Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj-Pulsar 200 NS
    motor yan ayakta iken vites de bırakmış olabilirmisiniz.
    insanlık hali dalgınlık oluyor.vites de iken çalışmaz.marş basmaz.
    yan ayak müşürü arızalı veya takılıyor olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    Bettanre bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elimde pulsar 200 benzin seviye sensörü var. isteyen olursa uygun fiyata bırakabilirim.

Arkadaşlar merhaba. 200ns'i 580 kmde ilk bakıma götürdüm. 1 den 'N' boş vitese atarken sıkıntı yaşamaya başladım. Bakım öncesi ayarı oturmuştu şimdi direkt 2ye atıyor zor ayarlıyorum, boşa zor geçiyorum. Bunun yeni değişen yağla mı alakası var yoksa bu arkadaşlar ayarını mı bozmuş bir şekilde? Tekrar servise götürmeli miyim? Bilen eden bir yardımcı olursa çok memnun olurum!

mv720 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj NS 200
    Debriyaj ayarındandır. Manetin dibindeki vidalardan ayarlayabilirsiniz veya servise götürün onlar yapar. Sıkıntılı bişey değil, takılmayın.
    Bettanre bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba, 1 hafta önce sıfır Pulsar ns200 aldım, henüz 300 km’deyim. Motoru çalıştırınca subap ayarı bozulmuş gibi egzantirik zinciri sesi geliyor, servise götürdüm fabrikada koyulan rodaj yağından dolayı gelebilir böyle sesler bu motorda normal 500 km de bizim koyacağımız yağdan sonra ses kesilir dedi. Böyle birşey başına gelen varsa yardımcı olabilir mi? Bu normal mi?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı motoraski34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, 1 hafta önce sıfır Pulsar ns200 aldım, henüz 300 km’deyim. Motoru çalıştırınca subap ayarı bozulmuş gibi egzantirik zinciri sesi geliyor, servise götürdüm fabrikada koyulan rodaj yağından dolayı gelebilir böyle sesler bu motorda normal 500 km de bizim koyacağımız yağdan sonra ses kesilir dedi. Böyle birşey başına gelen varsa yardımcı olabilir mi? Bu normal mi?
    Motorun sesini duymadığımız için ne sesi, normal mi değil mi vs bilemeyiz ancak "...fabrikada koyulan rodaj yağından dolayı gelebilir böyle sesler bu motorda normal 500 km de bizim koyacağımız yağdan sonra ses kesilir..." gibi söylemler genelde baştan sağmak için söylenen ve yine genelde dedikleri gibi çıkmayan söylemlerdir.

Dediğiniz gibi debriyaj ayarında çıktı sorun. Çözüldü şu anda. Okuyan herhangi benim gibi bilmeyen arkadaşa da ekstra tecrübe olsun diye cevap yazıyorum.

Merhaba haklısınız. Videosunu çektim çekebildiğim kadarıyla ses azda olsa anlaşılıyor linkini şöyle bırakayim:

https://youtu.be/4jUlTvCTGf0

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba; motosiklete hiç elektrik gelmıyor. bazen kafasına göre gelıyor.

akü problemı sanırım. bu akü nasıldır? fiyatı uygun ama kuralkan orjınal ns200 aküsü yazmıs. orjinalde bu mu var?

https://www.kalyoncumotor.com/urun/b...ns-orjinal-aku

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba; motosiklete hiç elektrik gelmıyor. bazen kafasına göre gelıyor.

akü problemı sanırım. bu akü nasıldır? fiyatı uygun ama kuralkan orjınal ns200 aküsü yazmıs. orjinalde bu mu var?

Bajaj motorlar excide isimli bir akü ile geliyor, ölçüsünü bilirseniz daha iyi bir akü alabilirsiniz, kafasına göre hareket ediyor diyorsunuz soketleri kontrol edin belki temassızlık vardır ondan da yapıyor olabilir.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

linkteki çöp. orijinal akünün kodu: ytx9-bs
    ben varta tercih etmiştim. bir önceki akü yuasa idi 5 yıl gitti.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motorda öyle. Boşu arıyorum boş yok ikiye atmak istiyorum boşa atıyor
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1300 liradan mı baslıyor işe yarar aküler :(

Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Dostlar merhaba ön siparişle ns 200 aldım ve 21 günlük beklemenin ardından bana sigorta yaptırmam gerektiğim ve motor saşi numaralarının olduğu artes bilgi formuna yönlendiren linkide olan bir mesaj geldi gidip sigortamı yaptım ancak linke tıkladığımda kimlik ekleme kısmında kimliğin resminide ön arka pdf ininde eklersem ekleyim sayfa bir hata veriyor ve en altta göndere basınca kimlik eklemek zorunlu uyarısı veriyor başına gelen var mı sizce ne yapmalıyım?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Hızlı kurye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar merhaba ön siparişle ns 200 aldım ve 21 günlük beklemenin ardından bana sigorta yaptırmam gerektiğim ve motor saşi numaralarının olduğu artes bilgi formuna yönlendiren linkide olan bir mesaj geldi gidip sigortamı yaptım ancak linke tıkladığımda kimlik ekleme kısmında kimliğin resminide ön arka pdf ininde eklersem ekleyim sayfa bir hata veriyor ve en altta göndere basınca kimlik eklemek zorunlu uyarısı veriyor başına gelen var mı sizce ne yapmalıyım?
    Resmin boyutunu düşürüp o şekil PDF ye çevirin veya size yakın bir bayiye gidip yardımcı olmalarını isteyin.

Bajaj Pulsar ns200 Hava filterisinde problem yaşadım.?
    https://vadikurye.com/pendik-kurye/

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

https://vadikurye.com/pendik-kurye/
    bajaj pulsar ns200 yağ öneriniz nedir?

Arkadaşlar Merhaba 0 ns 200 aldım 1 hafta olmadı teslım aldım toplamda sımdıye kadar servısten gelmek ıcın ve bır tur atmak için kullandım ve 7 km yaptı motor depoya cektım 2 gundur kullanmadıgımdan dolayı çalıştırmak istedim oldugu yerde fakat videodaki şekilde ses yapıyor ve marş motoru basmıyor aküyü ölçtüm dolu gösteriyor marş motoruna giden kabloyu kontrol ettım ondada bır promlem yok gibi fikri olan yada daha önce bu tip bir problemle karşılasan oldumu?

https://www.youtube.com/shorts/q1yNlYf7woA

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı prep adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba 0 ns 200 aldım 1 hafta olmadı teslım aldım toplamda sımdıye kadar servısten gelmek ıcın ve bır tur atmak için kullandım ve 7 km yaptı motor depoya cektım 2 gundur kullanmadıgımdan dolayı çalıştırmak istedim oldugu yerde fakat videodaki şekilde ses yapıyor ve marş motoru basmıyor aküyü ölçtüm dolu gösteriyor marş motoruna giden kabloyu kontrol ettım ondada bır promlem yok gibi fikri olan yada daha önce bu tip bir problemle karşılasan oldumu?

https://www.youtube.com/shorts/q1yNlYf7woA
    Yan ayaklık açıkmıydı videoyu çektiğinizde? Gelen ses yakıt pompasının sesi ondan dolayı sorun yok, marş otomatiğiniz sıkıntılı olabilir. Motosikletin kutup başlarını ve marş otomatiğinin civatalarını kontrol edin gevşeklik varsa yine aynı durumu yapabilir.

Yan ayaklık acık degildi fakat onuda kontrol ettim indirdik kaldırdım. birkaç defada orta sehpa açıktı onuda ındırdım denedım kaldırdım denedım fakat herhangi bir sonuç alamadım. Marş moturunun conrtasınıda sıktım fakat tekrar aynı seyı yapmaya devam ettı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)