Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba superlight 200/ Bajaj pulsar NS 200
    Alıntı ilkaybaşaran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam zincirin yağı süzülüp eksoza damlıyor. Eksoz ortada konumlu olduğu için. Aynı problem bende de oluyor biraz fazla yağlarsam özellikle. Duman dahi yapıyor biraz hızlı gidişten sonraki duruşlarda.[COLOR="Silver"]
    Teşekkür ederim. İhtimal olarak gördüğüm sebeplerden biriydi o aydınlattınız tecrubenizle.

Ayrıca ns 200 34000 tl oldu hayırlı olsun
    dundanbiri ve ilkaybaşaran bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Motomax

Arkadaşlar selamlar 0km ns200 alarak aranıza katılacağım ancak eski motosikletimde en çok şikayet ettiğim sorun olan rüzgarda savrulma sorunu bunda da var mı bilmiyorum kullanan arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Peregrinee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar 0km ns200 alarak aranıza katılacağım ancak eski motosikletimde en çok şikayet ettiğim sorun olan rüzgarda savrulma sorunu bunda da var mı bilmiyorum kullanan arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim
    Topcase ve tur camı öncesi yoktu sonra başladı.

ama mt25'den fazla değil savrulma olayı.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Topcase motorun dengesini çok bozuyor daha doğrusu ayrodinamiğini diyeyim. Ben çok rüzgarlı havalarda ki ayvalıktayım rüzgar bitmez bizde, özellikle yan rüzgarda topcasei söktüğümde motor da bende acayip rahatlıyoruz. Tur camında sıkıntı yaşamadım uzun kullanıyorum.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Rüzgar maalesef her motoru sallıyor hocam. Pulsarda 2 kişi uzun yolda yapıyordu. Dominar aldık ağır 2 kişi yüklü biniyoruz onda da savuruyor sağlam esince. ^^
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

bluesman53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS cafe racer 152, BAJAJ dominar 400
    Bu motorda yaşadığım bir sıkıntı var. Başkalarına olduysa lütfen bilgilendirsin.
    3 kere, vites düşürürken motor stop etti. Hiç sarsılmadan, kendini atmadan, sanki ateşleme kesme tuşuna (kill switch) basmışım gibi kapandı. Yavaşlarken oluyor. Bazen direk yavaşlayıp, mesela 5. vitesteyken, hızıma göre doğru vitesi seçip devam ediyorum. Tekleyerek dursa, yanlışlıkla vites düşürmeden kaldırdım derdim. Fakat bu olay elim tamamen debriyajı sıkarken oluyor.
    2. veya 3. vitese motoru alınca, debriyajı bırakmama rağmen motor kendiliğinden yolun ortasında tak diye duruyor. Sürüşümle kesinlikle alakası yok diye düşünüyorum. Her zaman teker teker vites düşürürüm ama bazen çok yavaşlayınca, 5. vitesten uygun olan vites hangisiyse ona geçiyorum. Hep de doğru viteste oluyorum çünkü motorun hangi hızda hangi vitesi kaldıracağını biliyorum. Üstelik motor ıslak debriyaj olmasına rağmen (yani gerek olmasa bile) rev matching (vites düşürürken ara gaz) uyguluyorum. Yani devrin düşük kalması da olanaksız. Ki zaten uygun vitesi seçiyorum ve elim debriyajda. 5. vitesten 4' çekip dursam bile stop etmemesi lazım zaten elim debriyajda çünkü. Güç aktarımını dişlilere vermiyorum ki. Her zaman tek tek vites küçültsem de bazen 5. vitesteyken durup, direk 3-2'ye ya da boşa aldığım bile oluyor. Bunun motora zararı da yok, stop edeceği bir şey de değil.

3. ve 2. viteste oluyor. Çözenler varsa nasıl çözüldüğünü söylese sevinirim.

Diğer sorunlar ise, gösterge panelinin plastiğe titreyerek çarpasıyla gelen ses.
    Ayrıca boşa aldığımda, göstergede boş gözükse bile bazen elimi debriyajdan çekince boş ışığı sönüyor ve vites göstergesinde de hiçbir şey yazmıyor (0 yazması gerekirken). Üstelik bu durumdayken, rölanti devrinde birazcık fazla devirde çalışıyor. Nedenini sorduğumda, "tekrar 1 den boşa almayı dene. bazen boşa getirmek için gerektiği kadar çekemediğin için öyle oluyor" dendi. Fakat, elim debriyajdayken boşta gözüküyor. biraz saçma bir durum.

Onun haricinde motorda sıkıntı yok gayet yeterli, iyi gidiyor, iyi duruyor, iyi dönüyor.

Merhaba, yeni ns200 siparişi verdim kasın sonu gelecek inşallah. Kullanım kitapçığında arka taşıyıcı taşıma kapasitesi 3KG yazıyor.

Kendime https://www.hepsiburada.com/zintas-p...C5%9F%20Zincir zincirden aldım ama zincir geldi ve aşırı ağır. Zinciri olan arkadaşlar topcase'de mi taşıyorsunuz? veya sizce iade edip daha ufak bir zincir yeterli olur mu?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı misterrium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, yeni ns200 siparişi verdim kasın sonu gelecek inşallah. Kullanım kitapçığında arka taşıyıcı taşıma kapasitesi 3KG yazıyor.

Kendime https://www.hepsiburada.com/zintas-p...C5%9F%20Zincir zincirden aldım ama zincir geldi ve aşırı ağır. Zinciri olan arkadaşlar topcase'de mi taşıyorsunuz? veya sizce iade edip daha ufak bir zincir yeterli olur mu?
    Iyi bir çanta demiri ile 15-20 kg yükleri uzun yollarda taşıdık. Birşey olmaz .
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Arkadaşlar merhaba, bir sorum daha olacak; arka fren ses yapması normal mi? Voyk voyk voyk diye ses çıkarıyor bazen, geçen bakıma götürdüm yetkili servise, bişey yok normal dedi ama içime sinmiyor, balatalar falan da diri ve sağlam, anlamadım gitti diskte mi sorun var diyeceğim, bakımda usta niye bişey yok dedi bilemedim.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı KeepSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, bir sorum daha olacak; arka fren ses yapması normal mi? Voyk voyk voyk diye ses çıkarıyor bazen, geçen bakıma götürdüm yetkili servise, bişey yok normal dedi ama içime sinmiyor, balatalar falan da diri ve sağlam, anlamadım gitti diskte mi sorun var diyeceğim, bakımda usta niye bişey yok dedi bilemedim.
    İzmirde misin hocam. Geçen servisteyken vardı öyle bir Rs200. Balata spreyi ile arada temizle geçiyorsa problem yoktur zamanla alışır ama geçmezse tekrar baktırmak lazım.

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmirde misin hocam. Geçen servisteyken vardı öyle bir Rs200. Balata spreyi ile arada temizle geçiyorsa problem yoktur zamanla alışır ama geçmezse tekrar baktırmak lazım.
    Yok hocam Denizli’deyim. Ama teşekkür ederim cevabın için, deneyeceğim.

BLUE MOTOR

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)