Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    clubhit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurufasulye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar ima rosso 2 lastik alacaktim cogu sitede lastik uretim tarihi 2017 olarak cikiyor. Artik uretilmiyor mu bu lastik?
    Lastik bulunmuyor maalesef

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizce f/p olarak en iyi lastik hangisi? yaz kış kullanım için soruyorum.

Bu arada telefon tutucu önerisinde bulunacak var mıdır

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizce f/p olarak en iyi lastik hangisi? yaz kış kullanım için soruyorum.

Bu arada telefon tutucu önerisinde bulunacak var mıdır
    Valla bana da lazım böyle bir öneri 5 gün sonra almam gerekiyor, orjinal lastikleriyle 25.000 km olmuş artık yol ortasında yarılcak diye korkuyorum. Michelin diyen var, mitas mc50 diyen var hala emin olamadım, memlekette gırla pulsar alınıp satılıyor ne kullanıyor millet bilmiyorum forumda pek aktif değil gibi artık

bütün forum 125 cc ya da 600 cc kullanıyor gibi, ara cc pek kalmadı :D

Anlas Tournee alıp gececeğim em olmadı. ya da para bulursam pilot street.

benim ön iyi de arka lastikte ince yarıklar var zaten.

telefon tutucu da gerek ama o da güzel bişi bulamadım.

Motosikleti
    MT-07

Setin tüm lastiklerin tamamı gelmiş. 1set temiz pilot street al ve sonra bana dua et. İzmir'in o yampiri yumpiri, ayna gibi asfaltında sana istediğin yardımı yapacaktır. Abs'siz model aldın. Mazallah sıkıntı çıkartması muhtemel diğer lastiklerin. Anlas'a, Mitas'a para yedireceğine 100tl daha fazla ver ama adam gibi yol ile bağını sağlam tutan lastiği tak.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar sağ aynanın üst kısmı çok oynuyor. Yukarı kaldırıyorum, yolda giderken yine aşağı düşüyor. Ayna için bir öneriniz var mı?

Alıntı sezarim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sağ aynanın üst kısmı çok oynuyor. Yukarı kaldırıyorum, yolda giderken yine aşağı düşüyor. Ayna için bir öneriniz var mı?
    değiştir

şaka gibi ama sağ aynada kronik sıkıntı olabilir mi? Benim motorda da aynı muhabbet var, baska 2 motorda da aynı şeyi gördüm

apache aynası takacağım, cok iyi oluyor diyorlar
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

clubhit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Heidenau K80 set Alman malı bi lastik çıkmış, deseni falanda baya güzel.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    aynanın dibindeki lastiği aşağı çekin orada bağlantı yerinde 3 tane vida olması lazım. onları istediğiniz sertliğe gelecek kadar sıkın.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynanın dibindeki lastiği aşağı çekin orada bağlantı yerinde 3 tane vida olması lazım. onları istediğiniz sertliğe gelecek kadar sıkın.
    Teşekkür ederim, vidaları görmüştüm. Akşam deneyeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

değiştir

şaka gibi ama sağ aynada kronik sıkıntı olabilir mi? Benim motorda da aynı muhabbet var, baska 2 motorda da aynı şeyi gördüm

Eğer takarsan bir foto vs atar mısın? Duruma göre bende bakarım.

değiştir

Aynen hocam doğru benim de sağ ayna sıkıntılı hem düşüyor hem çok titriyor düşük hızlarda bile görüntü felaket bulanık, ben de devamlı Tvs Apache aynası tavsiyesi duydum sağdan soldan, ucuz galiba 40 50 lira çifti, olmadı lastikle beraber isteyip taktırıcam.

bir motorun kronik sıkıntılarından birisinin ayna olması komik olur

yapmamıs olursanız nisan başı hem lastiği hem apache aynasını deneyeceğim size yollarım fotoğrafları ve yorumları.

Dün arkadaşa sordum merak edip, acaba sağ aynaya kask asıldığı için mi böyle oluyor diye, adam kaskı motorun üstüne bile koymadığını söyledi, baya pinpirikli

ilginç bir durum

değiştir

bir motorun kronik sıkıntılarından birisinin ayna olması komik olur

yapmamıs olursanız nisan başı hem lastiği hem apache aynasını deneyeceğim size yollarım fotoğrafları ve yorumları.

Dün arkadaşa sordum merak edip, acaba sağ aynaya kask asıldığı için mi böyle oluyor diye, adam kaskı motorun üstüne bile koymadığını söyledi, baya pinpirikli

ilginç bir durum
    Valla bu motor bittersweet biraz, orasından burasından bi sıkıntı çıkıyor ama köpek gibi basınca gidiyor o yüzden ses etmiyorum şuan, peki hocam sizde ekran resetleme var mı şu soğuk havalarda? Benim oluyor sinir bozucu bayağı, bi modül gördüm satılıyor hatta adamlar pulsaraçare diye websayfası bile yapmışlar, alınsa taktırıp sorundan kurtulabilir miyiz acaba çözen nasıl çözmüş onu?

Alıntı RazorBack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bu motor bittersweet biraz, orasından burasından bi sıkıntı çıkıyor ama köpek gibi basınca gidiyor o yüzden ses etmiyorum şuan, peki hocam sizde ekran resetleme var mı şu soğuk havalarda? Benim oluyor sinir bozucu bayağı, bi modül gördüm satılıyor hatta adamlar pulsaraçare diye websayfası bile yapmışlar, alınsa taktırıp sorundan kurtulabilir miyiz acaba çözen nasıl çözmüş onu?

daha 2 haftadır bende motor , daha bir sıkıntı cıkarmadı

Ekran resetleme var, 2016 model su an neredeyse her actıgımda resetleniyor kendine gelmesi bi 5-6 saniye sürüyor.
    Satıcı cocuk kışın oluyor yazın olmuyor dedi ama bilemedim havalar ısınınca belli olacak.

Ns200 fcebook sayfasında görmüştüm kendin anlıyorsan 20 liraya hallediyorsun, anlamıyorsan servisler ek bir parça ile 100-150 tl arasına hallediyor diye.

Ekran resetleme sadece saati resetlediği için pek umursamadım su an için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Bu arada siz hangi yağı kullanıyorsunuz motora

Motosikleti
    Dominar D400
    ...peki hocam sizde ekran resetleme var mı şu soğuk havalarda? Benim oluyor sinir bozucu bayağı, bi modül gördüm satılıyor hatta adamlar pulsaraçare diye websayfası bile yapmışlar, alınsa taktırıp sorundan kurtulabilir miyiz acaba çözen nasıl çözmüş onu?
    Soğuklarda akünün voltajı yetemediği için yapıyor genelde bu sorunu, kroniktir.
    Pulsara çare Microndevre'nin ürünüdür. Ve işe yarar. Bu forumda da başlığı vardı. Eliniz azıcık anahtar tutuyorsa kendiniz de alıp takabilirsiniz. Resetleme olayını çözer. Çok da bir para değildi ben aldığımda, şimdi de çok pahalı değildir sanırım.

Benzer çözümü parçaları(Kapasitör, kablo vs) kendiniz satın alarak da yapabilirsiniz ancak ben onunla uğraşmamış ve sanırım 2 sene önce satın alıp takmıştım, motoru da onunla birlikte sattım geçen sene. Kırmızı klips ile takılan siyah topraklama kablosunu iyi yerleştirdiğinize emin olun, yoksa akü lambanız yanacaktır.

Aynanın gevşeme/ayarının bozulması olayı ise ayar vidalarının sıkılmamasından kaynaklı, 2-3 ayda bir periyodik olarak kontrol/sıkılma gerekiyor.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    2018 model 14bin kmde sarı renk pulsarımı satıyorum. farın sağ tarafında, far korumada ve sağ alt sakalda önceki sahibinden kalma çizikler var. 13750 TL düşünen varsa görüşebiliriz. İstanbul Ümraniye
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

daha 2 haftadır bende motor , daha bir sıkıntı cıkarmadı

Ekran resetleme var, 2016 model su an neredeyse her actıgımda resetleniyor kendine gelmesi bi 5-6 saniye sürüyor.
    Satıcı cocuk kışın oluyor yazın olmuyor dedi ama bilemedim havalar ısınınca belli olacak.

Ns200 fcebook sayfasında görmüştüm kendin anlıyorsan 20 liraya hallediyorsun, anlamıyorsan servisler ek bir parça ile 100-150 tl arasına hallediyor diye.

Ekran resetleme sadece saati resetlediği için pek umursamadım su an için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Bu arada siz hangi yağı kullanıyorsunuz motora
    Motul 5100 kullanıyorum hocam, benim birinci ve ikinci viteste bazen devir düşüp yavaşlarken falan bi tak tak tak ses geliyor şuan tek sorunum o, meşgul olmasam götürücem bi zincir dişliye baktırcam da vakit olmadı. Onun dışında işte ekran reset olayını çözdüm mü yavaş yavaş paslı eski, sökük kırık döküğünü bu yaz tamir ettirip ağzım yanmazsa motor bitene kadar binmek istiyorum bakalım.
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soğuklarda akünün voltajı yetemediği için yapıyor genelde bu sorunu, kroniktir.
    Pulsara çare Microndevre'nin ürünüdür. Ve işe yarar. Bu forumda da başlığı vardı. Eliniz azıcık anahtar tutuyorsa kendiniz de alıp takabilirsiniz. Resetleme olayını çözer. Çok da bir para değildi ben aldığımda, şimdi de çok pahalı değildir sanırım.

Benzer çözümü parçaları(Kapasitör, kablo vs) kendiniz satın alarak da yapabilirsiniz ancak ben onunla uğraşmamış ve sanırım 2 sene önce satın alıp takmıştım, motoru da onunla birlikte sattım geçen sene. Kırmızı klips ile takılan siyah topraklama kablosunu iyi yerleştirdiğinize emin olun, yoksa akü lambanız yanacaktır.

Aynanın gevşeme/ayarının bozulması olayı ise ayar vidalarının sıkılmamasından kaynaklı, 2-3 ayda bir periyodik olarak kontrol/sıkılma gerekiyor.
    Aynen hocam microndevre, onu alıp taktırayım servise, kendim pek anlamam şimdi yanlış birşey yaparız daha büyük problemler çıkar falan korkuyorum.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Ekran resetleme benim 2017'de de var. Her çalıştırmada resetliyor. Ben de modülü alıp takmak istiyorum. Bir ara servise uğradım, yazılımla geçiyor dediler ama yorumlarda boş yere yazılım attırmayın bir işe yaramıyor diyenleri de görmüştüm.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı sezarim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekran resetleme benim 2017'de de var. Her çalıştırmada resetliyor. Ben de modülü alıp takmak istiyorum. Bir ara servise uğradım, yazılımla geçiyor dediler ama yorumlarda boş yere yazılım attırmayın bir işe yaramıyor diyenleri de görmüştüm.
    o "yazılımla geçiyor" diyen servise gitmeyin tekrar; ya bilmiyor ve bilmediği bir konu üstünde sallıyor, ya bilerek yalan söylüyor, ya da uğraşmak istemediği için siz başından savmak için böyle söylüyor. Olayın yazılımla alakası yok.

2014 yılında pulsar Türkiye'ye geldiğinden beri soğuklarda saat resetleme/ marş basınca göstergenin 2. kez selamlama yapması olayı var bu motorlarda.
    2015-16 sonrası modellerde soğuklarda ekran motor çalışsa bile gelmeyebiliyor belirli bir süre, bendeki 2014 model motorda ekran en fazla 2. kez selamlama yapardı(Ankara kışından sabah ayaz zamanından bahsediyorum) öyle tamamen gelmemezlik yapmazdı . Ekranı koruma için deniyor ama sanmıyorum, öyle koruma mı olur yahu.
    Yazılım atılması motorun "yavaşlarken durmaya yakın debriyajı çekince stop etmesi" sorununa çözüm için yapılıyordu, ancak o da tam çözüm olmadığı gibi atılan motorlarda %60 oranda motora gaz verMEden tek marşla çalışma olayını bitiriyordu. Sırf onun için 2014pulsar'ıma yazılım attırmamıştım ben. Kışın sabah 7 ayazında tek marşla çalışıyordu motor satana kadar(5 sene 42 bin km kullandım neredeyse). Sizin 2017 model pulsarınızda bu bahsedilen yeni yazılım zaten fabrikasyon olarak vardır diye düşünüyorum.
    Sonuç olarak yazılımla falan uğraşmayın, modülü alın takın olsun bitsin. Altıüstü bir kapasitör ve birkaç bileşenden oluşuyor zaten ama iş görüyor. 75 tl birşeymiş şu anda microndevre'nin ürünü.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    Merhaba Youtube Kanalımıza Tüm Motosiklet Sever Dostlarımızı Bekliyoruz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)