Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    2016 model bajaj pulsar 200ns modelinin ön amortisör keçe ve toz keçelerini değiştirme kararı aldım değişirken yağlarınıda değiştirtiyim diyorum kaç litre amortisör yağı almam lazım kitapçığına baktım bulamadım yada gözümden kaçmış. Bide tavsiye ettiğiniz bir yağ varsa yardımcı olabilir misiniz şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    http://sgbikerboy.com/2016/12/01/pul...rk-oil-change/

Bu adamın dediğine göre fork (amartisörlerin her biri anladığım kadarıyla) 220 ml koymuş

Yorumlardaki bir arkadaş
    "According to the service manual, the Pulsar 200NS takes 285ml of fork oil when completely dry."

Servis kitapcığına göre fork başına 285 ml alır diyo.

Diğer forumlarda 320 ml koyulmasını savunan var her birine. Koydukça sertleşiyormuş bir forumda 420 ml koyup çok memnun olduğunu savunan birisi okudum.Bence siz 300 civarı koysanız işinizi halledersiniz.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    o arkadaşlarda mı 15w koymuş ben 10w koysam sıkıntı olur mu ?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı 4everamazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o arkadaşlarda mı 15w koymuş ben 10w koysam sıkıntı olur mu ?
    İngilizce kullanma kılavuzunda çeviri yaparak yazıyorum şu şekilde bilgi verilmiş,

Önerilen Yağ:
    SAE 10W20

Taraf Başına Miktar
    Yağı değiştirirken:
    Yaklaşık. 270 mL

Sökmeden ve tamamen kuruduktan sonra:
    285 ± 2.5 mL
    maktama bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birşey soracağım ama dalga gecmeyin

Ben artçı selesini file kapladım, seleyi yerine takarken asagıdaki fotoda sarı olan kısmı yerine sokmadan kırmızılı kısmı oturttum kilitlendi

şimdi arka koltuk cıkmıyor nedense, ne yapmam lazım

(foto benim motora ait değildir)

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İngilizce kullanma kılavuzunda çeviri yaparak yazıyorum şu şekilde bilgi verilmiş,

Önerilen Yağ:
    SAE 10W20

Taraf Başına Miktar
    Yağı değiştirirken:
    Yaklaşık. 270 mL

Sökmeden ve tamamen kuruduktan sonra:
    285 ± 2.5 mL
    Teşekkürler saolasın 1Litre motulun var bitane onu alayım o zaman 10w

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşey soracağım ama dalga gecmeyin

Ben artçı selesini file kapladım, seleyi yerine takarken asagıdaki fotoda sarı olan kısmı yerine sokmadan kırmızılı kısmı oturttum kilitlendi

şimdi arka koltuk cıkmıyor nedense, ne yapmam lazım

(foto benim motora ait değildir)

https://i.hizliresim.com/x0Gv7E.jpg
    Şu an yukarı doğru kastığı için anahtarı çevirmeyi zorlaştırmıştır. Kırmızı isaretlediginiz yerin tam üstünden aşağı doğru bastırıp anahtari döndürmeyi deneyin.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

merhaba 2017 model 20 k da motorum. Genel olarak memnunum fakat bozuk yollarda haliyle biraz konforsuz kalıyor. Sizce bunu satıp inazuma alsam. hata etmiş olur muyum? yakıt tüketimi ve hızlanma olarak pulsarı aratacağını biliyorum fakat konfor olayında da çok üstünde bir motor. Ne dersiniz?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inazuma daha torklu ama aynı beygire sahip bir motor, hızlanma olarak pulsarı aratmayacaktır hatta daha cok seveceksinizdir.

yakıt tüketimi olarak ns200 az yaksın diye 3 buji olarak tasarlanmış, inazumayı bilmiyorum.

kullanım rahatlıgı olarak da inazuma kullanıcıların %90 tavsiyesi oluyor zaten.

Sonuc olarak inazuma bir tık fazla yakıyor diye biliyorum ve 2017 ns200 var ise abs farkı olacaktır.
    ilkaybaşaran bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Motoru alalı 1 ay oldu. Yağmur yağmadı sürece son 15 gündür düzenli işe gidip gelirken kullanıyorum. Sabah farkettim ki motor çalışırken motor ve abs ışığı birlikte yanıyor. Normalde sanırım bunlar yanmıyordu. Geçen ışıklarda durduğumda sağ aynayı ayarlamak için biraz elimle ittirdim. O anda fren kolu vs biraz oynadı. Acaba bu arada bir şey mi yaptım. Abs ışığı motor ikaz lambasını da yaktırır mı?

Sabah giderken 2. Viteste motor stop etti, sonra ekran gelene kadar bekledim soğuktu hava, biraz bekleyip geldikten sonra yan ayak açık gösteriyordu, kapalı olduğu halde böyle yapıyordu ordan gelen kabloyu bırkaladım biraz sonra gitti, ama gerçekten çok tehlikeli bir durum özellikle yüksek hızda sollamada böyle birşey olsa hayatım kararır. Velhasıl bu saçma sapan yan ayak müşürünü iptal edebilir miyiz? Bence vitesli motorda alakasız ve gereksiz bi özellik,ben paketçilik yapsam scooterla anlarımda, bunda gerek yok. Ayrıca aynı anda ekranda motor arıza lambası olduğunu düşündüğüm en sol alttaki sarı lamba yandı sonra yanıp söndü falan, motoru çalıştırıp 2 3 km sonra okula geldim, gelene kadar devamlı ekranda yanık vaziyetteydi. Yeni lastik siparişi verdim onları taktırırken baktırcam ama önemli bir durum var mıdır sizce? Çalışması normal çünkü hiç bir aksaklık hissetmedim.

abs ışığı 5 6 km hıza ulaştıktan sonra sönüyorsa problem yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

Alıntı RazorBack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah giderken 2. Viteste motor stop etti, sonra ekran gelene kadar bekledim soğuktu hava, biraz bekleyip geldikten sonra yan ayak açık gösteriyordu, kapalı olduğu halde böyle yapıyordu ordan gelen kabloyu bırkaladım biraz sonra gitti, ama gerçekten çok tehlikeli bir durum özellikle yüksek hızda sollamada böyle birşey olsa hayatım kararır. Velhasıl bu saçma sapan yan ayak müşürünü iptal edebilir miyiz? Bence vitesli motorda alakasız ve gereksiz bi özellik,ben paketçilik yapsam scooterla anlarımda, bunda gerek yok. Ayrıca aynı anda ekranda motor arıza lambası olduğunu düşündüğüm en sol alttaki sarı lamba yandı sonra yanıp söndü falan, motoru çalıştırıp 2 3 km sonra okula geldim, gelene kadar devamlı ekranda yanık vaziyetteydi. Yeni lastik siparişi verdim onları taktırırken baktırcam ama önemli bir durum var mıdır sizce? Çalışması normal çünkü hiç bir aksaklık hissetmedim.
    hocam arıza ışığı sanırım o müşürden dolayı giderken stop ettiğinden yanmıştır. Bir iki kere kısa bastığım için marşa çalışamadığında yakmıştı bende de. 20 30 km kadar kullanınca sönüyorsa sorun değil diyebiliyorum. Bende öyle oldu.
    sezarim bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı ilkaybaşaran adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

hocam arıza ışığı sanırım o müşürden dolayı giderken stop ettiğinden yanmıştır. Bir iki kere kısa bastığım için marşa çalışamadığında yakmıştı bende de. 20 30 km kadar kullanınca sönüyorsa sorun değil diyebiliyorum. Bende öyle oldu.
    Kontrol edeceğim, durduğum sırada gözüme ilişti. Eğer hareket halindeyken yanıyorsa bir servise giderim. Peki abs ışığı motor arızayı da yakar mı?

Sağolun bi bakayım denerim o zaman

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Yeni lastik olarak ne sipariş verdiniz? Eski kullandığınız neydi?

Alıntı sezarim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontrol edeceğim, durduğum sırada gözüme ilişti. Eğer hareket halindeyken yanıyorsa bir servise giderim. Peki abs ışığı motor arızayı da yakar mı?
    Bende şöyle oluyor durum. Çalıştırıyorum, abs ışığı yanıyor. yürümeye başlayınca mesela 3 4 km ya da 5 6 km hıza çıkınca sönüyor. Eğer giderken sönmüyorsa bir sorun olabilir. O sebeple de arıza ışığı yakar mı yakmaz mı bilmiyorum açıkçası. Abs ışığı yanarken deneme şansınız var mı çalışıp çalışmadığını. Düşük süratte.
    sezarim bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Bende şöyle oluyor durum. Çalıştırıyorum, abs ışığı yanıyor. yürümeye başlayınca mesela 3 4 km ya da 5 6 km hıza çıkınca sönüyor. Eğer giderken sönmüyorsa bir sorun olabilir. O sebeple de arıza ışığı yakar mı yakmaz mı bilmiyorum açıkçası. Abs ışığı yanarken deneme şansınız var mı çalışıp çalışmadığını. Düşük süratte.
    Hocam siz öyle deyince bir inip motoru test ettim. Hızlanınca söndü abs ışığı motor arıza yanıyor. O da yan ayak yüzünden yanmış olabilir. Sabah işe gelirken kimlik göstermek için durdum ve o sıra yan ayağı açınca stop etti. 1. viteste çalıştırdım, o sıra yan ayak açıktı, stop etti. Kapatıp tekrar 1. viteste çalıştırdım bu sefer çalıştı. biraz süreyim arıza ışığı sönmezse servise giderim.

Bu arada başka bir şey sorsam hazır cevaplayan birini bulmuşken. Motor çalışıyorken 1,2,3 ve diğer vitesler arası geçiş çok rahat ama boşa almak tam bir eziyet ya 1 ya 2 ye atıyor genelde. Ama çalışmazken boşa hemen geçiyor. Sizin motorda öyle mi?

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Hocam siz öyle deyince bir inip motoru test ettim. Hızlanınca söndü abs ışığı motor arıza yanıyor. O da yan ayak yüzünden yanmış olabilir. Sabah işe gelirken kimlik göstermek için durdum ve o sıra yan ayağı açınca stop etti. 1. viteste çalıştırdım, o sıra yan ayak açıktı, stop etti. Kapatıp tekrar 1. viteste çalıştırdım bu sefer çalıştı. biraz süreyim arıza ışığı sönmezse servise giderim.

Bu arada başka bir şey sorsam hazır cevaplayan birini bulmuşken. Motor çalışıyorken 1,2,3 ve diğer vitesler arası geçiş çok rahat ama boşa almak tam bir eziyet ya 1 ya 2 ye atıyor genelde. Ama çalışmazken boşa hemen geçiyor. Sizin motorda öyle mi?
    Normal hocam. Hareket halinde 2 den 1 atıp seri bi sollama/makasa girerken boşa düşmesi çok kötü olurdu. O yüzden normal bence. Bu arıza ışığının kaç kere yanıp söndüğüne göre ne arızası olduğu facebook grubunda yazıyor. Eğer arıza lambası sabit yanıyorsa motorda bir şey olmuştur ama düzelmiştir. Bekleyin, kafanın altındaki kablolar tamamen kurusun geçiyor. Motor stopm etmiyorsa başka bir şeyi ile uğraşmaya gerek yok bence.

Yeni lastik olarak ne sipariş verdiniz? Eski kullandığınız neydi?
    Michelin pilot street siparişi verdim hocam, önceki lastikler stock lastikleriydi ve artık her tarafı açılmış eskimişti 25.000 km olunca tabi haliyle normal, motoru yeni aldım ilk işim onları değiştirmek oluyor diyebilirim.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal hocam. Hareket halinde 2 den 1 atıp seri bi sollama/makasa girerken boşa düşmesi çok kötü olurdu. O yüzden normal bence. Bu arıza ışığının kaç kere yanıp söndüğüne göre ne arızası olduğu facebook grubunda yazıyor. Eğer arıza lambası sabit yanıyorsa motorda bir şey olmuştur ama düzelmiştir. Bekleyin, kafanın altındaki kablolar tamamen kurusun geçiyor. Motor stopm etmiyorsa başka bir şeyi ile uğraşmaya gerek yok bence.
    Arıza ışığı sabit yanıyor. O yüzden bekleyeceğim bakalım. Çalışmada hiç sorun yok maşallah. Kırmızı ışıkta falan beklerken (Eskişehirin uzun kırmızı ışıkları meşhurdur) boşa almak istiyorum sorun olunca vazgeçiyorum. Ondan sordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Michelin pilot street siparişi verdim hocam, önceki lastikler stock lastikleriydi ve artık her tarafı açılmış eskimişti 25.000 km olunca tabi haliyle normal, motoru yeni aldım ilk işim onları değiştirmek oluyor diyebilirim.
    Hocam bende lastik arayışındayım o yüzden sordum. Arada kaldım pilot sport mu tournee mi diye. Aslında diablo rosso çift hamurlu virajda yol tutuşu daha iyi olur ama onun 2017 sonrası üretimi satışta yok. Taktırınca yorumlarını paylaşırsan sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)