Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    500 Bakımına girdik. O arada motorda çanta demirini güncelledim daha sağlam bir demir aldım. Çanta aldım. Depo üstü çanta, Elcik korumalar, Ön tur camı taktım. Motor artık uzun karadeniz gezisine hazır. Cumartesi günü ortalama 4bin kmlik bir yola çıkıyorum eşimle. Konfor selede aldık..

Bu arada Bakım için izmirde 2 servisten fiyat aldım. Koydukları yağ castrol ve motul. Verdikleri fiyat 390tl ve 340TL .. 340a yaptırdım sırf garantide kalsın diye.. Yağ ve filtre hariç parça takılmıyor. Civata sıkımı antifirz kontrolü o kadar. Bajaj servislerinin kendine gelmesi lazım japonlar bu kadar pahalı değil . Garanti bitsin kapılarının önünden geçmem. Hep kendim yaptım motorlarımın bakımlarını..

TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben aldım taktıramadım ancak yan canta demiri alıp yan canta almanız böyle bir gezi için sizin için cok iyi olacak.

topcase üstüne fazla yüklenme şasi kırılmasına sebep oluyormus ns200de.

benım motor garantıde olmadıgı ıcın buradakı baska bı servıse ara km bakımı olan 22.5 k bakımını 200e yaptırdım. yağ filtresi, motul yağ, zincir gerdirme, gevşemiş yerleri sıktırma vs. genel kontrol yaptırdım.

25binde rutin bakıma servise gitmeye korktum verdiğiniz fiyatları gorunce. gecen sene 400e bujisinden hava yağ filtrelerine kadar değiştirtmiştim:(

Motosikleti
    250r
    Maşallah o fiyatlar ne öyle ya. Ben de buraya D250 yerine alınabilir mi diye sormaya gelmiştim ama.

EneS_Turker, Hayıırlı olsun.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Sabah 6 da İzmir - Tokat 1050Km 2 kişi yola çıkıyoruz bakalım. ordan karadeniz.. Umarım güzel olur..

TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    250r
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah 6 da İzmir - Tokat 1050Km 2 kişi yola çıkıyoruz bakalım. ordan karadeniz.. Umarım güzel olur..

https://i.hizliresim.com/a2cvkyb.jpeg
    Amin hocam inşallah öyle birşey denk getirebilirim..

Sabah 6 da teker döner İzmir- Tokat 2 kişi 1050KM bakalım

İyi yolculuklar. Tacrübelerinizi bizimle paylaşırsınız.

iyi yolculuklar hocam ama 1 gün içinde yapmazsınız diye umuyorum. yuksek cc japon motorda bile artçılı 500 km üstü yapılmaz bence.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

gokhanergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu söküyorsun hararet müşürünü değiştiriyorsun, termostat sol blok kısmında hortumun içinde veya orda bir yerde olması lazım.
    termostata ulaşabiliyorum ancak hararet müşürüne bir türlü ulaşamadım. hava filtresinin kutusu vs engelliyor. onu da sokeyim dedim ama sokemedim. nasil yapacağım bilmiyorum hala..

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı gokhanergun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    termostata ulaşabiliyorum ancak hararet müşürüne bir türlü ulaşamadım. hava filtresinin kutusu vs engelliyor. onu da sokeyim dedim ama sokemedim. nasil yapacağım bilmiyorum hala..
    Depoyu sök müşürün soketini çıkar açık ağızlı anahtar veya kapalı anahtar ile sök biraz uğraştırır ama işini halledersin.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    15 günlük yıllık izinde Izmirden çıkıp 14 saatte 1050km Tokat'a gittik eşim ile. Yalnızca 250kmde benzin için durduk 30dk lik molalari ona göre ayarladım. Dönüşte daha rahat geldik 12 saatte. Motor 500km bakımından sonra yola çıktı dönüşte 3bin kmyi görmüştük memlekette gezdigimizle Birlikte. 2500te ara yağ değişimi yaptım o kadar..
    Yolda ortalama 120 ile yerine göre 130 ile gittik. Motor açılsın diye 2 kez 150ye çıktım sanırım redline başka görmedi. 2 kişi ve yükle 150de kesiciye giriyor.
    Problem olarak ön furş gevşedi onu sıktı servis , onun haricinde problemsiz bir yolculuk oldu.

Karadeniz gezimizi araba ile yaptık maglum yağmur çamur endişesi ile. Gezi konusu açarım müsait bir zamanda

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    15 günlük yıllık izinde Izmirden çıkıp 14 saatte 1050km Tokat'a gittik eşim ile. Yalnızca 250kmde benzin için durduk 30dk lik molalari ona göre ayarladım. Dönüşte daha rahat geldik 12 saatte. Motor 500km bakımından sonra yola çıktı dönüşte 3bin kmyi görmüştük memlekette gezdigimizle Birlikte. 2500te ara yağ değişimi yaptım o kadar..
    Yolda ortalama 120 ile yerine göre 130 ile gittik. Motor açılsın diye 2 kez 150ye çıktım sanırım redline başka görmedi. 2 kişi ve yükle 150de kesiciye giriyor.
    Problem olarak ön furş gevşedi onu sıktı servis , onun haricinde problemsiz bir yolculuk oldu.

Karadeniz gezimizi araba ile yaptık maglum yağmur çamur endişesi ile. Gezi konusu açarım müsait bir zamanda
    ayıptır söylemesi eşim ile birlikte 200 kilo oluyoruz. o hızlar hayal benim için.

rudolfn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS
    Arkadaşlar Merhaba,

2021 Model Bajaj 200NS sahibiyim motorumu geçen ay aldım. Daha 600KM yapabildim ancak aklıma takılan birkaç soru var sizlere sormak isterim.

1- Motor hem soğukken hem sıcakken vitesi boşa atıp elimi debriyajdan çektiğimde hırıltı sesi geliyor. Normal seyir halinde iken veya debriyaja bastığımda bu ses yok. Normalde takmam bu tarz sesleri ama sıfır motordan ses gelmesi, motoru tanımamamdan dolayı sorun var mıdır sizlere sormak istedim.

2- Vites geçişleri esnasında 1 ile 2 arasında devamlı boşa düşüyor. Aldığım günden beli bu şekilde arada yapıyor bunu sert çektiğimde sorun yok ama yağ değiştirdim yine aynı zincir gergisi de iyi durumda.

İyi forumlar dilerim.

İki kişi 120-130 seyir hızı bu motor için baya yüksek. Tebrik ederim. Neredeyse tama yakın gaz açmışsınızdır. 3000 km buna dayanmış olması iyi. Hayırlı olsun motorunuz.

Merhaba,

Pulsar 200ns ile ufak bir kaza geçirdim ama maliyeti baya yüksek oldu bana. Fotoğraftan anlaşılacağı üzere ön çatal yamuldu ve motor sola çekiyor. Servis ön çatalın komple değişmesi gerektiğini söylüyor. Bu da işçilikle beraber 3500 tl gibi bir masraf demek. Ön çatalı değiştirmeden tornada vs. bu düzelir mi sorun kaval denilen yerlerde mi emin olamadım. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa mutlu olurum.

Fotoğraf : https://i.hizliresim.com/nqtc5f3.jpg

Alıntı SarafimKapta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Pulsar 200ns ile ufak bir kaza geçirdim ama maliyeti baya yüksek oldu bana. Fotoğraftan anlaşılacağı üzere ön çatal yamuldu ve motor sola çekiyor. Servis ön çatalın komple değişmesi gerektiğini söylüyor. Bu da işçilikle beraber 3500 tl gibi bir masraf demek. Ön çatalı değiştirmeden tornada vs. bu düzelir mi sorun kaval denilen yerlerde mi emin olamadım. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa mutlu olurum.

Fotoğraf : https://i.hizliresim.com/nqtc5f3.jpg
    Geçmiş olsun. Hocam düzeltseler bile artık o metalin esneme sınırı aşıldığı için işi bitti. Maliyet kısmı malesef yüksek evet ama ben değiştirmenizi öneririm.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Alıntı gokhanergun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hararet müşürünü sökmek için depoyu, hava filtresini komple sökmeniz lazım.
    İlk önce müşürün soketini çıkartın. Motorun avadanlığında bulunan buji anahtar ile kolayca müşürü sökebilirsiniz.

Ama soğutma sistemin arızalı olup olmadığını kontrol etmek için müşir soketini sökün ve bir kablo ile iki ucu bir birine değdirin. Hararet ışığı yanar ve fan açarsa sisteminiz çalışıyordur.

Bende de hararet sorunu vardı ama sistemde sıkıntı yoktu. Servise götürdüm ve beyine giden sokette oksit varmış, temizlendi ve şu an sorun kalmadı.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı ilkaybaşaran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki kişi 120-130 seyir hızı bu motor için baya yüksek. Tebrik ederim. Neredeyse tama yakın gaz açmışsınızdır. 3000 km buna dayanmış olması iyi. Hayırlı olsun motorunuz.
    100 110 bandında apache ile gidiyorduk 2 kişi uzun yolda yıllardır.. Bu motor bu hızları yapamayacaksa benzin döküp yakayım. Dayanmayacaksa ne diye verdik o kadar parayı

furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Selamlar herkese, yakın zamanda bir ns200 alarak aranıza katılacağım. Sıfır almayı planlıyorum. İlk motorun olacak hem sürmeyi ben de motoru öğreneceğim pulsarla. Sıfır motora hemen almam gerekenler nedir acaba? Kafamda telefon tutucu ve tur camı var şu an sadece. Sizlerden bir de ekipman tavsiyesi isteyeceğim. Kask, mont, eldiven v.s her şeye ihtiyacım var.

Alıntı furkantrojka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese, yakın zamanda bir ns200 alarak aranıza katılacağım. Sıfır almayı planlıyorum. İlk motorun olacak hem sürmeyi ben de motoru öğreneceğim pulsarla. Sıfır motora hemen almam gerekenler nedir acaba? Kafamda telefon tutucu ve tur camı var şu an sadece. Sizlerden bir de ekipman tavsiyesi isteyeceğim. Kask, mont, eldiven v.s her şeye ihtiyacım var.
    sanırım son cıkan motorların lastiği 2-3 bin km sorunsuz götürüyor, lastik değişimi yapmana gerek yok biraz daha iyi diye biliyorum. Ama garantici olmak istersen direk lastiği değiştir.

Kullanım rahatlıgı acısından : Tur camı, telefo tutucu, arka canta demiri ve arka canta , sele kılıfı öncelikli olarak alınmalı.

İkinci asamada konfor sele alabilirsin. Şekil olarak bakıyorsan alt sakal motorun tipini cidden değiştiriyor

-

Benim velette tüm seleler açılıp ekstra sünger ile konfor seleye dönüştürüldü üstüne de fileli kılıf takıldı. özel yapım arka canta demiri ve canta mevcut. Alt sakal, tur camı ve telefon tutucu var. Depo kılıfı taktırdım. Sis farı takılı ayrıca.

Yan canta demiri ve elcik rüzgar koruma da aldım ama onları taktırmadım daha. zaten baska birşey de takılamıyor alarm hariç
    Vidos bunu beğendi.

furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Cevabınız için teşekkürler hocam. O zaman sele kılıfını da ekliyorum listeye. Arka çanta için bir iki ay bekleyebilirim. Bugün bajaj bayisinde axxis marka kasklar gördüm, önerir misiniz peki?

Alıntı furkantrojka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkürler hocam. O zaman sele kılıfını da ekliyorum listeye. Arka çanta için bir iki ay bekleyebilirim. Bugün bajaj bayisinde axxis marka kasklar gördüm, önerir misiniz peki?
    Sele kılıfını sert filelilerden alın, terletmiyor iyi oluyor. axxis başlangıc markalarındandır, bütçenize göre konu acarsaız cok daha iyi öneriler gelir.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)