oluyor, değişik geldi bana.

-Debriyaj yumuşak, vites geçişleri çok kolay. Elimi debriyaj kolundan kaldırarak debriyajsız vites yükseltip düşürdüğüm bir video çektim, debriyaja basmadan da devrine geldiğinde vites değiştirilebiliyor.

-Devirlenme isteği kendisine hayranlık uyandırıyor. Açıklamaya çalışayım: Genelde hava soğutmalı motorlar, yüksek devirlere çıktıkça güçlerini kaybetmeye başlar ve devirlenmelerine rağmen güçlerini kaybetmeye başlarlar. Hacim düşüklüğü de aslında bunun bir sebebidir.

Ancak bu alet deli gibi devirlenmesine rağmen, hem hızlanma isteğini kaybetmiyor, hem de çekişten pek bir şey kaybetmiyor.

Ha, hacim sebebiyle tork düşük olduğu için çekişi deli gibi değil haliyle, ya da devirlene devirlene deli hızlara çıkamıyor, ama sürücüsüne keyifli anlar yaşatabiliyor.

-1.450 km olmasına rağmen okumuş olduğum şu meşhur kararan soğutma sıvısı bunda hala florürlü yeşildi. Kuralkan'da bunu arada bir değiştiriyorlarsa onu bilemiyorum, ama biz alıp yaklaşık 80-100 km sürüp bıraktığımızda hala aynı yeşilliği devam ediyordu.

-YBR ve CBF de kullandım, onlar ne kadar titreşimli ise, bu da o kadarmış gibi geldi bana. Açıkçası bu hacimlerde çok skuter sürdüm ama, 125-200'lük motor kilometrem azdır, bana titreşimi rakipler ile benzer geldi. Rölantide çalışırken, klasik 4 zamanlı 125'liği gibi çalışıp çalışmadığı pek anlaşılamıyor.

-Pistin ve çevresindeki yolların asfaltı mükemmele yakın olduğu için fren mesafeleri ve hissiyatı iyiymiş gibi geldi.

-Arka plakalık, arkadaki çamurluğa sürtmüş. Ben bol bol teker yaptılar da, ondan çizildi sandım önce, yakından bakınca anladım.

-Gösterge ve bilgiler fena değil, işçilik dünyanın en mükemmeli diyemem, ama dayanıklı görünüyorlar.

-Motoru Ekrem Bey'den teslim aldım. Açıkçası kendisinin burada çok aktif olduğunu önceden farketmemişim, şimdi bakınca gördüm. Uzun uzun bir konuşmamız olmadı, motorla ilgili sorumuz olup olmadığı, genelde motorun beğenildiği, ama selesinin biraz sert bulunduğunu söylediler. Aldık, çıktık.

-Sele sert mi? Biz tulumla bindiğimiz için çok anlayamadıysak da, bence standartlara göre sert. KTM'ye baka baka kararmış herhalde...

-Filmler mevcut, Youtube kapalı olduğu için Vimeo'ya koymayı düşünüyorum.

-Lastikler, çok klasik olacak belki ama, iş görürler ama iyi denemezler. Ben kendime alsam, değiştiririm. Bize verilen test motorundaki lastikler 2013'ün sonunda üretilmiş çok taze ürünlerdi, ama sanki eski gibi çok serttiler. Arka lastiğin ortası dümdüz olmuştu, teste alanlar çok gazlamışlar herhalde.

-Pistteki düzlüklerde motor son hızını pek bulamasa da, aşırı uzun olmayan düzlüklerde 120-130 arası, yokuş aşağı da en fazla 130'lu hızları gördük. Ben bu motorun 160'ları görebileceğini pek düşünmüyorum. 140-150 arası belki, o da uzun bir yokuş aşağı olursa.

-Özet olarak ben motoru beğendim. En beğendiğim yeri neresi diye sorarsanız, bu hacim için güzel gazlıyor. Gazlamaktan dolayı yakıtı ölçmedik.

-Fiyat konusuna gelince, bir-iki yerde gördüm, "bu motor ancak 3 bin lira eder" gibisinden şeyler söyleyenler olmuş. Bence abartmanın anlamı yok . 125-150 commuter sınıfı 6 bin liralara dayanmışken, bence bu kadar eğlenceli, su soğutmalı bir aletin 1.200-1.500tl daha fazla olması normal. Ha, gönül ister ki bedava versinler, o da pek mümkün değil herhalde.

Sorunuz olursa, sürdüğüm kadarı ile yanıtlamaya çalışırım.

S.
    Koca konudaki tek doğru dürüst yorum... Teşekkürler ayrıntılı test için.
    che guevara ve Adem Balkan bunu beğendiler.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya burda saffetin herseyi denedigi her yere cagirildigi soylenmis. ben bunun kendisinden dolayi degil, arkasindaki yayinci kurulustan dolayi oldugunu dusunuyorum. saffeti scania fabrikasina cagirdilar tanitim yapsin diye, milonlarca dolar harcanakar uretilmis yeni bir urun icin, " bakin aynalari ne kadar guzel. bakin basamaklarida var gibi yuzeysel yorumlar yapmisti cok gulmustum. merak eden arkadaslar bulsun izlesin gercekten cok komik.
    AEA konusuna gelince adami bizzat KTM fabrikasina cagirip urun incelemesini yaptirdi, ktm dunya markasi ise sayet onlarin gozundede AEA kayda deger, bilgilerini umursadiklari kisi oluyor. ayrica arkasinda medya devi yada destekcisi yokken.
    dyavol-77 bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Saffet ile AEA karşılaştırması da neyin nesi oluyor arkadaşlar?
    Bu forumda bir konuda okumuştum. Herkesin Saffet'i eleştirdiği bir konuda birisi çıkıp, adamın CV'sinin ne kadar kabarık olduğundan bahsetmişti.
    Saffet'in donanımı hepimizin ağzını açık bırakır arkadaşlar bunu kabul edelim. Eminim bir inceleme yaptığında istese öyle yorumlar yapar ki bir b.k anlamayız. Hakkında bilgi sahibi olmak isteyen biraz araştırabilir.
    Ha, TV'de yorum yaparken çok yüzeysel geçiyor olabilir ama bunun nedeni eminim ticari kaygılardır.

AEA ise tam manasıyla bizden biri gibi. Ya da bu intibayı çok iyi bırakmış biri. Hitap şekli mükemmel, çoğu kişiye sempatik geliyor ve insanlar anlattığı şeyleri dinlerken zevk alıyor. Üstelik anlattığı şeye ilginiz olmasa bile.
    Bir motosiklet incelerken durumu bizlerin anlayabileceği şekilde ve tam olarak işimize yarar bilgiler verdiğinden, yorumlarını duymayı çok istiyoruz.

Bu iki adam çoook farklı tarzlarda ve kulvarlarda adamlar bana kalırsa. AEA yorumları benim için de çok önemlidir, severek takip ediyorum.
    Ama eminim Saffet'i de yolda yakalayıp, abi şu motoru bir denesene deyip motorunuzu verirseniz yapacağı yorumlar gayet doyurucu olur. TV'deki yorumları karıştırmayalım. Genelde çok güzel deyip geçiyor.
    Carbondioxid ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Arkadaşlar tekrar merhaba,

İstanbul Park'taki bir turu vimeo'ya ekledim.

Kamera kaskıma takılı olduğu için hız tam algılanmıyor. Bunun motora bağlı olanı da var, ama o kayıt bende değil, orada profesyonel çekim yapan arkadaşlara verdim, onlar motosiklet dergisinin videosunda kullandılar. O videoda konuşan kişi ben değilim, ama benzer izlenimler edinmiş.

http://www.motoron.com.tr/VideoGaleri.aspx?vID=63

---------------

Kamera kaska değil de motora takıldığında hissiyat nasıl, onu gösterebilmek adına bir başka motor ile çektiğim bir video daha ekliyorum.

Selamlar.

S.
    centil40, reverse, gelebek ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar ilk yakıt tüketimi hesabım resimdeki gibidir. 46 liralık benzin ile 360 KM yol yaptım. Şuanki hesapla kilometrede 13 kuruştan az yakıyor. 360 kilometre yol genellikle trafik saatlerinde Kartal - Mecidiyeköy / Mecidiyeköy - Kartal arasında yapılmıştır. Ortalama 20 kilometresi artçılı yapılmıştır. 2-3 kere 100 km hıza çıkılmıştır. Rodajda olduğu için 5000-6000 devirleri mecbur kalmadıkça geçmedim. Yoğun trafikte daha çok kullanıldığı için 50-90 km hız aralıklarında seyrettim. Bundan sonraki yakıt tüketimlerini de paylaşıyor olacağım inşallah. Bakalım nasıl çıkacak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)