Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Derbi ETX
    kac bin devirde, kac km/hız yapıyorsunuz. 1-2-3-4- diye sıralarsanız sevinirim.

yani 2. viteste iken rahat rahat 60-70km/hız yapılır mı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    :(
    selam arkadaşlar motoru bugün teslim aldım ve 90 km yol yaptım.Motor fotolarda göründüğünden daha iri ve iyi.çok seri, kullanımı rahat öyle cbfle falan aynı kefeye konulamaz.virajlar çok rahat yakıta pek dikkat etmeedim ama anlaşılan baya az yakcak.Titreşim yok denecek kadar az. en sıkıntılı konu koltuk biraz sert ve aynalar pek iiyi değil biraz daha yüksek ve ya açık olması gerekiyor aynaların.Genel olarak çok beğendim ben. 90km nin çoğunu şehirdışında yaptım rotaj olduğu için pek gaza yüklenmedim ama motor çok istekli hızlanma ve hız konusun da; bundan sonrası için Allah kaza bela vermesin inşallah tüm arkadaşlarımıza... deneyinimlerimizi paylaşalım...fotolarıda atarım yakında...ilk izlenim bunlar...

Değerli arkadaşlar; dün bildiğiniz gibi ürün üzerinde digital göstergedeki sayının 4-5 km gibi rakamlar yazması sebebi ile bazı yazışmalar olmuştu. Sonradan arkadaşlarımız gerekli düzeltmeleri yapmışlar zaten sağolsunlar. Konu hakkında sabah da bir açıklama yazmıştım. Aynı zamanda BAJAJ AUTO'dan da konu hakkında açıklama talep etmiştik. Gelen resmi yazının bire bir tercümesi aşağıdaki şekildedir;

"Konu ile ilgili süreç şu şekilde işliyor;

a-Başlangıçta hız göstergesi tedarikçi tarafından test edilir ve hız göstergesi belirli bir noktada sabitlenir.
    b-Daha sonra hız göstergesi bajaj’a gönderilir (montaj için)
    c-Araç montajı yapıldıktan sonra montaj işlemi bitmiş motorlar dinamometre tarafından fabrikada test edilir. Belirli kilometrelerde hız sabitlenir, ve hız göstergesinde ki değerler ile eşleştirilir.
    d-Ortalama kilometre averajı sabitlenir bu oranda 2 ile 6 km arasında sapma olacaktır.
    e-Motosikletlerdeki hız göstergesi testi tamamlandıktan sonra her hangi bir problemle karşılaşılırsa, araçlar tekrar teste tabi tutulur ve bu yolla hız gösterge konsolundaki kilometre panelinde artış gözlemlenebilir.

Küresel piyasada bunun gibi testler bütün parçalar için uygulanmaktadır."

Yazıdan da anlaşıldığı gibi tereddüte mahal verecek bir durum yoktur. Arkadaşlarımız endişe etmesinler.

Pulsarları artık yollarda görmeye başladık. Çok detaylı ve profesyonel değerlendirmeller geliyor. Bu yorumlar Pulsar kullanıcısının farklı olduğunun açık bir göstergesi. Bundan mutlu oluyoruz. Karşılaştırmalarda bir detayı izah etmek istiyorum. Ürünün gücü ile ilgili kıyaslama yapılırken şu detay da çok önemli. Ürünün gücü ile ağırlığı arasındaki matematiksel oran.

23,52 ps
    145 kg ağırlık
    oran= 0,16

Bu değer ne kadar yüksek ise gücü, ataklığı o kadar iyi hissedersiniz. Bunu da arz etmek istedim.

Saygılarımla...

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    Alıntı erooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motosikleti alan benim, bu arkadasım sanırım motosıklete önceden talip oldu fakat herkesin refaransı vardır bende bunu kullandım. alacak olan 10 gun beklesin zor değil.ben bu motosikleti ilk broşürü elime alır almaz istemiştim. fakat gücüme giden bu arkadasın İzmir Bayındır ismini vermesidir. ben ödemişte yaşıyorum bayındırlıyım. motosıkletimin rodajı konusunda da hiçbir konuda şüphem olmadı. bu motorlar 200 cc lik motosıkletler. bunlara dünyanın en iyi rodajını da yapsan farkeden cok birşey olmaz.benım servisçi veya bayii deki abilerim bu motosıkletı kullandılar.zerre kadar da yadırgamadım zaten uzun bi yoldan parçalanmış halde kargoda gelen bi motosıkleti test sürüşü olmadan binilmesi bence saçmalık. Ki sayın kardeşim sen orda calısanları da bilmiyorsun ve çıraklar alıp biniyor diyorsun.SENDEN daha iyi motosiklet tecrubesine sahip olduğuna bahse girerim. sana söyleyeceğim Kendi düşüncelerini kendine sakla orda o motor acılır acılmaz tabii ki test sürüşü yapılıcak. Oranın servisi de ÇIRAK diye söylediğin kardeşim de benim her zaman birlikte vakit geçirdiğim insanlar. Motosıkletle dun aydına gittim. verdiğim para son kuruşuna kadar helal olsun. KESİNLİKLE parası olana tavsiye ederim ama dikkat: bu motosıkletlerde honda yamaha suzuki gibi kıl tüy ayrıntılara takılmayın yok biniliyo hor kullanılıyo gibi laflara aldanmayın. ben oradakı herkese güvendiğimden hiç bi konuda şüphem yok. Bayii aramanıza gerek yok burdan ulasabilirsiniz https://www.facebook.com/erolcan.alican?ref=tn_tnmn face hesabım merak ettıgınızı sorun. ve Lütfen bu konularda isim vermeyin milletin ekmeğiyle oynamayın.
    bu konuda çok yazılıp çizildiği için bir açıklık getirmek istedim, benim kuzenim bajaj ödemiş bayisinde yetkili personellerden birisi, bende bir ödemişli olarak size şunu söyleyeyim, ödemiş türkiyenin hindistanı tayvanı gibidir, her delikanlı, her yatişkin, hatta her gençkız motorsiklet sahibidir (abartma diyenler olabilir gidip görmek serbest, bir elinde klasörle cub motor kullanan sekreter görmüşlüğüm var ki bunu istanbulda asla göremezsiniz), diyeceğim oki eğer egeliyseniz motoru bilhassa gidip ödemişten alın, çünkü orda motorsiklet artık bir kültür, en iyi ustaları orda bulacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. benim esas korkum motorsiklet kültürüne sahip olmayan ilçelerde bayilik alan bisiklet tamircisinden bozma motorcular, sırf bir yağ değişiminden 90tl alınacaksa bende yağ değiştiririm, ahada buraya yazıyorum, ama benim gittiğim (kocaeli) çinli marka servisleri benim kadar anlamıyor çokta iddialıyım, kısacası zihniyet böyle olmamalı.

morpho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Herkese selamlar, dön aldığım motorumla bugün yaklaşık 70 km yol yaptım. yola çıkmadan önce çözümü basit bir sorunla karşılaştım, ama hem acemilikten hem de sıfır motor olduğu için riske girmedim ve Ekrem ATA beye ve servise ulaştım, kendileri oldukça yardımcı oldu. Bulunduğum şehirdeki servis (ki aynı zamanda bayiler ve ben motoru onlardan almamıştım) gayet ilgili davrandılar.
    Motora gelince; başlangıç motoru olarak kullanımı oldukça rahat (tüm tecrübem 30 dk crf 250 kullanımı ve Hondadn 1. seviye eğıtım aldım) , vibrasyonu çok hissetmedim, maksimum 80 km hız yaptım. sele beni çok rahatsız etmedi, alt devirlerde çok atak değil, benim gibiler için iyi birşey aslında. Ama sonrasında ivmelenmesi gayet güzel. 1000 cclik VStorm u olan bir arkadaşım da denedi, hızlanmasına olumlu yönde şaşırdığını söyledi. Lastikler güven veriyor, en azından benim kullandığım hızda, hatta bir süre toprakta kullandım onda bile stabil gitti. Süspansiyonlar sert ama tepkileri güzel, frenleri gayet başarılı birkaç kez ani fren denememde beklediğimden fazlasını verdi. Duruş olarak da şık ve iri bir motor, resimlerde göründüğü gibi değil. Ama 1.76 boyumla gayet rahat kontrol edebildim, duruşlarda ayağımı rahatlıkla yere koyabildim. Şimdilik aklıma gelenler bunlar
    Herkese kazasız sürüşler.

Engin1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR
    Gercekten öyle cok keyif aldim yolculuktan motor 500 km de olmasina rahmen yinede fazla zorlamadim ama 70 ile giderken biraz gazi acinca ani hizlanmasi cok hosuma gitti dogrusu vites aralarindaki hizi pek olcemedim 😆

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

Motoru bayiden alirken ozellikle dikkat ettim km 1 deydi ve icinde hic benzin yoktu bidonla bi miktar koyup tek marsta calistirdik acaba varmiydiki icinde benzin 😞
    JafJaf bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S

cantayı hallettım cok sukur arkadaslarım sag olsun ozellkıle ramazan ve sedat adgu dıger yapılanlar bıze kalsın ama sırada öncam var
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    arkadaşlar öncelikle bir konuya açıklık getirim türkiyedeki sanırım ilk trafiğe çıkan pulsar sahiplerinden biriyim arkadaşlar motoru sipariş etmedim bir abimiz sipariş etmiş ben 2. sıradaydım o abinin hanımıda rahatsızlanınca kısmet bana kaldı motor ve tesadüf eseri bayinin önünden geçerken motoru kasalı şekilde gördüm arkadaşlar carıl carıl yaldır yaldır tabutunda duruyordu karşıya nasıl geçtim o trafikde bende anlamadım vardım motorun yanına tabi o gün motorun benim olduğu belli oldu neyse çıkartılar kasasından motor sıfır oğlu sıfır lastiklerde en ufak bir kir iz hiçbişi yok jelatini dijital göstergede koruma demirindede patlatmalı poşet sarmışlarr neyse akü şarj oldu ertesi gün motor toplandı aynalar takıldı akü takıltı bismillah dedik ve çalıştırdık diyeceğim oki göstergede 6 km yazıyordu arkadaşlar ve depoda çok az benzin vardı yani ekrem beyinde dediği gibi motorlar belirli testlere tabii tutuluyor arkadaşlar bu kiminde 2 olur kiminde 4 bende 6 km yazıyodu telaşlanmaya gerek yok arkadaşlar ve ayrıca depoda benzin olmasının sebebide enjeksiyonlu olduğu için enjeksiyonu koruması açısından kafanız rahat olsun arkadaşlar

Motosikleti
    Pulsar 200 Ns
    Arkadaşlar merhaba.Mersinden yazıyorum.Burada bir bayıde Sıfırı 7,371 tl almayı düşünüyorum...Bir de megelli 250R seçeneğim var ikisinin arasında kaldım...Tarzları farklı ama ne yapacağımı bu noktada fazla bilmiyorum ...Bajajın şekli semalıde kötü değil bana biraz yardımcı olursanız çok mutlu olacağım ...Son tavsiyeler önemli benim için ...Kalkışı falan tatmin edici mi mesela ... Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Engin1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/kr6L19.jpg
    http://i.hizliresim.com/p4n8mn.jpg
    http://i.hizliresim.com/38zj1p.jpg

cantayı hallettım cok sukur arkadaslarım sag olsun ozellkıle ramazan ve sedat adgu dıger yapılanlar bıze kalsın ama sırada öncam var
    Bende isterem 😆

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    megellinin yanına bile yaklaşma kardeşim allah korosunnn kahrolursun valla ..

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Nihayet bugün bekleyiş bitti.

Arkadaşlar Ekrem Bey kilometre konusuna açıklık getirmiş gerçi ama ben de bugün özellikle serviste motorun ilk kurulumda bizzat bekledim ve akü takılır takılmaz saatine baktım. 3km. yazıyordu. Yani bu km. Hindistan da pulsar fabrikasından böyle paketlenmişti.
    Ayrıca orta sehpa da yoktu. Yani bazı arkadaşlarımın zannettiği gibi Kuralkan orta sehpaları almamış, Hindistan dan orta sehpa takılmadan gönderilmiş.

Motoru alır almaz 160km. yol yaptım. Kullanımını çok beğendim.

Sele gerçekten biraz sert.

Selede, gidonda ve ayak peglerinde hafif bir titreşim var ama rahatsız etmiyor.

Egzos sesi Apache den sonra bana çok az geldi. Uzun yolda kafa şişirmiyor.
    pulsarns200, K.Batuu ve Yurdukoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200 Ns
    Genelde öyle diyorlar ama bu pulsarıda senin gibi kullananlara soruyorum ondan özel msj attım .. Pulsar a bütçem yetiyor ama ikna olmam gerekiyor çünkü ilk motorum olacak daha once kullandım ama sahsıma ait ilk defa bir motor alcağım ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Alıntı pulsarns200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    megellinin yanına bile yaklaşma kardeşim allah korosunnn kahrolursun valla ..
    Genelde öyle diyorlar ama bu pulsarıda senin gibi kullananlara soruyorum ondan özel msj attım .. Pulsar a bütçem yetiyor ama ikna olmam gerekiyor çünkü ilk motorum olacak daha once kullandım ama sahsıma ait ilk defa bir motor alcağım ..

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    dostum ben adanada oturuyorum megellinin 2 tane bayisi burda şöyle söliyim zamanında bende çok bayılırdım o motorlara ama araştırınca forumları okuyunca burdada alanların en geç 1 ay sonra ilana koyması ile makinaya oturmadım bile kimden duyduysamda yaklaşma dediler altın elbiseli adamı aç istersen o motoru test için pulsar içinde şunu söliim sadece paran varsa duke 200 eğer param okadar yok 7500 liram var diyosan pulsar ama fark şu artı parayı markaya veriyosun emin iki makina arasında kesinlikle uç bir fark yok duke parça fiyatı olarak çok pahalı eksi yönü servisini bilmiyorum açıkçası .. sana kalmış kardeşim ama megelliye yaklaşma derimm ..
    K.Batuu bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200 Ns
    dostum ben adanada oturuyorum megellinin 2 tane bayisi burda şöyle söliyim zamanında bende çok bayılırdım o motorlara ama araştırınca forumları okuyunca burdada alanların en geç 1 ay sonra ilana koyması ile makinaya oturmadım bile kimden duyduysamda yaklaşma dediler altın elbiseli adamı aç istersen o motoru test için pulsar içinde şunu söliim sadece paran varsa duke 200 eğer param okadar yok 7500 liram var diyosan pulsar ama fark şu artı parayı markaya veriyosun emin iki makina arasında kesinlikle uç bir fark yok duke parça fiyatı olarak çok pahalı eksi yönü servisini bilmiyorum açıkçası .. sana kalmış kardeşim ama megelliye yaklaşma derimm ..
    Bende Bugun adanadaydım almayı düşündüğüm megelli adanada çünkü ama işte pulsar hep aklımın bir köşesinde duruyordu ... Canlı gördüükten sonra da pek içime sinmedi yani iyi güzel ama böyle iç gıcıklaştırıyor.Mersinde ki bayisine bakayım o zaman ben p.tesi günü ... teşekkür ediyorum cevapların için ...

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    dostum ss tarzı alacaksan megelliye para yatırma cbr 125 al veya birazdaha koy ikinci el cbr 250 al eğer pulsarı düşünmüyosan derimm ..

Motosikleti
    Pulsar 200 Ns
    dostum ss tarzı alacaksan megelliye para yatırma cbr 125 al veya birazdaha koy ikinci el cbr 250 al eğer pulsarı düşünmüyosan derimm ..
    Benim bütçe tam ortada =) Max 8,000 verebilrim onun için cbr 250 düşmüyor o fiyatlara ... Ama pulsar aklıma yattı gibi p.tesi bir bakacağım teşekkür ediyorum kardeşim ...

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    hayırlısı kardeşim seçim senin şimdiden hayırlı olsunnn

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/kr6L19.jpg
    http://i.hizliresim.com/p4n8mn.jpg
    http://i.hizliresim.com/38zj1p.jpg

çanta yakışmaz diye düşünüyordum ama cuk oturmuş süper olmuş.

Bu başlık ilk açıldığından beri takipteyim üye olmak bugüne kısmetmiş. Öncelikle kendimi tanıtayım ismim Emre Kayseriden katılıyorum aranıza fakat PULSAR'ım olmadan kulağa ne kadar kötü gelsede 19 yaşında, öğrenci bikişi için normal olduğunu düşünüyorum (maddi yetersizlikler ). Motor hayatım bu sene başladı diyebilirim devamlı artçıl olarak ve o virüs kanıma girdi. Kullanmamış olsam da vücudumun her yerini ele geçirmiş durumda şuan o virüs. Ve PULSAR a gelelim heyecanla beklediğim bi motordu gelir gelmez alamayacak olsamda sabırsızlıkla bekliyordum. Neden diyecek olursak ilk motorum olacaktı PULSAR ve özellik olarak şimdiye kadar yaptığım bütün araştırmalar bana PULSAR ı işaret ediyordu. Motor özellikleri olsun görüntüsü olsun ,görüntüsü zaten beni benden almaya yetiyordu artık rüyalarımda PULSAR görür oldum. Bi motordan öte bi hal aldı artık PULSAR benim için. Centil40 abiminde paylaşmış olduğu fotolar ile yok oldum diyebilirim mükemmellikte sınırlar zorlanmış ve motor konusunda da beni üzmeyeceğine emindim ilk defa motor kullanacak biri olarak. Ve nihayet PULSAR geldi ilk yorumlar gayet olumlu yöndeydi hala da öyle ve öyle devam edeceğinde şüphe yok gibi gözüküyor. Bende hergün PULSAR aşkı ile yanıp tutuşan biri olarak bu aşkı dışarı vurmalıydım. İçimdekileri dökmem gerekiyordu artık. Bunu yapabileceğim en iyi yerde burası diye tahmin ettim. Böyle bir yazı yazma gereksinimi duydum. Yanılmışsam eğer özür dilerim. Bu yaz PULSAR ım elimde Allah'ın izniyle. Dört gözle bekliyorum. Tekeriniz düz bassın iyi forumlar.
    centil40 ve ellaksakir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)