Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı rudolfn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önceden deneyim elde etmiş kişilerin önereceği usta var mı diye sordum hocam. Yetkili servislerinde ne kadar yetkili olduğu malum ortada...
    Motorumu çok esnek kullanıyorum haliyle 500KM'ye normal kullanıcıdan daha geç geldim, 3 ay önce servise 500 bakımına götürdüm 350TL para ödedim. Kendi ustam yine aynı hizmeti 200TL yaparmış. Garanti ayağına sanki biraz yolunduğumu hissedince yetkili servis bağımlılığı hoşuma gitmemeye başladı Yine de akıl verdiğin için çok sağol hocam.
    hocam soyleki; garantinin var olma amaci bu zaten. "motorda kullanici hatasi olmayan arizalar ucretsiz giderilir."

sifir motor almissin, garantisi var. buyuk kucuk demeden en ufak problemde motorunu gotur halletsinler. Ne ugrasacaksin ustadir pastadir..ustalarin yarisi musteriyi kazikliyor, diger yarisida caktirmadan kazikliyor haberimiz olmuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı rudolfn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi ya, neden yapıyor acaba böyle Bu aralar ekonomiden dolayı yanında 2-3 defa satıcam falan dedim küstü sanırım Bilgilendirme için çok teşekkürler hocam.
    Air idle hatası yanı anlık hava kontrolü arızası veriyor sıkıntı yapmanıza gerek yok.
    rudolfn bunu beğendi.

furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Selamlar. Motorum 1700km civarlarında. Motosiklet çalışır vaziyette sabit dururken vites düşüremiyorum, vites kolu aşağı gidiyor ancak vites değişmiyor, elimi debriyajdan biraz çektiğimde kavrama noktasında tık edip vites değişiyor. Hareket halindeyken hiçbir problem yok, gayet sorunsuz ne güzel geçiyor vites.
    Tam olarak neden kaynaklanır ve nasıl çözülür? Bilen, başına gelen var mıdır?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı furkantrojka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Motorum 1700km civarlarında. Motosiklet çalışır vaziyette sabit dururken vites düşüremiyorum, vites kolu aşağı gidiyor ancak vites değişmiyor, elimi debriyajdan biraz çektiğimde kavrama noktasında tık edip vites değişiyor. Hareket halindeyken hiçbir problem yok, gayet sorunsuz ne güzel geçiyor vites.
    Eğer sorununuzu ben yanlış anlamadıysam motosiklet şanzımanının çalışma prensibi gereği normal bir durum yaşıyorsunuz. Motoru ayağınızla ileri geri yaptığınızda vitesiniz geçecektir.
    levend84 ve janset1604 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Zincir,olmasi gereken`den fazla bol ise bu da sebep olur.

Bol zincir de ileri geri hafif bir hareket bile ön dişli nin dönmesini azaltir(tur olarak).hatta bol zincirin diğer bir dezavantaji ise seyir halinde bile vites gecislerinde zorluga neden olur.

Ikinci bir durum da,

Vites levyesi(peg)ayari veya konumu.bir tık yukari konumlanirsa tahrik hareketi güclenir.

Son olarak,debriyaj halatindaki(tel) kavrama boşluğu.gec ayirma yapiyorsa bu da sebep olur.

Bloktaki debriyaj levyesindeki boşluktan anlaşilir.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Örneğin ani bir fren yapıyorum, neredeyse duruyorum ve vites düşürüp devam etmek istediğimde tamamen durup, ayağımı yere koyduktan sonra ayağımla ileri, geri yaparak 6'dan 1'e mi inmem gerekiyor? Çok tehlikeli değil mi eğer bu normal bir şeyse.
    Bu arada eğitim sırasında MT 07 ile vitesi bire kaç kez 3'te unuttum ve ışıkta beklerken sorunsuz şekilde küçülttüğümü hatırlıyorum.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer sorununuzu ben yanlış anlamadıysam motosiklet şanzımanının çalışma prensibi gereği normal bir durum yaşıyorsunuz. Motoru ayağınızla ileri geri yaptığınızda vitesiniz geçecektir.
    Selamlar hocam.
    Zinciri sürekli kontrol ediyorum, gergin ve yağlı her zaman.
    Vites kolu normal sürüşte bir problem yaratmadığı için şimdilik değiştirmek istemiyorum.
    Debriyajdaki boşluk biraz fazlaydı, onu bugün azalttım. Açıkçası biraz iyileşme var ancak yine istediğim gibi değil.

MrNobody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Arkadaşlar merhaba 2015 pulsarımda çözemediğim bir sorun var tamircide çözemedi malesef. 2uzun 4 kısa arıza kodu veriyor internette düşük veya yüksek voltajdan dolayı olduğu yazıyor. Hali hazırda motorda rölanti dalgalanmasıda olduğundan hem yeni bs akü hemde rolanti sensörü aldım ve değişim yapıldı. Ancak motor bazen arıza lambasını yakıp 2 uzun 4 kısa 5 bin devirden öteye gidemiyor gücünde de düşüş oluyor. Sorun sizce nerede olabilir yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Arkadaşlar merhaba,

2020 pulsar, 5 bin kmde, denge sensörü sesi nasıldır? Depo kısmından 4-5 bin devir aralığında gelen tiz metal sesi şeklindemi? Böyle bir sorunum var da, araştırdım bunlarda olan birşeymiş ama tanısını koyamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Denge sensörü ise ne yapmam gerekir? Garantiden değişir mi bu?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Devir yükseldikçe ses seviyesinde artış var mi?

Hayır, sadece 4-5 bin devir aralığında aynı sertlikte ses, tur camının demiri falan sandım ilk başta ama değil. 4-5 bin devrin ne altında ne üstünde ses yok.

Bu arada kapalı garajda denedim yürümeden de yapıyor bu sesi aynı devir aralığında.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar benim rolanti düşük gibi yükseltsem daha mı iyi olur? Motoru çalıştırınca belli bir süre rolanti gidip geliyor gibi oluyor hava ortalama 20 derece normal mi acaba? Rs 200 üm vardı onda normaldi ns 200 aldım böyle bir durum ile karşılaştım.

99rpm güvenilirmi

Merhabalar bana çok güzel çikıs noktasi sundunuz 99 rpm güvenilirmi acaba hiç alişveris yaptinizmi krank almam lazim ama türkiye fiyatlari inanilmaz derecede çok birde nekadar sürede geliyor

Selamlar, bu motorun 2022 modelinin 2021 modelinden farkları var mı acaba?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı elestirmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, bu motorun 2022 modelinin 2021 modelinden farkları var mı acaba?
    Bilgiğim kadarıyla yok.

mv720 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj NS 200
    Farkı yok.

merhaba selamlar, motorum daha 2000km olmadı 1900 lerde. Ancak vides pedalında sürekli bir takır turu bi geçmeme huyu var, vitesi düşürünce geri yukarı atmıyor veya yükseltince aşağı almıyoru kendine, veya tak tak deflarca basınca vites düşürüyor. Böyle bir sorun yaşayan va rmı hiç? Model daha yeni 2021 kasım da aldım

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı misterrium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba selamlar, motorum daha 2000km olmadı 1900 lerde. Ancak vides pedalında sürekli bir takır turu bi geçmeme huyu var, vitesi düşürünce geri yukarı atmıyor veya yükseltince aşağı almıyoru kendine, veya tak tak deflarca basınca vites düşürüyor. Böyle bir sorun yaşayan va rmı hiç? Model daha yeni 2021 kasım da aldım
    Servise uğrayın vites yayı kırılmış olabilir değişmesi gerekli.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı misterrium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu aşağıdaki arkadaş kırılmıştır. pulsarda kronik sorunlardan bir tanesidir. bende 15 bin km civarı meydana gelmişti.
    https://www.kalyoncumotor.com/urun/b...-ns-vites-yayi
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

haftaya cumartesi servise götüreceğim. inşallah basit bir çözüm olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)