Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Yolunuz açık olsun, inşallah bir daha ki sefere...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş yaş seni ilgilendirmez de burada konuşacaksan insanlarla nasıl iletişime geçmen gerektiğini öğren. Eğer bir iddian varsa adam akıllı konuş... Bu tür cümlelerin arkasına saklanma. bir bilgin varsa.... KTM cross motorunda neden kırk küsür beygir üretebildi, açıkla bakalım. bajaj da yapabilirdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:25 ----------

yanılıyor da olabilirim: kırk küsür değil de otuz küsür veya kırk beygir olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

sonuç itibariyle benim karşılaştırmam ktm ile oldu.

Ktm'nin yarış motorunu örnek göstereceğine muadili olan duke 200'ü göster madem. 24 hp falandı yanılmıyorsam. Diger arkadaşlar vermiş gerekli cevabı zaten. İlla düşük hacim yüksek güç istiyorsan git 2 zamanlılara bin.
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Motosikleti
    RX3i Evo
    Pulsar'ı karşılaştırabileceğiniz tek muadili KTM Duke.
    Gerisi hikaye bence...
    Çünkü aynı segment.

En belirgin özellikleri
    KTM Duke 199cc 10.000d/dk 25Bg,
    Pulsar 199cc 9.500d/dk 23.2bg.

KTM Duke 8.000d/dk 19.2 Tork
    Pulsar 8.000d/dk 18.3 Tork

KTM Duke 0-100 9.5 sn
    Pulsar 0-100 9.7 sn

KTM Duke son hız 136 km/h
    Pulsar son hız 136 km/h

KTM Duke 135Kg
    Pulsar 145Kg

KTM Duke 10 Lt Tank/35kmlt
    Pulsar 12 Lt Tank/40km Lt

KTM 5.000 Euro
    Pulsar 7.370 TL

KTM Avrupanın en büyük Avusturyalı motosiklet üreticisi, kalitesi ve geçmişi tartışılmaz.
    Pulsar Hindistan'ın en büyük motosiklet üreticisi. Kawasaki, KTM ile işbirliği içinde.
    Dünyada devrim niteliğinde olan, patenti kendisine ait ve Pulsar modelinde uyguladığı DTS-i teknolojisinin sahibi. 4 Valf 3 Buji...

Şahsen, bir tüketici olarak KTM ile sidik yarıştırmak umrumda bile değil.
    Ama elin Hintlisi KTM ile dahası toz kondurulmayan Japon markalarla sidik yarıştırmış mı, yarıştırmış.
    Güç, performans ve kalitede aşağı kalmış mı, kalmamış. Daha ucuza alıyor muyum, alıyorum.
    Yolda yan yana geldiğimde eziklik hissetmeden boy ölçüşüyor muyum, ölçüşüyorum...
    En önemlisiiii (henüz tazeyiz, motorlarımız 1000-2000km civarında ama ileride yedek parçaya ihtiyaç duyacağız, işte o zaman ben ihtiyacım olan parçayı akranımdan daha ucuza alıyor muyum, alıyorum...

Daha neyin testini merak ediyorsunuz; bir de şu ellesin bakalım, korkmayın, şu da bir mıncıklasın çekinmeyin diyorlar...
    Ben gezmeye başladım bile, Antalyayı dar ettim, Kaş-Kalkan-Fethiye-Datça-Bodrum Temmuz'da yollardayım
    centil40, newmoto76, enescanatar ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AEA ne diyecek olabilirki merak ediyorum.Koltuk sert , lastikler orta, performans iyi , frenler eh iste, yakit super vs vs daha otesini hangi testten duyduk ki..Bu motoru KTM ile motor uretmis bir marka yapmis dunyada japonlari zorlamaya aday suanda tek marka gibi duruyor..Lifan vb markalarla ayni kefeye koymak sacma sapan bisey olur.Tabiki Bajaj Pulsar a sonuna kadar guveniyor.Satin alan arkadaslar hicbi biaey bilmiyorlar bu motora iyi yorum yapiyorlar.

Bu motora haksizlik edenlerin twk dayanagi fiyati. Bu da ancak bizim ulkemizde olur iyi fiyata iyi motor olunca yok AEA test etmeden almam kullanicilara ve muhendisligine itibar etmem..Kusura bakmayin ama bunu gercekten cok tuhaf buluyorum.

Bajaj chetak modelini 14 yıl kullandım,14 yıl boyunca sorulan soru,
    -abi bunun markası ne ?
    -Bajaj
    -O ne be bagaj gibi

Şimdi ise Pulsar alcam dediğimde yılların motorcusu diye bildiğim çoğu insan aman sakın alma,ne olduğu belli değil,iki senede dökülür,bıdı bıdı bıdı.Abi sen motoru gördün mü,bindin mi?
    -Hayır ama öyleymiş.

Önyargı malesef çok.Bunda bayilerin de payı var.Bajaj satışa çıktığında satanlar Kanuni bayileri,beyaz eşyacılar,sobacılar vs. olduğu için,çin malı muamelesi görüyor malesef.Bu durumda önyargılı olmak haliyle doğal.Sen KTM ile eşdeğer tuttuğun,teknolojisini övdüğün motoru beyazeşyacıda satarsan bunları göze alacaksın.Motoru bilmeyen tanımayan adam için inandırıcı olmuyor çünkü.Hala bu durumda olan illerdeki bayilere acilen değişiklik gerekiyor.

Fiyatı düşük olduğu için millet kötü diyor deniyor.Motorun yurtdışındaki fiyatı belli,açtırtmayın o konuyu şimdi Pahalı motor iyi motor değildir.Beyaz eşyacıda 10bin de bakalım noluyo Bizim insanımız gösterişe şatafata da önem verir.

Pulsarı tanıtmak için motorcu çevremize elimizden geldiği kadar bilgi veriyoruz,sonradan vay be manyak bişeymiş diyen çok.Yollarda çoğaldıkça da bu önyargı tamamen ortadan kalkacak.Altınelbiseli adam daha testi koymadan dünyanın yorumu var,youtube ve kendi sayfasında.Ama Pulsar almayı düşünen ya da düşünmeyen her motorcunun bi kez olsun kullanmasını çok isterim.Bi kez olsun bi motor hakkında kullanmadan yorum yapmış olmayacaksınız.
    Safahat, Sokollu ve Pashapache bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Turkish 39 yazdıklarınıza bende katılıyor sizinle aynı düşünüyorum. Test Sürüş imkanı bulabilirsem kararimi verecem. Motor çok ideal istegim ozellikte inşallah nasip olur. 2012 ybr elveda demek istiyorum
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı bygamsiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkish 39 yazdıklarınıza bende katılıyor sizinle aynı düşünüyorum. Test Sürüş imkanı bulabilirsem kararimi verecem. Motor çok ideal istegim ozellikte inşallah nasip olur. 2012 ybr elveda demek istiyorum

Allah(C.C.) gönlüne göre versin.Kullanan kişilerden bilgi almak,tavsiye almak iyi bişeydir ama adını bile yeni duyan,kullanmayan adamın iyi ya da kötü demesi kadar saçma birşey yok.Malesef böyle insan dolu etraf.Pulsarı herkes beğenecek diye de birşey yok.Dediğim gibi Pulsarı almak isteyen,istemeyen her motorcu boş laf kalabalığı yapmamak adına bi kullanması gerek.
    Üstüne yoğunlaşılması gereken asıl konu servis tutumu ve yedek parça garantisidir.Görüyoruz ki bunda da şu an kimseye taviz verilmiyor.Benim en çok korktuğum olay buydu.Şu an gidişat iyi durumda,Böyle gitmesi hepimizin yararına.

guanhumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200
    Uzun yolda kamyon vb sollarken sorunsuz bir makine. Ancak ruzgardan korunmak icin tur cami lazim. Bununla ilgili bir calismasi olan varmi merak ediyorum.

Motorumun kaporasını 3 Mayısta vermeme rağmen hala elime geçmemiştir ve teslimat için 20 temmuz diyorlar, gazetelerde, internette, televizyonlarda bajaj pulsar reklamı yapılıyor fakat 500 kere sevkiyat tarihi değişiyor. kaporayı verdiğimde 04-06 haziran denildi daha sonra 24-26 haziran denildi daha sonra temmuzun ilk haftası denildi şimdi de 20 temmuz deniliyor. Daha motoruma kavuşmadan böyle bir ciddiyetsizlikle karşılaştım, teslimatın bu derece ertelenmesi normal mi ? bana teslimatın ertelenmesi ile ilgili önceden bilgi verilmemesi normal mi? ve en tuhafı teslimatın neden yapılmadığı ile ilgili soru sorduğumda motor yok biz de bilmiyoruz diyorlar. Aramızda Yetkili biri mevcut ise bu sorularıma cevap bulabilirsem sevinim. yaklaşık iki aydır motor bekliyorum bir de üzerine nispet yapar gibi karşıma hep erteleme bilgisi ve reklamlar çıkıyor.

Alıntı Demir.H adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumun kaporasını 3 Mayısta vermeme rağmen hala elime geçmemiştir ve teslimat için 20 temmuz diyorlar, gazetelerde, internette, televizyonlarda bajaj pulsar reklamı yapılıyor fakat 500 kere sevkiyat tarihi değişiyor. kaporayı verdiğimde 04-06 haziran denildi daha sonra 24-26 haziran denildi daha sonra temmuzun ilk haftası denildi şimdi de 20 temmuz deniliyor. Daha motoruma kavuşmadan böyle bir ciddiyetsizlikle karşılaştım, teslimatın bu derece ertelenmesi normal mi ? bana teslimatın ertelenmesi ile ilgili önceden bilgi verilmemesi normal mi? ve en tuhafı teslimatın neden yapılmadığı ile ilgili soru sorduğumda motor yok biz de bilmiyoruz diyorlar. Aramızda Yetkili biri mevcut ise bu sorularıma cevap bulabilirsem sevinim. yaklaşık iki aydır motor bekliyorum bir de üzerine nispet yapar gibi karşıma hep erteleme bilgisi ve reklamlar çıkıyor.
    Bu gerçekten önemli bir sorun ve 2 ay bir motorun teslimatının yapılamaması yedek parça tedariği konusunda önemli endişeler uyandırıyor. Aslında bu planlamanın talep çok yüksek yetişemiyoruz un ötesinde bir şey olduğunu düşünüyorum. Bu kadar bekletmek bir müşteriyi doğru birşey değil. 20 temmuz demek sezonun yarısı uçtu gitti demek..Bu kadar belirsiz olması halen bu meselenin gerçekten anlaşılır gibi değil. Birçok satın almayı düşünen arkadaşın bu sebepten vazgeçtiğine inanıyorum. Kuralkanı da burada anlamak zor deneyimli bir distributor olarak bu kadar yüksek satış adedine dünya çapında ulaşmış Pulsar modelinin Türkiye de emsallerine göre bu fiyat etiketiyle yüksek talep göreceği çok surpriz bir bilgi değil bence. Fazladan 1000 adet Pulsar sipariş edilseydi Kuralkan ın elindemi kalacaktı bu motorlar.Ne tuhaf motorlar satılıyor piyasada..Şuan hiçbir distributorun Ducati dahil 2 ay motor beklettiğini sanmıyorum..
    hak_anm ve gelebek bunu beğendiler.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Tüm işlerini bayinin verdiği söze göre ayarlayan, motosikletini söz verilen zamanda alamayan müşterinin bu kadar uzun süre bekletilmesi bence büyük bir ayıp. Merak ve esef içinde takip ediyorum konuyu.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    En son İnazumada yaşandı bu gecikme olayı,şu an Bajajda yaşanan gecikme yüklü bir sevkiyat olmasından dolayı olabilir.Tabi olmaması lazım,bu hakta her zaman Japon motorlarına aittir.Merak ederler inazumanın sayfalarına bakabilir,motor kaç ayda gelmiş.Ayrıca sezon ne yav

Motosikleti
    RX3i Evo
    Bu sevkiyat olayı hakikaten kabak tadı verdi. Bizler, kullananlar olarak iyi mi, eder mi yazışırken, bekleyen arkadaşların durumunu gözardı etmişiz... Demir.H rumuzlu arkadaş ile kendimize geldik!
    newmoto76, ne güzel yazmış dahası ne yazılabilirki. 3-4 gündür Ekrem Bey de yok; yetkili ağızdı, sağlıklı bilgi verirdi.
    Kuralkan topu Bajaj'a atıyor ama bana pek gerçekçi gelmemişti. Bu kadar reklam, lansman, tanıtım giderinin üzerine e motor nerede, yok...hiç iyi olmadı.
    Bajaj Destek Hattı: 0800 261 33 43 - Kuralkan: 0.216.581 21 21

Yalnız 3 mayısta verdiğiniz kaparo karşılığı alamadığınız motorun öncelikle kusurlusu bence bayinin aymazlığı, bunu da gözardı etmeyin lütfen.
    Yok çekilen motor genelde Haziranın ilk haftasından sonra denmeye başladı. Ben 11 Haziranda Antalyadan aldım ve bu bölgede 2-3 adet kalmıştı...
    15 MAYISTA SATIŞA ÇIKAN BİR MOTORUN KAPAROSUNU ALDIĞI HALDE TESLİM EDEMEYEN BAYİ'dir öncelikli kusurlu.
    DAHA SONRADA ÖNGÖRÜSÜZLÜĞÜNDEN DOLAYI KURALKAN'dır.

Kuralkan bu gidişle BİR ÇUVAL İNCİRİ BERBAT EDECEK. Bizden söylemesi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Öte yandan böyle giderse o yüklü dedikleri sevkiyat Kuralkan'ın elinde patlayacak sanki...
    newmoto76 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Geçmiş sayfalarda kapora konusunda bayilere öyle bir talimat vermedik diyodu Ekrem Bey.Son zamanlarda da temmuzda 3 sevkiyatımız var dedi.Bence sorun yok.Ha Temmuzda bu denilenler olmazsa tamam.

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 Mayıs'ta kapora verip alamamak tamamen bayi ve kendinin hatası. Kaporayi alıp başka bayiden alsaymis motoru. Haziran ayında bir sürü arkadaş motor aldı...

Alıntı Ümit IŞIK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 Mayıs'ta kapora verip alamamak tamamen bayi ve kendinin hatası. Kaporayi alıp başka bayiden alsaymis motoru. Haziran ayında bir sürü arkadaş motor aldı...
    Bayi honda bayisi mi ? Sym bayisi mi ? KTM bayisi mi ? bayi Bajaj bayisi ümit bey, ben bajaj bayisinin sözüne güvenmeyip ne yapmalıyım. Sırf yazıı yazmak için cevap yazmayın lütfen biraz mantıklı düşünün.

Arkadaşlar yanlış iş yanlış iştir. Kuralkan burada hatalıdır. o zaman reklam sipariş vs yapmayacaksın. Yanlışa yanlış demezsek nasıl stabil doğru düzgün bir düzene kavuşabiliriz. Şu motosiklet distributorlerinden dolayı insanların ne çektiklerine şu forumlarda bir bakın. Her marka için diyorum istisnalar hariç. Milleti motosikletten soğutuyorlar. Yedek parça denen şey yok aslında halen bu çözüme doğru düzgün çözüm üretilebilmiş değil distributorlerde..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Pulsar geldi geleli Kuralkanı,bayileri,servisleri benim kadar şikâyet eden olmamıştır.Ekrem beyle bu konuyu çok tartıştık.Gördüğüm hataları,yalan söyleyen bayileri hep dile getirtim.Sağolsun hiç bir zaman şikayetlerimi,sorularımı cevapsız bırakmadı.Şu anda da İki üç günde bir,mail olsun,facebook üzerinden olsun,bu siteden olsun Ekrem beyi takip ediyorum.Hergün başka bir ilde çalışmalara devam ediyor.Burada yazılanları gerekli ne kadar yer varsa hepsine iletiyor.Artık bunca çabaya rağmen,bayi ya da servisler bazı şeylerde inat ediyorsa,eskisi gibi davranmaya çalışıyorsa kaybedecekleri gün yakındır.Pulsar alacak arkadaşlar haliyle sabırsızlanıyor.Ama Ekrem bey defalarca sevkiyat tarihini de verdi,bayilere kapora talimatı verilmediğini de dile getirdi.Bazı bayi ve servisler Ekrem beyin bu tutumunu da beğenmiyor haliyle.Ama işin ciddiyeti Temmuzdan itibaren daha anlaşılır olacaktır.Mecburen biraz daha sabır gerekiyor hepimize.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Gaziantep te ilk bakımını yaptıran pulsarci arkadaş var mı?

Merkez de iki servis görünüyor Burak Motor ve Selçuk Motor. Hangisini tavsiye edersiniz?

Şimdi iki bayii ile de görüştüm selçuk motor a götüreceğim. Ses tonu gösterilen ilgi yetiyor. Selametle.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Loverboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    İsmim Yavuz, İstanbul'dayım. Sahibinden.com Bilgi Teknolojilerinde çalışıyorum.

Öncelikli olarak buraya görüşlerini belirten arkadaşlara,
    Markanın arkasında duran Ekrem Beye teşekkür ederim.

Honda cbr250r ile Pulsar 200 NS ile arada kalmıştım. Tek solukta baştan sona farklı yorumların harmanlandığı, keyifle okuduğum ve Ekrem beyin markanın arkasında oluşu Pulsar ı almama karar kıldırdı. Şahsi görüşümdür, her marka model motor sizi yarı yolda bırakabilir. Önemli olan muhatap bulabilmektir. Ben alıcağım üründen çok satıcıya güven duyabilmeliyim ve o güveni aldım. Bir aksilik olmaz ise akşam Bajaj bayine gidip kaporamı verceğim ve kuyrukta bekleyeceğim. Teslimatlar için 15 - 25 temmuz diyorlar sanırım epey bekleyeceğiz. Motoruna kavuşanlara hayırlı olsun diliyorum. Tekerimiz hep düz basar inşallah

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demir.H Haziranda merkezden motor talep etmeyen bayiden motor almışsın büyük ihtimal. Bekleyeceksin yada başka yerden alacaksın bu kadar basit, sanki tek bayi senin aldığın yer.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)