Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta ve rolesini kontrol edin.
    Motoru çalıştıramadığım için ailemin evinde kaldı, Çarşamba sabah gideceğim yanına ve kontrol edeceğim. Sigorta ve rölenin yerini biliyor musunuz hocam? Ne kullanım kılavuzunda ne de servis manuelde sigorta kutusunun yerini de şemayı bulamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı furkantrojka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çalıştıramadığım için ailemin evinde kaldı, Çarşamba sabah gideceğim yanına ve kontrol edeceğim. Sigorta ve rölenin yerini biliyor musunuz hocam? Ne kullanım kılavuzunda ne de servis manuelde sigorta kutusunun yerini de şemayı bulamadım.
    Sigorta kutusu artçı koltuğunun orda veya oturduğun koltuğun altında, roleler de orda veya sağ grenajın orda da olabilir, modele göre rolelerin yerinde değişiklik oldu kontrol edersin.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Sigorta kutusu artçı koltuğunun orda veya oturduğun koltuğun altında, roleler de orda veya sağ grenajın orda da olabilir, modele göre rolelerin yerinde değişiklik oldu kontrol edersin.
    Sigorta kutusu da röleler de artçı selesinin altındaydı. Sigortayı söküp kontrol ettim. Sağlamdı, yerine taktım ve röleyi kontrol etmek için kontağı açtım ve benzin pompası çalıştı. Hiçbir şeyi yokmuş motorun, 1 haftadır boşuna motorsuz kalmışım.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Herkese merhaba;
    69.300 TL parayı peşin verip 15.09.2022 de sıfır siyah NS 200 u teslim almak mantıklımı acaba
    İkinci eli sıfırından pahalı olduğu icin ve fırsatçılardan artık illallah ettiğim için alım satım işinden nefret ettim
    Yada etmez bu motor bu parayı şunu al diyeceğiniz birsey varmi acaba ?
    Çok motor süren biri değilim uzun yıllar bineceğim ara sıra uzun yol olarak İstanbul Şarköy arası belki giderim

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba;
    69.300 TL parayı peşin verip 15.09.2022 de sıfır siyah NS 200 u teslim almak mantıklımı acaba
    İkinci eli sıfırından pahalı olduğu icin ve fırsatçılardan artık illallah ettiğim için alım satım işinden nefret ettim
    Çok motor süren biri değilim uzun yıllar bineceğim ara sıra uzun yol olarak İstanbul Şarköy arası belki giderim
    Paraniz hazir ve nakit yonunden acil bir ihtiyac yoksa alin gecin sonucta 0km motor.

Yine de karar sizin para sizin.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba;
    merhaba, eski bir pulsar kullanıcısı olarak, uzun yıllar sorunsuzca pulsarı kullanmanızın zor olduğunu söyleyebilirim.
    sıkıştırmaya gelemeyen narin bir motor yapısı var. 125'lik gibi 100-110 kullanırım derseniz o zaman uzun ömürlü olabilir.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, eski bir pulsar kullanıcısı olarak, uzun yıllar sorunsuzca pulsarı kullanmanızın zor olduğunu söyleyebilirim.
    sıkıştırmaya gelemeyen narin bir motor yapısı var. 125'lik gibi 100-110 kullanırım derseniz o zaman uzun ömürlü olabilir.
    +1

25.000 km pulsar deneyimim:
    6. vites dişlisi,
    statör,
    konjektör,
    akü,
    furş takımı,
    debriyaj yayı,
    2 defa yakıt pompası,
    oksijen sensörü,
    gösterge modifiyesi? (ekran resetleme)
    3 ayda bir supap ayarı,
    egzantrik zinciri, gergisi, paletleri değişimi,
    piyano değişimi

rutinde aşınan parçaları balata zincir vs yazmıyorum.
    -ZERO- bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1

6. vites dişlisi,
    statör,
    konjektör,
    akü,
    furş takımı,
    debriyaj yayı,
    2 defa yakıt pompası,
    oksijen sensörü,
    3 ayda bir supap ayarı,
    piyano değişimi

bunlara ek olarak ben de bir defa krank bilyası dağıttım, iki defa piston segman seti değişti ve iki defa da üst kapak rektefe edildi. bunların hepsi 29.000 km içinde belirli aralıklarla oldu.

ilk sahibi de 4000 km'ye gelmeden bir defa komple full dolu üst kapak garantiden değiştirmiş. servisten öğrenmiştim. tabi ki de bana satılırken bu söylenmedi.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Valla bende ne yalan söyleyeyim hiç ısınamadım pulsara bende sıfır NK150 aldım dün getirip garaja park ettim 5.000 deviri geçemiyorum rodajdan dolayı 6. Vites 5.000dd de 64km hız yapıyor İstanbul içi benimde çok bir beklentim yok açıkçası acemi ve ilk motorum olarak yanlardan bile gitmiyorum normal şeridimde takip ediyorum şimdilik

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Geçen gün motor tekrar çalışmadı. Sigortaları kontrol ettim, röleleri kontrol ettim, her şey sağlam ama benzin pompası çalışmadı. Motoru yan ayaktan, orta ayağa alınca pompa çalıştı, anlayamadım problemi bir türlü. Ben de soğudum açıkçası, daha 4 bin km'de alet. Satıp, 5-6 yaşlarında bir Japon mu alsam diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı furkantrojka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün motor tekrar çalışmadı. Sigortaları kontrol ettim, röleleri kontrol ettim, her şey sağlam ama benzin pompası çalışmadı. Motoru yan ayaktan, orta ayağa alınca pompa çalıştı, anlayamadım problemi bir türlü. Ben de soğudum açıkçası, daha 4 bin km'de alet. Satıp, 5-6 yaşlarında bir Japon mu alsam diye düşünüyorum.
    Yan ayak sensörünü kontrol edin belki temazsızlık veya bozulmuş olabilir, debriyaj müşürünü de kontrol edin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

+1

6. vites dişlisi,
    statör,
    konjektör,
    akü,
    furş takımı,
    debriyaj yayı,
    2 defa yakıt pompası,
    oksijen sensörü,
    3 ayda bir supap ayarı,
    piyano değişimi

Geriye ne kaldı ki, ben 14 modelini 31k kullandım bunların hiçbirini yaşamadım sadece kendim 30k da ön arka teker rulmanlarını bozuk olmadığı halde değiştirdim, şuan d250 var 26k da 30k da ön arka teker rulmanları ön amortisör yağı fren hidrolik yağlarını değiştireceğim sonuçta ben bakarsam oda bana bakar 2 teker üzerinde gidiyoruz belki biraz daha ileri km de furş bilyelerini de değiştiririm.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Yan ayak sensörünü kontrol edin belki temazsızlık veya bozulmuş olabilir, debriyaj müşürünü de kontrol edin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Geriye ne kaldı ki, ben 14 modelini 31k kullandım bunların hiçbirini yaşamadım sadece kendim 30k da ön arka teker rulmanlarını bozuk olmadığı halde değiştirdim, şuan d250 var 26k da 30k da ön arka teker rulmanları ön amortisör yağı fren hidrolik yağlarını değiştireceğim sonuçta ben bakarsam oda bana bakar 2 teker üzerinde gidiyoruz belki biraz daha ileri km de furş bilyelerini de değiştiririm.
    6. vites dişlisi bonus çıktı.
    egzantrik zinciri uzamıştı o da sarf malzeme diyelim. arabalarda bile belli kilometrelerde değişiyor.

statör, konjektör, vites yayı, gösterge sorunu, yakıt pompası ve oksijen sensörü pulsarlarda sıklıkla karşılaşılıyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar bunlar nasıl sorunlar böyle? Epey can sıkmış olmalı.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Dün gece saat 12 gibi bir mesaj geldi mesajda kaydırmalı debriyaj kullanan motorların debriyajı yukarda kavrıyormuş doğru mu diye sordu bir an afalladım acaba şaka mı yapıyor diye nasıl olduğunu izah ettim ve nerden duyduğunu sordum oda arkadaşım arkadaşından duymuş dedi şimdi gelde bu insanlara bir şey anlat, istisnalar hariç bunlar motor kullanıyor sonra motorlar kötü oluyor yav adam gibi kullan ha tabiki sıkıntı çıkar kul yapımı dört dörtlük bekleyemezsin zaten hangimiz doğruyuz da motorda sorunsuz olsun.

Motosikleti
    Dominar D400
    +1

6. vites dişlisi,
    statör,
    konjektör,
    akü,
    furş takımı,
    debriyaj yayı,
    2 defa yakıt pompası,
    oksijen sensörü,
    3 ayda bir supap ayarı,
    piyano değişimi

Başınızı çok şey gelmiş.
    25000km'de egzantrik zinciri nasıl uzadı merak ettim. Hele 3 ayda bir süpap ayarını hiç anlamadım. 5yıl 45000km 2014 model ns200 kullandım, debriyaj balatasını bile değiştirmemiştim, lazım olur da değiştiririm bulunsun diye yedek debriyaj balatası takımı almıştım, onu da sattığım kişiye vermiştim.
    Ha, akü sorundu; orjinal akü 2 yıl dayanmamıştı, ekran resetlemesi için bajajın yapamadığı modifiye parçasını mikrondevre üretmişti sağolsun(kendiniz de yapabiliyorsunuz gerçi).

Bende piyano rulmanının biri bozulmaya başlamıştı 15bin km civarı sanırım, ötüyordu boşluk yapmış. Hem öteni hem de sağlam olmasına rağmen diğer piyanoyu da değiştirtmiştim bundan dolayı.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar yağı kendim değiştireceğim. Motul 5100 10W40 ile 7100 10W40 arasında ne fark var? Bizim motor için hangisi daha uygun?

Motosikleti
    MT-07
    5100 yeterli. 7100'de koyarsın ama sadece boşa koymuş olursun. Sonuç itibariyle 200'lük ve 5000km'de bir yağı değişiyor. Tam sentetik yağ koymana gerek yok.
    sezarim bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5100 yeterli. 7100'de koyarsın ama sadece boşa koymuş olursun. Sonuç itibariyle 200'lük ve 5000km'de bir yağı değişiyor. Tam sentetik yağ koymana gerek yok.
    dostum teşekkür ederim bilgi için. Bir şey daha sorsam motorun yağı normalde 2020 Eylül civarı değişmişti. Daha km dolmayacak diye kendim değiştireyim dedim. Geçen yağ penceresinden baktım simsiyah görünüyor. Yağ özelliğini kaybettiğinden mi yoksa su mu karıştı diye içime bir korku düştü. Ondan hemen yağı alıp değiştireyim dedim. Su karıştığını anlamanın bir yolu var mı başka?

Motosikleti
    Alıntı sezarim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum teşekkür ederim bilgi için. Bir şey daha sorsam motorun yağı normalde 2020 Eylül civarı değişmişti. Daha km dolmayacak diye kendim değiştireyim dedim. Geçen yağ penceresinden baktım simsiyah görünüyor. Yağ özelliğini kaybettiğinden mi yoksa su mu karıştı diye içime bir korku düştü. Ondan hemen yağı alıp değiştireyim dedim. Su karıştığını anlamanın bir yolu var mı başka?
    Yağ ilk günki gibi olmaz zaten sonuçta içerde devamlı dolaşım halinde, eğer yağın rengi beyaz kremsi renginde değilse sıkıntı yok devam, yeni koyacağın yağda belli bir süre sonra rengi siyahlaşacak.
    canmuhabbet ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Yağ ilk günki gibi olmaz zaten sonuçta içerde devamlı dolaşım halinde, eğer yağın rengi beyaz kremsi renginde değilse sıkıntı yok devam, yeni koyacağın yağda belli bir süre sonra rengi siyahlaşacak.
    dostum çok saolasın içimi ferahlattın. Yok yağın rengi beyaz kremsi değil. 33.6** km'de şu anda motor. 35'i beklemektense zaten nerdeyse 2 yıl oldu yağı kendim değiştireyim dedim. 35k bakımı gelince artık götürürüm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)