Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Peki o zaman Pulsar almaya karar kıldım. Inşallah sorun çıkarmaz bana. Ve satmak istediğim de alıcı bulur umarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bugün bende epey bir süredir takip ettiğim konuyu hatmettikten sonra üye olarak cevap yazmayı istedim. bir buçuk aydır Pulsar'ı takip ediyorum. Bundan epey önce scooter'ım sayesinde abone olduğum :(( tamircime yeni motor almak istediğimi ama ne alacağıma karar veremediğimi söylemiştim. O da bana Pulsarı söylemişti.Çok oralı olmamıştım. Önce fiyat dolayısıyla Honda PCX e yöneldim. Ancak motor bir ayı geçkin süredir bayilerde yok. SONRA ybr baktım.Tam karar kılmıştım almaya gidiyordum sitede bu konuyu gördüm okumaya başladım. Gerçekten kullanıcı yorumlarına ihtiyacım vardı. Ama gördüm ki Pulsarın hem satışı süper gidiyor hem de yorumlar süper. Karar kıldık bakalım alacağız pulsar ı ama o da yok piyasada.Menemen deki bayii 27 haziranda gelecek dedi.Mavisinden ayırttım bakalım.27 sinde alabilecek miyiz?Bu kadar yok satması ve belki de forum da okuduğum kadarıyla o sevkiyatın 7 temmuza sarkabilecek olması düşündürüyor. O tarihten sonra yazın yarısı gidiyor. Hemen alıp binmek istiyor insan...

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı skyeunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bende epey bir süredir takip ettiğim konuyu hatmettikten sonra üye olarak cevap yazmayı istedim. bir buçuk aydır Pulsar'ı takip ediyorum. Bundan epey önce scooter'ım sayesinde abone olduğum :(( tamircime yeni motor almak istediğimi ama ne alacağıma karar veremediğimi söylemiştim. O da bana Pulsarı söylemişti.Çok oralı olmamıştım. Önce fiyat dolayısıyla Honda PCX e yöneldim. Ancak motor bir ayı geçkin süredir bayilerde yok. SONRA ybr baktım.Tam karar kılmıştım almaya gidiyordum sitede bu konuyu gördüm okumaya başladım. Gerçekten kullanıcı yorumlarına ihtiyacım vardı. Ama gördüm ki Pulsarın hem satışı süper gidiyor hem de yorumlar süper. Karar kıldık bakalım alacağız pulsar ı ama o da yok piyasada.Menemen deki bayii 27 haziranda gelecek dedi.Mavisinden ayırttım bakalım.27 sinde alabilecek miyiz?Bu kadar yok satması ve belki de forum da okuduğum kadarıyla o sevkiyatın 7 temmuza sarkabilecek olması düşündürüyor. O tarihten sonra yazın yarısı gidiyor. Hemen alıp binmek istiyor insan...
    Mavi renk bana göre oldukça yakışıyor pulsara. Beklediğinize değecek emin olun. Şimdiden hayırlı olsun.

hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı skyeunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, gerçekten de beklediğinize değecek. Biraz daha sabır pişman olmazsınız...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Alıntı makpiyal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bende yeni motorsiklet almaya karar verdim. Bajaj pulsar 200 ns ile honda cbr 250r 2014 cift farli model arasinda kaldim. 12.800 yeni honda fiyati. 7.300 bajaj fiyati. Dik oturus pozisyonunda en az 2 yil binip cok zarar etmeyecegim. Servis te sikinti cekmeyecegim bir motor istiyorum. Tarafsiz olarak yorum yapmanizi bekliyorum. Sizce cbr mi pulsar mi. Cbr de one yatmam gerek mi hangisinin sürüşü daha rahat. Ilk motorum olacak il ankara is:memur. Degerli cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim arkadaslar ve abiler.
    Aradaki büyük fiyat farklarını zaten yazmışsınız. Teknik verileri hemen hemen aynı. Tercih sizin; Pulsar'ın ileride 2.eli ne olur bilinmez fakat bu kadar yatırım ve lansman bütçesiyle ve yoğun bir taleple piyasaya giren bir motorun rezil olacağını hiç düşünmem şahsen. Kanımca her motorun bir alıcısı mutlaka vardır. Forumda okudunuz kullanıcalrın yorumlarını. Bence baştan ne ise sonda da öyledir. Henüz pek çoğumuz rodaj kurallarına uymadığımız halde motorun performansından şikayetçi değil. Yani tam olarak açılmayan motordan bile umduğumuzdan fazla performans aldık, alıyoruz. Yinede tercih sizin, kararı kendiniz verin. Bizler memnunuz. Şimdiden ne alırsanız alın ama gönlünüzden geçenialın ve hayırlı olsun
    centil40 bunu beğendi.

AVCROM DAN BAJAJ PULSAR KULLANICILARINA BİR İLANIMIZ VAR.arkadaşlar 2-3 haftadan beri TR nin her yerinden yoğun şekilde bajaj pulsar için egsoz model ve ses istiyorlar.beni biliyorsunuz ,İzmir;in Tire ilçesinde yaşıyorum ve bulunduğum belde motor fakiri her marka ve model bulmak çok zor.bende bulmakda zorlandığım motor modelelleri için konu mankeni olacak pulsar motoru için bana yakın ve İzmir çeyreside olabilir ilk bir hafda olmak üzere ilk 3 pulsar binicisine tasarımını 400 tl düşündüğüm ses ayarlı egsoz sistemini yarı fiyatına fedarlığa fedakarlık olarak 200 tl den yapacağım.bu sadece model oluşturacağım ilk 3 pulsar için geçerli.çtesi gününe kadar şansınız var.3 motor olayıda 3 farklı model tasarımı için.işlem 1 günümüzü alacak gelecek olan motorcu arkadaşların bu durumu göz önüne almaları karşılklı sıkıntı çekmemek için.özelden mesaj ve 5354166209 dan ulaşabilirler

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor

Şu tasarım harikası makineye nasıl alt sakal yapmazlar anlamıyorum.
    hamzarat bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Var da 200 dolarmıydı neydi yanlış hatırlamıyosam,geçmiş sayfalarda sitenin ismini de vermişlerdi

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var da 200 dolarmıydı neydi yanlış hatırlamıyosam,geçmiş sayfalarda sitenin ismini de vermişlerdi
    aksesuar olarak değil standart olarak bulunması lazım.

arkadaşlar. motorsiklet tehlikeli mi diye arama yaptım. ve açıkçası anlatılan olaylar sonrası biraz ürktüm. sizle kaç yıllık motor kullanıcısınız ve sizce de şehir içinde normal trafikte seyir halinde kaza yapma oranım nedir. birde bu alt sakal dediğiniz şey nedir? neden bu motor da yok. ilginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    arkadaşlar. motorsiklet tehlikeli mi diye arama yaptım. ve açıkçası anlatılan olaylar sonrası biraz ürktüm. sizle kaç yıllık motor kullanıcısınız ve sizce de şehir içinde normal trafikte seyir halinde kaza yapma oranım nedir. birde bu alt sakal dediğiniz şey nedir? neden bu motor da yok. ilginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    Güzel bir soru; dilim döndüğünce cevap vermeye çalışayım kendi adıma.

1) Motosiklet tehlikeli değildir. Park halinde hiç bir araç tehlikeli değildir. Üzerine binip, kontağı açtıktan sonra tehlikeli olur. Onu tehlikeli yapan kullanandır. Motosiklet durduğu yerde sadece bir demir yığınıdır. Siz onu canavar veya keyifli bir araç haline getirebilirsiniz.

2) Motosiklet kullanmak özgürlüktür, yola camdan bakmak yerine yolun tam içinde olmaktır, rüzgarı göğsünde hissetmektir. Düzenli, kurallara uygun ve dikkatli kullandıktan sonra hiçbir araç tehlikeli değildir. Bunları yapmaz iseniz 4 tekerlekli araç veya Tank bile tehlikelidir.

3) Her aracı, hem kendi güvenliğiniz ve hemde başkalarının güvenliği için dikkatli kullanmanız gerekli. Bu, motosiklette bazen biraz daha fazla gerekebiliyor. Çünkü, bizleri adam yerine koymayan saygısız sürücülerimiz var.

4) Şehir içindeki resmi kaza istatistiğine göre tüm araç kategorilerinde yaklaşık %65 gibi bir oran 2. veya 3. şahısların hatasından kaynaklanıyor.

5) Son olarak: Bu tereddütle motosiklete kullanıcısı olmanızı tavsiye etmem. Çünkü motosiklet bir yaşam biçimidir. Bu yaşam biçimini benimseyen kimse motosikleti tehlikeli bir araç olarak görmez.

Unutmayın kullandığımız her aracı (belki ütüyü bile, çünkü dikkat etmez iseniz elinizi yakarsınız) tehlikeli yapan bizleriz.

Sağlıcakla kalın.

NOT: Alt sakal kişiye göre önemli bir aksesuardır. Tamamen biçimsel bir figür.
    kbayrav ve ergunerbaş bunu beğendiler.

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5) Son olarak: Bu tereddütle motosiklete kullanıcısı olmanızı tavsiye etmem. Çünkü motosiklet bir yaşam biçimidir. Bu yaşam biçimini benimseyen kimse motosikleti tehlikeli bir araç olarak görmez.

Doğru söze ne denir
    ergunerbaş bunu beğendi.

Alıntı mc-hot adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Doğru söze ne denir
    Hocam bendeki tereddüt değil. Yani bir haftadır alsam mi almasam mı diye düşündüm. Bende motor surunce kendimi özgür hissediyorum ve kendim e güvenim geliyor. Ama yaşanan hadiseler de belli kaporta biziz. Hayatımı da tehlikeye atmak istemiyorum. Trafik kurallarına uysam bile amatör ün teki arkadan koydumu firlatacak beni. Ama yine de alacam bir ay içinde aranızda olmak ümidiyle. Sağlıcakla kalın

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Pulsar a sakal çok yakışır racing tipi bir şey olursa ama ktm duke gibiyse çok çirkin, birde avcrom eksoz fırsatını kaçırmayın bedavaya yapıyor arkadaş neredeyse.

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    bu tip şeyler görecelidir ama bana göre böyle bi sakal yakışır bu motora (kimisi beğenmeyebilirde)

[IMG][/IMG]
    hak_anm ve Romedon bunu beğendiler.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Bir CBR kullanıcısı olarak Pulsar'ın yolda rampayı tırmanması beni şaşırttı. Ne yığılma var, ne devirde düşme. Benim Cıbırla maşallah kafa kafaya gidiyor. Arkadaşımın fotoğrafını çektiğim motorunu buraya paylaşmak istedim.

Saygılarımla...

turkish39, centil40, meki 60 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Hocam bendeki tereddüt değil. Yani bir haftadır alsam mi almasam mı diye düşündüm. Bende motor surunce kendimi özgür hissediyorum ve kendim e güvenim geliyor. Ama yaşanan hadiseler de belli kaporta biziz. Hayatımı da tehlikeye atmak istemiyorum. Trafik kurallarına uysam bile amatör ün teki arkadan koydumu firlatacak beni. Ama yine de alacam bir ay içinde aranızda olmak ümidiyle. Sağlıcakla kalın
    Arkadaşım aynen dediğin gibi. Kaporta biziz. Hayati tehlike var, özellikle Türkiye de yaşıyorsan. Araba kullanmaktan çok daha tehlikelidir. Ya kısa mesafede şehir içinde kurye gibi iş için kullanacaksın, ya da içinde bütün risklerine rağmen motor kullanma arzusu olacak.

valla hevesim var. ne yalan söyliyim. hani hafta içi iş yerine servis var. ama iş çıkışı gezmek için. hafta sonu motorsikletli arkadaşlarla gezmek için kesinlikle motor alacağım. yalnız yaşım şimdi 23 ve memur olarak görev yapıyorum. 1-2 yıl içinde evlenebilirim (şimdiden arayış içindeyim) hani motoru almak tamam da. şimdi bunu satmak istediğimde alıcı bulabilecek miyim. bir arkadaş dediki cbr al kapış kapış gidiyor dedi. hani para sorun değil. satmak istediğimde hemen alıcısı çıksın istiyorum. birde sorun çıkarmasın istiyorum. adamın teki bajaj alanlar serviste yağ filtresi değiştirmek için bile parça yok felan dediler diyor. aklım çok karıştı. ilk motorum olacak. 13.000 tl çok para bununda bilincindeyim ama. sizin tarafsız olarak tavsiyeniz nedir. bajaj olunca uzun süre kullanımda (motoru yormadan) sorunsuz çalışmaya devam eder mi. servis sıkıntısı yaşar mıyım. çoğu kişi servis olayından da şüpheci. beni lütfen aydınlatın bu ay ikisinden birini almak istiyorum. birde oturuş pozisyonu olarak ikisi de rahat mı. ikisinde de dik oturabilecek miyim.boy:1.78 kilo:67

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Önceki mesaj biraz uzun oldu. işin açıkçası siz motordan anlayan motoru seven tarafsız abilerim. hani burası bajaj sayfası ama lütfen bana hiç bir firmayı övmeden fiyat/performans açısından alım satım açısından motor a oturuş pozisyonu olarakdan. servis olayı bakımından. güç ve yakıt tüketimi bakımından iki motora da binmiş abilerimin ve arkadaşlarımın ayrıntılı bi yorumunu bekliyorum. iki motor da çok hoş duruyor. iki motorunda yakıt tüketimi benim okuduğum kadarı ile aynı görünüyor. ama servis olarak honda kat ve kat iyi diyorlar. motor garantisi olarak honda 4 yıl bajaj 2 yıl. ancak fiyat olarak bajaj 7.000 honda 13.000. tüm bunların kıyaslamasını madde madde yazarsanız. ve ankara ya yolunuz düşerse. yemeğiniz benden :D lütfen değerli yorumlarınızı bekliyorum. a dan z ye karşılaştırma bekliyorum.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    valla hevesim var. ne yalan söyliyim. hani hafta içi iş yerine servis var. ama iş çıkışı gezmek için. hafta sonu motorsikletli arkadaşlarla gezmek için kesinlikle motor alacağım. yalnız yaşım şimdi 23 ve memur olarak görev yapıyorum. 1-2 yıl içinde evlenebilirim (şimdiden arayış içindeyim) hani motoru almak tamam da. şimdi bunu satmak istediğimde alıcı bulabilecek miyim. bir arkadaş dediki cbr al kapış kapış gidiyor dedi. hani para sorun değil. satmak istediğimde hemen alıcısı çıksın istiyorum. birde sorun çıkarmasın istiyorum. adamın teki bajaj alanlar serviste yağ filtresi değiştirmek için bile parça yok felan dediler diyor. aklım çok karıştı. ilk motorum olacak. 13.000 tl çok para bununda bilincindeyim ama. sizin tarafsız olarak tavsiyeniz nedir. bajaj olunca uzun süre kullanımda (motoru yormadan) sorunsuz çalışmaya devam eder mi. servis sıkıntısı yaşar mıyım. çoğu kişi servis olayından da şüpheci. beni lütfen aydınlatın bu ay ikisinden birini almak istiyorum. birde oturuş pozisyonu olarak ikisi de rahat mı. ikisinde de dik oturabilecek miyim.boy:1.78 kilo:67

Uzun vadeli parça sıkıntısı yaşamadan 2. elde hemen satmak istiyorsan eğer , bu zamanda altın değil honda alacaksın Aralık ayında honda cbr 250 r 10500 tl iken şuan 13000 tl Sene sonu 14000'i geçer

Pulsarın şuan 2. el piyasası yok ve yedek parça ve servislerin ciddi derecede iyileştirme yapılması lazım . 2. elde hemen satamayabilirsin pulsarı o yüzden japon alman daha mantıklı
    cece89 bunu beğendi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Önceki mesaj biraz uzun oldu. işin açıkçası siz motordan anlayan motoru seven tarafsız abilerim. hani burası bajaj sayfası ama lütfen bana hiç bir firmayı övmeden fiyat/performans açısından alım satım açısından motor a oturuş pozisyonu olarakdan. servis olayı bakımından. güç ve yakıt tüketimi bakımından iki motora da binmiş abilerimin ve arkadaşlarımın ayrıntılı bi yorumunu bekliyorum. iki motor da çok hoş duruyor. iki motorunda yakıt tüketimi benim okuduğum kadarı ile aynı görünüyor. ama servis olarak honda kat ve kat iyi diyorlar. motor garantisi olarak honda 4 yıl bajaj 2 yıl. ancak fiyat olarak bajaj 7.000 honda 13.000. tüm bunların kıyaslamasını madde madde yazarsanız. ve ankara ya yolunuz düşerse. yemeğiniz benden :D lütfen değerli yorumlarınızı bekliyorum. a dan z ye karşılaştırma bekliyorum.
    Şu "kapış kapış gidiyor" sözü şehir efsanesi derim ben. Bir ürünün çok satılması başka bişey 2. elde min. deger kaybederek satılması başka birşey. Honda nın cbr 250 si bence bu kapsama girmez. NC700 serisi bu kapsamda alınırkenda satılırkende değerli motordur. Türkiyede alırken satarken en değerli motor BMW dir. Pulsarı 7300 e aldın bir sene kullandın min. kaça satacaksınki bu motoru ölüsü zaten seneye 6500 civarında gider. Bugun CBR 250 alsan 13000 tl para maliyeti 1 sene sonra hızlı satayım dersen birsuru ilan arasında sende zaten en uygun fiyatı yazacaksın. Yani burada matematik hesap yapacarsan 7.300 ve 13.000 arasındaki maliyeti ve ilk motorun olacağı için düşürme yan devirme vb. nedenelrden dolayı 2. el meselesindede cbr 250 hızlı satılır demek bence saçma olur. Ayrıca motosiklet pyasasında 250 cc psikolojisi değişti. Şuan sym wolf 250 inazuma yamaha xmax 250 , ninja 250-300 gibi ciddi rakipler varken... CBR 250 şuanki koşullarda ilk çıkış tarihindeki ilgi ve satın alma eğilimini bence kaybetti..Honda hızlı satılıyor diye bir kural yoktur bugune kadar Aprilia gibi Türkiyede yavaş gidiyor denen bir markanında motoruna sahibi oldum. 1 haftada sattım. Bu motorun temizliği , senin hangi fiyatı istediğinle daha çok alakalı..
    hak_anm bunu beğendi.

ezio peki cbf mi cbr mi sence. aradaki fiyat farkına değer mi. cevabın için şimdiden teşekkür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

newmoto hocam ama diğer mesele de servis meselesi. tüm sayfaları taradığımda 10 15 civarı servis sorunu gördüm. yani yedek parça sıkıntı diyorlar. bilemedim yani:S

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

aileme de 13.000 tl ye motor aldım nasıl diyecem onu da düşünüyorum. hayat benim hayatım parayı ben kazanıyorum ama hala aileme kararlarımı sorgulatıyorum ya. tövbe valla :D düzelicem inşallah. bu gün akşama kadar sizin yorumlarınıza göre honda cbf 150 cbr 250 veya pulsar 200 ns arasında tercih yapacağım. :D hadi hayırlısı. hala ayrıntılı detaylı farkları gösterecek birini bulamadık. bak en güzel yerde yemek yediririm ankaraya gelene :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)